Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Fallout

Postprzez Terminus w 06 Cze 2015, 19:05

Powiedzmy sobie szczerze: Witcher3 to żadna konkurencja dla nadchodzącego Fallouta 4. Nawet gdyby nowy "Opad radioaktywny" okazał się kompletnym guanem to i tak się sprzeda w ładnych paru milionach egzemplarzy. Marketing, nabywca przyzwyczajony do znanych tytułów z kolejnymi numerkami et cetera. Witcher to ciągle ciekawostka, nawet z milionem sprzedanych egzemplarzy.
Jakoś gry nie ma tu aż tak wielkiego znaczenia. Gracze pomarudzą ale i tak kupią kolejną część.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Fallout

Postprzez Dżuz w 06 Cze 2015, 19:38

A mnie się ten zwiastun nawet podoba, szczególnie ta stacja benzynowa z końcówki i nie ma znaczenia, że animacje jak sprzed epoki mocap :caleb: Grafika nie jest najważniejsza :tm: :suchar: Może jest tak po części dlatego, że nigdy fanem falloutów nie byłem, mimo że post apo jak najbardziej lubię. Próbowałem grać i w F2 i F:NV i żaden mi nie podszedł. Pierwszy już po parunastu minutach przyprawił mnie niemal o apopleksję tym katastrofalnym rzutem izometrycznym, który swój marny żywot powinien zakończyć już dawno temu na etapie rysunku technicznego :caleb: No i ta zagadkowo wyglądająca walka przypominająca grę w warcaby. Ja wiem, że pojedynki to tylko dodatek i nie one decydują o jakości gier RPG, no ale bez przesady. Ja muszę mieć choć odrobinę dynamiki i szybszej akcji, bo inaczej zasypiam. A w F2 potyczki przypominały walkę na kije dwóch stetryczałych flegmatyków, delikatnie mówiąc :caleb: Wątpię bym kiedykolwiek się do tej części przekonał, choćby miała nie wiem jak wciągające klimat i fabułę.

A w New Vegas pograłem trochę, ale też mnie jakoś nie urzekł, ani kreacją świata, ani misjami. Jakieś takie bezpłciowe to post-apo jak dla mnie, nie czułem tamtej atmosfery nawet w ułamku promila. Jakieś westernowo-kowbojskie klimaty w zrujnowanej hameryce... To nie dla mnie :caleb: Zdecydowanie wolę wizje à la Rage, o czym już kiedyś pisałem.

Tak, że czekam na więcej informacji i konkretów na temat czwartej części ów gry. Może wreszcie mi się spodoba. No i może Bethesda w końcu zaskoczy mnie czymś pozytywnie od czasu Morrowinda :caleb:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image

Za ten post Dżuz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive BJ Blazkowicz.
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 00:27
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Fallout

Postprzez Darth ReX w 06 Cze 2015, 21:17

Terminus napisał(a):Powiedzmy sobie szczerze: Witcher3 to żadna konkurencja dla nadchodzącego Fallouta 4. Nawet gdyby nowy "Opad radioaktywny" okazał się kompletnym guanem to i tak się sprzeda w ładnych paru milionach egzemplarzy. Marketing, nabywca przyzwyczajony do znanych tytułów z kolejnymi numerkami et cetera. Witcher to ciągle ciekawostka, nawet z milionem sprzedanych egzemplarzy.
Jakoś gry nie ma tu aż tak wielkiego znaczenia. Gracze pomarudzą ale i tak kupią kolejną część.


Owszem, ale nie do końca się zgodzę. Już Wiedźmin 2 był sukcesem, ale w wersji na Xboksa 360, bo to ta podbiła rynek. Oczywiście, nie było to nie wiadomo ile sprzedanych kopii, ale gracze jako-tako się zaznajomili z marką. Natomiast Wiedźmin 3 sprzedał się w liczbie miliona egzemplarzy, ale przed premierą - w preorderach. W tej chwili na pewno jest to liczba o wiele większa.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2051
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 03 Paź 2024, 07:27
Kozaki: 224

Re: Fallout

Postprzez paintball_0 w 07 Cze 2015, 09:36

@vandr, mam rozumieć że dla ciebie świat umarł wraz z komunizmem?

W USA Fallout sprzedaje się świetnie bo opowiada o USA. Aż tak ciężko to zrozumieć? Nam, którzy chcemy grać w gry osadzone w polskich realiach oraz grać jako Polacy? Wiedźmin. Ktokolwiek? No? Marketing nie ma tutaj aż takiego wielkiego znaczenia jak się niektórym wydaje.

Druga sprawa to taka, że dla Amerykanina gra wideo jest relatywnie tańsza o jakieś 2/3. Trzecia sprawa jest taka, że to kraj na kilkaset milionów ludzi. Czwarta jest taka, że tam zasadniczo to się za gry płaci, a nie ściąga z torrenta i jeszcze narzeka że patche za wolno wychodzą.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Fallout

Postprzez Terminus w 07 Cze 2015, 14:25

paintball_0 napisał(a):W USA Fallout sprzedaje się świetnie bo opowiada o USA. Aż tak ciężko to zrozumieć?

Ciekawe dlaczego w USA tak dobrze sprzedały się TES Oblivion lub Final Fantasy :caleb:
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Fallout

Postprzez The Witcher w 09 Cze 2015, 14:39

Terminus napisał(a):Witcher to ciągle ciekawostka, nawet z milionem sprzedanych egzemplarzy.

https://www.cdprojekt.com/Press_Room/Ak ... ws_id,2465

Tak jak Rex pisał, milion to same pre-ordery. Po dwóch tygodniach od premiery już 4mln sprzedanych egzemplarzy, taki Fallout 3 niby wciąż wypada lepiej, ale różnica nie jest tak duża żeby mówić o nowym Wiedźminie jako "ciekawostce" na zachodzie. Tak można było mówić o drugiej części i tu bym się zgodził.

Jak dla mnie mówienie o tym że Wiedźmin jest konkurencją dla Fallouta też nie ma większego sensu, ale z tego względu że to praktycznie całkowicie inne klimaty - z jednej strony fantasy a z drugiej post-apo, możliwe że w nowym Falloucie również z domieszką cyberpunka. To trochę jak porównywanie NBA 2k ileś tam z Fifą, tylko dlatego że jedna i druga to gry sportowe. Nie każdy miłośnik fantasy lubi post-apo i na odwrót. Poza tym po premierze Wiedźmina 3 mamy dopiero jeden trailer nowego Fallouta więc gra będzie najwcześniej pod koniec roku, przez co większość tych która będzie chciała zagrać w obie gry nie będzie wybierać między jedną a drugą.

Trójka to na pewno wielki sukces komercyjny również na zachodzie. Dla porównania nowa część popularnego Dragon Age (czyli znacznie bliższe wiedźminowi klimaty niż Fallout) od takiego studia jak BioWare w pierwszym tygodniu sprzedała się w 1,14 milionach egzemplarzy, znalazłem też informacje że w styczniu (czyli 2 miesiące po premierze) dobiła "ledwie" do 2,2mln egzemplarzy czyli nieco ponad połowa tego co Wiedźmin 3 w pierwszych dwóch tygodniach.

Nawet jak wejdzie się na reddita, np. r/gaming to widać że bardzo dużo osób spoza Polski gra w nowego Wiedźmina. :P

Za ten post The Witcher otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive BJ Blazkowicz.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: Wczoraj, 17:54
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: Fallout

Postprzez paintball_0 w 09 Cze 2015, 15:59

Zgadzam się, porównywanie ze sobą różnych gier jest bez sensu ale to jakoś graczom nigdy w porównywaniu nie przeszkadzało. Konkursy na grę roku to nic innego jak porównywanie ze sobą gier ze skrajnie różnych gatunków i decydowanie która jest lepsza. ;) A skoro już o grach roku wspominam, to jaką konkurencję ma Wiedźmin 3 na chwilę obecną? DAI było w zeszłym roku, GTA 5 miało w tym roku premierę tylko na PC, a żadna strzelanka i strategia nie przychodzą mi do głowy. Z erpegów zostaje tylko Fallout 4, chyba że wyszły jakieś ekskluzywy na konsole o których nie słyszałem albo słyszałem za mało.

Jeśli w tym roku nie pojawi się inny wielki erpeg, to każdy będzie porównywał Fallouta do Wiedźmina. Bo nie będzie żadnych innych punktów odniesienia.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Fallout

Postprzez Tormentor w 10 Cze 2015, 16:25

Dla mnie ta grafika jakaś taka mało obskurna, może za dużo w sztaklera się nagrałem, nie wiem. Nie czekam.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 01 Wrz 2024, 11:43
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Fallout

Postprzez atikabubu w 15 Cze 2015, 06:33

Premiera 10 listopada, wyciągać portfele :suchar:


Fura filmików
http://www.pcgamer.com/fallout-4-is-rel ... -november/
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane

Za ten post atikabubu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59.
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: Fallout

Postprzez paintball_0 w 15 Cze 2015, 11:25

Moje wrażenia po obejrzeniu konferencji Bethesdy: najpierw było "ooo", a potem było "wiedźmin 3 został pozamiatany, Fallout 4 to gra roku 2015".

Po pierwsze kolekcjonerka miażdży konkurencję. Po drugie tę aplikację do f4 będzie mógł mieć każdy. Po trzecie ta minigierka na iUrządzenia. A po czwarte Fallout 4 prezentuje się znakomicie i najwyraźniej daje nam wszystko to, co dotychczas kojarzyło się nam z grami Bethesdy ale w takiej formie, że zainteresuje też tych którzy dotychczas komentowali gry studia słowem "meh".

Mam kolegę, który najbardziej jara się w erpegach kreowaniem własnej postaci i życiem w świecie gry. Posiada własne mieszkanko w Skyrimie, mebluje sobie pokoje, tworzy unikalne zbroje według własnego projektu i w ogóle gdyby dać mu do Skyrima Oculus Rifta to by się podpiął pod kroplówkę i do końca życia nie wstał z fotela. Fallout 4 go zabije.

A teraz słówko o bohaterze. Ma rodzinę. Gada ludzkim głosem. Jest dokładnie tą postacią, która występowała w trailerze i głaskała pieska. Nie jest tym chłopcem, który uciekał na filmie przed bombami. Najwyraźniej sprawdziły się podejrzenia fanów z internetu, że Krypta 111 jest kriogeniczna. Zawiązania akcji można się spodziewać ale nie będę o tym pisał. Najważniejsza sprawa jest taka, że bohater znający świat przed wojną jest o wiele ciekawszym bohaterem dla Fallouta niż bezimienny chooj-wie-kto, w dodatku niemowa. Wszystko inne, całe to budowanie osady i krafting przedmiotów, ma dla mnie drugorzędne znaczenie.

F4 wygra gameplayem i masą rzeczy, które będzie można w nim robić. Fabularnie pewnie Wiedźmina 3 nie pobije, to nieco inny gatunek erpega niż Dziki Gon, bardziej sandboxowy. Ale całokształt czwórki po prostu dominuje Wiedźmina, przynajmniej na tym poziomie który widać na opublikowanych gameplayach. Ponadto tradycyjnie już gry Bethesdy nadają się do modowania jak mało które, jest to bardzo istotny atut.

Jeszcze jedna kwestia- klimat. Bardzo pomaga fakt, że bohater zna świat przed wojną. Nie jestem w stanie stwierdzić dlaczego ale dzięki temu o wiele łatwiej mi się z bohaterem utożsamić. A może po prostu przywykłem już do Bethesdowego podejścia do Fallouta? A może modele i tekstury w końcu są takie jak powinny, a nie jak rozmyte akwarele wycięte niezdarnie z kartonu? Zobaczymy. W każdym razie ja to kupuję.
Ostatnio edytowany przez paintball_0, 15 Cze 2015, 11:57, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Fallout

Postprzez meJKu w 15 Cze 2015, 11:30

paintball_0 napisał(a):F4 wygra gameplayem i masą rzecz, które będzie można w nim robić..

Tym samym drewnianym gameplayem jak w poprzednich częściach? Jeżeli tak to podziękuje już na starcie, a niestety na to się zapowiada.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 21:59
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Fallout

Postprzez paintball_0 w 15 Cze 2015, 12:00

Dokładnie tym samym. Jest tak skrojony, że balansuje na granicy nudy i "a to jeszcze zobaczę co jest w tamtym budynku/włazie/jaskini" i powoduje że i tak siedzę godzinami przed ekranem. Ten gameplay występuje w New Vegas i prawdopodobnie bym NV przeszedł ale setting mnie odpycha.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości