Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Fallout

Postprzez majorek22 w 01 Mar 2013, 17:52

Ja wczoraj skończyłem (po raz kolejny) Fallout 3, a wcześniej (po raz kolejny) zaliczyłem NV. Wg. mnie oba są świetne. Stołeczne Pustkowia miażdżą. Waszyngton po wojnie atomowej wygląda pięknie. Jednym z moich błędów było to, że za szybko pomogłem Wygnańcom i zbyt wcześnie miałem pancerz wspomagany. I laser Gatlinga... Przez to gra stała się banalna. A Mojave też jest niezła. Mniej czułem, że to Pustkowia, a bardziej, że zwykła pustynia, ale to nie zmienia faktu, że NV jest świetną grą.
Wilk Morski Klanu Espadre
Awatar użytkownika
majorek22
Stalker

Posty: 95
Dołączenie: 28 Cze 2011, 15:37
Ostatnio był: 07 Cze 2014, 13:12
Miejscowość: Limańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Reklamy Google

Re: Fallout

Postprzez Dziab_Dziab w 15 Maj 2013, 17:07

Mam pewien problem z Falloutem 3. Wszystko jest jak powinno być, tylko kiedy wkładam płytę do napędu wyskakuje error "Please insert the correct DVD-ROM, select OK and restart application". Mimo to otworzyłem jakby zawartość płyty i włączyłem instalację. Gra zainstalowała się, lecz nigdzie jej nie ma. Z launchera nie można włączyć, bo wyskakuje kolejny error. Pomoże ktoś?
Awatar użytkownika
Dziab_Dziab
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 17 Sty 2013, 20:09
Ostatnio był: 02 Sie 2017, 16:59
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 22

Re: Fallout

Postprzez szczypiorofix w 15 Maj 2013, 17:26

Jak masz Viste lub 7mkę to koniecznie musisz zrobić coś takiego: jeśli masz Nero (jakiekolwiek) to koniecznie je odinstaluj, jeśli masz Deamon Tools to koniecznie wyłącz wszelkie dodatkowe wirtualne dyski. Skrótu nie ma nigdzie ale najlepiej uruchamiaj przez Fallout3.exe a nie FalloutLaucher.exe. Ważne są też kodeki - jeśli masz K-Lite Pack a masz problemy z wysypywaniem do pulpitu czy rwany dźwięk to lepiej je usunąć. Jednak w Twoim przypadku radziłbym pozbyć się wirtualnych dysków - bezwzględnie musisz wylączyć wszelkie emulacje jakie masz w Deamon Tools (te wymagające restartu - ściągnij plik "SPTDinst-v183-x86.exe" i wybierz Uninstall). Zrób to i spróbuj uruchomić grę. A i koniecznie zainstaluj patcha 1.7 PL z Cenegi.
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Fallout

Postprzez Dziab_Dziab w 15 Maj 2013, 17:42

Zmieniłem tryb zgodności na XP, bo słyszałem że może zadziałać, nie działa. Nie mam żadnych wirtualnych napędów, wyłączyłem wszystkie niepotrzebne aplikacje i tak dalej. Mimo, iż grę zainstalowałem to nie ma ikony na pulpicie, nie wyszukuje w wyszukiwarce, mogę włączać grę tylko z launchera w folderze.
Awatar użytkownika
Dziab_Dziab
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 17 Sty 2013, 20:09
Ostatnio był: 02 Sie 2017, 16:59
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 22

Re: Fallout

Postprzez vandr w 15 Maj 2013, 17:50

[ CIACH ] O dziwo po formacie, tego problemu już nie miałem i mogłem grać z płytką w środku.

Uwagi moderatora:

Prosisz się o bana widzę.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Fallout

Postprzez utak3r w 16 Maj 2013, 02:15

szczypiorofix napisał(a):fajnie się strzela, fajne questy (nie wszystkie oczywiście, jest część beznadziejnych), fajne modyfikacje broni i inne bajery ale klimatu za grosz.


Tak jak z wielkim zapałem siadłem do NV, tak po około 9 godzinach odłożyłem i się kurzy... czeka na lepsze czasy. Tymczasem, w F3 grałem jeszcze długo po zakończeniu fabuły i wszystkich dodatków (115 godzin). Pustkowia, Waszyngton i korytarze metra zioną klimatem - Mojave jakoś nie za bardzo :(
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Fallout

Postprzez szczypiorofix w 16 Maj 2013, 07:06

utak3r napisał(a):Mojave jakoś nie za bardzo :(

Ja kilka miesięcy temu ukończyłem New Vegas ze wszystkimi dodatkami. W zasadzie zrobiłem to tylko dlatego, żeby je "zaliczyć" i po "Smutkach Starego Świata" (zdecydowanie najlepszy moim zdaniem), który przeszedłem na początku, była już równia pochyła. W dół oczywiście. Po częstych zwiechach w ostatnim dodatku, który przechodziłem, czyli "Krwawej forsie", które potem jakby "wyszły" z tego dodatku i dręczyły mnie aż do końca fabuły wątku głównego (o dziwo przed rozpoczęciem tego dodatku nie występowały), postanowiłem odpuścić i wróciłem do Fallout 3. Ustawiłem poziom trudności na trudny/bardzo trudny i już po chwili zapomniałem o Pustyni Mojave :)
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Fallout

Postprzez tmatrix7 w 16 Cze 2013, 18:41

Co do mojej opini o Fallout to gram w NV i naprawdę wciąga. Tyle, że mam pewien problem:

Po jakiejś dłuższej chwili grania gra się zwiesza i występuje błąd aplikacji. poczytałem trochę o tym i wywnioskowałem, że najlepszą opcją jest ponowna instalacja i skanowanie zgodności plików w Steam. Grę przeinstalowałem - było to samo. Kilkakrotnie skanowałem grę i wykrywało 1 niezgodny plik, który automatycznie pobrało w minutę na nowo i wszystko powinno śmigać - ale tak się nie stało. Może i da się grać tak po 30 min ale uwierzcie że to uciążliwe :( Czy ktoś z was spotkał się z takim czymś? Fallout NV mam oczywiście oryginalnego na Steam z serii PREMIUM GAMES.

Mój sprzęt:
- system Windows 7 x32
- Grafika GeForce GT 640 + nowiutkie sterowniki
- procesor Intel Core 2 duo 2,53 GHz E7200
- 4,0 GB RAM

Chociaż wątpię, że przyczyną jest sam komp. No i sorki, jeśli już ktoś pisał o takim problemie - nie umiem szukać :P Z góry dzięki za szczerą pomoc. Z procka możecie się śmiać bo na dzień dzisiejszy nie jest The Best, ale za parę lat wasze też nie będą większej wartości ;)
Awatar użytkownika
tmatrix7
Stalker

Posty: 60
Dołączenie: 06 Mar 2011, 16:48
Ostatnio był: 11 Mar 2022, 11:06
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 19

Re: Fallout

Postprzez KoweK w 16 Cze 2013, 19:18

Ja się spotkałem, ale miałem moda na tekstury o wysokiej rozdzielczości. Pobierz sobie to:

[ http://newvegas.nexusmods.com/mods/40442 ]
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 02 Wrz 2024, 23:31
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Fallout

Postprzez StalkerCell w 20 Cze 2013, 18:04

Czy F3 pójdzie mi na tym lamerskim sprzęcie?:
Procek: Intel Core i3 CPU M350 2.27 GHz
Ram: 3 GB
Grafa: Intel Core HD
Typ: 64 Bit

Jeżeli tak, to czy warto inwestować w dziecko Bethsedy?

:arrowd: Number 7, zapomniałem o tym. Komp dlatego słaby, bo to 'nołtbuk' z 2010 roku.
Ostatnio edytowany przez StalkerCell 20 Cze 2013, 18:45, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Re: Fallout

Postprzez szczypiorofix w 20 Cze 2013, 18:14

Najgorszą bolączką to ta zintegrowana grafa. Możesz spróbować. Są pliki w necie związane z directx-em np. http://fallout3.nexusmods.com/mods/17209/?, to pozwoli ci odpalić w miarę normalnie grę (plik oszukuje grę, że masz inna grafę, bodajże jakiegoś GForce'a jeśli pamiętam). Tak czy inaczej, z tą kartą nie poszalejesz.
Poza tym rozumiem, że masz jednak 64 bitowy system? ;)
Vista czy 7mka?
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Fallout

Postprzez Realkriss w 20 Cze 2013, 21:30

Aaaaaa!!! Od 5 lipca wchodzi za 59 zeta Fallout New Vegas Ulitmate edition w serii Premium games!
W końcu będę mogła sobie na niego pozwolić. I nie tylko ja pewnie :E
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości