TDU- Test Drive Unlimited

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Postprzez Lukass1613 w 25 Cze 2008, 10:35

Bartas01 napisał(a): Jeżdżenie po mieście "fullwypasnajdroższymifurami" to nie wszystko... Już wolę NFS: Carbon. Taki gust:)

Tak... Bartas a co się robi w NFS? Przecież dokładnie to samo. A co do TDU to całkiem sympatyczna gra. Pamiętam jescze poprzednie części z Commodore C 64 hehe.
A tak z innej beczki wiedzieliście, że najnowszy Alone in the dark chodzi właśnie na silniku graficznym TDU ?
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony"
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Reklamy Google

Postprzez Przemek77 w 25 Cze 2008, 10:42

Lukass1613 napisał(a):. Pamiętam jescze poprzednie części z Commodore C 64 hehe.

Ja też. TD1 i TD2 były m.in. na C-64 pamiętam te jeżdżenie w róznych sceneriach samochodami typu Ferrari Testarossa czy Lamborghini Diablo. TD3 była już na PC, podobnie jak dalsze części (bodajże do 6) które jednak były słabe. TDU jest takim rozwinięciem idei TD3 - jeździsz gdzie chcesz, żadnych niewidzialnych ścian itp.

A tak z innej beczki wiedzieliście, że najnowszy Alone in the dark chodzi właśnie na silniku graficznym TDU ?

Świadczy to o wszechstronności silnika, choć... pożyjemy zobaczymy.
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Postprzez Bartas w 25 Cze 2008, 12:21

Lukass1613 napisał(a):Tak... Bartas a co się robi w NFS? Przecież dokładnie to samo. A co do TDU to całkiem sympatyczna gra.

W Carbonie mamy jeszcze Tuning i bardziej emocjonujące wyścigi, w TDU emocji nie czuję właściwie żadnych... ale TDU dostaje ode mnie plusik za tropikalną wyspę :) Nocne wyścigi to już przestarzały temat... Jeżeli uda mi się załatwić nowego kompa to już się czaję na GRID-a :D
Image
Bo inne horror-mody to chu*nia...
Wyjdzie jak go skończę
Awatar użytkownika
Bartas
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 21 Paź 2007, 19:13
Ostatnio był: 24 Cze 2011, 19:07
Miejscowość: Dolina Mroku
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Postprzez Fred w 25 Cze 2008, 14:00

Bartas01 napisał(a):
Lukass1613 napisał(a):Tak... Bartas a co się robi w NFS? Przecież dokładnie to samo. A co do TDU to całkiem sympatyczna gra.

W Carbonie mamy jeszcze Tuning i bardziej emocjonujące wyścigi, w TDU emocji nie czuję właściwie żadnych... ale TDU dostaje ode mnie plusik za tropikalną wyspę :) Nocne wyścigi to już przestarzały temat... Jeżeli uda mi się załatwić nowego kompa to już się czaję na GRID-a :D


Ostatnio specjalnie postawiłem Carbona, po dwóch wyścigach wyleciał z dysku. Why? Bo jest nudny, model jazdy jest do du**. Takie jest przynajmniej moje odczucie. Co do "tjuningu" optycznego, to jest to jedna ze zbędniejszych rzeczy. Właśnie przez ten popęd za modą na tuning seria NFS upada, bo robią grę coraz ładniejszą, z coraz nowszymi bajerami, ale gra nie budzi już takich emocji. Właśnie, emocje. Piszesz że w Carbonie są bardziej emocjonujące wyścigi. A to ciekawe, bo z tego co się orientuje to w TDU jak popełnisz głupi błąd i wylecisz z trasy to przegrasz na 100%, a w NFS różnie bywa, wystarczy mieć super fure. Wszyscy podjeżdżają gratami, ty podjeżdżasz MClarenem. A w TDU wszystkie fury biorące udział w wyścigu mają mniej więcej takie same osiągi. Pozatym model jazdy w TDU jest sporo bardziej realistyczny, wystarczy że wyłączy/zmieni się Driving Aid (czy jakoś tak) i można poszaleć.
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Postprzez Przemek77 w 25 Cze 2008, 14:22

Najlepszy (i najtrudniejszy) model jazdy jest chyba w NASCAR 2003 - samochód typu "stock" raczej ciężko z poślizgu wyprowadzić, no i te wyścigi po 30 wozów, "zderzak w zderzak".
Bardzo podoba mi się też GRID, ma świetrny wywazony model jazdy i uszkodzeń - niestety do obydwu w/w gier bez kierownicy nie podchodź. Ja "emuluję kierownicę" na joysticku, ale na klawiszach to masakra by była.
W TDu mozna spokojnie grać na klawiaturze, jednak jak pisałem - jeżdżenie po Oahu - aczkolwiek przyjemne dla oka i ucha - jakoś mnie specjalnie nie wciągnęło, trochę mi ta gra pachnie "lansem" w rodzaju NFS Carbon...
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

TDU2 we Wrześniu :)

Postprzez MatrixSTR w 17 Maj 2010, 07:09

Prawdopodobnie we wrześniu ma się odbyć premiera drugiej części TDU. Co ma być nowego? Ano miedzy innymi:
-SUVy (a co za tym idzie wyścigi w terenie)
-Ibiza :)
-Cykl Dnia i Nocy orz zmienne warunki pogodowe
-lepsza grafika
-nowe samochody
-możliwość składania dachów w Kabrioletach (nie spotkałem się z czymś takim w żadnej grze jeszcze)
-możliwość wyjścia z samochodu i rozmowa z innymi graczami (ale tylko w określonych miejscach)

i na razie tyle. Reszta jest jeszcze nie wiadoma, a część zapomniałem :)

Na koniec 2 trailery :)
1.

2. Polecam obejrzeć w HD :)
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 27 Maj 2024, 12:26
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: TDU- Test Drive Unlimited

Postprzez El Diablo w 17 Maj 2010, 17:21

Któregoś razu kumpel, wielki fan ścigałek wyskoczył że wreszcie tak zachwalanego TDU, obiecał ze pogra i potem mi pożyczy żebym sobie pobrykał ;) I pożyczył szybciej niż myślałem ze stwierdzeniem ze na żadnej samochodówce się tak nie wynudził :o Cóż, obadałem gierkę i przyznałem mu rację! Kicha jak dla mnie :| Ja tam wolę GRID'a ale to już rzecz gustu :)
Image
Awatar użytkownika
El Diablo
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 09 Gru 2008, 22:17
Ostatnio był: 05 Paź 2021, 14:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 53

Re: TDU- Test Drive Unlimited

Postprzez Kontroler w 08 Lut 2011, 00:41

Zamieszczam swój gameplay z TDU 2: (Pełna wersja gry, a nie BETA :))



Jutro trochę opiszę pierwsze wrażenie z gry :wink:
Ostatnio edytowany przez Kontroler 08 Lut 2011, 02:02, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: TDU- Test Drive Unlimited

Postprzez Bambosz107 w 08 Lut 2011, 01:00

Zauważyłeś, z jakim opóźnieniem pojawiają się niektóre odbicia na karoserii samochodu? Najlepiej to na masce widać. I czy mi się wydaje, czy zegary na tablicy rozdzielczej są trochę rozciągnięte w pionie? Poza tym TDU 2 jest według mnie warte swoich pieniędzy, zdecydowanie lepsze od pierwszej części.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: TDU- Test Drive Unlimited

Postprzez Piterxd w 08 Lut 2011, 01:10

Jak dla mnie to w tej grze dalej wieje nudą, gra jest strasznie "sztywna" niczym Gran Turismo :-/
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: TDU- Test Drive Unlimited

Postprzez Michu w 08 Lut 2011, 01:38

bambosz, na razie spotkałem się z samymi negatywnymi opiniami. Ale zobaczymy jak zagram. Podobno model jazdy jest do bani, a właśnie w jedynce był bardzo fajny i czasami po prostu jeździłem po wyspie 2 godzinki, przepisowo - a czasem dociskając do dechy.

Po filmikach to wydają się być auta strasznie nadsterowne, widziałem gościa co obracał auto o 180* prawie w miejscu :|
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: TDU- Test Drive Unlimited

Postprzez Bambosz107 w 08 Lut 2011, 01:41

Większość filmików na YT pochodzi z bety gry, więc można to trochę dopracować. Mi TDU 2 bardziej przypadła do gustu niż pierwsza część, mimo wszystko. Co prawda dzisiaj premiera w US, 11 lutego wchodzi toto do Europy, ale i tak mają czas na wydanie patchy, co niechybnie nastąpi.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 19 gości