Gothic

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Postprzez Bartas w 29 Kwi 2008, 16:43

Hmmm... nie spotkałem się z takowym zaklęciem w pierwszych dwóch częściach. W części trzeciej z magi nie korzystałem także mogłem przeoczyć.
Image
Bo inne horror-mody to chu*nia...
Wyjdzie jak go skończę
Awatar użytkownika
Bartas
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 21 Paź 2007, 19:13
Ostatnio był: 24 Cze 2011, 19:07
Miejscowość: Dolina Mroku
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Reklamy Google

Postprzez Gildon w 29 Kwi 2008, 18:41

Nie kojarzę tego zaklęcia, chyba raczej nie było... Od razu mówię, że magiem grałem.
Niedługo spellbound ma podać jeszcze jakieś info, bodajże dotyczące dokładniej daty premiery. A na E3 ma zaprezentować trójeczkę.
Image
Awatar użytkownika
Gildon
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 13 Lut 2008, 03:36
Ostatnio był: 20 Wrz 2010, 21:09
Kozaki: 2

Postprzez Fred w 30 Kwi 2008, 11:24

Mam nadzieje że optymalizacja kodu będzie lepsza niż w G3 którego notabene po dziś dzień nie przeszedłem ze względu na !@#$ kod który powoduje że gra się tnie (już dawno się od tego odzwyczaiłem) mimo iż detale są na zero, i wszystko inne też.
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Postprzez Lukass1613 w 30 Kwi 2008, 20:14

Ja dziś sobie zamontowałem GeForce'a 9600 GT i dopiero teraz mogę się cieszyć Gothiciem 3
w pełnych detalach bez jakiś zcinek :). Co do G 4 to moco wątpie czy mi się spodoba. Ja jednak nie mogę sobie cały czas wyobraźić Gothica na innym enginie niż tym z jedynki i dwójki ;/ Dlatego raczej w G 4 zagram tylko z ciekawości a nie już jako fan serii...
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony"
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez Bartas w 01 Maj 2008, 21:32

Lukass... Zbyt pesymistyczne podchodzisz do tego projektu. Ja mam nadzieję, że będzie lepiej. Wiem, że nie osiągną może poziomu części pierwszej lub drugiej, ale tego chyba nie da się spieprzyć. Jest masa sprawdzonych pomysłów które były w poprzednich częściach, dodadzą kilka nowych (ale mam nadzieję, że nie przesadzą), ale ogólnie jestem dobrej myśli co do czwartej odsłony..
Image
Bo inne horror-mody to chu*nia...
Wyjdzie jak go skończę
Awatar użytkownika
Bartas
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 21 Paź 2007, 19:13
Ostatnio był: 24 Cze 2011, 19:07
Miejscowość: Dolina Mroku
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Chodzący poradnik

Postprzez Junx w 07 Maj 2008, 08:34

Ja go przeszyłem z nie wiem ile razy i go znam na wylot jak ktoś ma jakieś pytania to do mnie ślijcie pytania
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2341
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 26 Cze 2024, 16:29
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 358

Postprzez Famiru w 07 Maj 2008, 14:03

Gothic to najlespszy RPG w jaki grałem. Polecam, gra jest full wypas. Tylko graficznie sie nie spisuje, ma swoje lata.
Awatar użytkownika
Famiru
Tropiciel

Posty: 278
Dołączenie: 21 Mar 2008, 10:47
Ostatnio był: 13 Lut 2016, 16:23
Miejscowość: Białystok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Postprzez Bartas w 21 Maj 2008, 16:50

INFORMACJE PROSTO Z GRAM.PL
sry, że post pod postem, ale to ważne info, a tak by nikt nie zauważył

Pożegnajcie "Gothic 4", powitajcie "Arcania: A Gothic Tale"

Coraz więcej szczegółów pojawia się w Internecie na temat kontynuacji serii Gothic. Tym razem z pakunkiem świeżych informacji przybywa redakcja serwisu GameSpot.

Wcześniej informowaliśmy, że "Arcania" to oficjalny podtytuł Gothika 4. Cóż... okazało się, że ta gra tak na prawdę nosi tytuł Arcania: A Gothic Tale. Informują o tym redaktorzy serwisu GameSpot, którzy zostali zaproszeni na specjalny pokaz przygotowany przez studio Dreamcatcher (tworzące A:AGT).

Arcania: A Gothic Tale

Treściwie, w punktach, wymienione nowości:

1. Ekipa Dreamcatcher doszła do wniosku, że jest zasadnicza różnica pomiędzy gustem Amerykanów a Europejczyków. Dlatego ci pierwsi dostaną grę bardziej kolorową, a mieszkańcy Starego Kontynentu będą się cieszyć grafiką o bardziej stonowanych barwach.
2. Dawny Bezimienny objął tron, ale władza i jego zepsuła. Poddani nie są mu wierni, dlatego wybrany zostanie nowy Bezimienny, który będzie mógł dowolnie wpłynąć na obecnego władcę (zabić, przekonać albo zostawić w spokoju).
3. Siła ciosu jest ściśle związana z paskiem staminy. Im dłużej przytrzyma się przycisk, tym silniejsze uderzenie wykona postać.
4. Na początku gry nie będzie żadnego żmudnego tworzenia postaci.
5. Za to do dyspozycji gracza zostanie oddany bogaty system dostosowywania sprzętu do swoich potrzeb. Np. miecze można rozbić na rękojeść i ostrze, a następnie mieszać je z innymi częściami. To samo tyczy się tarcz i zbroi.
6. Zmiana stylu gry jest możliwa w każdej chwili - punktów doświadczenia jest tyle, że starczy na "wymaksowanie" nie tylko podstawowej klasy, ale także na rozwinięcie tych pobocznych.
7. Magia posłuży nie tylko do tworzenia ognistych kul, czy sterowania cyklem dnia i nocy. Nowy Bezimienny będzie także mógł przejąć kontrolę nad pogodą - na przykład wywoływać deszcz nad strażnikami strzegącymi przejścia. Ci uciekną do pobliskiej chatki aby nie zmoknąć, a postać gracza będzie mogła przemknąć niezauważona.
8. Znajomość poprzednich części nie będzie konieczna. Pomostem łączącym starą sagę z Arcanią jest dodatek do Gothika 3 - Forsaken Gods. Ma on zapewnić od 20 do 25 godzin zabawy. Do tego jest wyjątkowo dokładnie sprawdzany pod kątem błędów."

Image

Lol... wszystko extra, tylko ten "drugi" bezimienny wygląda tak, jakby im pomysłów brakowało... i te "wymaxowanie" postaci...
Image
Bo inne horror-mody to chu*nia...
Wyjdzie jak go skończę
Awatar użytkownika
Bartas
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 21 Paź 2007, 19:13
Ostatnio był: 24 Cze 2011, 19:07
Miejscowość: Dolina Mroku
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Postprzez Matthew w 27 Maj 2008, 11:02

Mam nadzieje że im się uda ! Znaczy się chce żeby część była chociaż na poziomie Gothica 3 (którego nie przeszedłem ale ogólnie podobał mi się. Zresztą jutro zaczne grać,i zamierzam ukończyć G3). Nowy Bezimienny? Tylko nie to ! :-( Bezi, jeden z moich ulubionych bohaterów gier komputerowych, jeden z ulubionych bohaterów w ogóle ! A oni mi dają nowego Beziego ? ehh, oby ten nowy miał jakieś imię, bo kimkolwiek by był, nie zasługuje na to, żeby go Bezim nazywać. On był tylko jeden.
" Złota Kula wypełnia tylko najskrytsze życzenia, tylko takie, które muszą się spełnić, bo inaczej nie ma już po co żyć!".

" Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!".
Awatar użytkownika
Matthew
Stalker

Posty: 79
Dołączenie: 24 Maj 2008, 09:57
Ostatnio był: 25 Gru 2011, 14:47
Miejscowość: Piła
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Postprzez Bartas w 27 Maj 2008, 12:56

Właśnie, to nowy bezimienny też mi się nie podoba, a może tego synek :D Bezi Junior :)

A na poważnie, jeżeli zrobią to "wymaksowanie" postaci to gra straci swój urok, wybranie gildii straci sens. czytając tego newsa mam wrażenie, że SpellBound chce się odciąć od poprzednich części, czego dowodem jest dodatek robiony do części trzeciej który umożliwia "niezapoznanie" się z pierwszymi dwoma częściami. Poza tym już czuję, że zamiast się przyłożyć do tej produkcji, zwrócić jej klimat oni po prostu chcę wycisnąć kasę na popularnej serii. Premiera ma być w latach 2009 - 2010. Wtedy zobaczymy czym naprawdę się kierują twórcy...
Image
Bo inne horror-mody to chu*nia...
Wyjdzie jak go skończę
Awatar użytkownika
Bartas
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 21 Paź 2007, 19:13
Ostatnio był: 24 Cze 2011, 19:07
Miejscowość: Dolina Mroku
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Gothic

Postprzez cisza w 15 Cze 2008, 23:17

Zanim zaczne, chciałbym zwrócić uwage uczestnikom dyskusji.
Gdy oceniamy gre "Starą" tzn. gre która nie wyszła w roku bierzącym, bardzo bym prosił o wyrozumiałość. Mianowicie nie możemy oceniać Gothic I pod kątem dzisiejszych gier dostępnych.

Gothic I był niezapomnianą przygodą w moim życiu.
Dlaczego ?
był to pierwszy TPP cRPG z klasą oraz w którym nie graliśmy *Uberhero co świat ocala z uśmiechem na ustach*

nasz Bezimienny poznaje twarde realia prawa pięści oraz kruszca, zaczyna jako niegodne obrabowania zero w Koloni. Gra na tamte czasy powalała max detalami. Fabuła ,główny wątek nie był jasny aż do samego końca, za go gratulacje małego teamu Gothica (eksluzywny wywiad z nimi jest dostępny na bonus CD z Gothica III , kupilem w atenach rok temu na wakacjach ;D) W gothic I-II (na temat Gothica III nie wypowiem się gdyż nie znam jeszcze za dobrze...) nie chodzi o głowny wątek, który notabene jest bardzo długi oraz zawsze mamy jako taki wybór co będzie dalej/na końcu.
chodzi o poznanie histori otaczającego nas lądu.
for instance:

Gothic I

historia Lee. Kim jest Diego ? Jak powstały obozy ? Kto ma Racje ? Czy zdobędziemy się na to aby poświęcić jakiś nam potrzebny item by pomóc ...powiedzmy farmerowi ?

Gothic II

zwykły przykład z początku
Farma na przedmieściach Khorinis
Pozbieranie rzepy i reszta misji by zdobyć farmers gear ;)
czułem się jak bym naprawde tam był !


Gothic I&II skończyłem każdą frakcją, i musze przyznać iż wojownik z najleprzym equipment czy, mag który robi Armia Ciemności spam są unstopable ;D

tak wiele zależy od jednego człowieka, tyle neznanego wokól nas...



wszystko zależy od ciebe!
powodzenia podróżniku!

zdecydowanie polecam Gothic I oraz II
wniesie wiele doświadczeń dla cierpliwych Graczy!
If electricity comes from electrons does morality comes from morons ?
*Tsuyomemasu*
Awatar użytkownika
cisza
Kot

Posty: 41
Dołączenie: 14 Cze 2008, 17:29
Ostatnio był: 16 Sie 2009, 07:58
Miejscowość: Undercity
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Balance IL 86
Kozaki: 0

Postprzez Mibixos w 30 Cze 2008, 22:58

Oj tak... Gothic...
Jedna z najleprzych gier w jakie gralem.
1 czesc sam nie wiem ile razy przeszedlem (powiecmy powyzej 10) Wiele godz. spedzonych przed monitorem. Muj rekord to na kodach w 3-4 godziny calego przezedlem
:D
2 czesc byla nawet fajna ale jej czegos zabraklo :/
Noc kruka robila gre trudna, jtos kto 1 raz by gral nie poradzil by se...
3 czesc raz cala przeszedlem i mam na mysli gluwny watek bo wiele qestow mi zostalo
I pare razy mialem postac na 30 lvl ale grac mi sie odechciewalo
Wogule gothic3 nie ma co porownywac do 1 czy 2
Pracuja teraz nad dodatkiem do 3. Zagram napewno.
Ale skoro bio ware i piracha bytes sie rozlaczylo i dodatek do 3 robi jedna firma a 4 inna to co wyjdzie:/???

Gothic 3 o Gothic 4 to juz nie bedzie to samo co poprzednie czesci...
Awatar użytkownika
Mibixos
Stalker

Posty: 74
Dołączenie: 26 Cze 2008, 19:12
Ostatnio był: 31 Gru 2008, 20:25
Miejscowość: Zadupie wielkopolskie
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości