Mass Effect

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Mass Effect 2

Postprzez kaczor_1991 w 26 Lis 2010, 22:12

Drogi watsonie, faktycznie, idź spać, dobrze Ci zrobi.

Jeśli tak skracasz fabułę, to widzę że spacja była w ruchu cały czas podczas dialogów. Pierwsza lepsza misja: zdobywanie zaufania asari (nie pamiętam jej imienia). Spisać scenariusz i można kręcić film, i to całkiem niezły. A to tylko jedna z wieeelu misji...
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Reklamy Google

Re: Mass Effect 2

Postprzez Argemen w 26 Lis 2010, 22:15

Powtarzam po raz kolejny szerloku, w grze słuchałem każdy dialog, ale ty najwyraźniej musisz być z kontrwywiadu skoro wiesz więcej o mnie niż ja sam : ).
I had wan teh interwebs!
Awatar użytkownika
Argemen
Stalker

Posty: 160
Dołączenie: 01 Sty 2010, 16:40
Ostatnio był: 02 Gru 2018, 13:05
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 4

Re: Mass Effect 2

Postprzez kaczor_1991 w 26 Lis 2010, 22:19

Aaaa... to wychodzi inna kwestia watsonie. słuchanie bez zrozumienia. Ale spokojnie, poradzimy sobie i z tym. Ale chyba będę musiał sobie poszukać innego pomocnika drogi watsonie, pomocnik tak wielkiego detektywa jak ja musi rozumieć co się do niego mówi XD

A co do wywiadu... Phi! W życiu! Same mięczaki, nie wiedzą nawet 1/10 tego co ja:D
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: Mass Effect 2

Postprzez matekfpol w 26 Lis 2010, 22:40

kaczor_1991 napisał(a):A co do wywiadu... Phi! W życiu! Same mięczaki, nie wiedzą nawet 1/10 tego co ja:D


Każda liczba pomnożona przez 0 daje nam 0 więc gdybyśmy wiedzieli tyle co ty.. Szczęśliwie tak nie jest

Za ten post matekfpol otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative k4r00.
Awatar użytkownika
matekfpol
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 16 Lis 2010, 23:26
Ostatnio był: 30 Gru 2022, 15:29
Miejscowość: gej
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 39

Re: Mass Effect 2

Postprzez fosio w 26 Lis 2010, 23:10

95% zbieranie oddziału i 5% super patetyczna wspaniała misja z wcale nie przewidywalnym zakończeniem (tutaj wskazówka dla Ciebie: to jest ironia (:)


To może jednak tak:
50% dotyczy towarzyszy (30% by wszystkich dołączyć i 30% na misje lojalności)
10% dotyczy misji ważnych dla fabuły (np. Horyzont, lub badanie pierwszej kolonii)
20% misje dodatkowe (poprzez skanowanie planet)
10% filmów (których nie da się przewinąć)
10% misji końcowej, z czego (nie podając szczegółów) mini misja z barierą jest za krótka dodająca jedynie smaczek klimatu :(
Nie wspomnę już o doboru najlepszego uzbrojenia, lepszych upgradów, oraz zbierania nań surowców na planetach.

No więc proszę bardzo... Mass Effect 2 w kawałkach.
A przeszedłem ją w 51h.
Ah i nie. Nie jaram się tą grą, raczej nikt się nie jara tylko próbuje napisać pozytyw o grze. Po prostu mi się spodobała aż napisałem pozytywny komentarz o niej na forum. I chyba na nieodpowiednim forum to napisałem albo nieodpowiednia osoba przyszła do tematu.
JESTEM DEBILEM, PRZEPRASZAM.

fosio
Wygnany z Zony

Posty: 146
Dołączenie: 05 Paź 2008, 01:36
Ostatnio był: 26 Cze 2019, 18:48
Miejscowość: Duże zadupie polski...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 9

Re: Mass Effect 2

Postprzez Argemen w 27 Lis 2010, 10:36

No tak, skanowanie planet było naprawdę pasjonującym zajęciem. I te pseudo dodatkowe misje na tych planetach... Wszystko sprowadzło się do tego:

Odnajdujemy nadajnik na planecie i wysyłamy tam sondę. Wlatujemy tam, zabijamy wszystkich i hura, wszyscy szczęśliwi.

A wątek główny bez żadnych misji pobocznych zajął mi 10h a z misjami pobocznymi 40h,więc to mówi samo za siebie, ta gra ssie. Wątek główny powinien trwać dużo więcej czasu. I nie wypadajcie mi tu z argumentami, że misje poboczne są fajne, bo nie są. Dla mnie w grach liczy się tylko i wyłącznie wątek główny, a misje poboczne mogą być dodatkiem. Czekam na jakieś porządne argumenty, które przekonałyby mnie, że ta gra nie jest do dupy.

A propos wypitego kozaka: Obrażanie gry. Buhahhahahahahah dawno się tak nie uśmiałem. Mam nadzieję, że gra nie poczułą się urażona, a kaczorek nie wie co to dyskusja : ).
I had wan teh interwebs!
Awatar użytkownika
Argemen
Stalker

Posty: 160
Dołączenie: 01 Sty 2010, 16:40
Ostatnio był: 02 Gru 2018, 13:05
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 4

Re: Mass Effect 2

Postprzez kaczor_1991 w 27 Lis 2010, 13:33

Oj Arguś Arguś... Kozaczki odstaw grzecznie do barku, niech poczekają aż dorośniesz te 8-9 lat.

Co do długości wątku głównego. Teraz się nie robi gier których wątek główny ma więcej niż 8-10h. (może jakieś pojedyncze przypadki). Twórcy wychodzą z założenia, (tu zaskoczenie) że ich gra będzie kupiona a nie spiracona. Żeby ją kupić trzeba mieć forsę, a żeby mieć forsę trzeba pracować (pomijam kasę wysępioną od rodziców, przyjmujemy 18+ tak jak w większości gier które były wymienione na tym forum), a kiedy się pracuje to ma się mało czasu. Wniosek? Zróbmy grę, którą zapracowany człowiek będzie mógł przejść w kilka wieczorów grając po godzince, może dwóch dziennie (w końcu poza pracą i grami zakładamy, że ludzie mają też jakieś inne życie), a jak ktoś akurat ma więcej czasu i chce więcej gry, to dodajemy misje poboczne, które sprawiają, że gra jest dłuższa.

A co do dyskusji z tobą, z Tobą nie ma dyskusji. Twój jedyny argument to: gra jest do dupy. Dlaczego? Bo jest do dupy.
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: Mass Effect 2

Postprzez Bambosz107 w 27 Lis 2010, 13:42

Argemen napisał(a):I nie wypadajcie mi tu z argumentami, że misje poboczne są fajne, bo nie są. Dla mnie w grach liczy się tylko i wyłącznie wątek główny, a misje poboczne mogą być dodatkiem.



Przez taki pogląd można uznać, że Zew Prypeci jest do dupy, bo wątek główny to 1/3 gry i misje sprowadzające się do przeszukiwania helikopterów nie są wcale pasjonujące. Człowieku, przecież misje poboczne są po to, żeby je przejść, a nie żeby je olać i przy okazji ponarzekać na to, że gra jest za krótka. Mówię tu ogólnie o grach, co nie znaczy, że uważam misje poboczne w ME2 za coś ciekawego. Owszem, może część z nich rzeczywiście nie jest pasjonująca, ale przynajmniej połowa jest na tyle ciekawa, że warto je ukończyć.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Mass Effect 2

Postprzez Argemen w 27 Lis 2010, 13:58

Aha, czyli widzę, że trzeba ci okularki kupić, podałem tu parę argumentów, ale widać za dużo się onanizujesz, a to pogarsza wzrok i tego nie widzisz.

Czyli parę lat temu ludzie mieli więcej czasu na granie i studia mogły robić gry takie jak IceWind Dale i Baldur's Gate czy Morrowind, gdzie wątek główny był jednak troszeczkę dłuższy niż ten w Mass Effect.

P.S.: FF XIII starcza na o wiele dłużej niż jakakolwiek gra w jaką grałem, może oprócz takich genialnych sandboxów jak M&B lub Minecraft.


Proszę, tu dowód, że nie jestem ciotą i piratem : ) :

http://img508.imageshack.us/i/zdjcia0124.jpg/

Wszystko kupione za własne pieniądze, głównie przez handel kartami M:tG.

@Bambosz: Dlatego wg. mnie Zew Prypeci ssie : ).
I had wan teh interwebs!
Awatar użytkownika
Argemen
Stalker

Posty: 160
Dołączenie: 01 Sty 2010, 16:40
Ostatnio był: 02 Gru 2018, 13:05
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 4

Re: Mass Effect 2

Postprzez Bambosz107 w 27 Lis 2010, 14:01

Argemen, szanuję Twoje zdanie, chciałem tylko wyrazić też swoje. :)

Zew jest w porządku, jednak SoC z modami wg. mnie znacznie go przewyższa. Ale od tego tematu jest osobny topic.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Mass Effect 2

Postprzez kaczor_1991 w 27 Lis 2010, 14:03

Bambosz107 napisał(a):Argemen, szanuję Twoje zdanie, chciałem tylko wyrazić też swoje. :)

Zew jest w porządku, jednak SoC z modami wg. mnie znacznie go przewyższa. Ale od tego tematu jest osobny topic.


Ty jego zdanie szanujesz, on jak już pokazał nie szanuje żadnego innego zdania poza swoim...
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: Mass Effect 2

Postprzez Argemen w 27 Lis 2010, 14:07

OCh szerloku, wszystko ci trzeba tłumaczyć.

Po prostu podjąłem dyskusję, pokaż mi jedno zdanie, w którym pokazałem, że nie szanuję zdania Bambosza. Ja wyraziłem to, co ja myślę na dany temat.
I had wan teh interwebs!
Awatar użytkownika
Argemen
Stalker

Posty: 160
Dołączenie: 01 Sty 2010, 16:40
Ostatnio był: 02 Gru 2018, 13:05
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości