Deus Ex

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Deus Ex

Postprzez kis104 w 26 Wrz 2011, 22:45

Dobra uwaga po przejściu Human Revolution naszły mnie jakieś dziwne przemyślenia egzystencjonalne oraz takie które nie są. Ogólnie uprzedzam: olbrzymi spojler, kto grał i przeszedł może czytać, reszcie nie zalecam.
Po wciśnięciu ostatniego guzika (Hugh Darrow) zacząłem rozmyslać nad konsekwencjami tego czego on stworzył i tego jak chciał się tego pozbyć. Z jednej strony chciał dobrze. Przytoczę tutaj słowa Alberta Einsteine'a które pasują idealnie do sytuacji "Gdybym wiedział o bombie atomowej zostałbym mechanikiem", czy jakoś tak. Chodzi mi o to, że Darrow wynalazł coś nie mając pojęcia o skutkach jaki ten wynalazek przyniesie. Na marginesie zostawmy to, że sam się nie mógł transhumanizować, gdyż jego układ nerwowy odrzucał augmenty. Chodzi mi o to, że chciał zatrzymać i jednocześnie cofnąć pewien postęp technologiczny. To tak jakby James Watt po udoskonaleniu (nie wynalezieniu jak sie powszechnie mowi i uważa) i wprowadzeniu maszyny parowej na rynek, do manufaktur itp. chciał ją wycofać, gdyż uważa, że gorąca para grozi ludzkim oczom. Jest to w pewnym sensie głupie jak niemożliwe. Dlatego też według mnie finał gry gdy wykorzystujemy materiał Hugha Darrowa i przekazujemy światu informacje o niebezpieczeństwie wypływającym z modyfikacji i "drutowania" samego siebie, jest w pewnym sense najgorszym możliwym finałem, który raczej nie przyniesie rozstrzygnięcia. Zresztą każdy kto grał i ukończył Deus Exa (1) wie, że najprawdopodnym finałem, którego kontynuacją jest jedynka, jest autodestrukcja Panchouj (czy coś w ten deseń). Jest to 4 ostatni możliwy finał Human Revoltion, Dla tych co nie wiedzą powiem tylko, że przy konsoli z wyborem 3 nagrań, można pójść w lewo do panelu autodestrukcji. A teraz szybko dlaczego uważam, że jest to najwłaściwszy finał: w Deus Exie z 2001 roku ludzie nie wiedzą o Iluminatach, augmentacja nie jest pod kontrolą, jednak ludzie SAMI się "ogarnęli", że augmenty nie sa wcale dobre dla wszystkich. Prawdę jednak ponownie zna tylko Tracer Tong ;D . Kolejne zakończenie warte omówienia to te z Taggartem. Chociaż średnio gościa lubilem z kilkoma rzeczami się z nim zgadzam. Augmenty powinny być pod kontrolą jednak nie całkowitą. Według mnie ludzie nie powinni się ulepszać, a tylko leczyć. Czyli gdy ktoś stracił wzrok, może przejść operację z wymianą siatkówek i wstawienia jakichś tam płytek (czytałem o tym w jakimś tam e-booku w grze). Jeżeli ktoś stracił władzę w nogach, powinien przejść operację itd.itp. Jednak faktycznie Taggart troszeczkę przeginał z "uprawieniem" i kontrolą badań i ulepszeń dlatego też nie podoba mi się to zakończenie. Zakończenie z kontrolą ulepszeń przez korporację omijam i nie komentuję tego, bo jeżeli ktoś wytrwał i przeczytał cały mój tekst powinien wiedzieć jakie mam o tym zdanie. P.S. Negatywne. P.S.2. Czy tylko ja chciałbym się dowiedzieć co dalej z Megan Reed?
BTW. Czy dwójka jest naprawde tak słaba jak mowia? Bo przeszedłem troche i nie byla taka zla i zdawala sie rozkrecac?
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 12 Paź 2020, 11:22
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Reklamy Google

Re: Deus Ex

Postprzez Kontroler w 10 Paź 2011, 21:48

Nowy gameplay z DLC:

Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Deus Ex

Postprzez caleb59 w 18 Paź 2011, 16:58

                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2689
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 17:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Deus Ex

Postprzez Kontroler w 22 Paź 2011, 16:47

Przeszedłem dodatek i jestem zadowolony. Nie jest długi, ale wciąga tak jak podstawka. Co tu dużo mówić warto zagrać, zresztą ta gra to jedna z lepszych pozycji ostatnich lat!
Z okazji że przeszedłem, nagrałem końcówkę dodatki, tak zwany "Ending" i spoileruję:
:

Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Deus Ex

Postprzez caleb59 w 23 Paź 2011, 16:49

W Brakujące Ogniwo grało się wyjątkowo miło i przyjemnie, pachnie jak dla mnie bardziej klimatami Metal Gear Solid niż Deus Ex'a ale cóż - może tylko mi się tak wydaje...

Zauważyłem kilka bugów, jak na przykład przy pierwszym uruchomieniu gry nie wczytują się dialogi lub po wczytaniu zapisu gry HUD jest przesunięty w połowie ekranu, a mniej więcej blisko końca gry przy wyjściu z niej do pulpitu zawsze wywalało mi błąd "aplikacja zostanie zamknięta", czego w początkowych etapach grania nie uświadczyłem...

Do zwiedzenia mamy dość pokaźnych rozmiarów statek oraz tajną bazę morską...
Fabuła jak zwykle trzyma fason, są nieoczekiwane zwroty akcji, dużo skradania się, hakowania oraz wybór moralny bliżej końca gry...
Pod koniec niby da się jeszcze poskradać ale czuć jakby wymuszenie na graczu sięgnięcia po coś mocniejszego (tak, tak - strzelaniny praktycznie nie do uniknięcia) co mnie osobiście jako fana "skradanek" lekko zniesmaczyło...

Ogólnie DLC oceniam na wielki plus i polecam - warto zagrać! Mimo tych kilku niedociągnięć Brakujące Ogniwo jest bardzo udanym dodatkiem, który na szczęście nie trwa 10 minut...
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |

Za ten post caleb59 otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative KoweK.
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2689
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 17:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Deus Ex

Postprzez Soviet w 23 Paź 2011, 17:07



I never asked for this.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Deus Ex

Postprzez Terminus w 16 Lip 2012, 22:12

Skończyłem Deusa (wersja podstawowa) i kilka refleksji:
Gra jest dobra. Może nie wybitna i nie dorównująca jedynce ale potrafi wciągnąć na dłuższą chwilę i zapewnić trochę rozrywki.
+ główny bohater,
+ wykreowany świat,
+ na początku ciekawie rozwijająca się fabuła,
+ możliwość poszwędania się po lokacjach poza misjami w main queście,
+ możliwość wyboru sposobu rozgrywki: skradanka/strzelanka,
+ możliwość wyboru zakończenia,
+ dialogi,

- walka z bossami: albo banał albo hardcore, Poza tym dwoje pierwszych to "postacie znikąd" bez własnej historii i udziału w fabule.
- liniowe misje, jedyne wybory to czy idziemy główną drogą albo kanałem wentylacyjnym,
- ogólne poczucie niedosytu i mniejsze możliwości niż w jedynce,
- fabuła pod koniec siada
- zbyt mało questów pobocznych, choć to też wynika z małych lokalizacji,
- mało wyrazista większość bohaterów,
- podobnie jak w jedynce wybór zakończenia na sam koniec, przez co wcześniejsze wybory nie wpływają na finał,
:

Dobiło mnie jak Megan naprawiła mi biochipa chwilę po tym jak mi go zepsuli. Kwestia subiektywna ale uważam, że do końca powinien być zepsuty, tym bardziej że finałowa walka jest prosta i można by ją przejść bez tajfuna i reszty ficzerów

- rozwój postaci: skończyłem grę mając 8 niewykorzystanych pkt. Praxis. Nie ma dylematów na co wydać doświadczenie, bo tylko kilka jest naprawdę przydatnych, większość to ozdobniki.
CREDO [łac. Wierzę]

Za ten post Terminus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Microtus.
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Deus Ex

Postprzez exid w 21 Lip 2012, 02:23

przejdź nie zabijając nikogo
:

oprocz bossow
i nie wszczynając żadnego alarmu, to dopiero docenisz wartość niektórych skillów (sprawdzone ;) )
Awatar użytkownika
exid
Stalker

Posty: 124
Dołączenie: 11 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 18 Mar 2023, 00:39
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: -5

Re: Deus Ex

Postprzez Terminus w 21 Lip 2012, 08:35

Dokładnie w ten sposób przeszedłem grę, więc mam niejakie pojęcie o zastosowaniu skilli. Ostatni etap na platformie nawet mi się nie chciało nikogo ogłuszać, bo już do niczego nie potrzebowałem expa.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Deus Ex

Postprzez runa w 01 Sie 2012, 21:06

A ja właśnie większość gry przeszłam totalnie odwrotnie :E Snajperka/ pistolet i kompletna rozwałka. Dopiero potem zaczęłam się trochę skradać, ogłuszać. Na razie jestem przy końcu pierwszej części, ale na półce juz czekają następne.
Zakochałam się w cyberpunkowym, mrocznym klimacie gry.
Co do skilli to wszystko pakuje w pistolety i medycynę. Z broni białej korzystam sporadycznie, a z karabinów to tylko snajperka, więc rozwijałam tylko do drugiego, bodajże, poziomu.
Logic can take you from A to B, but imagination can take you anywhere.
Awatar użytkownika
runa
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 12 Lut 2012, 13:21
Ostatnio była: 22 Lis 2015, 18:56
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 67

Re: Deus Ex

Postprzez KoweK w 26 Sty 2013, 05:46

Przecena wszystkich Deus Exów na Steamie. Najnowsza część za ~12 zł. Promocja kończy się za ~44 h od napisania tego posta.

[ http://store.steampowered.com/sale/squa ... eekend2013 ]
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5646
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 07 Cze 2024, 23:29
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Re: Deus Ex

Postprzez Wiewi0r w 13 Paź 2015, 21:21

Żeby taki temat odkopywać? :/

Zbliża się premiera Mankind Divided, a tymczasem pojawił się DX: Revision - remasterowana wersja jedynki, w produkcji ponoć od 7 (!) lat.
http://www.pcgamer.com/how-does-the-deus-ex-revision-mod-improve-the-original/
Za darmo na Steam; zdaje się, że do pobrania modziszcza trzeba mieć oryginał w bibliotece.
Może w końcu przejdę. :E
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt66 oraz 2 gości