Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Fallout

Postprzez vandr w 23 Gru 2012, 20:11

Jeśli ktoś chce zrobić makijaż trupowi :tm: :caleb: to poniżej wrzucam linka do ENB'a, który pozwoli co poniektórym(między innymi mnie) ustrzec się od wypalonych oczu na wskustek zje*anego oświetlenia.. Aktualizacji nie będzie bo zrobiłem co się dało. Jak ktoś chce sobie włączyć dynamiczny DOF, niech otworzy enbseries.ini i w linijce DepthOfField=false zmieni wartość na "true".

Image

Pliczuś.net
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Reklamy Google

Re: Fallout

Postprzez szczypiorofix w 13 Lut 2013, 12:39

"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

Re: Fallout

Postprzez jos w 17 Lut 2013, 12:04

Mam pewien problem, niby z falloutem, niby ze steamem. Kupiłem FNV Ultimate (z wszystkimi dodatkami) w sklepie i chce zainstalować. Nie da się, bo pojawią się komunikat, że niby żaden serwer nie jest skonfigurowany dla tej gry. Napisałem do supportu ale nie spodziewam się szybkiej odpowiedzi ani żadnej nawet. Jak często się spotykacie z tym, że Steam nie pozwala zainstalować legalnie kupionej gry? Da się jakoś ominąć ten gówniany steam?
https://support.steampowered.com/kb_art ... -WIGB-5488 ta "porada nic nie daje".
Image
Awatar użytkownika
jos
Stalker

Posty: 184
Dołączenie: 05 Wrz 2011, 12:28
Ostatnio był: 05 Lis 2020, 17:25
Frakcja: Monolit
Kozaki: 95

Re: Fallout

Postprzez Soviet w 17 Lut 2013, 12:32

A jakowy masz region ustawiony?
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Fallout

Postprzez jos w 17 Lut 2013, 14:04

Polska, Niemcy Berlin i Hamburg, USA Waszyngton i NY, Turcja, Czechu Francja/Marysilia - z tych próbowałem i nic nie szło. Nie napisałem wcześniej, że Steam uniemożliwia mi zainstalowanie gry z płyty przez te właśnie "nieskonfigurowane" serwery.

https://support.steampowered.com/kb_art ... -FSQM-0382 to też nie działa.

Chciałbym, żeby w ogóle coś zainstalowało, bo przy tej płycie się nie upieram ale sama gra też się nie ściągą.
Image
Awatar użytkownika
jos
Stalker

Posty: 184
Dołączenie: 05 Wrz 2011, 12:28
Ostatnio był: 05 Lis 2020, 17:25
Frakcja: Monolit
Kozaki: 95

Re: Fallout

Postprzez KoweK w 17 Lut 2013, 15:50

Nikt ci z supportu teraz nie pomoże, bo jest weekend. Zadzwoń jutro do Cenegi to pewnie rozwiążą problem.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 02 Wrz 2024, 23:31
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Fallout

Postprzez jos w 17 Lut 2013, 19:59

Dobra, problem rozwiązany. Zamiast instalować po PL wybrałem dla zabawy wersję EN, wtedy instalacja ruszyła. Dodam tylko, że zainstalowało się po polsku. I teraz ładnie się instaluje aktualka z neta. Dwa dni zabawy :facepalm:
Image
Awatar użytkownika
jos
Stalker

Posty: 184
Dołączenie: 05 Wrz 2011, 12:28
Ostatnio był: 05 Lis 2020, 17:25
Frakcja: Monolit
Kozaki: 95

Re: Fallout

Postprzez 1920razor w 01 Mar 2013, 00:29

Dziś skończyłem Fallout'a 3. I powiem jedno. Ta gra... Jest po prostu cudowna. Tyle. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz tak milutko spędziłem 20 godzin. (A przede mną kolejne z 30 na zadania poboczne, odkrywanie nowych miejsc, maxowanie postaci etc.) Na początku sceptycznie podchodziłem do tej gry, dlaczego? Mój komputer ma chyba z 9 lat, no to myślałem, że nawet instalator mi się nie włączy, a tu proszę. Na pustkowiu, na średnich teksturach, wszystko inne na low i 800x600 miałem takie naciągane 30 fps, tylko w niektórych zamkniętych lokacjach (Takich jak np. River City) komputer mi się dławił i miałem z 10-15 fps) dlatego często używam V.A.T.S.'a, bo jak strzelam też troszeczkę dropie klatki. Gra jest po prostu miodna, strasznie się cieszę że ją mam, muzyka jest świetna gdy chodzisz po tym pełnym otwartym świecie, zadania są urozmaicone, ciekawe. Strzela się też miło (Brakuje mi mierzenia przez muszkę i szczerbinkę) Ale to nic. Daję grze Mocne 9/10. No i apropos stalkera, nie wierze że to mówię, ze ta gra wg. mnie jest nieco lepsza niż cień czarnobyla i czyste niebo. Jedynie wg. mnie zew prypeci jest lepszy, ale tylko nie wiele :) No, to wszystko. Jeżeli nikt nie grał, gorąco polecam tą grę! Fallout 3!
Image

1920razor
Wygnany z Zony

Posty: 197
Dołączenie: 14 Sty 2010, 20:58
Ostatnio był: 27 Cze 2015, 14:35
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: Fallout

Postprzez paintball_0 w 01 Mar 2013, 01:55

Tak dla równowagi powiem, że kilka dni temu usunąłem F3, bo mnie znudził. Walczy się fajnie, zwiedza się fajnie, wszystko jest fajnie, ale po pewnym czasie robi się jakieś tempe. Nie mam tutaj na myśli "głupie" tylko jakieś takie apatyczne. Jak oglądanie tych zapętlonych filmików w rodzaju tańczących borsuków, albo nyan cata- wpadasz w trans i nie możesz przestać, a jak jakimś cudem przestaniesz, to nie chce ci się tego drugi raz włączać. Ale jak już włączysz to nie możesz przestać... i tak się gra w F3. Pułapka jeszcze jednego levelu, jeszcze jednego przeciwnika do przeszukania, jeszcze jednego zamka do otwarcia. O fabule i świecie gry już kiedyś pisałem, a zainstalowałem sobie trójkę, bo postanowiłem zainstalować ten mod na wyłączenie zielonego filtra ekranu i mod na 50lvl postaci.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Fallout

Postprzez 1920razor w 01 Mar 2013, 10:16

Też nie rozumiem jednego. Dlaczego Bethesda Games nie wprowadziło freeplay'a po zakończeniu głównego wątku. Gdy pokazał mi się ostatni film, gdzie
:

nasz główny bohater poświęca swoje życie dla świeżej wody i dokopaniu enklawy
to po prostu je*łem w przenośni głową w ścianę. Nie ma szans, żeby ktoś zwiedził cały ten wielki świat, nie kończąc fabuły. Dlatego pierwsze kroki po skończeniu gry przeniosłem na google.pl, w poszukiwaniu moda na dalszą rozrywkę po zakończeniu wątku fabularnego. Na szczęście takowego znalazłem, i jestem z tego bardzo rad. @up Tak, to była chyba taka moja jedna z pierwszych gier, gdzie intensywnie występował u mnie syndrom "kolejnego levela" ; zdobywanie perków, ulepszanie możliwości (Czekam wreścię, aż zdobędę 100 punktasów w otwieraniu zamków :P) Teraz, to przydało by się przejść 2 poprzednie odsłony Fallouta.
Image

1920razor
Wygnany z Zony

Posty: 197
Dołączenie: 14 Sty 2010, 20:58
Ostatnio był: 27 Cze 2015, 14:35
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: Fallout

Postprzez Terminus w 01 Mar 2013, 11:34

Wprowadziła.
Oczywiście w płatnym DLC.
Choć nie rozumiem w czym miałeś problem ze zwiedzaniem świata przed zakończeniem głównego wątku?
Nie jest on znowu aż tak rozległy a do main questa jest zablokowany malutki wycinek.
Ostatnio edytowany przez Terminus, 01 Mar 2013, 11:36, edytowano w sumie 1 raz
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Fallout

Postprzez szczypiorofix w 01 Mar 2013, 11:35

Wystarczy zakupić dodatek Broken Steel i możesz grać dalej, gdyż opisuje on dalsze dzieje "dzieciaka z Krypty 101". Nawet gdy zdecydujesz się samemu poświęcić (możesz zawsze wysłać tam Fawkesa, Sary nie radzę, gdyż ona po prostu zginie) jakimś cudem zdołają cię odratować i poskładać.

Mnie wkurza, że nie ma freeplaya po F:NV i gdy już wybierzesz się nad Hoover Dam nie ma odwrotu. Dwa dni temu skończyłem tę grę ze wszystkimi DLC i muszę przyznać, że nie patrząc na F1 ani F2 jest to bardzo dobra gra ale z gorszym klimatem i miejscem akcji w porównaniu z Fo3 - kowboje do mnie nie przemawiają a do Falloutów pasują jak świni siodło.

Co do kolejności to trochę dziwnie zacząłeś ale ok :) w zasadzie atap Fallout/Fallout 2 a Fo3 i F:NV to jakby dwie oddzielne gry. Jest trochę nawiązań (zwłaszcza w F:NV) do poprzednich części ale to już nie to samo.

Porównywanie Fo3 do Zewu Prypeci po prostu przemilczę :)
"Pewnego pięknego październikowego poranka Umierająca Ziemia połknęła własne bebechy i zmarła w konwulsjach" - Opowieść Poety: Pieśń Hyperiona.
Awatar użytkownika
szczypiorofix
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 20 Cze 2011, 20:50
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 14:03
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 44

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości