Resident Evil

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Resident Evil 5

Postprzez dorian w 15 Cze 2009, 08:17

Choć jestem wyłącznie fanem gier fpp/fps to czekam na to:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Akcja%2C_akcja_i_jeszcze_raz..._horror.-2021.html

Gra ma pojawić się na PC-ta jeszcze w tym roku, a po obejrzeniu gameplay'a akcja i przede wszystkim grafa i fizyka postaci zapowiada się naprawdę ładnie, do tego, będzie można pograć w trybie 3D mając oczywiście odpowiedni sprzęt do tego, czyli okularki + monitor (i stery).
Może po obejrzeniu filmiku warto już zbierać kasę :)
P.S.Widać, że kat wykonujący swoją robotę to koleś z prawdziwym powołaniem... :wink:

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Reklamy Google

Re: Resident Evil 5

Postprzez Vaniol w 15 Cze 2009, 12:05

Pozwoliłem sobie usunąć z tytułu "PC".

Sam od kiedy mam Residenta 5 na xboxa nie gram w nic innego. Fabułę skończyłem w około 10 godzin. Na luzie, nie śpieszyłem się, oglądałem krajobrazy itd.

Graficzny majstersztyk, ogień wygląda niesamowicie, póki co najlepszy jaki widziałem w grze video (chociaż nie grałem w FC2).

AI bardzo fajne, ile to razy chciałem walnąć heada czarnuchowi a ten mi robi unik i błyskawicznie podbiega z toporem/sierpem i ciach.

Klimat jest niesamowity, po wyjściu z ciemnych pomieszczeń ekran jaśnieje na chwile, fajnie to wygląda. Jest kilka ciekawych motywów w grze, np. przejście przez ciemne jaskinie, jedna osoba trzyma latarkę a druga strzela, problem w tym że Sheva nakierowuje snop światła tam gdzie celujemy dopiero po 2-3 sekundach, ten fragment gry choć krótki trzyma klimat. Następny to przejazd przez sawannę podczas zachodu słońca i beztroskie strzelanie do czarnuchów na motorach z działka przymocowanego do Hummera (również krótki fragment gry ale wrażenia niezapomniane). W końcu wyprawa na bagna, cudo. Mamy kilka wysepek pomiędzy którymi wędrujemy za pomocą poduszkowca. Ponure wioski tubylców tworzą genialny klimat odosobnienia.

Potem gra traci trochę na realizmie (o ile można w ogóle o nim mówić w Residencie) ponieważ schodzimy do ogromnych podziemnych kompleksów, laboratoria, itp. Jakoś mi to nie pasuje do klimatu afryki. Nie wspominam o efekciarskich etapach a'la Tomb Raider bo na to całkowicie szkoda słów. Graficznie świetne ale zbyt kolorowe.

Jak dla mnie gra jest świetna ale tęsknię za starym dobrym Residentem, kiedy to rozwiązywało się kupę zagadek, liczyło każdy wystrzelony nabój a przedmioty ukrywało się w skrzyniach.
O Residencie można pisać i pisać no ale mi się już nie chce więcej rozpisywać. :wódka:
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 14 Lut 2022, 00:12
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Re: Resident Evil 5

Postprzez dorian w 15 Cze 2009, 21:05

Vaniol, to co napisałeś to wszystko sie zgadza i racja całkowita bez 2 zdań... :wink:
Ale, to ja ten temat zapodałem, gra wali z nóg, a ja jestem zwykłą, próżną i bezwzględną (że niby), do tego skończoną w/g mojego profilu maszyną, więc niby to nic wielkiego, ale sprostuj to, kto temat zapodał, co?
Nie wiem czemu, ale dla mnie to ma znaczenie...
A jako Terminator -to już po mnie... :D
EDIT:
A póki co, trzeba bez wniku Wii kupować :

http://www.youtube.com/watch?v=yr9pBbMGrSQ&feature=related

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Resident Evil 5

Postprzez KoweK w 05 Paź 2009, 15:29

Grałem na PC.
Dla mnie najlepszy Resident, który wyszedł do tej pory.
Grafika jest wyśmienita, ładnie zoptymalizowana. Klimat również znakomity. Podoba mi się współpraca partnerów, gra jest troszkę mniej straszna mając u boku partnera. :D

Jednak największym plusem dla mnie są przerywniki filmowe... Nie wiem ile ich jest i ile trwają, ale są CUDOWNE! Im dalej, tym lepsze - szczególnie te z Weskerem...

Polecam dla każdego, kto lubi fajną sieczkę, dobrą fabułę oraz lubi oglądać cutscenki. :D

9/10
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5646
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 07 Cze 2024, 23:29
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Re: Resident Evil 5

Postprzez caleb59 w 30 Paź 2009, 22:43

Gierka jak dla mnie pierwsza klasa!Najwazniejsze - boska optymalizacja!
U mnie na Pentium 4 3.2GHz, 2GB ram, GeForce 7600GT 256MB na ustawieniach: tekstury: wysokie, cienie: niskie, ogolna jakosc: srednie w rozdzielczosci 1024x768 smiga plynnie ze az dziw bierze! :D
Pogralem chwile i troche wydaje sie odtworcza tzn. pachnie mocno Residentem Evilem 4 - pozatym moze wydac sie lekko monotonna gdyz ciagle trzepiemy w bambus :D co raz to nowe rzesze afroamerykaninow :D + dodatki...
Mnie osobiscie nie nudzi a wciaga - mam nadzieje ze bedzie rownie dluga co czesc 4...
Fajny patent z rozporzadzaniem/dzieleniem sie ekwipunkiem z partnerem oraz za kase tuning broni lub sklep w ktorym mozna zakupic ciekawe przedmioty w tym bron...
BTW polska wersja kinowa daje rade i przyjemnie czytac w naszym rodzimym jezyku teksty jakie serwuje gra...
Oceny jako takiej nie wystawie bo dopiero zaczalem grac - dodam tylko ze u znajomego na kompie: Athlon 3000+, 1GB RAM, GeForce 7300GT 256MB smigalo rownie plynnie na ustawieniach takich jak moje wiec @Michu do testow! :wódka:
-------------------------------
Ztweakowalem jeszcze troszke - w pliku config.ini w C:\Documents and Settings\Nazwa usera\Moje dokumenty\CAPCOM\RESIDENT EVIL 5 zmienilem wartosc LOD na High - zero spadkow w fps - mierzylem benchmarkiem - przed ta edycja mialem srednio 35.9 fps - po edycji pliku config.ini o ten wpis - 35.4 fps! :D
-------------------------------
Gre ukonczylem jakis czas temu...Przypomnialem sobie ze mialem dopisac moja ocene koncowa gry...Na oko jest nieco krotsza niz czesc 4 ale i tak dluga - moja ocena 9/10 + rekomendacja!
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2689
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 17:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Resident Evil Memory

Postprzez SaS TrooP w 22 Mar 2010, 22:58

Ostatnio w me łapska wpadł niezwykle interesujący produkt: RESIDENT EVIL MEMORY.


Jest to stworzona fanowsko zupełnie DARMOWA gra w klimatach RE, jako tribute dla tejże serii. Zagrałem, przeszedłem i muszę rzec, że całkiem dobra i klimatyczna robota. Kuleje tylko AI (nóż, fanowska produkcja, brak skrypterów). Gra jest dosć krótka (przeszedłem w godzinę) i wygląda na nieco nieukończoną.
Ale warto, bo rzadko która gra otrzymuje jako tribute.. inną grę!

Autor napisał(a):Gra FPS, tridube to serii Reisdent Evil (1, 2 i 3)
W tej grze znajdziesz klucze, dźwignie i zagadki nawiązujące do tej serii gier na PSX.
Resident Evil Memory To FPS dla systemu operacyjnego Windows.
Potrzebujesz tylko Winrara, by wypakować pliki i zacząć mordować zombale...

Wymagania:

* Window 2000 / XP Home / XP Professional
* Pentium 4 2.66 Ghz (or equivalent)
* 1GB RAM
* 660 MB hard disk
* DirectX 9.0c
* 128MB Video Card (3D Hardware Accelerated)

"Resident Evil Memory".


LINK DO GRY RESIDENT EVIL MEMORIES

MODDB
STRONA GRY[/quote]
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: Resident Evil 5

Postprzez KoweK w 06 Maj 2011, 02:56

Resident Evil 5 pojawi się w najnowszym CD-Action, więc kto nie gram, a chciałby, to kupować! Poza tym oprócz tego będzie duży i fajny plakat z Wiedźminem. :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5646
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 07 Cze 2024, 23:29
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Re: Resident Evil 5

Postprzez Damianox w 06 Maj 2011, 21:47

Ja również grałem w RE 5 przeszedłem kampanię chyba ze 3 razy i powiem gra jest bardzo fajna klimat fajny tylko ta afryka, osobiście wolę jak jest szaro i ponuro bardzo fajny jest też tryb po skończeniu gry ,,Najemnik,, została mi tylko jeszcze jedna postać do odblokowania. Grą można się zająć na kilkadziesiąt dobrych godzin co w dzisiejszych czasach jest rzadkością. Jednakże od RE 5 wole 4 również jest Plaga ale tam jest taki wyje%#@&%# kilmat że ja pierd%^$.



Pozdro dla fanów Resident Evil :E


Edit. Powstaje nowa część Resident Evil 6 na Xbox'a i PS3 i Resident Evil Operation Raccon City na PC i resztę.
Awatar użytkownika
Damianox
Stalker

Posty: 190
Dołączenie: 11 Kwi 2011, 17:41
Ostatnio był: 29 Wrz 2019, 11:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 11

Re: Resident Evil 5

Postprzez dorian w 12 Maj 2011, 13:35

Damianox:
Edit. Powstaje nowa część Resident Evil 6 na Xbox'a i PS3 i Resident Evil Operation Raccon City na PC i resztę.


No..:
Resident Evil: Operation Raccoon City - informacje i galeria

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Resident Evil 5

Postprzez Kontroler w 12 Maj 2011, 13:57

Po tych grafikach wygląda naprawdę fajnie i akcja w raccoon city najc. RE5 było dobre, ale jakoś bardziej bym czuł ten klimat jak by było właśnie w raccoon city, bo akcja filmu też się działa. I oby było dużo zombiaków! :wink:.
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Resident Evil 5

Postprzez Killer21 w 14 Maj 2011, 10:43

Kontroler napisał:
Po tych grafikach wygląda naprawdę fajnie i akcja w raccoon city najc. RE5 było dobre, ale jakoś bardziej bym czuł ten klimat jak by było właśnie w raccoon city,
.
Zgadzam się z nim w 100% graficznie fajnie wygląda,wierzę że capcom da tam bardzo dużo zombie.
Image

Killer21
Wygnany z Zony

Posty: 34
Dołączenie: 10 Maj 2011, 16:58
Ostatnio był: 26 Cze 2011, 11:13
Miejscowość: Zadu--e podkarpacia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 3

Re: Resident Evil 5

Postprzez Piterxd w 14 Maj 2011, 12:46

Do 3 resident trzymał stary fason, 4 była udana, 5 poszła w kierunku strzelaniny. Nie mówię tu że gra jest zła, bo jest dopracowaną produkcją. Świetna grafika przy równie dobrej optymalizacji, fajna fabuła, rozgrywka - zwłaszcza dynamika. W pierwotnych założeniach resident był survival horrorem, teraz coraz bardziej odbiega od tego gatunku - jak dla mnie na jego niekorzyść.
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości