Far Cry

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Far Cry 2

Postprzez marcel w 25 Gru 2008, 00:08

Wy tu się zagłębiacie w langłidżu, a tymczasem wyjaśnienie nazwy `Far Cry 2` [w odniesieniu do drugiej części tej gry] jest bardzo proste.

`Far` - po obejrzeniu intra i pierwszych kilkunastu minutach gry, gracz zostaje wyniesiony Far Far w kosmos. Przeżywa prawdziwy wzwód emocjonalny, wydaje mu się, że natrafił właśnie na coś pretendującego do rangi arcydzieła...

ALE

`Cry` - po kolejnych kilkunastu minutach zauważa schematyczność gry i działań wrogów, odkrywa, że rzeczywistość nie jest tak rooshoffa jak to się na początku wydawało...

...(teraz taki malutki On-Topic)

`2` - kolejne, drugie naście minut spędzonych przed monitorem i FarCry okazuje się odległym płaczem twórców gry, którzy bezczeszczą znany tytuł, tworząc znakomitą grę, z której wyziewa nuda, monotonia i rasizm. Tak, rasizm! Po pewnym czasie gracz ma ochotę rozerwać na strzępy każdego kolejnego Murzyna, jakiego spotka na swej drodze.

Wniosek wypływa z tego taki: twórcy FarCry2 to grupa fanatycznych skinów z ruchu White Power, którym podczas tworzenia te gry przyświecał jeden cel - przekonywanie rzesz graczy na całym świecie do swoich przekonań i niszczenie innych ras poprzez wykorzystywanie wielkiego, rozbudowanego rynku gier komputerowych. Czujecie się oświeceni tą wiedzą?

W Wigilijny Wieczór
Pozdrawiają
Marcel i jego Dzielny Reniferu
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Reklamy Google

Re: Far Cry 2

Postprzez Famiru w 25 Gru 2008, 00:23

marcel napisał(a):
Wniosek wypływa z tego taki: twórcy FarCry2 to grupa fanatycznych skinów z ruchu White Power, którym podczas tworzenia te gry przyświecał jeden cel - przekonywanie rzesz graczy na całym świecie do swoich przekonań i niszczenie innych ras poprzez wykorzystywanie wielkiego, rozbudowanego rynku gier komputerowych. Czujecie się oświeceni tą wiedzą?


Tak, domyślam się że w Far Cry 2 chodzisz po Afryce, a co biali mieszkają w afryce ? Przecie to jeden ch*j kogo zabijasz. najemnik to najemnik, wojsko to wojsko, nie znam się na tej grze, ale skoro usadzili murzynów za wrogów, to znaczy że to musi być Afryka, albo inne państwo które jest ich terenem. O ile takie istnieje.
Awatar użytkownika
Famiru
Tropiciel

Posty: 278
Dołączenie: 21 Mar 2008, 10:47
Ostatnio był: 13 Lut 2016, 16:23
Miejscowość: Białystok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Far Cry 2

Postprzez dorian w 25 Gru 2008, 10:59

Wniosek wypływa z tego taki: twórcy FarCry2 to grupa fanatycznych skinów z ruchu White Power, którym podczas tworzenia te gry przyświecał jeden cel - przekonywanie rzesz graczy na całym świecie do swoich przekonań i niszczenie innych ras poprzez wykorzystywanie wielkiego, rozbudowanego rynku gier komputerowych


Dobre, ale jeśli tak do tej gry podejść i że to rasizm całkowity, to z kolei film "Black Hawk Down" powinien był zostać wzorcem dla wszystkich skinów i "łajt pałerów" KKK wszelakich pomimo jego przesłania, bo tu eksterminacja murzynów jest masowa i do tego widowiskowa, a organizacje praw człowieka na całym świecie powinny twórców na stos skazać.:wink:
Ale z resztą opinii się prawie zgadzam tyle, że jednak w końcu da się pograć i jakiejś specjalnej tragedii dla mnie nie ma, a do tego przede wszystkim ta piękna grafa... :wink:
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: Far Cry 2

Postprzez KoweK w 25 Gru 2008, 13:54

Ludzie, śmiać mi się chcę na wasze teorię! Przecież w grze może też wybrać afroamerykanina (lub jak ktoś woli- murzyna)!
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Far Cry 2

Postprzez hunter w 25 Gru 2008, 13:56

Skoro mowa o grafice w grze to trzeba przyznac że się postarali, zwłaszcza jeśli mowa o tych pięknych wybuchach. Wygląda to naprawde realnie :)
"Jednym z najmilszych doświadczeń w życiu jest być celem, nie będąc trafionym. "
Awatar użytkownika
hunter
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 04 Paź 2008, 23:00
Ostatnio był: 19 Mar 2009, 21:23
Miejscowość: Al.WalecznychRosjan 12/98 Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Far Cry 2

Postprzez SaS TrooP w 25 Gru 2008, 14:38

Mnie urzekły dźwięki broni. Oprócz AK-47 i może trochę FN FALa brzmią naprawdę świetnie.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: Far Cry 2

Postprzez KoweK w 25 Gru 2008, 16:01

Ja na temat grafiki powiem tak- jest naprawdę świetna, wręcz fotorealistyczna i świetnie zoptymalizowana. Przypomniał mi się fenomen Half Life 2 pod tym względem- fotorealistyka i optymalizacja ;) Jednak tak samo jak kiedyś brakowało HL2 paru efektów, tak samo brakuje im FC2. Mówię tutaj chociażby o Motion Blur, albo Depth of Field. No i refleksy na wodzie mogłyby być lepsze.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Far Cry 2

Postprzez dr.condor w 29 Gru 2008, 11:49

Ja mam takie pytania
1.Bo mi się pigułki skończyły i nie ma księdza w kościułku w Pala ale wcześniej dał mi zadanie i powiedział że wtedy dostanę leki,ale jest jeszcze jeden problem(patrz punkt 2)
2.kazał mi pójść do miejsca-podziemie i powiedział mi że tam będzie jakiś koleś na mnie czekał i mam mu dać jakieś książki od księdza i mam uważać na milicje ale z kij im w oko i zaznaczył mi to miejsce na mapie.Ja tam popłynąłem, byli tam goście których zabiłem,wlazłem do chatki która była zaznaczona na mapie ale tam nikogo nie było po za paroma murzynami na ziemi w jednym pomieszczeniu i nie wiem gdzie jest tamten koleś.I jestem udupiony i z góry dziękuje
dr.condor
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 29 Gru 2008, 11:36
Ostatnio był: 29 Gru 2008, 23:13
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 0

Re: Far Cry 2

Postprzez Michu w 29 Gru 2008, 14:09

Nie wiem na jakim etapie jesteś... jak dostałeś owe książki to powinieneś się udać do tego domku, i dać książki (czy tam paszporty to były...) gostkowi, który da Ci jedną pigułkę :P. Potem jak Ci się skonczy to polecisz po więcej ;]...
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Far Cry 2

Postprzez dr.condor w 29 Gru 2008, 15:21

ale tam nie ma żadnego gościa tylko paru murzynów siedzących na ziemi
dr.condor
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 29 Gru 2008, 11:36
Ostatnio był: 29 Gru 2008, 23:13
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 0

Re: Far Cry 2

Postprzez SaS TrooP w 29 Gru 2008, 15:31

Ja mam inny problem. Mam questa od narodowców (od gościa przy drzwiach), że trzeba uratować kogoś przetrzymywanego w wiosce na północy w Bowa-Sako. Sęk w tym, że gościa tam... nie ma? W sensie, że nie mogę drzwi do niego otworzyć. Jakieś pomysły?
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: Far Cry 2

Postprzez dr.condor w 29 Gru 2008, 17:54

Musisz poszukać gości którzy jeszcze żyją.Chociaż czasem też mi sie tak zdarza że nie mogę otworzyć drzwi jak zabiłem wszystkich ochroniarzy(tak miałem w tej misji co opisałem 3 posty przed tym-i nadal tego gówna nie udało mi sie zrobić)
dr.condor
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 29 Gru 2008, 11:36
Ostatnio był: 29 Gru 2008, 23:13
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość