Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez Red Liquishert w 28 Kwi 2011, 20:44

Mam parę takich:
:

Call of Duty 4 MW - Wybuch atomówki (Gdy ginie Sierżant Jackson) oraz zakończenie gry (Gdy ginie Gaz, Griggs i reszta drużyny oprócz Soap'a i Price'a.
Call of Duty: Modern Warfare 2 - Śmierć Roach'a i Ghost'a, zdrada Shepherda i zakończenie.
Brothers in Arms: Road To Hill 30 - Śmierć każdego członka drużyny (A najbardziej Allena i Garnetta) i bitwa o wzgórze 30.
Brothers in Arms: Earned in Blood - Walka w St. Saveur (śmierć Doyle'a i Paige'a.) i oczywiście bitwa o wzgórze 30.
Brothers in Arms: Hell Highway - Wyjaśnienie tajemnicy śmierci Allena i Garnetta (Jak patrzyłem na Legetta pozwalającego umierać Allen'owi, wyrwało mi się ,,Ty skurczybyku!'') oraz śmierć Franky'ego i później Fraiar'a. Marsha za bardzo nie pamiętałem z żadnej części.

To tyle.
Bydlę z pana, panie Red

Za ten post Red Liquishert otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Dżuz.
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Reklamy Google

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez Protektor w 02 Maj 2011, 15:42

Pamiętam z Bioshocka gdy przez pół gry fabuła "mówiła", że do Rapture nasz bohater trafił przypadkowo i jedynym głosem który podtrzymuje cię na duchu głos Atlasa- Jedyny dobry wśród splicerów. Kiedy docieramy wreszcie do twórcy tego miasta, dowiadujemy się, że jesteśmy w rzeczewistości niewolnikami "zaprogramowanym" by wykonywać zadania zakończonymi słowami "Would you kindly?" które słyszałeś z ust od jedynego dotąd dobrotliwego Atlasa...
Powinność i Wojsko jest zepsuta! Dołącz do Wielkiego Królestwa Bandytów i zdobądź swój cel!
Image

Protektor
Wygnany z Zony

Posty: 36
Dołączenie: 02 Maj 2011, 12:46
Ostatnio był: 17 Maj 2011, 19:42
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Threaded SPSA-14
Kozaki: 4

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez Kubasek w 02 Maj 2011, 16:11

:

Koniec Fallout'a 3 - uruchomienie projektu oczyszczenie i śmierć głównego bohatera poprzez poświęcenie (są 2 alternatywy, ja wybrałem tą )

:kotek:
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Kubasek
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 26 Kwi 2011, 12:42
Ostatnio był: 09 Gru 2011, 20:40
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 10

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez riv8 w 02 Maj 2011, 16:16

Co prawda pisałem już tu posta, ale pominełem jedną "chwilę"
W wiedźminie gdy w lodowych pustkowiach dowiadujemy się, że Carmen to
:

córka Wielebnego
Ostatnio edytowany przez riv8, 03 Maj 2011, 07:26, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
riv8
Stalker

Posty: 139
Dołączenie: 06 Gru 2010, 16:07
Ostatnio był: 13 Lip 2014, 15:48
Miejscowość: Las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 28

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez Method w 02 Maj 2011, 16:41

Panowie, taki mały pomysł - dobrze że używacie spoilerów, lecz może lepiej byłoby nad nimi napisać o jakiej grze będziecie pisać? Obecnie wygląda to tak: ktoś tworzy spoilera, a np ja wchodząc tam dopiero widzę o jakiej grze pisze (i jeżeli w nią nie grałem a będę) psuję sobie późniejszą zabawę. Zapewne część z was zapyta się: po co w ogóle czytasz ten dział? A no po to bo dzięki niemu mogę sobie przypomnieć niektóre fajne momenty o których już zapomniałem ;)

Jako że może mój powyższy opis jest niezrozumiały daję mały przykład:
----------------------------
Zamiast
Moja najpamiętniesza chwila
:

Stalker Cień Czarnobyla, moment kiedy idziemy na spacer z Sidoroviczem, nigdy tego nie zapomnę


Róbcie tak! ;)

Moja najpamiętniesza chwila dotyczy Stalkera Cień Czarnobyla
:

Moment kiedy idziemy na spacer z Sidoroviczem, nigdy tego nie zapomnę

-------
Dacie radę? ;)
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez Cysiu w 02 Maj 2011, 16:48

GTA IV:
:

Misja Snow Storm (Burza Śnieżna), kiedy okazuje się, że Michelle to agentka rządowa.

CoD: World At War:
:

Końcówka gry, gdy przybijamy flagę na dachu Reichstagu...

GTA Vice City:
:

Kiedy okazuje się, że Lance jest zdrajcą i zależy mu tylko na pieniądzach.

GTA: San Andreas:
:

Ostatnia misja

Stalker: Zew Prypeci
:

Ewakuacja helikopterem

Więcej nie pamiętam na chwilę obecną...


Ano Method, wbrew pozorom jestem istotą rozumną. :E
Ostatnio edytowany przez Cysiu, 30 Maj 2011, 18:42, edytowano w sumie 1 raz

Za ten post Cysiu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Method.
Awatar użytkownika
Cysiu
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 07 Maj 2009, 19:46
Ostatnio był: 20 Kwi 2023, 23:35
Miejscowość: Szczecin
Kozaki: 84

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez Dovchenko w 02 Maj 2011, 17:23

Cóż, ja mam parę takich momentów:
Fallout - kiedy walczy się z Mistrzem, a na koniec można go przekonać, że ideały, za które walczył są złe i on sam powinien się zmienić.

CoD 4 - misja w Prypeci, oraz zakończenie

CoD World at War - zakończenie (nie z powodu brutalnego zabicia niemieckiego żołnierza, tylko momentu, w którym Reznov rozcina na maszcie linę do wciągania flagi, nie wiem czemu, strasznie mi się to podoba.)

CoD Black Ops - wszystkie momenty z Reznovem

S.T.A.L.K.E.R. CoS - Pijawka w Agropromie ;-)

i to chyba wszystko... :)
Kogóż to z nas tonący nie wiózł wrak, któż z nas zaprzeczyć może - że ułomny?
Kogóż nie łudził oślepiony ptak, kogóż w bezludzie nie wiódł pies bezdomny?

A przecież wciąż przyciąga strefa ogrodzona, i ogrodzona nie bez celu chcemy wierzyć;
To nie my w Zonie - to nam odebrana Zona,nam ją niepewnym, ale własnym krokiem mierzyć
Póki nadziei gorycz wreszcie nie pokona.

Dovchenko
Wygnany z Zony

Posty: 113
Dołączenie: 16 Kwi 2011, 21:15
Ostatnio był: 16 Kwi 2012, 17:25
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 6

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez Vidic w 02 Maj 2011, 17:37

Call of Duty: Modern Warfare 2
:

- Śmierć Roach'a i Ghost'a.Bardzo wzruszające :E I nie mogłem się doczekać żeby dorwać Szapidera.

Call of Duty 4 Modern Warfare
:

Ostatnia misja.Kiedy(nie pamiętam jak ten wróg się nazywał)Dobijał ze swoimi ludźmi rannych.

Call of Duty: Modern Warfare 2
:

Ostatnia misja.Kiedy bohater leżał a Szapider lał Kapitana Price.I jeszcze ten zarąbisty rzut nożem :E

STALKER clear sky
:

Ostatnia misje kiedy jest emisja i można powiedzieć że to koniec frakcji czyste niebo(Wszyscy z CN giną)

STALKER call of pripyat
:

Ewakuacja z Prypeci.

STALKER Shadow of Chernobyl
:

Kiedy wlazłem do podziemi Agropromu i pierwszy raz zobaczyłem pijawkę.Tak się wystraszyłem że szok.
Ostatnio edytowany przez Vidic 02 Maj 2011, 17:51, edytowano w sumie 3 razy
Awatar użytkownika
Vidic
Stalker

Posty: 106
Dołączenie: 04 Kwi 2011, 17:25
Ostatnio był: 09 Kwi 2014, 00:49
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 11

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez DanieloZ w 02 Maj 2011, 17:40

Kilka moich "najpamiętnijszych" momentów z gier:

Silent Hill
:

Intro i początek gry. Jedziesz sobie z córką na wakacje, dojeżdżacie do wymienionej w tytule lokacji, nagle wypadek. Wysiadasz z samochodu, orientujesz się że córka zniknęła... "Zaraz zaraz, ślady stóp na śniegu? Kto tam biegnie w mgle?! Nic nie widać..." Bohater biegnie kawałek za mało widoczną postacią, po czym dostajemy nad nim kontrolę. I biegniemy środkiem ulicy, we mgle, po opustoszałym mieście. Wszystko ok, nic strasznego. Problemy i wahania zaczynają się gdy dochodzimy do wąskiej uliczki między budynkami... (szer. 0,5 m) Przed samym wejściem leży rozszarpane truchło czegoś, co było psem. O dziwo nadal na smyczy. Wchodzimy do uliczki przez zardzewiałą, skrzypiącą bramkę, i suniemy po uliczkach. W połowie drogi ciszę przerywa syrena, po czym nastają egipskie ciemności. Naszym jedynym źródłem światła jest... zapalniczka. Serce zaczyna walić, biegniemy coraz szybciej, mijając po drodze m.in. wózek inwalidzki, ślady krwi, przy końcu zakrwawione łóżka z ciałami przykrytymi płachtą. Na ogrodzeniu wisi "przypalony" trup z wnętrznościami na wierzchu. W tym momencie prawie dostałem zawału... zza bohatera wyszło kilka jęczących, niskich postaci bez twarzy, w dodatku z nożami. Dodam, że w tym etapie nie mamy broni. Próbowałem ucieczki, ale w miejscu z którego przybyłem pojawiło się znikąd ogrodzenie. Grę wyłączyłem natychmiastowo.


Silent Hill 2
:

Pierwsze spotkanie z Piramidogłowym. Sukinkot stoi w czerwonej poświacie za kratkami, akurat w miejscu do którego się udajemy. Potem scenka jak chowamy się w szafie...
Końcówka gry jest emocjonująca. Nie wiadomo za bardzo o co chodzi, każdy interpretuje to na swój sposób.


Stalker ShoC
:

Elektrownia. Nigdy nie zapomnę tej muzyki, komunikatów z radia, krzyków żołnierzy. Wszystko się hajcuje, wszyscy sie napierdzielają, wszędzie latają pociski. I ten majestatyczny wizerunek komina... potrafię kilka razy powtarzać ten moment.



Stalker CS
:

Świetna akcja w Limańsku, Czerwony Las. Gdy razem ze stalkerami próbowałem przejść na drugą stronę lasu, przeraził mnie ten nibyolbrzym. No i to wkur*ienie, gdy trzeba strzelać do Striełoka. Chętniej bym grał Striełokiem i próbował zaje*ać Szramę. Czemu nie ma takiego moda?!


Stalker CoP
:

Intro i Outro posiadają zabójczy klimat. Piwnica pełna pijawek zrobiła na mnie duże wrażenie.
Piękna była misja w tunelu Prypeć-1, kiedy razem z towarzyszami przemierzało się ciemności. Potem ucieczka Zulusa... przygnębiający moment, zwłaszcza, że jeszcze ani razu potem nie spotkałem go. (W zakończeniu gadają że zginął...)
Ewakuacja helikopterami również zapadła głęboko w pamięć. Misja "Jeden strzał" jest mistrzowska, klimat potęguje się jeszcze podczas nocnej burzy.


Minecraft
:

Postawienie pierwszego klocka :E . I pierwszy creeper...



:arrowd: Próbowałem już wcześniej kilkanaście razy między różnymi misjami, i efekt ten sam- Zulusa ni widu, ni słychu.
Ostatnio edytowany przez DanieloZ, 02 Maj 2011, 18:39, edytowano w sumie 1 raz
Otwórz oczy i spójrz na świat z innej perspektywy, być może odkryjesz coś, co zmieni twoje życie.
Awatar użytkownika
DanieloZ
Stalker

Posty: 84
Dołączenie: 27 Lut 2010, 20:27
Ostatnio był: 07 Lut 2015, 16:55
Miejscowość: Siemianowice Śl.
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 6

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez Realkriss w 02 Maj 2011, 18:20

Jeśli chcesz spotkac Zulusa, to grając ponownie w Zew Prypeci, po tym, jak się odłączy, a będziesz miec czas między misjami idź do Szkoły, a tam - niespodzianka.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 21 Gru 2023, 22:34
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez Larala w 02 Maj 2011, 18:54

Star Wars Knighst of the Old Republic:
:

Momenty gdy dowiadujemy się że jesteśmy Revanem no i... romans z Bastilą.


Battlefield: 2142
:

Pierwsza ucieczka z wybuchającego wrogiego tytana :D


CoD: Modern Warfare 2
:

Odkrycie braku serwerów dedykowanych ^^
Moim marzeniem jest zrobienie gry w świecie STALKER'a, lecz tak, aby podczas podróży można było spotkać inne osoby pod drugiej stronie "kabla" i móc z kumplami iść do X18.
Awatar użytkownika
Larala
Kot

Posty: 40
Dołączenie: 13 Sty 2011, 21:25
Ostatnio był: 26 Kwi 2012, 13:45
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: -24

Re: Najpamiętnijsze chwilę w grach - SPOILERY!

Postprzez kis104 w 12 Maj 2011, 16:36

Matko ile ja ich mam ;D
1. CoD:MW - ostatnia scena, oraz oczwiście wybuch który pozamiatał wsystko jeśli chodzi o zaskok w grach.
2.Bioshock - każdy kto zagrał i dowiedział się kim naprawdę jest główny bohater gry musiał poczuć coś w rodzaju złościu i żalu (Would you kindly kill Andrew Ryan? - jedno z najbardziej znaczących cytatów z gry. Zagrajcie!!!!)
3. CoD:MW2 - cóż mnie "ścisnęło" gdy widziałęm zabitego Ghosta ;( naprawdę przez to miałem ochote zabić sukinsyna (Sheperda)
4.Mass Effect 1 i 2 - w "jedynce" bitwa o cytadelę, a w dwójce praktycznie wszystko. Początek, stacja gethów, walka z miażdżypaszczą, przejście przez Omegę 4 i walka z robotami, walka z ludzkim zniwiarzem oraz coś co zobaczyłem dopiero po 3 przejściu gry: scena ostatecznej śmierci Sheparda.
5.Fallout 2 - powrót do Arroyo.
6.Fallout 3 - walka przed GNR
7.Fallout New Vegas - "ożywienie" securitronów niedaleko namiotu Cezara.
8.Stalker Zew Prypeci - zakończenie i klimatyczna muzyczka
9.Stalker SoC - droga do sarkofagu (spadające helikoptery)
10.Stalker CN - koniec.
To by było na tyle ;D
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 12 Paź 2020, 11:22
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt66 oraz 1 gość