Crysis

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Crysis

Postprzez STA1KERpl w 09 Maj 2009, 01:22

Kilka uwag- mając dobrego kompa lub neta, przy dobrze zainstalowanym Crysisie (nie bawiąc się niczym w trakcie instalacji), nie wyskoczy ci nic typu "nie ta wersja" (mimo, że to ta). A bugi u AI? Nie miałem. Nigdy. Może dlatego, że na obu kompach mam nawet dużo ramu (na starym 2x1gb, na nowym 2x2bg). A ta gra (jako sp) jest po to, aby dostarczyć adrenaliny po sufit, a nie przeżyć związanych z fabułą. Momenty takie jak wyjście z jaskini, wschód słońca czy rozpadająca się góra są niesamowite, a walki z obcymi (tymi dużymi, w pancerzach) są naprawdę fajne, ostre, wrażeniodajne. W multi gram już od grudnia 2007 roku, więc może ktoś popykał by z kimś, kto nie byłby noobkiem (jak większość polaków, których czasem na servie spotykem), tylko po prostu w teamie rozwalał, zdobywał, wygrywał. A i jak ktoś zna się na SandBox'ach, to zachęcam do wspólnego robienia modów.

Mój staż- crysis sp przeszedłem 27 razy, w mp gram od grudnia 2007.
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Reklamy Google

Re: Crysis

Postprzez dorian w 26 Paź 2009, 15:52

Lekki odkop, ale muszę.
Nie wiem co się stało, nie wiem czemu, nie wiem po co i dlaczego. Ale w połowie grania rzuciłem Stalkera w kąt, do tego z tak pięknym modem Ultimate, który szedł mi bez problemu w dodatku i był super. Zainstalowałem z głupia frant Crysisa + pacze tak, żeby se spróbować na nowym systemie, zacząłem próbować na Vista i już zostałem. Chociaż wcześniej raz grę przeszedłem bez specjalnego entuzjazmu (na XP), to tym razem wessało mnie na dobre, a ja przecież nie lubiłem za bardzo tej gry !, a przynajmniej nie zachwycała mnie jak do tej pory.
Nie wiem..i patrz drugie zdanie.
DirectX 10, czy co..
Wszystko jakieś takie teraz w tym Crysis jednak trochę inne/lepsze się wydaje.
WTF:?:
To jadę dalej.. :D

Ja osobiście nie widziałem dużej różnicy między maksymalnymi ustawieniami w DirectX9, a DirectX10. Owa "podnieta" chyba nie tym spowodowana. :P - xKoweKx

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Crysis

Postprzez STA1KERpl w 26 Paź 2009, 18:57

Ja już Crysisa przeszedłem 50 raz jakis miesiąc temu, i teraz przestałem liczyć (a przeszedłem może jeszcze 4 czy 3 razy), ale Crysis nadal mnie wci aga jak wciagał. Coś w tym jednak jest. Im lepszy PC tym na serio lepiej się gra (grafika... <3). Ps.: Jeśli jest dużo błędów to sorry, ale mam klawe od kumpla bo moja padła... Może zmierzymy się w multi? Weźmie się pare osób z forum i zobaczy kto jest frag masta :D .
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Re: Crysis

Postprzez dorian w 30 Paź 2009, 10:22

Okazuje się że Crysis może wyglądać lepiej, a to za sprawą niejakiego Hawkeye'a, który stworzył moda Real Lifesis Crysis Mod.
Wygląda tak:

Image
Image
Image
Image
Image

I jeszcze to, wygenerowana grafika, czy zwykłe zdjęcie? :

Image

Dalsze screeny + opis instalacji + pobieranie:
http://www.facepunch.com/showthread.php?t=714112

Można też ciągnąć stąd + czytelniejsza instrukcja instalki :
http://downloads.guru3d.com/Real-Lifesis-Crysis-Mod-download-2253.html

Warto obadać.
Ostatnio edytowany przez dorian, 30 Paź 2009, 11:57, edytowano w sumie 1 raz

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Crysis

Postprzez Adriano47 w 30 Paź 2009, 11:21

Pykam w stalkerowe multi ale chętnie pogram w Crysis przez sieć jak ktoś miałby ochotę.
Awatar użytkownika
Adriano47
Kot

Posty: 47
Dołączenie: 16 Paź 2009, 18:40
Ostatnio był: 12 Kwi 2012, 00:11
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 0

Re: Crysis

Postprzez Crisu w 30 Paź 2009, 14:23

Cóż, postanowiłem rzucić okiem na Livesis'a, jednak zawiodłem się.
Mod może i wygląda świetnie na screenach, jednak mnie nie dał zupełnie nic.
Poprę to garścią screenów... To zaledwie sam początek gry.

- - -

Image
* Tutaj główną koncepcją screena były promienie wytwarzane przez światło księżyca, jednak gdyby przyjrzeć się nieco dokładniej dostrzegamy skałę po lewej, która wygląda tak samo jak ta oryginalna bez moda.

- - -

Image
* Sprawdzenie roślinności w świetle. Hmm, flora zmieniła mi się tak bardzo, że nie dostrzegam żadnej zmiany ani w teksturze, ani w oświetleniu. Chociaż... O pewnej zmianie powiem na przykładzie poniższego screena.

- - -

Image
* Ewidentny przykład na to, że modyfikacja zwyczajnie mi nie zadziałała. Mimo, że wszystkie ustawienia mam na "Wysokie" to niestety jakimś cudem użycie Livesis'a spowodowało spadek wydajności gry, jak i jakości tekstur. Brawo.

- - -

Image
* Teraz pora na wygląd ziemi, piasku, trawy, generalnie podłoża. Hmm, dostrzegamy tutaj niestety to co zawarte było w waniliowym Crysisie.

- - -

Image
* Podobnie ma się sytuacja z wodą, krystalicznie czysta i niemodyfikowana. Też można...

- - - - -

Generalizując - mimo rozdziałki 1440x900, antyaliasingu 2x, wysokich ustawień gra we wsparciu Livesis'a jest gorsza, przynajmniej u mnie. Liczba klatek na sekundę spadła do wartości 18-15, miejscami nawet po 9 fps, zgroza. Wcześniej cieszyłem się wspaniała płynnością, teraz mam ochotę wyłączyć grę po przejściu kilkudziesięciu metrów, co też uczyniłem. Podobnie mają się tekstury, niegdyś tak śliczne, teraz jednak nie błyszczą jakością. Słowem - jedyna zmiana jaką dostrzegłem to spadek jakości i wydajności w zamian za ściągnięte 14mb pliku.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: Crysis

Postprzez dorian w 30 Paź 2009, 14:46

Crisu,
Mimo, że wszystkie ustawienia mam na "Wysokie"

Po 1:
its recommended that you can run very high + use the config for this ToD to look its best

Po 2:
Czy aby na pewno dobrze wszystko zainstalowałeś :
In order to get Crysis to look as nice as that on your PC as well, just follow these step-by-step instructions:

1) Install Crysis (the location/directory does not matter).
2) Download the installer for Real Lifesis, here.
3) Start the installer by double-clicking it.
4) Click on "Accept" and then "browse", in order to select the folder in which you installed Crysis. ("D:\Crysis" for example)
5) After the installer is finished and exits, browse to your game folder.
6) Open your Crysis folder and browse to the subfolder "\Game\Levels".
7) You should see the following list of files in there: RealLifesis_Blink1.exe, RealLifesis_Blink2.exe, RealLifesis_FG1.exe, RealLifesis_FG2.exe, RealLifesis_ToD1.exe, RealLifesis_ToD2.exe
8) Choose one of these files to install the ToD modification Real Lifesis. (I, personally, recommend RealLifesis_ToD2.exe.)
9) Done. Start Crysis and enjoy it.


Po 3:
Wrócę z arbajtu to zainstaluję u siebie i też zdam relację, czy syf, czy jednak może nie..
EDIT :
Crisu :
Ewidentny przykład na to, że modyfikacja zwyczajnie mi nie zadziałała


Nie wiem jak to Crisu wgrywałeś.
U mnie modyfikacja zwyczajnie zadziałała i to bardzo dobrze, a różnicę widać Od Razu. I na pewno nie była by gorsza od default, gdyby..
Dlaczego "gdyby", pod skrinami.
Po lewej default, prawa strona mod:

ImageImageImageImage

Mod wygląda wspaniale tyle, że autor całkowicie przesadził z depth of field, karfa nic nie widać z ponad kilkudziesięciu metrów, bo obraz w oddali jest za bardzo niewyraźny i za bardzo rozmyty. I nie wiem póki co jak to poprawić w plikach moda.
Gdyby nie to przesadne rozmycie w tle :

Image
Image

to dla mnie osobiście czad.
P.S.2.Mod obniża fps-y = wymaga tęgiego sprzętu.
EDIT 2 : :D
Znalazłem jak pozbyć się tego rozmycia, ale to już w następnym poście, bo tu już się nie mieszczę.
Ostatnio edytowany przez dorian 04 Lis 2009, 10:25, edytowano w sumie 4 razy

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Crysis

Postprzez STA1KERpl w 30 Paź 2009, 20:52

Adriano47 napisał(a):Pykam w stalkerowe multi ale chętnie pogram w Crysis przez sieć jak ktoś miałby ochotę.



A więc... Ja jestem skory do gry, bo już chyba 4 miechy nie zaglądałem w Kryzysowe zakątki multiplayera.
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Re: Crysis

Postprzez dorian w 31 Paź 2009, 10:45

C.d.
Crisu:
Słowem - jedyna zmiana jaką dostrzegłem to spadek jakości i wydajności w zamian za ściągnięte 14mb pliku.


I tu Crisu już całkowicie i do reszty się nie zgadzam.
Spadek wydajności owszem jest, ale dlatego, że grafa na modzie wypada dużo lepiej, niż bez, a różnicę widać od razu tyle, że trzeba mieć dość mocny sprzęt do tego. :( Jak ktoś nie ma, to niech się za moda nie bierze, bo sama gra bez żadnych modów już i tak masakruje sprzęt. U mnie po jego wgraniu ilość fps-ów widać na skrinach i uważam, że nie jest z tym aż tak źle. Z około 70-80 na wysokich default, spadło mi do około 50 fps, więc grać się jak najbardziej da. :D
A mod jest bardzo dobry, obraz jest lepszy niż bez niego i dla mnie bardziej żywy i soczysty. Także widać dużo wyraźniejsze cienie i szczegóły zabudowań, ogrodzeń, kamieni, pojazdów i w ogóle.
I tu już do tego bez tego gó&%nianego rozmycia, które po prostu trzeba poprawić w pliku moda jak komuś nie leży.
Mod bez rozmycia w tle - proszę :

ImageImageImageImageImageImageImageImage

Spadku jakości to ja tu nie widzę na pewno, za to np. m.in. dużo lepsze cieniowanie. :P

ImageImageImageImage

Tu jak to zrobić, żeby się tego efektu w oddali pozbyć:
- otwieramy folder Crysis i mod,
- edytujemy plik autoexec cfg.
- odszukujemy wpis r_depthoffield = wpisujemy 0.

I jeszcze, bez moda i obok z modem :

ImageImage

Podsumowując:
Grafika podpicowana jest dość mocno, zwłaszcza cieniowanie, wszelkie wypukłości. W ogóle IMO jest lepsza i jakby bardziej wyrazista. Giwery, rączki i postaci też. I woda. W tym modzie woda jest naprawdę mocna, jakby bardziej gęsta, a ocean różni się od tego default znacznie i w/g mnie jest dużo ładniejszy.

ImageImageImage

Uff, ale żem się nawklejał..
To tyle.
P.S. A, i jakby co, to żeby potem nie było.. Przed wszelakimi kombinacjami z modem zrobić kopię zapasową folderu default z grą. Jak nie będzie pasować mod, to wkleić z powrotem folder default gry.
P.S.2 Noce są tu naprawdę ciemne.
Mnie tam pasuje, a różnicę widzę na maxa.:D :wódka:
EDIT :
Fajna mapa do podstawki + download + opis instalacji:
Crysis Map ~ Operation Codename: Vulcano
Ostatnio edytowany przez dorian 05 Lis 2009, 21:57, edytowano w sumie 20 razy

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Crysis

Postprzez Samotny Stalker w 17 Gru 2009, 01:39

Akurat tak się składa, że crysis na najwyższych ustawieniach ogólnie cieni przebija WSZYSTKIE dotychczas spotkane przeze mnie gry, tzn. np. dyfrakcja promieni słonecznych przelatujących przez palmy (po prostu zaje*iste). Na takich ustawieniach wygląda 1000 razy lepiej niż ten Lifesyf. W ustawieniach crysisa jak włączam wszystko oprócz jakości cieniowania i jakości cieni na maxa to mam 40 fps (laptop geforce 8600m gs 256 mb, 2 gb ram, vista 32-bit, intel dual core 1,8 ghz, łącznie z AA na 16Q czy coś tam, rozdziałką 1240x800 (mój max)), a z tymi cudami na średnich. Gdy zrobię totalnie najwyższą jakość cieniowania i jakość cieni to mam te zaje*iste efekty promieni, ale nawet z całą resztą na najniższych (najgorsze lub ich brak efekty, brak aa, rozdziałka 800x600) mam 1-10 fps, a ze wszystkim na maxa mam 1-2 fps. Trzeba mieć chyba minimum 1 gb vramu na karcie i kartę nvidii (oczywiście oprócz radeona 5870 z teselacją, shaderami 5.0 i dx11).
Awatar użytkownika
Samotny Stalker
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 05 Lip 2009, 11:59
Ostatnio był: 26 Gru 2009, 15:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Crysis

Postprzez dorian w 17 Gru 2009, 10:23

Crysis..na takich ustawieniach wygląda 1000 razy lepiej niż ten Lifesyf. W ustawieniach crysisa jak włączam wszystko oprócz jakości cieniowania i jakości cieni na maxa to mam 40 fps (laptop geforce 8600m gs 256 mb, 2 gb ram, vista 32-bit, intel dual core 1,8 ghz, łącznie z AA na 16Q czy coś tam, rozdziałką 1240x800 (mój max)), a z tymi cudami na średnich.


Po 1. Granie w gry na laptopie to osobiście twierdzę, że to jakieś nieporozumienie jest, bo laptop ma za zadanie przede wszystkim służyć do pracy, najczęściej "mobilnej" i do tego zawsze jest pod ręką.
Przynajmniej u mnie.
Po 2. Do gier mam specjalnie w miarę wypasionego, oddzielnego kompa i na nim gram i nie jęczę, że coś mi może nie iść i mod, czy gra to syf jest, bo mi nie idzie.
Po 3. Ten mod to nie jakiś tam ..syf jak napisałeś, tylko bardzo porządna robota.
Na nim dopiero widać cieniowanie, gęstość wody i reflexy świetlne na maxa i uważam, że jest świetny, a grałem na nim nie na średnich jak ty, a "jedynie" na ustawieniach High, z niektórymi opcjami włączonymi na Very High w rozdziałce na 22" i jak widać na skrinach średnio 50 - 60 fps.
Po 4.Chciałbym na nim zagrać ze wszystkimi ustawieniami na maxa, bo tak zaleca autor moda i wtedy, wyglądałby on jeszcze lepiej, niż teraz na skrinach. Próbowałem, ale fps-y spadały znacznie, a jak nie mam min. 40 fps, to z kolei sam spadam tyle, że z ustawieniami grafy w dół.
Aaa, no i jeszcze raz, nie jęczę wtedy, że mi nie poszło i dlatego to fajans jest. Nie, widać po prostu, że fajans jest pod moja budą.
Po 5. A cóż ty masz powiedzieć, jak taki "sprzęt" masz i ci gra z modem muli. Porwałeś się z motyką na słoneczko, kolego. Zawsze tak było, jest i będzie, że jak sprzęt jest cienki, a gra, czy mody wymagające to narzekania się zaczynają, że syf i takie tam.
Po 6. Więc jak ci mod nie idzie, to nie jęcz i nie zniechęcaj innych, że syf, bo może niektórym z lepszymi sprzętami od twojego może się on jednak podobać.

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Crysis

Postprzez PrzemoC w 17 Gru 2009, 13:54

Ogólnie w Crysisa grałem chwilę, obserwowałem też, jak kolega gra. To było już spory kawałek
czasu temu, niedługo po premierze. Nie wywarł na mnie dobrego wrażenia, może poza grafiką ,
no ale to jest sprawa moim zdaniem drugorzędna. Fajny pomysł z rzucaniem przedmiotami
i ogólną interakcją, no ale żeby zabić żółtka rzucając w niego podniesioną z ziemi... czapką? :facepalm:
Co mi się spodobało, to możliwość dowolniej modyfikacji dodatków przy niesionej broni,
tu tez bym się przyczepił, bo nie każdu celownik ma powtarzalny montaż, a ten podniesiony
od jakiegoś żołdaka może być przystrzelany pod inne oko... No, ale to nie OFP. I być może właśnie
dla tego trochę się od Crysisa odbiłem. :|
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość