Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Fallout

Postprzez Tormentor w 13 Lut 2014, 00:58

Zainstalowałem dziś po raz pierwszy Fallouta 1.

Nie wiem jak się za niego zabrać. Wybrałem postać, ustawiłem sobie statystyki według własnych upodobań. No i wyszedłem z krypty i kurcze normalnie nie ogarniam. Jakieś punkty ruchu, dziwny system klikania, w ogóle nie czaje bazy. Szczury mnie zabijają :(

Mógłby ktoś przybliżyć powierzchownie jak w to grać? :D W necie szukałem i są tylko szczegółowe solucje, a jak chce typowe "Jak grać"
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 25 Sie 2024, 11:26
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Reklamy Google

Re: Fallout

Postprzez frosth w 13 Lut 2014, 01:22

Buchahah jak to jak? Nie grałeś w Jagged Aliance to była dopiero turówka?

Zainwestuj trochę punktów w broń białą, szczury eliminuj ostrożnie jeden po drugim. Nie daj się obskoczyć przez te małe gówna bo zabiją. Musisz nauczyć się oceniać odległość - w każdej turze masz ściśle określoną (przez statystyki) ilość punktów akcji (PA) od tego zależy czy dobiegniesz do szczura i zadasz mu cios czy zadasz szczurowi dwa ciosy ale bez ruchu itd. Zwróć uwagę na perspektywę poruszając się w pionowo tracisz relatywnie więcej PA w stosunku do odległości (rzeczywistej - czyli obserwowanej na monitorze twoim okiem) niż w poziomie, poruszanie się skosem jest dziwne i odbywa się schodkowo co również zużywa więcej PA.

Wszystko zależy od postaci, którą stworzyłeś. Jeśli jest to jakiś w miarę sprytny słabiak to raczej unikaj walki i jak tylko się da omijaj przeciwników. Ale jeśli jest to dopakowany ortalionowy mięśniak to jakimś nożem po prostu posiekaj szczury na kotlety.
:

Istnieje jeszcze trzecie opcja - jeśli jest to wygadany, narcystyczny, wygadany Janusz to po prostu przekonaj szczury że musisz przejść.
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: Fallout

Postprzez Darth ReX w 13 Lut 2014, 01:24

Ech, te dzieciaki...
Zauważ, że gra jest oparta o system cech SPECIAL, jak również o procentowo podawane umiejętności. Rozwinąć możesz daną umiejętność do poziomu 200%. Co kilka poziomów zdobywasz perki, czyli cechy specjalne, które są bardzo ważnymi modyfikatorami dla naszej postaci. Gra działa w systemie turowym, więc wszystko jest oparte o te statystyki, ale nie będę ci ich przybliżał, bo od tego jest pierwszy lepszy tutorial.
Każda postać ma określoną ilość punktów akcji, które ma do dyspozycji w danej turze. Może np strzelić, poruszyć się, zajrzeć do ekwipunku itd. Gra automatycznie pokazuje nam szansę na trafienie (mocno uzależniona od naszej biegłości w posługiwaniu się bronią). Oczywiście dostosuj swoją postać pod walkę danym typem broni (na początku oczywiście ręczna broń palna, ciężki sprzęt pojawi się później). Postać może się skradać, walczyć wręcz, atakować z dystansu, może być mistrzem w każdej dziedzinie, ale na początku lepiej poczytać jakiś poradnik tworzenia postaci. A szczury są na początku irytujące, ale banalne do pokonania, choć trzeba z bliska strzelać.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 01 Wrz 2024, 13:42
Kozaki: 224

Re: Fallout

Postprzez M3Fis70 w 13 Lut 2014, 01:32


tutaj w pierwszym odcinku ("wstępniaczku") objaśni co i jak.
Dobry mutant, to martwy mutant.
Tajne zaszyfrowane inforamcje
:

Kovek to ciągle pauka
Awatar użytkownika
M3Fis70
Weteran

Posty: 652
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Lip 2019, 10:04
Miejscowość: Brzydgoszcz/Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 76

Re: Fallout

Postprzez Terminus w 13 Lut 2014, 08:20

He, he.
Za pierwszym razem to chyba każdy poległ ze szczurami, wielu próbowało z nimi walczyć przy pomocy stimpaków ;)
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Fallout

Postprzez Przemek77 w 13 Lut 2014, 09:41

Terminus napisał(a):He, he.
Za pierwszym razem to chyba każdy poległ ze szczurami, wielu próbowało z nimi walczyć przy pomocy stimpaków ;)

Hehe.... jak to powiedział pewien koleś - "Godzinę tworzyłem postać, zastanawiałem się, dobierałem cechy, współczynniki itp. Wyszedłem za drzwi krypty i załatwiły mnie szczury."
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Fallout

Postprzez Terminus w 13 Lut 2014, 10:21

To nie TES pisany pod gimbazę.
Tu od razu brutalnie wita cię postapokaliptyczny świat ;-)
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Fallout

Postprzez Przemek77 w 13 Lut 2014, 10:27

Terminus napisał(a):To nie TES pisany pod gimbazę.
Tu od razu brutalnie wita cię postapokaliptyczny świat ;-)

AAAA tam zaraz pod gimbazę. W Morrowindzie też kozaczenie (z początku) nie popłacało.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Fallout

Postprzez Tormentor w 13 Lut 2014, 10:55

Darth ReX napisał(a):Ech, te dzieciaki...


O sorry sorry, już usuwam Falołta i wracam do gry w najnowsze Modern Warfare. :piesek:

Dzięki za odzew panowie, zaraz sobie wszystko przestudiuję. Gwoli ścisłości wiem na czym polegają turówki bo też się w takowe nagrałem, tylko mało czytelny ten system jest w Falloucie na pierwszy rzut oka, np taki Gorky 17 był łatwiejszy do ogarnięcia. Choć to może być też kwestia tego, że na takim G17 się wychowało, w Fallouta za gnoja nigdy nie grałem.

Pis joł, idę maniaczyć, póki L4 mam hehe

ps. Obejrzałem co nieco Wstępniaczka, gościu pozabijał szczury i wiem już przynajmniej gdzie te całe PA się wyświetlają. :D
Image

Za ten post Tormentor otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive M3Fis70.
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 25 Sie 2024, 11:26
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Fallout

Postprzez Cortex Reaver w 13 Lut 2014, 19:30

Stare Fallouty są wbrew pozorom łatwe do ogarnięcia. Z początku mogą dawać wrażenie skomplikowanych jednakże system turowy jest dość prosty po zapoznaniu się. Ale jedna zasada. Z początku postać jest nikim i trzeba wrogów atakować pojedynczo i to tych słabszych. Dopiero po czasie można pozwolić sobie na więcej. Jedyne co mnie w pierwszym Falloucie odpychało to limit czasowy. Wiem że fabularnie to jest uzasadnione, ale 150 dni to mało. Nie lubię generalnie jakichś ograniczeń czasowych, to złe wrażenie robi przy pierwszym kontakcie z grą.
Awatar użytkownika
Cortex Reaver
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 03 Lip 2013, 13:50
Ostatnio był: 12 Paź 2016, 21:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Fallout

Postprzez M3Fis70 w 13 Lut 2014, 20:00

Ale oczywiście wiesz, że ten czas można przedłużyć wysyłając karawanę z wodą do krypty tak? A poza tym po oddaniu hydroprocesora można hulać ile się chce. Coś chyba nie ukończyłeś tego Fallout'a.
Dobry mutant, to martwy mutant.
Tajne zaszyfrowane inforamcje
:

Kovek to ciągle pauka
Awatar użytkownika
M3Fis70
Weteran

Posty: 652
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Lip 2019, 10:04
Miejscowość: Brzydgoszcz/Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 76

Re: Fallout

Postprzez Cortex Reaver w 13 Lut 2014, 20:04

Oczywiście że wiem, przeszedłem Falla kilka razy. Po prostu jak się zaczyna grę pierwszy raz to zadaje się pytanie czy to mało czy dużo i niepotrzebnie się człowiek denerwuje.
Awatar użytkownika
Cortex Reaver
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 03 Lip 2013, 13:50
Ostatnio był: 12 Paź 2016, 21:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości