Gothic

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Postprzez Zari w 31 Sie 2008, 20:21

Oblivion- cudooooowna fabuła. 53 razy zamykać bramę odchłani.
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 597
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 16 Cze 2024, 22:06
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 63

Reklamy Google

Re: Gothic

Postprzez Scavenger w 18 Wrz 2008, 22:45

Dla mnie Gothic jest jedna z najlepszych serii gier jakie w ogóle pojawiły się na PC G1=Świetny Klimat
G2=ma coś w sobie ze chce sie grać a G3 ma bardzo duży obszar do zwiedzania i piękna grafike (po wgraniu patchy i na dobrym kompie nie ma problemów z grą) Varant w G3 to najlepsze miejsce w całym swiecie gothica , nie mogę sie doczekać dodatku . a Gothic 4 to nie gothic tylko gra w universum gothica o prawdziwej nazwie Arcania: A gothic tale.

PS.sorry za małe odgrzanie tematu ;]
Image
Awatar użytkownika
Scavenger
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 10 Wrz 2008, 23:35
Ostatnio był: 07 Paź 2008, 20:46
Miejscowość: Dolina Mroku
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Lightened IL 86
Kozaki: 0

Re: Gothic

Postprzez BigM w 03 Lis 2008, 21:38

Gothic... istny klasyk, gra która przeszła już do kanonu. Pierwsze dwie części (i dodatek) to czysty geniusz. Naprawdę nie ma drugiego RPG-a, który tak świetnie łączyłby dobrą, oryginalną fabułę, znakomity, wręcz namacalny klimat oraz żyjący, realistyczny świat w jedną spójną i mega-grywalną całość. Nawet nie takie rzadkie bugi i różne niedociągnięcia nie przeszkadzają w rozkoszowaniu się tym arcydziełem. Jak ktoś jeszcze nie grał niech żałuje, bo jest czego. I jak najszybciej nadrabia zaległości ;).
Za to trójkę można sobie już spokojnie odpuścić, bez uczucia, że ominęło nas coś znaczącego/ważnego. Może i najnowszy Gothic złą grą nie jest, ale do klasy poprzedników mu wiele brakuje. Po prostu utracił klimat i to coś, co sprawia, że w dany tytuł po prostu chce się grać. Dodatek tworzony przez całkowicie nieznane studio z Indii raczej tej cechy serii nie przywróci. Może czwarta cześć, kto wie. Ale na nią poczekamy jeszcze grubo ponad rok.
Awatar użytkownika
BigM
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 01 Lis 2008, 20:40
Ostatnio był: 30 Lis 2008, 22:19
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Gothic 3:Zmierzch Bogów

Postprzez R@zor! w 24 Lis 2008, 00:12

Jest to dodatek do Gothica 3. Ma stanowić pomost między tym co działo się do tej pory a Gothic'em 4. Premiera światowa odbyła sie 21 listopada, a polska ma być 4 grudnia. Osobiście czekałem na ten dodatek z niecierpliwością. Niestety pierwsze recenzje i komentarze nie napawają optymizmem. Pierwsza ocena gry to tylko 64% w PC Games. Nie poczyniono żadnych starań aby wyeliminować główne wady podstawki, czyli min. optymalizacje silnika graficznego, bagi i wymagań sprzętowych. Niektóre rozwiązania pewnych kwestii też są kontrowersyjne. Jednak z oceną trzeba poczekać do premiery i mieć nadzieje, że nie będzie tak źle.

http://www.gry-online.pl/s016.asp?id=11396
Image
Awatar użytkownika
R@zor!
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 31 Paź 2008, 23:00
Ostatnio był: 31 Sty 2009, 03:04
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: Gothic 3:Zmierzch Bogów

Postprzez Nezeerf w 24 Lis 2008, 00:27

Grałem już i mogę powiedzieć, że - niestety - wyszedł totalny crap. Bugów jest więcej nawet niż w podstawce, silnik jak niezoptymalizowany był, tak nadal pozostał. Do tego wędrujemy po praktycznie tym samym terenie (nieco tylko zmienionym i okrojonym), walczymy z tymi samymi potworami i wykonujemy niezbyt ciekawe zadania. Fabuła również za specjalna nie jest, choć żeby uczciwie móc ją ocenić, muszę jeszcze poczekać na polską wersję (po niemiecku nie rozumiem wszystkiego). Tak więc zamiast porządnego rasowego dodatku, mamy słaby, nic niezmieniający Addon, który bardziej przypomina modyfikację robioną przez średnio uzdolnionych fanów.
Nezeerf
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 13 Lis 2008, 19:48
Ostatnio był: 30 Lis 2008, 23:18
Kozaki: 0

Re: Gothic 3:Zmierzch Bogów

Postprzez Terminus w 24 Lis 2008, 13:24

Nie łamcie mi serca...

A tak czekałem :|
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Gothic 3:Zmierzch Bogów

Postprzez fosio w 24 Lis 2008, 13:42

No to pytanie do tych co grali bo jestem fanem Gothica i już zastanawiam się nad kupnem. Natomiast pytanie brzmi: czy naprawdę nie istnieją nowe tereny? Ponoć po przyjściu gry w jeden ze sposobów gracz miał przenieść się do nowego terenu... :?: Jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę o odpowiedź :)
Pozdrawiam

fosio
Wygnany z Zony

Posty: 146
Dołączenie: 05 Paź 2008, 01:36
Ostatnio był: 26 Cze 2019, 18:48
Miejscowość: Duże zadupie polski...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 9

Re: Gothic 3:Zmierzch Bogów

Postprzez KoweK w 24 Lis 2008, 15:24

fosio napisał(a):No to pytanie do tych co grali bo jestem fanem Gothica i już zastanawiam się nad kupnem. Natomiast pytanie brzmi: czy naprawdę nie istnieją nowe tereny? Ponoć po przyjściu gry w jeden ze sposobów gracz miał przenieść się do nowego terenu... :?: Jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę o odpowiedź :)
Pozdrawiam

Ja przeszedłem drogą Addanosa, i właśnie nowe światy na mnie "czekały" ;) Zapewne zobaczymy je w czwartej części Gothica, bo ten dodatek, to chyba coś podobnego, jak Noc Kruka do II widzę, tylko jeszcze gorszy ;| Lepiej poczekać na wersję PL :) A myślałem, że w końcu na Viście pohulam w Gothica na maximum ustawieniach... ale jeśli niezoptymalizowali silnika, to będzie kiepawo. Współczuję tym, którzy muszą testować tą grę przed jej ukazaniem się.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1473

Re: Gothic 3:Zmierzch Bogów

Postprzez Darth ReX w 24 Lis 2008, 15:43

kowek napisał(a):Ja przeszedłem drogą Addanosa, i właśnie nowe światy na mnie "czekały" ;) Zapewne zobaczymy je w czwartej części Gothica, bo ten dodatek, to chyba coś podobnego, jak Noc Kruka do II widzę, tylko jeszcze gorszy ;| Lepiej poczekać na wersję PL :) A myślałem, że w końcu na Viście pohulam w Gothica na maximum ustawieniach... ale jeśli niezoptymalizowali silnika, to będzie kiepawo. Współczuję tym, którzy muszą testować tą grę przed jej ukazaniem się.

Wypraszam sobie, Noc Kruka to dodatek wybitny, GII bez Nocy Kruka jest jak komputer bez monitora!
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 22 Cze 2024, 17:46
Kozaki: 224

Re: Gothic 3:Zmierzch Bogów

Postprzez Terminus w 24 Lis 2008, 16:04

kowek napisał(a): (...) bo ten dodatek, to chyba coś podobnego, jak Noc Kruka do II widzę, tylko jeszcze gorszy ;| Lepiej poczekać na wersję PL :) A myślałem, że w końcu na Viście pohulam w Gothica na maximum ustawieniach... ale jeśli niezoptymalizowali silnika, to będzie kiepawo.

Niestety ten dodatek nigdy nie miał być czymś na kształt "Nocy Kruka" - czyli rozszerzenia mechanizmów wersji podstawowej + nowy teren. Forsaken Gods to tylko nowa niezależna przygoda nie mająca na celu naprawienia/rozszerzenia poprawki.
Wygląda to raczej na kolejny "skok na kasę" wydawcy [bodajże JoWood] po pierwszym jakim było wydanie niedokończonej przez Piranię wersji beta Gothic 3 - czyli tego co nam sprzedali jako "pełną" wersję G3. Cóż fani tej serii tacy jak ja i tak to kupią...

Dziwne - jakoś nie miałem problemów z odpaleniem G3 na full detalach i nie miałem jakichś specjalnych "bugów" w grze [nie licząc tych fabularnych i wynikających z "niedokończenia gry" np. słynne "?" w talentach]
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Gothic 3:Zmierzch Bogów

Postprzez fosio w 24 Lis 2008, 16:46

To w takim razie co dodaje ten dodatek? Z tego co czytam i dobrze rozumiem to nic -.-. Taa doczytałem się że jest nowa przygoda ale o co w niej chodzi? Nowe przedmioty? Również zero? Nic? To może już lepiej poczekać na część czwartą zamiast wydawać kasę na gniot :P. Chyba że dostanę pod choinkę... gniot heh.
Ps. Nie uśmiecha mi się przechodzenie G3 po raz dwudziesty (licząc w przybliżeniu) tylko po to żeby zobaczyć w dodatku tylko jedną rzecz :P
Ps2. U mnie G3 płynie na full detalach. Z podkreśleniem na PŁYNIE :wink:
JESTEM DEBILEM, PRZEPRASZAM.

fosio
Wygnany z Zony

Posty: 146
Dołączenie: 05 Paź 2008, 01:36
Ostatnio był: 26 Cze 2019, 18:48
Miejscowość: Duże zadupie polski...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 9

Re: Gothic 3:Zmierzch Bogów

Postprzez Nezeerf w 24 Lis 2008, 17:10

Są: nowe przedmioty, nowe zadania, nowe postacie, nowe potwory, nieco zmienione miejscówki, okrojony świat i cała nowa przygoda (tocząca się dwa lata po wydarzeniach z Gothica 3). I to wszystko. Coś jak nieco większy mod. Za 80 zł.
Nezeerf
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 13 Lis 2008, 19:48
Ostatnio był: 30 Lis 2008, 23:18
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości