Wiedźmin

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Jaką ścieżkę wybrałeś?

Mieczykiem!
97
56%
Znaki, pew pew pew!
13
7%
Petardy i alchemia.
5
3%
Troszkę wszystkiego.
59
34%
 
Razem głosów : 174

Re: Wiedźmin - seria

Postprzez Qba w 19 Sty 2011, 11:59

Heh, muszę przyznać, czytałem już wiele razy całą sagę, a możliwość zagrania w kontynuację wydarzeń tylko podniosła mnie na duchu. Pierwsza część była wybitna, chętnie przejdę fabułę jeszcze nie raz, nie dwa =] Teraz nie wiem czy robię dobrze, ale kupuję edycję kolekcjonerską Wiedźmina 2, bardzo żałuję, że nie ma trybu multiplayer, ale po obejrzeniu kilku filmików na temat tego TPP myślę, że żałować nie będę, zwłaszcza iż kolekcjonerka jest bogata w różnego rodzaju ciekawe rzeczy jak np. popiersie :D
Awatar użytkownika
Qba
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 24 Lip 2010, 18:02
Ostatnio był: 12 Gru 2012, 23:32
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 9

Reklamy Google

Re: Wiedźmin - seria

Postprzez riv8 w 19 Sty 2011, 16:28

Ja multi nie żałuję, do wiedźmina według mnie kompletnie by nie pasowało. A w wiedźmina mogę przechodzić cały czas, tylko w odstępach czasu, tak bym za nim zatęsknił. Co do kolekcjonerki, ciekaw jestem co w pamflecie Jaskra będzie napisane.
Awatar użytkownika
riv8
Stalker

Posty: 139
Dołączenie: 06 Gru 2010, 16:07
Ostatnio był: 13 Lip 2014, 15:48
Miejscowość: Las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 28

Re: Wiedźmin - seria

Postprzez k4r00 w 19 Sty 2011, 17:34

Dla mnie Wiedźmin jest grą niesamowitą. Ma w sobie tą magię, że gdy usłyszę chociażby słowo Wiedźmin lub:
:

to od razu mam chęć wrócić na Wyzimskie podgrodzie, lub do Nowego Narakortu :) Drugiego takiego klimatu nie ma w żadnej innej grze. Tylko w książkach Sapka. "Jedyneczka" zdobi moją pułkę i podejrzewam, że Wiedźmin 2 również na niej zagości :)
Jeszcze na koniec
:


Rzekłem.
Suck the tears of my dick, you ugly mud-fuckers!

Za ten post k4r00 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Greyeeh.
Awatar użytkownika
k4r00
Ekspert

Posty: 740
Dołączenie: 30 Wrz 2010, 00:07
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 16:55
Miejscowość: Miasto prywatne
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 160

Re: Wiedźmin - seria

Postprzez atikabubu w 27 Lut 2011, 13:45



Gameplay z pre-bety dwójeczki :E
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane

Za ten post atikabubu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive The Witcher.
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: Wiedźmin - seria

Postprzez paintball_0 w 27 Lut 2011, 15:23

Ściągnąłem sobie w wysokiej rozdzielczości. Świetna animacja chodu Geralta. To będzie druga gra po Silent Hill 2, którą dosłownie "przejdę". ;)

Wiele osób narzeka na styl graficzny gry. Twierdzą, że zatraciła swoją słowiańskość, że straciła klimat jedynki. Cóż, zobaczymy jakie będą różnice pomiędzy państwami, które przyjdzie nam zwiedzić. Może akurat lokacje, które widzimy na filmach są po prostu bardziej "światowe"?
Redzi chwalą się, że jako pierwsi na świecie zrobili realistycznie wyglądającą krasnoludzką architekturę. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że krasnoludy żyją w takich grubo ciosanych prawie że jaskiniach. Zawsze uważałem, że krasnoludy mają pięknie zdobione, doskonale zaprojektowane miasta, wysoką technologię i tak dalej. Coś jak Moria z Władcy Pierścieni... może podczas gry będę to inaczej odbierał, ale póki co jestem bardzo sceptyczny. Za to chętnie bym zobaczył stolicę jakiegoś ludzkiego miasta. Mieliśmy okazję zobaczyć jakieś fragmenty na screenach, ale nie przypominam sobie filmika ze zwiedzaniem ludzkiego miasta.

Muzyka zaprezentowana w nowym filmie jest zdecydowanie lepsza, niż ta z jedynki. Mam dość nutek "z epoki".

Walka wygląda dość chaotycznie, ale to pewnie wina testera. Nie gra na pokaz, tylko naparza jak każdy normalny gracz- nie ważne jak, ważne żeby zabić i nie zostać zabitym. Za to animacje wymachów Geralta są fantastyczne. Właśnie tak wyobrażam sobie widowiskową walkę na miecze. To nie ma być realistyczna szermierka, to ma tylko realizm udawać, żeby było na co popatrzeć. Tak jak walki i strzelaniny w filmach akcji. Jedyne, co mi się nie podoba, to końcówki finisherów. Jego końcowa garda wygląda tak, jakby właśnie przygotowywał się do odbicia piłki w baseballu. Już lepiej by było, gdyby stanął prosto z opuszczonym mieczem w stylu "wiem, że właśnie widowiskowo zarżnąłem przeciwnika, więc stanę se szpanersko nad jego trupem, jak gdyby nigdy nic." ;)

Twarz, kucyk i wdzianko Geralta. Nie wiem, czy się po prostu przyzwyczaiłem, ale wygląda bardzo dobrze.
No i oczywiście- znane od samego początku- oba miecze po tej samej stronie, nad prawym barkiem. Wiele razy już to powtarzałem i powtórzę jeszcze raz: mistrzostwo świata. Każda inna gra z mieczami w rolach głównych nie posiadała tak fajnego rozmieszczenia broni.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin - seria

Postprzez Xen w 06 Mar 2011, 19:05

mam oryginalną platynową edycję i nie mogę się doczekać 2, to bedzie coś :)
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 08 Sie 2024, 14:39
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Re: Wiedźmin - seria

Postprzez riv8 w 07 Mar 2011, 00:40

Jaskinie, czy tam katakumby pokazane w ostatnich filmikach , przypominają mi jaskinie z Gothica 3. Mam nadzieję, że w praniu będzie to wyglądać inaczej, bo lokacje z Gothica były po prostu nudne. Fajna też jest opcja chodzenia z,lub bez kaptura, ciekawi mnie czy to ma jakąś inną funkcję niż wygląd chodzi mi np. o kamuflaż, ochronę itp.
Awatar użytkownika
riv8
Stalker

Posty: 139
Dołączenie: 06 Gru 2010, 16:07
Ostatnio był: 13 Lip 2014, 15:48
Miejscowość: Las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 28

Re: Wiedźmin - seria

Postprzez SVDstriker w 11 Mar 2011, 12:20

Dobra, mam do was pytanie, a nie chce zakładać kolejnego tematu więc piszę tu. Mam mały problem z misją "Dyplomatyka i Łowy" (Na bagnach w rozdziale III) i mam zlecenie od druida żeby iść do jakiejś jaskini i zerwać jakiegoś Psilocyba i jak się domyślam to to są te zielone grzyby co rosną w jaskini, ale gdy chcę zerwać wyskakuje napis "Nieznana roślina, nie mogę jej zerwać". Z Zielarstwem jestem do tyłu, więc szukam pomocy. A może trzeba jakąś księgę kupić?
Image
Awatar użytkownika
SVDstriker
Tropiciel

Posty: 255
Dołączenie: 15 Lis 2010, 11:37
Ostatnio był: 15 Cze 2012, 20:18
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 52

Re: Wiedźmin - seria

Postprzez riv8 w 11 Mar 2011, 17:12

Edit.
Cytat z pewnego forum
Jeżeli po rozmowie z hierofantem nie możesz zerwać rośliny, mimo że ją widzisz ( wyświetla się nazwa ), to jest to oczywisty błąd i jedynym wyjściem jest wczytanie wcześniejszego save'a. Inna sprawa, jeśli po rozmowie idziesz do jaskini i takiej rośliny nie widzisz ( mimo wpisu w dzienniku ), to przeszukaj jeszcze raz jaskinie dokładnie. Ja nie zauważyłem jednego korytarza albo odblokował się dopiero po rozmowie z hierofantem, pewny nie jestem.
Awatar użytkownika
riv8
Stalker

Posty: 139
Dołączenie: 06 Gru 2010, 16:07
Ostatnio był: 13 Lip 2014, 15:48
Miejscowość: Las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 28

Re: Wiedźmin - seria

Postprzez k4r00 w 15 Mar 2011, 16:44

"Dwójeczka" już niedługo, więc ja tylko przypomnę teksty z "jedyneczki" :D
Suck the tears of my dick, you ugly mud-fuckers!

Za ten post k4r00 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Greyeeh.
Awatar użytkownika
k4r00
Ekspert

Posty: 740
Dołączenie: 30 Wrz 2010, 00:07
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 16:55
Miejscowość: Miasto prywatne
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 160

Re: Wiedźmin - seria

Postprzez meJKu w 15 Mar 2011, 17:20

k4r00 napisał(a):"Dwójeczka" już niedługo, więc ja tylko przypomnę teksty z "jedyneczki" :D

Przynajmniej ostrzeż ludzi, że w tym filmiku jest zawarte całe zakończenie tej gry.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 05 Paź 2024, 14:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Wiedźmin - seria

Postprzez k4r00 w 15 Mar 2011, 17:35

Pewnie każdy kto chciał już zagrał w Wiedźmina. Ale masz rację. W filmiku jest pokazane zakończenie, więc ostrzegam :P I tak nie sądzę by ktoś dotrwał do końca filmiku :D Dzięki za poprawienie mnie.
Suck the tears of my dick, you ugly mud-fuckers!
Awatar użytkownika
k4r00
Ekspert

Posty: 740
Dołączenie: 30 Wrz 2010, 00:07
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 16:55
Miejscowość: Miasto prywatne
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 160

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości