Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Fallout

Postprzez vandr w 03 Cze 2015, 20:08

Spoko spoko, dołapiemy się z Crommem do narzędzi modderskich to cosik poratujemy. :suchar: Poprosimy o rubelki i talony na benzynę.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Reklamy Google

Re: Fallout

Postprzez paintball_0 w 03 Cze 2015, 20:11

Pieprzycie wszyscy równo. Srać psy, downgrady i słabe tekstury. Żaden z was nie zwrócił uwagi, że teraz bohater gada ludzkim głosem? Że najwidoczniej w czwórce nie sterujemy wydmuszką tylko postacią posiadającą charakter a może i nawet osobowość? Jak na Bethesdę to prawdziwa rewolucja!

Z tego co widzę na trailerze Bethesda znowu próbuje wskrzeszać Van-Burena. I dobrze bo dwie poprzednie części przyprawiają mnie o mdłości. Szczególnie kompletnie wyprane z klimatu New Vegas. Gameplayowo NV jest faktycznie lepsza ale klimatu prawdziwego Fallouta to tam jest jeszcze mniej niż w trójce.

Bardzo mnie ciekawi na ile F4 będzie pustkowiem a na ile Skyrimem z laserami. Póki co trailer raczej ciąży w stronę Skyrima ale może po prostu chcieli pokazać że jest w tej grze gdzie iść.

Za ten post paintball_0 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gość,
Negative Gość, Plaargath, Cromm Cruac, Szagart, Soviet, Pangia, Kudkudak.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Fallout

Postprzez The Witcher w 03 Cze 2015, 20:21

paintball_0 napisał(a):Pieprzycie wszyscy równo. Srać psy, downgrady i słabe tekstury.

:E :E :E
A kto najbardziej płakał o downgrade w temacie o Wiedźminie?

Za ten post The Witcher otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pijawol, Kudkudak.
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Wrz 2024, 12:11
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: Fallout

Postprzez Terminus w 03 Cze 2015, 20:26

paintball_0 napisał(a):Żaden z was nie zwrócił uwagi, że teraz bohater gada ludzkim głosem?

Rewolucja na miarę komputerów 8-bitowych.

Z tego co widzę na trailerze Bethesda znowu próbuje wskrzeszać Van-Burena.

A mógłbyś dać linka do trailera, w którym to widziałeś, bo my chyba oglądaliśmy inny.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Fallout

Postprzez Grzechu300 w 03 Cze 2015, 20:52

paintball_0 napisał(a):Żaden z was nie zwrócił uwagi, że teraz bohater gada ludzkim głosem? Że najwidoczniej w czwórce nie sterujemy wydmuszką tylko postacią posiadającą charakter a może i nawet osobowość? Jak na Bethesdę to prawdziwa rewolucja!

Skąd wiesz, że to główny bohater? Może to jakaś postać poboczna, ważna dla fabuły? Albo np. nasz przewodnik/kompan przez początek gry?

Zresztą zabieranie motywu tworzenia własnej postaci jest średnie, szczególnie w Falloutach, gdzie takiej opcji nigdy nie było. Owszem, mogliśmy wybierać z utworzonych już bohaterów, chociażby w jedynce, ale motyw kreowania własnej postaci przylgnął już do serii, i jak najbardziej mi się podoba. ;)

paintball_0 napisał(a):Szczególnie kompletnie wyprane z klimatu New Vegas. Gameplayowo NV jest faktycznie lepsza ale klimatu prawdziwego Fallouta to tam jest jeszcze mniej niż w trójce.


Się nie zgodzę - dla mnie NV ma fajne połączenie apokaliptyczno-fallouto-kowbojskiego klimatu, w przeciwieństwie do smętnej i marnej trójki. Co kto lubi. :P


Trailer jest średni, jak już było pisane - nie postarali się. Niby ocenianie gry po filmiku to jak ocenianie książki po okładce, ale mogli się bardziej wysilić.

Sam nie wiem czemu, ale zajeżdża mi trochę kopią The Last of Us. ;)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Fallout

Postprzez KoweK w 03 Cze 2015, 22:11

Pangia napisał(a):jakie były na forum wrzucane odnośnie braku cieni w grze i lalkowatości Elizabeth.

W B:I jest pełne dynamiczne oświetlenie razem z cieniami, więc nie wiem o czym mówisz. Przynajmniej tak pamiętam...

A co do trailera: niesamowicie przeciętnie jak na taki tytuł... gorzej chyba się nie dało. Poza tym wygląda mega kolorowo i za dużo wspólnego z uniwersum tutaj nie ma - pip-boy, pancerze i piesek to trochę za mało. Ciekawe co na E3 pokażą...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5660
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 02 Wrz 2024, 23:31
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1474

Re: Fallout

Postprzez Pangia w 03 Cze 2015, 22:24

xKoweKx napisał(a):
Pangia napisał(a):jakie były na forum wrzucane odnośnie braku cieni w grze i lalkowatości Elizabeth.

W B:I jest pełne dynamiczne oświetlenie razem z cieniami, więc nie wiem o czym mówisz. Przynajmniej tak pamiętam...


Nie mówię, że nie było cieni, wspomniałem tylko o tym temacie - sam nawet w Bioshocka nie grałem. Pamiętam, że ty jakieś screeny wrzucałeś, tylko nie wiem, po której stronie barykady stałeś :P
Ale to tak tylko prostując, żeby nie było dalszego offtopa.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Fallout

Postprzez paintball_0 w 04 Cze 2015, 14:35

Vadgern 3 najpierw był pokazywany w oprawie niczym z Crysisów, a potem dostaliśmy coś, co mój brat skomentował słowami "faktycznie, grafika jak z PS4" jak grę zobaczył pierwszy raz w życiu u mnie na kompie w ustawieniach Ultra. Fallout 4 nie wygląda jak Crysisy i opinie są raczej w rodzaju "łe, średnio to wygląda" niż "o cholera, komp mi się od tego stopi". Jak ja mam narzekać na downgrade Fallouta 4 skoro trailer pokazuje mi jak ta gra będzie wyglądać naprawdę? Bo wyglądać gorzej to już się raczej nie da.

Terminus, czytałeś ty kiedy zarys scenariusza do Van Burena? Gra miała się zaczynać sekwencją ze Starych Lepszych Czasów kiedy bomby dopiero zaczynają spadać i wszyscy uciekają do Krypt. Różnica między F4 a Van Burenem, sądząc przynajmniej z trailera, jest taka, że uciekasz wcielając się w małego chłopca a nie dorosłego pracownika Schronu, który został wezwany do naprawy jakiejś tam awarii. W każdym razie mamy tę sekwencję i jest ona wyraźnie inspirowana Van Burenem. Od samego początku Bethesda próbuje dać nam grę na miarę prawdziwego Fallouta i czwórka jest kolejną próbą.

Grzechu300 słusznie zauważył że jak dotąd gry z serii Fallout były spod znaku "zrób se własną postać i bądź sobą w tym świecie". Podobnie z resztą jak pozostałe erpegi od Bethesdy. A tutaj mamy gościa, który mówi na głos a nie napisami. ;) Jak na Bethesdę to jest to duża rewolucja. I jestem na 99% pewien że koleś z trzema literkami "i" na plecach będzie głównym bohaterem tej gry. Dlaczego? Przecież to oczywiste- jego krypta ma numer "111". :P

Uwielbiam świat Fallouta i gry od Bethesdy nie umywają się do oryginałów. Ale i tak śledzę informacje o nich bo może wreszcie Bethesdzie się uda. Już chodzą głosy że gierka będzie miała premierę jeszcze w tym roku, prawdopodobnie zobaczymy pełnoprawny gameplay na nadchodzących E3. Wtedy wszystko się wyjaśni.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Fallout

Postprzez Terminus w 04 Cze 2015, 15:04

paintball_0 napisał(a):Terminus, czytałeś ty kiedy zarys scenariusza do Van Burena?

Sam przeczytaj, to może się dowiesz, że pomysły z Van Burana były już wykorzystane w F:NV (Legion Cezara, roboty) a budowanie teorii o restytucji Van Burena tylko na podstawie tego, że w filmiku spadają bomby :facepalm:

Od samego początku Bethesda próbuje dać nam grę na miarę prawdziwego Fallouta i czwórka jest kolejną próbą.

:facepalm: :facepalm: :facepalm:
Bethesda od samego początku próbuje zarobić kasę możliwie małym nakładem, robiąc zmodowane TES-y, ubrane w znany brand Fallouta.

Grzechu300 słusznie zauważył że jak dotąd gry z serii Fallout były spod znaku "zrób se własną postać i bądź sobą w tym świecie"
W oryginalnych Falloutach 1-2 była możliwość stworzenia własnej postaci i w przeciwieństwie do ostatnich infantylnych action-RPG od Bethesdy to miało faktycznie pływ na rozgrywkę. Onanizujesz się kolejny raz tym, że podłożono głos w trailerze. Jeżeli masz rację i dialogi będą faktycznie nagrywane oznacza to tylko, że opcje dialogowe w F4 będą okrutnie wykastrowane względem F:NV w którym było 65tys linii dialogowych. A teraz możesz się cieszyć dalej.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Fallout

Postprzez paintball_0 w 04 Cze 2015, 15:53

Zaraz, a gdzie ja napisałem że się tym CIESZĘ?! Czekaj, aż przeczytam ponownie moje posty, może faktycznie mam schizofrenię i sam nie wiem co piszę.

Nie, wszystko się zgadza. Pewnie ten wykrzyknik przy słowie "rewolucja" tak cię zmylił. Wygłaszanie kwestii dialogowych na głos jest rewolucją bo każe podejrzewać, że bohater będzie posiadał osobowość- już to raz pisałem. Mnie to ewidentnie wygląda na zmianę podejścia do robienia Fallouta. Czy na lepsze- zobaczymy na e3.

Za ten post paintball_0 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gość.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Fallout

Postprzez Terminus w 04 Cze 2015, 17:43

paintball_0 napisał(a): może faktycznie mam schizofrenię i sam nie wiem co piszę.


W końcu zaczynasz mówić z sensem :E
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Darth ReX.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Fallout

Postprzez Kudkudak w 04 Cze 2015, 17:45

Od samego początku Bethesda próbuje dać nam grę na miarę prawdziwego Fallouta


Jesteś mutli wolanda czy tylko udajesz?
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości