The Force Unleashed

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

The Force Unleashed

Postprzez matekfpol w 06 Lut 2011, 22:05

Okładki:
:

The Force Unleashed II
Image
The Force Unleashed Ultimate Sith EditionImage

Grafiki:
:

ImageImageImageImageImage

Screenów brak ale gdy tylko jakieś zrobię to natychmiast się tu pojawią

Wymagania sprzętowe:
The Force Unleashed Ultimate Sith Edition
:

Minimalne wymagania sprzętowe
Windows XP SP3, Vista SP2. 7
Procesor dwurdzeniowy 2,4 GHz (Intel Core 2 Duo lub AMD Athlon X2)
2 GB RAM
23,8 GB na dysku + 1 GB Swap File
Karta graficzna 256 MB, shader model 3.0, kompatybilna z DirectX 9.0c (Radeon HD 2900/ Geforce 8800)
Nie hula na Windowsach 95/98/ME/2000/NT
Zalecane
procesor Intel Core 2 Duo 2,8 GHz lub AMD Athlon X2 Dual-Core 5200+
karta graficzna z 512 MB na pokladzie (np. Radeon HD 4870 lub Geforce 9800 GT)
2 GB RAM
cdaction.pl


The Force Unleashed II
:

Minimalne wymagania sprzętowe
Procesor Intel Core 2 Duo 2.4 GHz lub AMD Athlon X2 5200+
2 GB pamięci RAM
Karta graficzna z 256 MB pamięci i obsługą shaderów 3.0 - ATI Radeon HD 2600 / NVIDIA GeForce 8600 GT
10 GB miejsca na HDD plus 1 GB dla zmiennych plików
System Windows XP z SP3, Windows Vista z SP2 lub Windows 7
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
DirectX 9.0c

Zalecane
Procesor Intel Core 2 Duo 2.8 GHz lub AMD Athlon X2 6000+
Karta graficzna z 256 MB pamięci i obsługą shaderów 3.0 - ATI Radeon HD 4800 / NVIDIA GeForce GTX 260
cdaction.pl


Trailery
:

The Force Unleashed ( konsolowe )


The Force Unleashed II


The Force Unleashed Ultimate Sith Edition - edycja z dodatkiem, jedyna dostępna na PC ( podstawki nie ma na piecyki ), jako rekompensata za długi czas oczekiwania pecetowców. Sama fabuła i wykonania - raj dla fana Star Wars. Już wiemy skąd się wziął symbol Rebelii ( nie powiem, sprawdźcie sami :) ), wiemy kto był jednym z największych "Władców Mocy" ( podkreślam - "jednym z..." ), kto zamordował kilku mistrzów Jedi którzy przeżyli Rozkaz 66 ( skojarzenie z liczbą 666 nieprawdaż? ) i wiele innych drobniejszych smaczków. Samo wykonanie - bezbłędne, gra ma rozmach stosowny do Gwiezdnych Wojen i nie przytłacza, a momentami zapiera dech w piersiach ( uderzenie krążownikiem imperialnym i powierzchnię planety to jest "to" ).Co do samego Sith Edition to 3 świetne kampanie ( dwie z trzech są niekanoniczne [ są alternatywne i nie zaliczane do uniwersum SW], gdyż wydarzenia w nich rozgrywają się po "złym" zakończeniu [ zabiliśmy Vadera, przywódcy Rebelii kaput, a my przysmażeni przez Imperatora zostajemy jego drugim niewolnikiem w kombinezonie i syntezatorem mowy gratis]. Trzeci to krótki epizod w którym poznajemy część swojej historii) Grę gorąco polecam.

The Force Unleashed II (PC) - mówi się że skaszanione - owszem ale nie w taki stopniu jak niektórzy przyjęli, żeby to ocenić trzeba zagrać. Ogólnie gra to po "jedynce" niemiłe zaskoczenie. Tym razem mamy 2 miecze, zwiększa to dynamikę - ale nie oszukujmy się, nie tylko o dynamikę ( choć w takich grach jest ważna ) tu chodzi. Fabuła naciągana ( zakochany klon ). No i te same sekwencje walki z przeciwnikiem, zawsze te same ruchy QTE. Na początku to frajda ale po kilku misjach... Bitwy z bossami można zaliczyć jako plus, są długie i iście epickie, ale pomiędzy nimi wieje nudą. Walka z Vaderem to jednak dno. Przez 20 minut robimy ciągle to samo, ciągle skaczemy, odbijamy, zabijamy "słabszych" i znowu skaczemy..., do tego dochodzą liczne błędy graficzne, przenikanie podczas cut scenek itp.

Ogólnie serię oceniam wyśmienicie, wady dwójki nadrabia jedynka. Jedynka to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika slasherów i fana Star Wars. Dwójka tylko dla zapaleńców :).

No a co Wy o tej serii sądzicie? :)
Awatar użytkownika
matekfpol
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 16 Lis 2010, 23:26
Ostatnio był: 30 Gru 2022, 15:29
Miejscowość: gej
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 39

Reklamy Google

Re: The Force Unleashed

Postprzez Advantage w 06 Lut 2011, 22:35

Grałem w to i oceniam na potwornie nudną grę. Zajmuje dużo miejsca, jest droga, a w dodatku nudziła mnie niemożliwie. To tyle z mojej strony.
Ten, któremu starczy odwagi i wytrwałości, by przez całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła.
Awatar użytkownika
Advantage
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 05 Lut 2011, 19:57
Ostatnio był: 10 Lut 2014, 15:37
Miejscowość: Graudenz
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: The Force Unleashed

Postprzez LavosCore w 07 Lut 2011, 07:55

Zbyt krótka, zbyt schematyczna i spłycona. Grałem w jedynkę i jakoś mnie nie porywała, dodatkowo walki z bossami były dość udziwnione (jakieś przyzywanie żołnierzy, okej, niewrażliwość na miecz, bo przeciwnik wykonuje własną animację - błąd).
Co z tego, że historia była umieszczona w dość ciekawym czasie uniwersum, podczas gdy grę przedstawiono niczym jak platformówkę? Niepotrzebny romans, mało zaskakujący zwrot akcji, banalna końcówka, a to wszystko podane w kilka godzin.
Odinstalowując ten produkt, czułem, że bardziej zmarnowałem swój czas w dość mało przyjemny sposób. Lepiej odpalić KOTORy bądź Jedi Outcast - dadzą więcej zabawy.
Awatar użytkownika
LavosCore
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 06 Lut 2011, 13:02
Ostatnio był: 08 Mar 2011, 00:31
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 0

Re: The Force Unleashed

Postprzez mir4ex w 07 Lut 2011, 12:47

Gra jest super ale tylko w wersji na Konsole! Wersja na PC jest bardzo okrojona .
AMD Phenom II 550 2 x 3.10 Mhz , MSI NF520T-C35 , Radeon 4850 , Samsung 1TB ,
4GB (4 x 1) 800 Mhz DDR 2 Black Dragon , GOODWATT 600W , Windows 7 Ultimate 64 - Bit
Awatar użytkownika
mir4ex
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 24 Gru 2009, 12:44
Ostatnio był: 20 Lut 2024, 08:19
Miejscowość: Limanowa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 2

Re: The Force Unleashed

Postprzez LavosCore w 07 Lut 2011, 16:54

Możesz napisać z czego dokładnie? Skoro już wspominasz i tym okrojeniu.
Awatar użytkownika
LavosCore
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 06 Lut 2011, 13:02
Ostatnio był: 08 Mar 2011, 00:31
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: 0

Re: The Force Unleashed

Postprzez mir4ex w 07 Lut 2011, 20:35

W wersji na PC brak 3 misji związanych z fabułą, a te które są zostały skrucone ,w zamian w wersji na pc dostaliśmy jakieś dodatkowe misje które niepasuja zabardzo do reszty. Mowa oczywiście o The Force Unleashed bo w The Force Unleashed II nie miałem okazji zagrać na konsoli ale mam na PC i nie jest taka dobra jak jedynka:(
AMD Phenom II 550 2 x 3.10 Mhz , MSI NF520T-C35 , Radeon 4850 , Samsung 1TB ,
4GB (4 x 1) 800 Mhz DDR 2 Black Dragon , GOODWATT 600W , Windows 7 Ultimate 64 - Bit

Za ten post mir4ex otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dorian.
Awatar użytkownika
mir4ex
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 24 Gru 2009, 12:44
Ostatnio był: 20 Lut 2024, 08:19
Miejscowość: Limanowa
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 2

Re: The Force Unleashed

Postprzez Darth ReX w 07 Lut 2011, 21:25

Grałem w pierwszą część na PSP - chyba najbardziej okrojona wersja, niemniej fajna produkcja, jak na możliwości tej konsoli. Niemniej, cieniuteńki system walki mieczem świetlnym wkurza. Fajne pykadełko, ale krótkie, schematyczne i liniowe. Zmarnowany potencjał.
...ale fajne się grało.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 14 Cze 2024, 18:14
Kozaki: 224

Re: The Force Unleashed

Postprzez Iceformen w 07 Lut 2011, 23:21

Mam pierwszą część na PS2 i gra mi się podobała . Nie była zła graficznie fajnie wygląda potyczki są całkiem ciekawe wykańczanie bossów bądź większych przeciwników sprawiała dużo frajdy , największym minusem tej gry jest jej długość misji jest bardzo mało i szybko się je przechodzi . Plusem są 2 zakończenia złe i dobre , oraz stroje jakie Starkiller może nosić ale to się szybko nudzi . Podsumowując oceniam tę grę na 6+/10
Depressive Black Metal
Iceformen
Stalker

Posty: 106
Dołączenie: 27 Sty 2011, 13:48
Ostatnio był: 27 Mar 2016, 14:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 17


Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości