Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Fallout

Postprzez Trikster w 01 Paź 2015, 16:29

Gizb:
Jeśli jeszcze grasz w NV - ja w swoim load orderze miałem około setki modów, więc co nieco się znam. Napisz, jaki typ moda Cię interesuje (gameplay, quest, lokacje itp.), a postaram Ci się coś sensownego polecić.

Wiewiór:
Mi najbardziej z DLC do NV przypasowało Old World Blues ze względu na fajne (wreszcie śmieszne) dialogi i ciekawe postaci, ale sam świat przedstawiony pozostawiał sporo do życzenia, a poziom HP przeciwników to była jakaś tragedia. Ostatnio grałem drugi raz i w ogóle DLC nie tykałem, bo to ogólnie syf moim zdaniem jest.

Taka bardziej generalna myśl o DLC w Falloucie: żaden (poza Point Lookout) nie miał interesującego świata do zwiedzania, dobrych poziomów ani nie przedstawiał sobą czegokolwiek, co choćby odrobinę pasowałoby do świata Fallouta. Lipa, ale tak czy inaczej warto przejść, żeby wyrobić sobie zdanie. :)
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 14 Mar 2023, 15:15
Kozaki: 188

Reklamy Google

Re: Fallout

Postprzez Terminus w 01 Paź 2015, 16:46

No cóż. Był jeszcze F3 Broken Steel, który próbował ratować żenujący wątek główny podstawki.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Fallout

Postprzez Pijawol w 01 Paź 2015, 16:52

Wiewi0r napisał(a):Dzięki za sugestie! Karabin z Pustyni Gobi - wiem gdzie jest, ale szkoda mi było czasopisma wtedy, AMR - jakoś nie mogę znaleźć ani kupić - a po polsku nie jest jakoś dziwnie przetłumaczona? Pewnie pojawia się u Zbrojmistrzów?

Pojawia się u Zbrojmistrzów od 16 lvlu. W PL wersji jest to Wielkokalibrowy karabin wyborowy. I pamiętaj, żeby kupić wersję z Arsenału Zbrojmistrzów - tylko do niej możesz zamontować modyfikacje.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1278
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: Dzisiaj, 08:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Fallout

Postprzez PainChiller w 01 Paź 2015, 17:38

Terminus napisał(a):próbował


Nic nie trzeba dodawać :caleb:
Ja nie kłamię, Ja oszczędnie dysponuje prawdą.
Awatar użytkownika
PainChiller
Modder

Posty: 705
Dołączenie: 29 Gru 2013, 16:16
Ostatnio był: 18 Sty 2023, 01:50
Miejscowość: Gdzieś w Poznańskiej Zonie
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 190

Re: Fallout

Postprzez Wiewi0r w 01 Paź 2015, 19:44

Pijawol napisał(a):I pamiętaj, żeby kupić wersję z Arsenału Zbrojmistrzów - tylko do niej możesz zamontować modyfikacje.


Pytanie z serii zbędnych do życia: na przykład Karabin Szturmowy NCR jest sklepie w dwóch wersjach - AZ i zwykła. Cena ta sama, staty te same - różnica tkwi w modyfikacjach?
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Fallout

Postprzez Gizbarus w 01 Paź 2015, 21:28

Wiewiór, łap no moda:
http://www.nexusmods.com/newvegas/mods/ ... w%3D&pUp=1

Co do AZ - tak, większości (jeśli nie wszystkich) gnatów dostępnych w dwóch wersjach nie można ulepszać, jeśli nie są z dopiskiem "AZ". Innej różnicy nie stwierdziłem.

Trikster - najchętniej parę modów uładniających rozgrywkę (jednak miejże litość dla mojego starego rzęcha :E )oraz coś, co dodałoby nieco zadań do tego smutnego jak obrady sejmu świata. Dobrą wprawką była w zasadzie Willow, któa pomimo bycia modem na kompankę, dodawała całkiem sporo pobocznych malutkich zadanek. No i jeśli masz jakieś swoje ulubione, to po prostu daj mi cynk na pw - chętnie przebiję się przez listę ;)
Ostatnio edytowany przez Gizbarus, 01 Paź 2015, 21:29, edytowano w sumie 1 raz
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir

Za ten post Gizbarus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wiewi0r.
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Fallout

Postprzez BJ Blazkowicz w 01 Paź 2015, 21:28

Bronie z GRA (wybaczcie ale po polsku to sobie można grać w je*any Skarb Sobieskiego a nie Fallouta) różnią się modami ale tylko niektóre (właściwie to mniejszość), reszta to unikalne wersje broni podstawowych ('Lil devil, Paciencia, Sleepytime etc.)

http://fallout.wikia.com/wiki/Gun_Runners'_Arsenal
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: Fallout

Postprzez Wiewi0r w 01 Paź 2015, 23:19

Gizb, dzięki. :) Próbowałeś modów z serii Bounties? http://www.nexusmods.com/newvegas/mods/37310/?
A Willow ściągnąłem z czeluści internetu, miast z Nexusa (nie da się) - ponoć gdzieś ma jakiś namiot...? Ale może w to nowszej wersji.

Pograłem chwilę z W. i cóż:
:

Image
Kawaii desu!

Dobry dubbing, z tego co widzę jak na razie przemyślane skrypty, osobna kieszeń na rzeczy GG, może na moich ustawieniach grafiki szału nie ma (znaczy trochę jest kontrast z resztą, i czepiam się ciucha), ale jest klimat. Postać jak żywa. Co prawda perki są nieco OP, ale jakoś przeżyję te +30 do handlu. :E

Czy mod odblokowuje limit towarzyszy? JT niby jest na trzeciego, ale chciałem by Veronica ją podszkoliła.

@ BJ
E tam. Jak można angażować kilka mniej komórek, to czemu nie? Pod warunkiem kinowego tłumaczenia. A nawet to jest w FNV średnie - w jednym miejscu są Rusznikarze, zwykle - Zbrojmistrzowie; a w DLC jest inna baza nazw, bo niektóre szafki mają inne identyfikatory niż w podstawce.

@ Pijawol
Gobi jest do dupy. :caleb:
Najlepszą (DMG) bronią palną jaką mam w tej chwili to Karabin na Jelenie (Brush Gun chyba). Tylko pestki trochę rzadkie do znalezienia.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Fallout

Postprzez Pijawol w 02 Paź 2015, 07:33

Gobi może jest do dupy jak grasz na łatwym. Im wyższy poziom trudności tym bardziej kluczowe stają się krytyki. Ja na swoim sniper/crit buildzie mam ze snajperką z Gobi 56% szansy na kryta, a gdy strzelam VATSem 61%. Do tego dochodzą perki Better Criticals oraz perk wzmacniający krytyki z 50lvlu ( nie pamiętam nazwy :P ) dające Gobi łączny dmg przy krytyku około 225 z szansą 61% gdy strzelam przez VATS. Ale tak jak mówiłem - buildy pod kryta docenia się dopiero na najwyższym poziomie trudności. :P Na niższych w sumie czysty dmg wystarcza.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1278
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: Dzisiaj, 08:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Fallout

Postprzez Wiewi0r w 02 Paź 2015, 07:56

Cóż, kiedy sneak critical zawiedzie, przydałoby się coś co przebije się przez DT Szpona. :P

BTW, skończyłem Smutki. Brak balansu jest główną wadą; a i klimat bardziej 2 niż 1. Teraz zastanawiam się, jak wygląda przechodzenie OWB na niskiej inteligencji... :P
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Fallout

Postprzez Pijawol w 02 Paź 2015, 09:00

Kiedy sneak zawiedzie to właśnie wtedy wchodzą do akcji standardowe kryty po 225. :P
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1278
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: Dzisiaj, 08:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Fallout

Postprzez Gizbarus w 02 Paź 2015, 09:24

Wiewiór - zarówno Willow jak i JT nie liczą się do limitu towarzyszy. Dziewczyna wyjaśniała to w opisie moda, ale ni cholery nie pamiętam... A i fakt, musisz mieć inną wersję modziwa - w aktualnej na start dostajesz od młodej perka +1 CH, a po wykonaniu jednego z jej zadań kolekcjonerskich odpowiednik tego, co obniża o 50% wagę przedmiotów, które liczą sobie 1lbs lub mniej. Reszty nie odkryłem póki co. Tak więc Veronica może najzupełniej w świecie z tobą podróżować.

I fakt, że Ati i ja mówiliśmy to samo - pasuje ona do świata Fallouta jak pięść do dupy...:E Inna rzecz, że niektórzy na upartego je tam pchają, wiec w sumie...:caleb: Tak czy siak, zaraz ci podrzucę aktualną wersję, bo u mnie z Nexusa idzie jak złoto.

[EDZIA]

No i proszszsz, Willow i patch do onej:

http://speedy.sh/fZdUN/NVWillow-v1.09-41779-1-09.zip
http://speedy.sh/75Egk/NVWillow-v1.09-B ... 9-1-09.zip
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości