Call of Duty

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Call of Duty

Postprzez kepulgeiN w 15 Paź 2012, 18:32

Ja jeszcze takiego szczęścia nie miałem, ale czasem zdarza mi się zginąć od sojuszniczego granatu. :)
kepulgeiN
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 10 Mar 2012, 20:26
Ostatnio był: 24 Lut 2014, 09:07
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Call of Duty

Postprzez Pijawol w 15 Paź 2012, 18:47

To nie graj na serwerach HC.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1278
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: Wczoraj, 20:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Call of Duty

Postprzez impulse_101 w 15 Paź 2012, 21:26

Tak mnie zastanawia czy wam tez przeszkasza ta kiczowatosc animacji i cepowatosc skryptow nie wspominajac juz o teksturach ...czasami az ciezko sie skupic na rozgrywce i sie nie nabijac. Gra malo nie kosztuje a po powrocie ze sklepu z nowym cod'em mozna sie poczuc jakby sie zakupilo w empiku nowy album ulubionego wykonawcy ktory okazal sie zbiorem singli mp3 w jakosc 128kbps ..no i co z tego ze nuta fajna jak nadaje sie jakoscia na dzwonek. Jak dla mnie to przeginaja...

Uwagi moderatora:

Mi przeszkadza brak polskich znaków w tym poście. - xKoweKx
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Call of Duty

Postprzez Stalker Rambo w 15 Paź 2012, 22:09

Pod względem grafiki i animacji nie mam zastrzeżeń. Skrypty mnie wkurzały, ale po za tym to podobała mi się każda część (może oprócz World at War i Black Ops, które uważam za średniawki).
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

Re: Call of Duty

Postprzez Gro3a w 16 Paź 2012, 11:55

Mnie i tak najbardziej przypadły do gustu trzy części: CoD 2, CoD 4 i CoD 5. W tej ostatniej najbardziej podobały mi się brutalne efekty odrywanych części ciał :E Nie to, że lubię na to patrzeć, ale jest to dość realistyczne. W "czwórce" były dość ciekawe misje (np te w Azerbejdżanie i te z czołgiem - "świnią bojową", chociaż misja z AC130 niezbyt wpadła mi w oko. No a "dwójeczka" to za sam klimat II WŚ w europie. Najbardziej lubiłem Rosjan i Brytyjczyków w El Alamein :) Niema to jak cudownie szybkostrzelna pepeszka i nadzwyczajnie celny mosiek :E
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Call of Duty

Postprzez Gavdylenko w 05 Lis 2012, 23:06

Siemka miał ktoś jeszcze coś takiego że na mulit wersja 1.7 wyszukuje strasznie mało serwerów?W filtrowaniu mam wszystko ok.
Славься, Отечество наше свободное,
Счастья народов надёжный оплот!
Знамя советское, знамя народное
Пусть от победы к победе ведёт!
Awatar użytkownika
Gavdylenko
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 18 Cze 2011, 13:26
Ostatnio był: 28 Lut 2013, 19:03
Miejscowość: In der Dunkelheit
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 53

Re: Call of Duty

Postprzez djcycu w 06 Lis 2012, 02:11

Realkriss napisał(a):W Black Ops była wspaniała, wciągająca fabuła i najfajniejsze postacie, zwłaszcza Reznov.
:

Chociaż domyśliłam się, że Mason go sobie wymyśla

Nie do końca. Do końca ucieczki z Vorkuty łącznie z przejażdżką na ciężarówce Reznov żyje i jest z nami obecny. Dalsze jego losy zdradza nam dopiero na końcu ten agent którego nazwiska nie pamiętam. Mówił że Reznov zmarł w Vorkucie. Wiemy że ta ciężarówka sama się nie prowadziła więc Reznov po odjeździe po prostu został zabity. Mason od tamtej pory ma w głowie Reznova i widzi go od czasu do czasu.

A tak w ogóle to Reznova poznajemy po raz pierwszy w CoD 5 World at War. Jest to więc postać całkowicie autentyczna w grze. Nie jest suchym wymysłem Masona tym bardziej że Reznov opowiedział nam o misji i brutalnym Dragovichu.

BTW uwielbiam całą serię CoD za to że jest to prosta i niezbyt wiele wymagająca gra akcji. W to się gra jakby oglądało się film i dosyć często chce się do tego wracać. Nie rozumiem ludzi którzy robią nagle pojedynki CoD z Battlefieldem. Mamy tu dwie inne zupełnie gry bo jedna stawia na fabule a druga na multi gdzie właśnie w BF fabuła ma nas tylko przygotować do najważniejszego - do MP. W CoD akurat to fabuła jest sercem gry. Nie lubię też jak ludzie łapią się od razu za doszukiwanie realizmu w CoD... Szkoda że tak samo nie robią z amerykańskimi filmami i nie besztają tego tak jak gry.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kis104.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Call of Duty

Postprzez Iridiumvenom w 12 Lis 2012, 23:17

Witam
Bardzo dobra część sagi. Tworzona jeszcze za czasów kiedy liczyło się wnętrze i grywalność oraz długość czasu na granie a nie jak teraz przejście gry zajmie od 4-7 godzin . Powalająca grafika nie czyni gry wybitnej jak nie którzy teraz uważają. Ja osobiście twierdze że gry kiedyś było dużo lepsze niż dziś . Wracając do call od duty 2 dodam też
że sama grę jest bardzo dobrze zbudowana . Npc jak na tamte czasy był bardzo dobrze rozwinięty a fabuła też była bardzo ciekawa.
pozdrawiam
Iridiumvenom
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 11 Lis 2012, 01:33
Ostatnio był: 17 Sty 2013, 13:59
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: Call of Duty

Postprzez Szpagin w 01 Gru 2012, 14:43

Trochę pograłem w nową cześć Call of Duty i mam mieszane odczucia. Tryb single jest ciekawy, po raz pierwszy od paru lat czuć, że nie był robiony na siłę, ale naprawdę się do niego przyłożono. Nie o tym chciałem jednak rozmawiać.

Multiplayer jest dziwny. 90% graczy lata z pistoletami maszynowymi. Grałem wcześniej w MW2, pierwszego Black Opsa i MW3, ale sytuacji, by jeden typ broni dominował całą grę jeszcze nie widziałem. Na początku myślałem, że Treyarch znowu skopał balans broni (zawsze mają z tym problemy - Mp40 w World at War, Famas i AK-74u w BO), później jednak zrozumiałem, że problem jest znacznie większy i trudniejszy do rozwiązania. Mapy są po prostu ciasne. Większość walk odbywa się na tak krótkim dystansie, że walenie z SMG z biodra jest najlepszym sposobem na zabicie przeciwnika. W poprzednich częściach walczyło się głównie na średnim dystansie, gdzie prym wiodły karabiny automatyczne, choć gracze uzbrojeni w erkaemy, pistolety maszynowe czy samopowtarzalne lub strzelające serią karabiny szturmowe też mogli znaleźć swoją niszę na polu bitwy. A tutaj? Nic. Zza rogu wybiega wróg z SMG i zanim zdążysz przycelować, rozsmaruje cię po ścianie bez celowania. Tego nie rozwiąże "znerfienie" pistoletów maszynowych. Trzeba byłoby przeprojektować mapy, a to niewykonalne. Jedyna nadzieja w DLC z mapami - mam nadzieję, że Treyarch dostrzegł problem (inna sprawa - czemu nie zauważył tego podczas testów gry?) i nowe mapy pozwolą na pełne wykorzystanie potencjału długodystansowej broni.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Call of Duty

Postprzez Gro3a w 03 Sty 2013, 15:34

Co do serwerów do wersji 1.7 (mam nadzieje że chodzi ci o CoD 4 :D ) to polskich serwerów jest mało a na ruskich nie idzie grać, przez tych wkur...zających cheaterów :/ Jak chcesz listę serwerów to zajrzyj tu: http://www.private-servers.info/call-of-duty-4 (nie będę się przyznawał :E ) Ostatnio zacząłem siedzieć na jednym serwerze hardcore i ze starej "załogi", niestety gra już tylko kilka osób. Jak ktoś chcę czasami ze mną pograć to zapraszam na serwer 95.171.192.21:27030 Oczywiście po skonsultowaniu się na GG lub privie :E
PS. Na tym serwerze jest mało cheaterów, ale i też zdarzają się nubki ;)
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Call of Duty

Postprzez Zari w 03 Sty 2013, 16:16

Jakiś tam czas temu zbanowali AlterIWNeta do MW2. Dlaczego? Niewiadomo.
IWNet zwija się z bólu na łożu śmierci. Aby, więc uratować tę część, oraz przy okazji MW3, powstały nowe systemy serwerów dedykowanych.
Skusiłem się, ściągnąłem, pograłem i jest nieźle. Serwery są pełne, niektóre działają z modami, na większości z nich graja porządni ludzie, ale czasem zdarzają się też hackerzy. Na szczęście są głosowania :o
Tak więc. gdyby ktoś odczuł potrzebę powrotu do magicznego świata MW2 wypełnionego dzieciakami z Intervention, czy z tubami, to zapraszam do wypróbowania tego.
TUTAJ
Aby zagrać na dedykach w MW3 trzeba jeszcze ściągnąć paczki DLC do tego wymagane, ale na szczęście do MW2 nie trzeba użerać się z żadnymi dodatkowymi plikami. Ściągamy klienta, logujemy się i gramy... oczywiście wymagana jest wersja Steamowa, nie "studencka". :E
QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

Re: Call of Duty

Postprzez Soviet w 22 Lut 2013, 20:30

Image

wolololo?
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości