Crysis

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Crysis

Postprzez Ranger801 w 27 Gru 2013, 17:47

Problem mam z Sandboxem 2:
1. Najpierw zainstalowałem pierwszego Crysisa
2. Potem Sandboxa
3. Zainstalowałem patcha 1.1, 1.2 i 1.2.1
I problem w tym że jeżeli na przykład wstawię obiekt (klasy?) grunt i chcę zmienić mu model, albo kiedy chcę dodać obiekt do vegetation, sandbox się wyłącza. Robię coś nie tak, czy zainstalowałem coś niedobrze? Gra oryginalna, EA Classics.
Ranger801
Łowca

Posty: 410
Dołączenie: 22 Wrz 2012, 11:57
Ostatnio był: 28 Sie 2016, 16:12
Miejscowość: Miejsce zamieszkania nieznane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 94

Reklamy Google

Re: Crysis

Postprzez Kpuc w 27 Gru 2013, 18:23

Z tymi patchami jest coś nie halo, mi znikały koła w pojazdach miedzy innymi. Spróbuj najpierw zainstalować grę i patche a dopiero sandbox'a. Jak to nic nie da to zorientuj się na jakiego patcha powstają mody.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Crysis

Postprzez Ranger801 w 30 Gru 2013, 16:09

Zainstalowałem najpierw patche potem sandboxa niestety nic to nie dało. Nawet miałem problemy nie instalując żadnych patchy, tylko crysisa i sandboxa. Poszukam trochę poza forum, może coś znajdę. :|
Ranger801
Łowca

Posty: 410
Dołączenie: 22 Wrz 2012, 11:57
Ostatnio był: 28 Sie 2016, 16:12
Miejscowość: Miejsce zamieszkania nieznane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 94

Re: Crysis

Postprzez Kpuc w 30 Gru 2013, 17:10

A próbowałeś targać edytor bez patch'y ?
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Crysis

Postprzez Ranger801 w 15 Sty 2014, 18:01

Próbowałem, niestety nic to nie dało.

Edit
Problem rozwiązany. Miałem wielkość czcionki i folderów ustawione na średnie (125%) po zmianie na małe (100%) wszystkie problemy zniknęły. :D
Ranger801
Łowca

Posty: 410
Dołączenie: 22 Wrz 2012, 11:57
Ostatnio był: 28 Sie 2016, 16:12
Miejscowość: Miejsce zamieszkania nieznane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 94

Re: Crysis

Postprzez Sohana w 02 Maj 2014, 00:22

Podbiję temat ;)
Jak ktoś chce jeszcze porozkminiać kolejność wydarzeń w serii Crysis, to proszę pisać. Po lekturze książki mam to wszystko ładnie na karteczce wypisane i chętnie pomogę zrozumieć fabularne zawiłości serii.
Sohana
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 22 Kwi 2014, 23:36
Ostatnio była: 16 Maj 2023, 01:13
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 21

Re: Crysis

Postprzez Szagart w 02 Maj 2014, 21:32

Sohano,mi możesz objaśnić jak niby Alcatraz zmienił się w Proroka oraz co się z Alcatrazem stało,ze 2 Crysis 3 był w jakiejś kapsule,kto go złapał,chyba ci z C.E.L.L ale po śmierci Hargreave'a i Lockharda nie rozpadła sie korporacja? Czemu go nie zabili? Czekam na odpowiedz. ;)
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Crysis

Postprzez Sohana w 03 Maj 2014, 13:22

Ok, no to się rozpiszę:
W roku 2020 na Lingshan Prorok wyczuł obecność Cepida Alfa, oprócz tego widział mapę Ziemi z zaznaczonymi ogniskami Cepidów.
W roku 2023 coś zje*ało się w NY (jedno z ognisk) i Prorok został zainfekowany wirusem (zarodniki), który rozpuszczał tkanki ludzkie. Jako że nie wypełnił misji w NY postanowił oddać swój kombinezon ledwo żywemu Alcatrazowi. Mógł go zdjąć dzięki temu, że miał pod nim coś w rodzaju izolującej 'bielizny'. Prawdopodobnie właśnie przez brak bezpośredniego kontaktu kombinezonu z ciałem, Nanosuit nie mógł uleczyć/zapobiec zarażeniu. Warto też wspomnieć, że Alcatraz doznał poważnych obrażeń kręgosłupa, płuc i krtani (przez co nie mógł mówić) i bez kombinezonu praktycznie nie żył. Prorok jako człowiek popełnił samobójstwo. Ale kombinezon przed jego śmiercią skopiował jego świadomość do swojej wewnętrznej pamięci.
Tu można dyskutować, dlaczego to zrobił. Technologia Cepidów, na podstawie której był zrobiony Nanosuit była wysoce zaawansowana. W grze dowiadujemy się że zbiorowa świadomość Cepidów i ich energia to jedność. Być może kombinezon odczytał zamiary Proroka i zachował jego świadomość, aby później nasz mały murzynek mógł dokończyć misję zabicia Cepida Alfa. Any way...
Pod koniec drugiej części gry (dokładnie ostatnia katscenka) widzimy, że od momentu zniszczenia ostatniej iglicy w Central Parku mijają 3 dni zanim Prorok się budzi. W tym czasie nasza postać jest zawieszona. W środku toczy się walka świadomości Proroka i Alcatraza o to, który ma przejąć władzę nad ciałem (czyt. trupem). Jak już wiemy, wygrywa Prorok. Tu też dam ciekawostkę: wg. niektórych spekulacji gdyby zdjąć skafander z ciała Alcatraza, jego świadomość powróciłaby do jego ciała podczas gdy świadomość Proroka zostałaby w skafandrze.
Co działo się dalej? W grze nic nie ma powiedzianego, cała moja wiedza opiera się na książce:
Po akcji w NY Prorok dalej szuka C A w innych ogniskach. Pomaga mu Psycho który jeszcze ma skafander. W końcu zostają złapani w okolicach Tunguski, czyli tam, gdzie się wszystko zaczęło. Psycho zostaje obdarty żywcem z kombinezonu i ledwie przeżywa (w książce te opisy jego męki wyciskają łzy :( ). Z Proroka nie zdjęto kombinezonu ponieważ bardzo mocno przyssał się do ciała Alcatraza (w drugiej części też próbują go oskurować, nieskutecznie) oraz scalił się z technologią Cepidów, co również utrudniało zadanie. A skoro się nie dało, to go wsadzili w jakąś kapsułę z nadzieją, że kiedyś odzyskają Nanosuit (2).
Co do korporacji, to chyba nieuważnie grałeś w 3 część. Jest tam wyraźnie powiedziane, że zarząd C.E.L.L. dał wotum nieufności Karlowi Rashowi i go po prostu wykopano z jego własnej firmy. Rash sam kombinował z technologią Cepidów, dzięki której stał się nieśmiertelny ale za to podatny na wpływ C A.

Ja pomogłam postaw :wódka:

Sprostowanie

Prorok mógł zostać zarażony zarodnikami (wirusem) dlatego że w czasie ich emisji protokoły zwalczania zarodników były wyłączone. Do ich aktywacji był wymagany tzw. Tunguski artefakt.

W drugiej części przed oskurowaniem Alcatraza ocaliła go Tara. Z tym że to nie przeszkadza teorii mówiącej, że technologia cepidów uniemożliwiła zdjęcie kombinezonu z Proroka między 2 a 3 częścią. No i poza tym tylko Prorok miał Nanosuit 2.0, który różnił się od pierwszej wersji.
Ostatnio edytowany przez Sohana 04 Maj 2014, 00:11, edytowano w sumie 3 razy

Za ten post Sohana otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wayathin, Szagart, smichal74.
Sohana
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 22 Kwi 2014, 23:36
Ostatnio była: 16 Maj 2023, 01:13
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 21

Re: Crysis

Postprzez Wayathin w 03 Maj 2014, 16:01

A cóż to była za książeczka? Chętnie sobie poczytam w wolnym czasie.
Tylko słabi i komuniści się uśmiechają.
Awatar użytkownika
Wayathin
Tropiciel

Posty: 240
Dołączenie: 13 Kwi 2011, 12:05
Ostatnio była: 15 Gru 2020, 08:01
Miejscowość: Tu i tam.
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 115

Re: Crysis

Postprzez Sohana w 03 Maj 2014, 16:25

Crysis: Eskalacja. Wiem, że można ją wypożyczyć w bibliotece "Przystanek książka" na Ochocie XD

Czyta się trochę ciężko, bo autor skacze po datach i miejscach i trochę trudno złączyć wątki.
Sohana
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 22 Kwi 2014, 23:36
Ostatnio była: 16 Maj 2023, 01:13
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 21

Re: Crysis

Postprzez Wayathin w 03 Maj 2014, 16:59

Sohana napisał(a):trochę trudno złączyć wątki.
Czyli idealnie oddaje fabułę gry :D.
Tylko słabi i komuniści się uśmiechają.
Awatar użytkownika
Wayathin
Tropiciel

Posty: 240
Dołączenie: 13 Kwi 2011, 12:05
Ostatnio była: 15 Gru 2020, 08:01
Miejscowość: Tu i tam.
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 115

Re: Crysis

Postprzez Szagart w 03 Maj 2014, 20:58

Sohano,ale C.E.L.L to odłam CryNet Systems a raczej zbrojne ramię,a w 3 (przeszedłem u kumpla i trochę nie pamiętam) jest to przedstawione jako,że jest tylko C.E.L.L,chciałbym jeszcze zapytać co stało się z Barclay'em,Chino,Gouldem i T.Strickland? Wiem,że Tara chyba jest senatorem US,bo mówi na koniec trójki? Jest to może w Twojej książce? Aha i czyje ciało było w skórowni w trójce,to w Nanokombinezonie. Aaa i jeszcze dlaczego Hargreave był w tej tubie,a Rash nie? Wiem,że Rash przedłużał życie za pomocą DNA Cepidów,ale Hargreave też chyba mógł,nie? I na koniec czym jest Tunguski artefakt,który Hargreave nazwał ''kluczem do wszystkich bram''? Czekam na odp,bedzie :wódka: ;)
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 20 Sie 2023, 19:41
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość