Gothic

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Gothic

Postprzez Greyeeh w 03 Sty 2009, 19:33

Nie raz nie dwa grałem w Gothica ;]

Strona projektu Gothic Online - Silnik Tibii...

Tutaj (#up) dałem linka do polskiego projektu Gothic Online... Robią go na silniku Tibii, miałem rysować potwory ale jakoś mi się odechciało tej całej zabawy... No, może jednak skończę tego orka szamana :P

Co do moda: Na co wam ten mod ? Mi osobiście bardziej podoba się grafika G1 niż G3 :mad:
Osobiście wole te starsze grafiki, takie jak np. z Morrowinda, Diablo, CoD i wiele innych :P
(przypadła mi do gustu ta kanciastość xD)

#fosiu (czy jak ci tam...)
Nie lepszy będzie Risen ? Mi się bardzo spodobała ta fabuła :]
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Reklamy Google

Re: Gothic

Postprzez fosio w 04 Sty 2009, 03:42

Greyeeh napisał(a):Nie raz nie dwa grałem w Gothica ;]
(...)
Co do moda: Na co wam ten mod ? Mi osobiście bardziej podoba się grafika G1 niż G3 :mad:
Osobiście wole te starsze grafiki, takie jak np. z Morrowinda, Diablo, CoD i wiele innych :P
(przypadła mi do gustu ta kanciastość xD)

#fosiu (czy jak ci tam...)
Nie lepszy będzie Risen ? Mi się bardzo spodobała ta fabuła :]


Co do grafy każdy ma jakiś gust przecież :) . Ja osobiście lubię piękne widoczki już takie niestety przyzwyczajenie bo kiedy się przesiadłem z takiego choćby Call of Duty (cz 1!) na Far Cry'a to niestety zaczęła mnie interesować super przegięta grafa... niestety w tym wypadku przesiadłem się z Gothica 2 NK na G3... ale naprawdę mnie ciągnie do G1... ehhh chyba pokusa jest zbyt silna i sobie odpalę tą jedną z najbardziej klimatycznych części serii... :) . Trzeba sobie powspominać stare dobre czasy "kanciastej" grafiki, tego klimatu... tylu nieprzespanych nocy przez tą część :) .

Co do Risen nie wiem nie grałem... napisz mi na PM co to jest ten Risen żeby tematu nie zaśmiecać :)
JESTEM DEBILEM, PRZEPRASZAM.

fosio
Wygnany z Zony

Posty: 146
Dołączenie: 05 Paź 2008, 01:36
Ostatnio był: 26 Cze 2019, 18:48
Miejscowość: Duże zadupie polski...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 9

Re: Gothic

Postprzez R@zor! w 05 Sty 2009, 15:41

Risen to nowa gra tworzona przez studio Piranhia Bytes(jeszcze nie miała premiery). A wracając do Gothic'a to jest to moja ulubiona seria gier. Bardzo fajny i wyrazisty bohater, tętniący życiem świat gry i niesamowity klimat to rzeczy które przyciągnęły mnie do monitora. Oczywiście to nie wszystkie jej zalety, ale dla mnie najważniejsze. Swoja przygodę z serią zacząłem od części drugiej potem była trzecia a na końcu pierwsza. może to niektórych dziwić, ale mnie najlepsza była część trzecia. Dwa pierwsze części Gothic'a były dla mnie trudne ze względu na sterowania. Wiele razy zaczynałem nową grę z postanowieniem gry bez kodów,ale niestety gra mnie przerastała. Trójka pod względem trudności ustępuje dwóm pierwszym częścią cyklu dlatego skończyłem ją bez kodów. Ale wszystkie części uważam za wyjątkowe i godne miana klasyków gatunku gier cRPG.
Image
Awatar użytkownika
R@zor!
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 31 Paź 2008, 23:00
Ostatnio był: 31 Sty 2009, 03:04
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: Gothic III

Postprzez Terminus w 20 Sty 2009, 16:19

Pewnie dostanę zaraz nagrodę za górnictwo, ale ulubiona seria warta jest każdych poświęceń :P
Otóż szykuje się Gothic 3: Enhanced Edition czyli community patch 1.7 -poprawiający grafikę, wydajność, questy, ścieżkę dźwiękową, balansujący rozgrywkę, urealniający walki et cetera, cetera....
Więcej np. pod tym adresem:
http://gothic.phx.pl/news.php?id=877
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Gothic III

Postprzez GoldiX w 20 Sty 2009, 18:24

Jak dla mnie to G3 to porażka straszna jedyne + to to że można walczyć dualami i ogrom potworów reszta sprawy spartolone...


PS. Nie wiem czemu jak macie 1 GB ram to wam przycina ja mam 512 Ram, GeFOrce FX 5700 256 MB DDR,Intel Celeron 2.94 GHz, i gra chodzi w miare płynnie jak na takiego kompa i grało sie dosyć spoko.
Image
Awatar użytkownika
GoldiX
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 10 Sty 2009, 01:30
Ostatnio był: 25 Lut 2012, 15:17
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: Gothic III

Postprzez Fred w 20 Sty 2009, 18:53

@Terminus
Dzięki za info. Będę wyczekiwał na tego patcha bo wygląda na to że ma szanse coś zmienić w tej grze. Mam na myśli oczywiście denną optymalizację.

@GoldiX
Ja mam kompa takiego jak w podpisie i gra owszem odpala się na full detalach, ale co z tego skoro się tnie. Żartem jest też to że tnie się również na średnich i na minimalno-średnich bo nie jestem w stanie znieść samego minimum. Jest jeszcze taki szczegół jak to co uważasz za płynne. Ja uważam za płynne to co pokazał na moim kompie Crysis (Full detale, mod na detale z DX10, 1024x768 85hz i wszystko w 100% płynnie bez żadnych przycinek i spadków FPS poniżej 25), tak samo Far Cry 2 (bardzo wysokie, taka sama rozdziałka, również bez spadków), nawet GTA4 się tak na tym kompie nie tnie na średnich jak ten Gniot 3. Przy odrobinie dobrej woli można by uznać GTA4 za płynne (jeśli nie przeszkadzają chwilowe spadki FPS do 20 przy dużej ilości świateł i cieni.

Podsumowując, wyczekuje jako fan serii z utęsknieniem na wyjście tego Community Patcha. Oby nastąpiło to jak najpóźniej żeby mieli czas na dopracowanie wszystkiego tak jak trzeba, a nie tak jak dopracowano Stalkera.
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Re: Gothic III

Postprzez Terminus w 21 Mar 2009, 21:11

Wyszedł właśnie Gothic 3 Enhanced Edition czyli Community Patch 1.70. W wadze tego pliku stanowi jego "waga" czyli 880,47 MB danych :wink:
Wersja INT - czyli także polska.

Szczegółowe info i pliki do pobrania TUTAJ.

Edit: Być może warto się wstrzymać jeszcze chwilę z odpaleniem Gothic 3 + patch 1.7, ponieważ wczoraj wydano także QuestPack 3, czyli zestaw modów do G3 , w tym część zupełnie nowych i parę niewykorzystanych przez Piranha Bytes. Na razie jest w wersji niemieckiej, ale trwają prace nad polonizacją.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Gothic III

Postprzez EFO w 25 Mar 2009, 21:40

Od jakiegoś czasu na rynku dostępny jest dodatek do Gothic 3 niestety nie pamiętam jaki nosi tytuł. A co do podstawki to bardzo się zawiodłem kupiłem tę grę zaraz po premierze za 130 zł i nie licząc Fallout 3 to najgorzej wydane pieniądze w moim życiu. Pierwsze dwie części miały klimat, a w trzeciej odsłonie twórcy poszli na ilość(wielkość świata) a nie na jakość. Fabuła jest średnia i mało interesująca. Poza tym świat gry został tak skonstruowany że przez przypadek można zabić postać ważną dla fabuły co kończy się powitaniem pulpitu. Gra mi się nie podobała, jednak ma wyjść 4 część sagi o tytule chyba Arena ale nie jestem pewien.
EFO
Stalker

Posty: 59
Dołączenie: 27 Lut 2009, 16:38
Ostatnio był: 06 Lis 2014, 19:04
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Re: Gothic III

Postprzez Sleszu w 28 Mar 2009, 03:41

A ja powiem tak - G3 jest tym dla Gothica, czym Tactics dla Fallouta :P. Dobra gra, warta zainwestowanych pieniędzy, jednak to nie gothic takim, jakim winien być :P(mówię o wykonaniu w całości, bo grafika i wiele rzeczy z rozgrywki jest świetnych).
"Nie wchodzi się dwa razy w tę samą anomalię"
Awatar użytkownika
Sleszu
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 27 Mar 2009, 03:13
Ostatnio był: 30 Lip 2022, 02:46
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 2

Re: Gothic III

Postprzez KoweK w 28 Mar 2009, 14:00

Mi się osobiście Gothic III podobał tak samo, jak poprzednie Gothici (nie wiem, czemu ale mimo to, że mam 2 egzemplarze "Noc Kruka" to nawet w ten dodatek nie zagrałem... :P ).
Jedyne, co mi się nie spodobało to optymalizacja :/ Na moim sprzęcie musiałem "cieszyć się" średnimi detalami i niezłymi przycinkami.
Grę skończyłem po stronie Addanosa i raczej jestem zadowolony z tego wyboru ;) Może ten Gothic 3 nie jest, jak dwa poprzednie, ale i tak daje rade i trzyma IMO klimat poprzednich części (sama znakomita, polska wersja językowa daje wiele klimatu...).
Mimo wszystko polecam :) (jak się ma XP, bo na Viście to dupa z grania trochę :P)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1473

Re: Gothic III

Postprzez Famiru w 28 Mar 2009, 14:49

Taaa, co do optymalizacji się zgodzę. Mam 9800GTX+, 1gb ram DDR2, AMD64x2 6000+ (reszta chyba nie istotna) i gram na niskich. Oczywiście gra też się przecina ale nie aż tak. Lepiej mi się grało na Radeonie 9600pro, 1gb ram DDR, Intel Pentium 4 3,22 niż na teraźniejszym PC. Gra ogólnie jest bardzo fajna, ale zawsze kończyłem grę w pustyni, dlaczego? Bo wgrałem jakąś inną grę i zapomniałem o G3. Polecam tą grę, jest warta swojej ceny. Niedługo powinni mi przysłać 4gb DDR2, napisze czy będą jakieś efekty. :p
Awatar użytkownika
Famiru
Tropiciel

Posty: 278
Dołączenie: 21 Mar 2008, 10:47
Ostatnio był: 13 Lut 2016, 16:23
Miejscowość: Białystok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Gothic III

Postprzez Evilijo w 29 Mar 2009, 00:24

Od razu polecam wszystkim ściągnięcie community patcha 1.70, z nim Gothic to zupełnie nowa gra. Rośnie wydajność i poprawia się grafika. Famiru nie dziw się, że gra ci się tnie.
1GB RAMu? Lepiej zastanów się jaka gra ci będzie działać z taką ilością pamięci. Osobiście grając na full configu na menedżerze zadań widzę, że sam proces Gothica bierze mi 1,7GB, do tego system i inne programiki i robi się 3GB. Temu też jeśli Vista to polecam zaopatrzyć się w 2x2GB, bez tego serio, ciężko będzie.
Pozdrawiam.
Image
Awatar użytkownika
Evilijo
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 11 Lut 2009, 21:48
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 20:17
Miejscowość: Rybnik
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości