Gothic

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Gothic III

Postprzez Sleszu w 29 Mar 2009, 00:40

Evilijo napisał(a):Od razu polecam wszystkim ściągnięcie community patcha 1.70, z nim Gothic to zupełnie nowa gra. Rośnie wydajność i poprawia się grafika. Famiru nie dziw się, że gra ci się tnie.
1GB RAMu? Lepiej zastanów się jaka gra ci będzie działać z taką ilością pamięci. Osobiście grając na full configu na menedżerze zadań widzę, że sam proces Gothica bierze mi 1,7GB, do tego system i inne programiki i robi się 3GB. Temu też jeśli Vista to polecam zaopatrzyć się w 2x2GB, bez tego serio, ciężko będzie.
Pozdrawiam.


Fakt faktem, ale trudno się nie dziwić, bo optymalizacja jest pod psem - na mojej 9800 gtx 4gb ramu w 1066 lubi złapać zawias.... Co do patchy, ja gram na 1.12(nie wiem czy nowsze wyszły) i troszkę lepiej jest, niemniej jednak...(a i rozgrywka nabiera rumieńców). Co do samej gry jeszcze - fakt, klimat trzyma, nie powiem, bo i powala, ale jednak ciągnięty przez poprzednie części motyw z zemstą Lee w kulminacji w III jest do dupy po prostu......

Nie wiesz, czy wyszły nowe? Chyba nie przeczytałeś posta, którego cytowałeś :P Jeśli jesteś zainteresowany tym patchem, to wejdź TUTAJ - xKoweKx
"Nie wchodzi się dwa razy w tę samą anomalię"
Awatar użytkownika
Sleszu
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 27 Mar 2009, 03:13
Ostatnio był: 30 Lip 2022, 02:46
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Gothic III

Postprzez Raven422 w 05 Kwi 2009, 20:19

Ja odkryłem tą grę na nowo po zainstalowaniu Community Patcha 1.70! Gra jest lepiej zbalansowana, ładniejsza a co najważniejsze lepiej zoptymalizowana!!! Na moim PC-ie mam średnio 30-40 FPS przy wysokich ustawieniach+wysokie detale textur i wygładzanie krawędzi x2! Naprawdę, polecam grę z paczem dal wszystkich gothicowych zapaleńców którzy zrazili się do G3 poprzez g*wnianą optymalizację :).
Awatar użytkownika
Raven422
Tropiciel

Posty: 304
Dołączenie: 21 Cze 2008, 19:20
Ostatnio był: 28 Wrz 2016, 13:35
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 20

Re: Gothic III

Postprzez Finix w 05 Kwi 2009, 21:18

Ja teraz znowu zacząłem grać w G3, przeszedłem gra z kodami i teraz się męczę bez kodów. Musze odnaleźć Xardasa powiedźcie mi gdzie on się znajduje w pobliżu którego klanu !? :D :D
Image
Awatar użytkownika
Finix
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 03 Sty 2009, 12:40
Ostatnio był: 14 Paź 2009, 19:34
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 0

Re: Gothic III

Postprzez Terminus w 05 Kwi 2009, 21:45

"Przeszedłeś" G3 i nie znalazłeś Xardasa? Wow...
No ale skoro musisz to SOLUCJA
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Gothic III

Postprzez Finix w 06 Kwi 2009, 15:28

Bo ja wpisałem kod na wszystkie rzeczy
Image
Awatar użytkownika
Finix
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 03 Sty 2009, 12:40
Ostatnio był: 14 Paź 2009, 19:34
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 0

Re: Gothic III

Postprzez Famiru w 06 Kwi 2009, 19:26

Finix o to mogłeś się zapytać mnie. A co do G3 wsadziłem nowe kości i gra śmiga na max bez żadnej zwiechy. Jest git majonez delux xD. Nareszcie widzę wszystkie efekty.
Awatar użytkownika
Famiru
Tropiciel

Posty: 278
Dołączenie: 21 Mar 2008, 10:47
Ostatnio był: 13 Lut 2016, 16:23
Miejscowość: Białystok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Gothic III

Postprzez Khazarus w 11 Kwi 2009, 01:35

Heh, Gothic. Jedna z serii, do których mam prawdziwy sentyment. I do których wracam regularnie co jakiś czas. Szkoda tylko, że Gothic III... był jaki był.

Prawdę mówiąc mam jakieś takie szczęście, że rzadko dotykają mnie bugi czy też problemy opisywane przez niektórych graczy. Gothic III nie spalił mi karty graficznej. Nie miałem w nim żadnego błędu, który uniemożliwiłby granie. Nigdy nie widziałem błędu o legendarnym już "Guru". Tak więc jedyną techniczną wadą najnowszej dostępnej części Gothica było dla mnie marne wyważenie gry. Wiecie, zabijanie smoków na 4 poziomie, gromienie rodzin trolli na 7 i bycie zagryzanym przez wilki ( bo BARDZO szybko atakują ) na 30. Pewnie nie wierzycie moim słowom. Pewnie w waszych głowach rodzi się myśl "jak można było grać w Gothica 3 i nie spotkać bugów ?". Oczywiście, kilka było. Ale wykorzystywałem je głównie na swoją korzyść. Latanie, niekończące się mikstury i tak dalej.

Zaciekawiony nowym patchem 1.70, postanowiłem go ściągnąć. Co nie było znowu takie oczywiste, bo łatka waży notabene prawie 900 megabajtów, a dla mojego niezbyt szybkiego łącza był to wysiłek ponad siły. Mimo wszystko, jakimś cudem się udało. Instalacja przebiegła bez większych problemów, uruchomienie gry także. Nowe menu i ekrany wczytywania niezbyt przypadły mi do gustu, ale to rzecz najmniejszej wagi. Zaciekawił mnie oczywiście przycisk "Balans alternatywny". Oraz opcja "alternatywna SI". Obie włączyłem. I, jak się szybko okazało, musiałem ponownie uruchomić grę. Niezbyt to miłe, ale cóż, miło, że autorzy patcha dali mi wybór, czy chcę grać z ich poprawkami. Niby też wada, ale naprawdę - minimalna. Save ze starej wersji nie ruszyły, więc odpaliłem nową grę.

I cóż to się działo w Ardei. Orkowie przestali być tępym mięsem armatnim, które tylko czekało na cios mojego miecza. Zaczęli działać nad wyraz sprawnie - blokowali, odskakiwali, wyprowadzali różne ciosy. Stało się ciężko. I to bardzo. Może to po części moja wina, bo gram na średnim poziomie trudności, a jest przecież niższy - ale w obawie, że byłoby za łatwo, postanowiłem grać dalej na tym, na którym zacząłem. I niedługo później... pokonał mnie ork. Tak. Nigdy nie zdarzyło mi się to w wersji bez patcha, tam sam wycinałem Ardeę bez najmniejszych trudności. Gorzej bywało w Monterze, ale mimo wszystko, sam pokonałem tam dobre 100 orków... Teraz to by mi nawet przez myśl takie coś nie przeszło. Wstałem. Szybko się okazało, że tylko po to, by upaść ponownie. W końcu jednak się pozbierałem i używając taktyki polegającej głównie na myśleniu ( od której to "normalny" Gothic mnie odzwyczaił ) przegoniłem orków. Później było już łatwiej i przyjemniej. Poprawiono naprawdę całe zatrzęsienie błędów. Przynajmniej ja to tak odczułem, bo grałem przedtem w wersję bez ŻADNYCH łatek. Szkoda aż pisać o tym, co poprawili autorzy uaktualnienia - naprawdę, lepiej tego zakosztować samemu. Skupię się więc może na wadach, bo niestety, kilka ich też zostało wprowadzonych. Przede wszystkim - czcionka ! Niby jest ładniejsza, ale ta użyta w ekwipunku to po prostu kpina. Kilka minut straciłem nad dumaniem, czy mam 29 kawałków mięsa, czy 89. Bardziej podeszła mi prosta, surowa czcionka z Gothica III bez patcha. Napotkałem jeszcze 3 niedopatrzenia, ale grałem stosunkowo niedługo, więc możliwe, że jest ich więcej. Jak na złość, wszystkie dotyczą wilków. Raz wyszedł mi taki gad z... ściany ( w jaskini, w której w G3 też był ten problem ). Raczej brak poprawki niźli nowy błąd. Ale to, że wilki zaczęły wchodzić na moich oczach w skały, to już ewenement. Nie mogąc mnie dorwać, bestia po prostu... przeniknęła przez kamień i stanęła pode mną. Ostatnia wada - wilki stały się niesamowicie wymagającymi oponentami. Nadal atakują bardzo szybko, a ich obrażenia jakby większe... Taktyką save & load udało mi się z towarzyszem rozbić stado złożone z 7 stworków dopiero za 19 razem... Właśnie. Towarzysze. Nadal są strasznie słabi w ataku, ale dostali niezłego kopa pod względem życia, nie giną więc od ciosów byle ścierwojada.

I tyle. Na więcej wad się nie natknąłem. To naprawdę nowy, lepszy Gothic, którego teraz mogę polecić już każdemu bez wyjątku.
Khazarus
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 10 Kwi 2009, 23:45
Ostatnio był: 18 Kwi 2009, 14:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Gothic III

Postprzez Sleszu w 15 Kwi 2009, 01:01

xKoweKx napisał(a):Nie wiesz, czy wyszły nowe? Chyba nie przeczytałeś posta, którego cytowałeś :P Jeśli jesteś zainteresowany tym patchem, to wejdź TUTAJ - xKoweKx


Khazarus napisał(a):
I tyle. Na więcej wad się nie natknąłem. To naprawdę nowy, lepszy Gothic, którego teraz mogę polecić już każdemu bez wyjątku.



Dzięki za linka Kowek, skoro tak chwalicie, to zassam oraz przetestuje i ja - a mówiąc, że nie wiem o nowych patchach, miałem na myśli oficjalne ;P. Jakoś do końca nie jestem przekonany do fanowskich modów i poprawek(co najśmieszniejsze, korzystanie z modów do stalkera wybiło mnie z tego przekonania :PP). A tak swoją drogą, to właśnie ten brak balansu walki w G3 najbardziej śmieszył i denerwował - 60 lvl wojownika i głupia śmierć z rąl(szponów :P?) pełzacza(he he , bo szybki był...).
"Nie wchodzi się dwa razy w tę samą anomalię"
Awatar użytkownika
Sleszu
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 27 Mar 2009, 03:13
Ostatnio był: 30 Lip 2022, 02:46
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 2

Re: Gothic

Postprzez k0ch4n w 26 Lut 2010, 22:16

Trzeba jakoś odpowiedzieć żeby topic nie umarł. :E
Ciekawy mod do Gothica.

Mroczne Tajemnice:
Jest to nic innego jak dodatek urozmaicający grę w pierwszą część Gothica (podobnie jak Noc Kruka dla G2). Już od początku widać, iż grupa nie poszła na łatwiznę, wprowadzono bardzo dużo zmian i jak twierdzą twórcy zmieniają Kolonię Karną w taką, jaka powinna być.

Mod oferuje:
- Dodaje kilka nowych lokacji;
- ok. 80 nowych NPCów;
- Nowy system używania i tworzenia czarów + nowe czary;
- Gotowanie, ważenie trunków i kowalstwo;
- Rozbudowana, wielowątkowa fabuła z możliwością wyboru przez gracza drogi postępowania;
- Zwiększony stopień trudności gry;
- Możliwość podjęcia i obstawienia walk na arenie;
- Możliwość dołączenie do nowej, potężnej gildii;
- Nowe, bardzo potężne bestie;
- I wiele innych niespodzianek.

Download
http://www.gothicmods.info/index.php?option=com_content&view=article&id=192&Itemid=211
Image
Awatar użytkownika
k0ch4n
Stalker

Posty: 99
Dołączenie: 24 Wrz 2009, 14:08
Ostatnio był: 03 Sie 2020, 21:01
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Gothic

Postprzez saku w 19 Cze 2010, 14:06

Gothic był moim pierwszym pełnoprawnym cRPG'iem. Wywarł na mnie piorunujące wrażenie. Nigdy nie zapomnę sceny, kiedy wychodząc zza skały ujrzałem w dolinie Stary Obóz. Wspaniały klimat, poczucie zagrożenia idąc nocą między obozami, i ta ulga kiedyś już dotarło się do jakiegoś. Naprawdę świetna gra, do której nie raz wracałem. Aktualnie gram w mod Mroczne Tajemnice, o którym wspomniał kolega wyżej. Czekam na "Czas Zapłaty", który zapowiada się baaardzo ciekawie.
Człowiek pozbawiony wyboru między dobrem a złem staje się maszyną...
Awatar użytkownika
saku
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 07 Kwi 2009, 13:54
Ostatnio był: 09 Paź 2016, 12:04
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 5

Re: Gothic

Postprzez Wiewiórka69 w 19 Cze 2010, 19:40

O tak! Gothic to jedna z moich ulubionych gier..właśnie za klimat ją lubię, miłośnicy tej gry tworzą wspaniałe mody w które naprawdę warto zagrać, większość spolszczona a na dodatek powstaje ogromna modyfikacja Czas Zapłaty i to przez naszych rodaków. Tworzą jak już...naprawdę długo, ale myślę że się opłaca, każdy kto jest zainteresowany gothiciem to polecam poczytać o tym. Ciekawskim zostawię link do strony z modami:
http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBgQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.gothicmods.info%2F&ei=xAEdTOLTAof8OcPO7fAL&usg=AFQjCNFg18VzcOYQ-06f0NWfXB_vOQnwDg&sig2=f8ED9kV3moB0OUvfyZusWQ

Wiewiórka69
Wygnany z Zony

Posty: 304
Dołączenie: 22 Sty 2010, 16:58
Ostatnio był: 19 Lip 2011, 21:39
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Gothic

Postprzez saku w 19 Cze 2010, 20:49

Wiewiórka69 napisał(a):...powstaje ogromna modyfikacja Czas Zapłaty i to przez naszych rodaków. Tworzą jak już...naprawdę długo, ale myślę że się opłaca


O tak, Czas Zapłaty zapowiada się naprawdę ciekawie. Wojny obozów, walka dwoma mieczami, całkowicie nowa fabuła i wiele więcej. Nie pozostaje nic innego tylko czekać. Co do tego że mod powstaje długo, to nie ma się co dziwić. W końcu robią go prywatnie, nie mają z tego żadnego zysku. A tworzenie czegoś takiego jest bardzo czasochłonne.
Człowiek pozbawiony wyboru między dobrem a złem staje się maszyną...
Awatar użytkownika
saku
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 07 Kwi 2009, 13:54
Ostatnio był: 09 Paź 2016, 12:04
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 5

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość