Minecraft

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Minecraft

Postprzez KoweK w 29 Kwi 2011, 19:03

No pewnie, że wolność słowa, ale jeżeli ktoś z was ściąga, to zatrzymajcie tę informację dla siebie, bo nas to nie obchodzi, a sobie przysparzacie tylko ostrzeżenia; nie można brać tego w dosłowny sposób i pisać sobie to, co się chce nie zważając na konsekwencje.

KONIEC OFF-TOPU.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Reklamy Google

Re: Minecraft

Postprzez Kubasek w 29 Kwi 2011, 19:07

No jasne :)
Akurat tu daje ci 100% racji .
A co do ostrzeżenia to jest jak dla mnie, dość banalne .

Uwagi moderatora:

Banalne ostrzeżenie? Ciekawe... :D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Kubasek
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 26 Kwi 2011, 12:42
Ostatnio był: 09 Gru 2011, 20:40
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 10

Re: Minecraft

Postprzez Cienias w 30 Kwi 2011, 21:32

Ktoś wcześniej pisał o forumowym serwerze... Otóż gram ze znajomymi na serwerze hostowanym przeze mnie i pomyślałem, że przydaliby nam się nowi ludzie z nowymi pomysłami. Czujcie się zaproszeni. :)

Niestety serwer działa przez hamachi (na "noname" od Netii nie mogę odblokować portów) i to tylko w popołudniami i wieczorami, ale niedawno zdecydowaliśmy się zresetować mapę i nie zamierzamy tego powtarzać w najbliższym czasie, więc wasz czas poświęcony na budowę nie przepadnie. Z resztą zawsze jak wybudujecie coś fajnego na serwerze, będę mógł przesłać mapę, żeby przenieść to na singla. Aktualnie nie używamy żadnych modów (przed updatem 1.5 korzystaliśmy z runecrafta), ale jeżeli gracze podrzucą jakieś ciekawe pomysły, zawsze można coś dorzucić.

Hamachi
Nazwa sieci: Landom
Hasło: qwe321

IP serwera (i serwera ventrilo 2.4.1, jeżeli ktoś miałby ochotę skorzystać): 5.215.213.125 - oczywiście po dołączeniu do sieci hamachi.

Parametry serwera:
Procesor - Intel Core 2 Duo 3GHz
4GB ramu
Internet 4 Mbps

Wiem, że to nie dużo, ale do dziesięciu osób (+ ventrilo) spokojnie uciągnie.

Jeżeli chcecie sprawdzić czy serwer działa bez włączania Minecrafta/hamachi/komputera, zajrzyjcie na gadu-gadu - serwer jest uruchomiony zawsze kiedy jestem dostępny.

Kilka screenów na zachętę (zgadnijcie co to za miejsce):
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Cienias
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 31 Gru 2010, 21:18
Ostatnio był: 18 Cze 2020, 17:38
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 25

Re: Minecraft

Postprzez DanieloZ w 01 Maj 2011, 18:14

No proszę, akurat szukałem jakiegoś serwera multiplayer do MC. Chyba w najbliższym czasie do was zawitam :wink: .

Gra od postawienia pierwszego kloca mnie zauroczyła. Później pierwsza chałupka, pierwsza kopalnia, pierwsze pola uprawne... i miesiąc z życiorysu wycięty :D . Nie ma co się sprzeczać, ta gra jest po prostu przezayebista.
Najfajniej odwzorowywać budynki z życia realnego- Twój blok, szkołę, mieszkanie, a nawet całe osiedle lub miasto.
Wtedy naprawdę da się zapomnieć o tym że to tylko gra.
Otwórz oczy i spójrz na świat z innej perspektywy, być może odkryjesz coś, co zmieni twoje życie.
Awatar użytkownika
DanieloZ
Stalker

Posty: 84
Dołączenie: 27 Lut 2010, 20:27
Ostatnio był: 07 Lut 2015, 16:55
Miejscowość: Siemianowice Śl.
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 6

Re: Minecraft

Postprzez Zari w 01 Maj 2011, 19:28

Zrobiłem małą inspekcje na serwerze i pierwsza rzecz która rzuciła mi się w oko to koszmarne lagi. Nie wiem czy tak zawsze jest ale opóźnienie którego doświadczyłem sięgało 5-9sek wrrróć, czasami nawet minuty! Wiem jednak że serwer dopiero raczkuje i mam nadzieję że będzie lepiej :P
Bunkier który jest na zdjęciach jest świetnym miejscem na resp i odpoczynek, oby tak dalej.
QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

Re: Minecraft

Postprzez Xen w 02 Maj 2011, 19:19

5.124.80.91 Tutaj mój serwer z minecraftem na hamachi, tylko że żadko go uruchamiam ponieważ kolega ma karę na kompa(nawet nie chce powiedzieć za co :P) i nie mam po co go uruchamiać ogółem giera spoko jeśli ktoś chce zagrać to niech napisze na pw :)
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 08 Sie 2024, 14:39
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Re: Minecraft

Postprzez Larala w 02 Maj 2011, 19:49

Cienias, byłem na serwie :P . Chata, fajna. Rozwaliłęm całą w proch.... Żartowałem :D Chętnie z wami pogram :P, ale microfonu na Ventrillo nie mam.

PS Widział ktoś kiedyś HeroBraina?
Moim marzeniem jest zrobienie gry w świecie STALKER'a, lecz tak, aby podczas podróży można było spotkać inne osoby pod drugiej stronie "kabla" i móc z kumplami iść do X18.

Za ten post Larala otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive von Carstein.
Awatar użytkownika
Larala
Kot

Posty: 40
Dołączenie: 13 Sty 2011, 21:25
Ostatnio był: 26 Kwi 2012, 13:45
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: -24

Re: Minecraft

Postprzez Dovchenko w 03 Maj 2011, 17:30

Naprawdę fajna gierka. Można stworzyć taki świat, jaki się człowiekowi wymarzy. Ja utworzyłem górę. Na szczycie wielki zamek. Baszty, fosa,do której wodę targałem chyba z 3 dni z dołu na szczyt tej góry i wszystko w ogóle fajnie. Tylko jak się zbierały te dziwne, zielone, wybuchające rzeczy, to później musiałem to wszytko naprawiać. Ale ogólnie fajnie było.
Kogóż to z nas tonący nie wiózł wrak, któż z nas zaprzeczyć może - że ułomny?
Kogóż nie łudził oślepiony ptak, kogóż w bezludzie nie wiódł pies bezdomny?

A przecież wciąż przyciąga strefa ogrodzona, i ogrodzona nie bez celu chcemy wierzyć;
To nie my w Zonie - to nam odebrana Zona,nam ją niepewnym, ale własnym krokiem mierzyć
Póki nadziei gorycz wreszcie nie pokona.

Dovchenko
Wygnany z Zony

Posty: 113
Dołączenie: 16 Kwi 2011, 21:15
Ostatnio był: 16 Kwi 2012, 17:25
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 6

Re: Minecraft

Postprzez Kubasek w 03 Maj 2011, 17:34

Te zielone coś to Creepery i wystarczy włączyć tryb "peaceful" żeby się nie spawnowały :D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Kubasek
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 26 Kwi 2011, 12:42
Ostatnio był: 09 Gru 2011, 20:40
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 10

Re: Minecraft

Postprzez BoNnEr w 03 Maj 2011, 22:37

Gram w tą gre jest wspaniała piękne widoki i wszystko pięknie i ładnie.Mam zamiar zalorzyc własny serwer Minecraft ale to jeszcze nie teraz bo narazie nie opanowalem tego wszystkiego. :E :E



Pozdro:BoNnEr :wink:
Samotnicy to wolnosc i swoboda wiec kochaj nas albo giń
Awatar użytkownika
BoNnEr
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 03 Maj 2011, 21:05
Ostatnio był: 10 Maj 2011, 19:31
Miejscowość: Bar
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: -4

Re: Minecraft

Postprzez mimi215 w 04 Maj 2011, 05:34

Fajna gra.Gram już jakiś czas ale troszeczkę się nudzi czasem...Takie budowanie,kopanie,mordowanie, czasem już człowiek ma dość...
"Nie ważne jak daleko zajdziesz na końcu i tak czeka na ciebie monolit "
Awatar użytkownika
mimi215
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 31 Gru 2009, 02:04
Ostatnio był: 04 Wrz 2016, 14:28
Miejscowość: Sukmanie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Minecraft

Postprzez impulse_101 w 04 Maj 2011, 15:16

Polecam MCedit i MineEdit. Nikt ręcznie nie wykopie sieci korytarzy w których jedna przecznica wynosi 200 klocków bo po pierwsze zaklikac by się można było a po drugie trzeba by być jakimś nolajfem żeby tyle czasu na to poświecić. Przy tych programach można naprawdę budować monstrualne kompleksy a i tak jest frajda :E
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości