Far Cry

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Far Cry 2

Postprzez dr.condor w 29 Gru 2008, 19:13

Ale może byście mi pomogli co? Bo jestem na maxxxxa udupiony z tymi pigułkami.

Właśnie otrzymałeś prezent. Po 1 nie pisz double postów a po 2 naucz się prosić. - C16
dr.condor
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 29 Gru 2008, 11:36
Ostatnio był: 29 Gru 2008, 23:13
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Far Cry 2

Postprzez Czaro w 06 Sty 2009, 23:51

dr.condor napisał(a):Ale może byście mi pomogli co? Bo jestem na maxxxxa udupiony z tymi pigułkami.[/color]

Musisz oddać pigułki tym murzynom. Jest ich trzech. Dwóch siedzi a jeden jest przy drzwiach. Właśnie jemu musisz oddać papiery.

Wrażenia z gry:

Gra jest poprostu kapitalna. Zapewnia wiele godzin zabawy. Uwielbiam te zacięcia karabinów i krew tryskającą z ofiar :D. Jedynym "niedopracowaniem" jest naprawianie samochodu. Jak można dokręceniem jednej śrubki naprawić silnik :?: XD Pozatym gra jest świetna. Ciekawe misje i realistycznie zachowujący się przeciwnicy. Gorąco polecam tę grę :wink:.
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: Far Cry 2

Postprzez KoweK w 07 Sty 2009, 13:31

Czaro16 napisał(a):Ciekawe misje i realistycznie zachowujący się przeciwnicy. .

Wybacz... ale co ty widzisz realistycznego w AI, oraz co ciekawego jest w zadaniach? Przecież każde jest takie samo niemalże O_O
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Far Cry 2

Postprzez Czaro w 07 Sty 2009, 13:51

Przeciwnicy chowają się za różnymi przeszkodami i ścigają samochodami. Nie polega to tylko na jechaniu za kimś ale spychają, zastawiają drogę itp. Zadania wcale nie są takie same. Owszem jest mnóstwo zadań typu zabij i wróć ale chodzi o te różnorodne lokacje :D.
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: Far Cry 2

Postprzez KoweK w 07 Sty 2009, 13:56

Czaro16 napisał(a):
xKoweKx napisał(a):Wybacz... ale co ty widzisz realistycznego w AI, oraz co ciekawego jest w zadaniach? Przecież każde jest takie samo niemalże O_O

Przeciwnicy chowają się za różnymi przeszkodami i ścigają samochodami. Nie polega to tylko na jechaniu za kimś ale spychają, zastawiają drogę itp. Zadania wcale nie są takie same. Owszem jest mnóstwo zadań typu zabij i wróć ale chodzi o te różnorodne lokacje :D.

No już twój gust :D
Ale co do lokacji osobiście nie uważam aby były różnorodne, w kółko posterunki, drzewa, krzaki, jakieś kamienie. Z pozoru tylko wydają się różnorodne... Ja osobiście nie widzę róznicy między jednym końcem mapy a drugim. A szkoda, bo dzięki temu możnaby wiedzieć gdzie sie jest bez patrzenia na mapę.

A czy oczekiwałeś wielkich zróżnicowanych metropolii w Afryce...? -C17
Człowieku, a żebyś wiedział ;) A tak na poważnie, to trochę więcej wiosek albo czegoś. - xKoweKx
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Far Cry 2

Postprzez TNT16 w 13 Sty 2009, 15:15

Gierka nawet fajna ale za dużo się jeździ i za każdym razem wyskakują 3 murzyny . Za mało samochodów jest jakas skoda czy h*j wie co i jeepy i jakies uazy, Najbardziej podobały mi się ostatnie misje . Jak trzeba było zabić swoich przyjaciół .

Jazda to tylko Twój wybór, równie dobrze możesz dreptać pieszo.
I masz rację... W Afryce ludzie powinni jeździć nie tylko jeepami...
W końcu mają tam też Lamborghini, Ferrari i inne, prawda? -C17
TNT16
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 02 Sty 2009, 17:27
Ostatnio był: 24 Lis 2020, 02:25
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Noiseless Kora
Kozaki: 0

Re: Far Cry 2

Postprzez SaS TrooP w 13 Sty 2009, 18:02

Ale tam jest ukryty czołg! Jak mogłeś go nie znaleźć?

Krócej, za długo... - C16
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: Far Cry 2

Postprzez Adam w 25 Sty 2009, 11:54

Przeszedłem ową gierkę. Końcówka rozczarowująca, tylko 2 akty, ale najlepsze jest to, że można przyjmować zlecenia od gości, których się później zabija ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Far Cry 2

Postprzez dorian w 31 Sty 2009, 19:55

Gra jest poprostu kapitalna. Zapewnia wiele godzin zabawy. Uwielbiam te zacięcia karabinów i krew tryskającą z ofiar


Dokładnie TAK i całkowicie się z tym zgadzam, a kałach i jego "awaryjność" + inne giwery jest jednak lepszy niż w Stalkerze = baaaaardzo realny i tutaj twórcy gry się naprawdę spisali :D

Ale co do lokacji osobiście nie uważam aby były różnorodne, w kółko posterunki, drzewa, krzaki, jakieś kamienie. Z pozoru tylko wydają się różnorodne...


Ale jak pokazane posterunki, drzewa i krzaki = w cudooooownej grafie i w duuuużo lepszej niż w Crysis i super naturalnej, no po prostu jakbym tam był, super real :D .
Osobiście grafa z FC2 jest dla mnie najlepsza jak do tej pory ze wszystkich gier tyle, żeby to wszystko obadać to trzeba mieć mocny sprzęt i grać min. na ustawieniach bardzo wysokich, jeśli nie ultra:D
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: Far Cry 2

Postprzez BelegPz w 02 Lut 2009, 00:43

dorian napisał(a):kałach i jego "awaryjność" + inne giwery jest jednak lepszy niż w Stalkerze = baaaaardzo realny i tutaj twórcy gry się naprawdę spisali :D


Tylko smuci mnie fakt że zamek w kałachu jest po lewej a nie po prawej stronie tak samo jak w stalkerze , jeszcze karabin snajperski posiada zamek po lewej a nie po prawej stronie i dziwnie wygląda przeładowywanie jednak animacja "zacięcia" jest genialna i lekko rekompensuje powyższy błąd ogólnie gierka rządzi tylko nie wiem skąd w afryce w każdym aucie GPS :D
Image
Awatar użytkownika
BelegPz
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 01 Sie 2007, 17:11
Ostatnio był: 03 Paź 2010, 13:44
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: Far Cry 2

Postprzez dorian w 02 Lut 2009, 09:42

Tylko smuci mnie fakt że zamek w kałachu jest po lewej a nie po prawej stronie tak samo jak w stalkerze , jeszcze karabin snajperski posiada zamek po lewej a nie po prawej stronie i dziwnie wygląda przeładowywanie


Bez przesady, chodziło mi głównie o ogólny wygląd i fizykę broni. Jakby tak patrzeć to można jeszcze rozważać, gdzie dana śrubka powinna być, albo wygięcie na obudowie, a do tego, dlaczego telewizory są w co 2 - 3 baraku i działają bez podłączenia do gniazdka i nawet kabli żadnych nie mają :wink:
A dlaczego zamek jest z lewej? Pewnie dlatego, że twórcy obu gier chcieli pokazać jak giwera "pracuje", w tym chodzący zamek podczas strzelania (czy zacięcia), który jest dość widowiskowy, a że większość graczy jest praworęczna, celuje z prawej strony to właśnie przy takim jego umieszczeniu widzi też ten zamek w akcji + do tego wylatujące łuski :D
Pewnie nie przypuszczali, że ktoś może aż tak wnikać :wink:
Oczywiście, FC2 ma szereg baboli, ale dla mnie osobiście giwery + przede wszystkim grafa rekompensuje to wszystko i ogólnie dałbym grze ocenę na silne 4 z mocarnym plusem :D
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: Far Cry 2

Postprzez Zari w 03 Lut 2009, 12:42

Według mnie FC2 miał być fajną nieliniową strzelanką ale zawiodłem się.
Największe wady:
-Misje (np.Zlikwiduj konwój który jeździ sobie na drugim końcu mapy)
-Fabuła (Każdy mi inny gust)
-(Nie)różnorodność terenu (Zbyt mało wiosek)
-Naprawa pojazdów (Jeden klucz do wszystkiego? Też taki bym chciał mieć!)

Poza tym: Po co autorzy zrobili 50 km terenu jak 80% to las,las i posterunki

Zalety:
+ grafika (Dosyć ładna)
+ animacje leczenia (Jak na to patrze to mi ciarki przechodzą)

To byłoby na tyle.
QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości