ArmA

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: ArmA - seria

Postprzez MatrixSTR w 19 Kwi 2011, 21:06

COSA została zaproszona do wąskiego grona polskich grup coop uczestniczących w projekcie Confusion. Zadaniem tego projektu, organizowanego w pierwszej kolejności przez grupy A2C i CFOG, jest integracja polskiej sceny ArmA 2 oraz sprawdzenie swoich zdolności w symulacji operacji militarnej na dużą skalę.
Event będzie miał miejsce 21 maja br. (sobota) i weźmie w nim udział ok. 50 ludzi z paru grup.
Jest to dobry moment dla nas, by pokazać naszą wartość, a także wprowadzić nowych graczy w nasze grono.
Gracze zainteresowani wzięciem udziału w owym wydarzeniu jako część grupy COSA zapraszamy na nasze forum celem pozyskania dalszych informacji.
Więcej informacji jest dostępnych na naszej stronie internetowej: http://cosa.xaa.pl/
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 27 Maj 2024, 12:26
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Reklamy Google

Re: ArmA

Postprzez Kontroler w 29 Kwi 2011, 15:38

Tak sobie przeglądałem jutube i znalazłem fajny filmik z moda do Army 2


Grafika wygląda tak że się posikałem prawie, dawno tak realistycznej nie widziałem. Hmm... tylko Battlefield 3.
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: ArmA

Postprzez Zari w 29 Kwi 2011, 15:56


Przy tym chyba rozsadzi ci musk Kontroler. Koniecznie oglądać od 1:22
Ryzen 7 2700X | GTX 1060 6GB | 32GB RAM
Po co ja się tym w ogóle chwalę?

Za ten post Zari otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KoweK, Kontroler, vicell.
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 597
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 16 Cze 2024, 22:06
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 63

Re: ArmA

Postprzez KoweK w 29 Kwi 2011, 16:11

Oglądać od początku! Niesamowite video. Obejrzałem całe co jest rzadkością u mnie.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1473

Re: ArmA

Postprzez SaS TrooP w 29 Kwi 2011, 16:59

Filmik średni, ale jak widze ludzi nazywających Battlefield 3 grą realsityczną to mnie coś po prostu bierze. Arrrgh!
Osobiście nie znoszę motywu kosmitów w tej grze, jest dla mnie plastikowy jak Chodzący Koń (Rutowicz). Ja głosowałem za tym filmem:




I mogę generalnie polecić SERIAL (ta gra naprawdę ma wszystko...) zwący się Sons of Valor. Tutaj I część I odcinka I sezonu:



Fabułą ssie strasznie, ale wykonanie na medal. Nawet oglądam, choć zwykle nawet telewizyjnych seriali nie zdzierżę.

Za ten post SaS TrooP otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative KoweK.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: ArmA

Postprzez Kontroler w 29 Kwi 2011, 17:24

SaS TrooP napisał(a):ale jak widze ludzi nazywających Battlefield 3 grą realsityczną to mnie coś po prostu bierze. Arrrgh!


Mały offtop: A niby czemu Cię bierze skoro taka jest prawda... W tej grze zaznasz takiego efektu jak realistyczna grafika, poruszanie się postaci i interakcja z otoczeniem (widać wszystko na trailerach), nie to co plastikowy i sztywny Crysis... Zresztą chodziło mi o takie małe porównanie, bo w tym filmiku co tu pokazałem wygląda to o niebo lepiej niż w Battlefieldzie 3.
-------------------------------------------
A tak wgl. to chyba trzeba mieć potężna maszynę żeby odpalić tą Armę 2 na max grafie ze wszystkimi bajerami.
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: ArmA

Postprzez SaS TrooP w 29 Kwi 2011, 17:51

Mały offtop: A niby czemu Cię bierze skoro taka jest prawda... W tej grze zaznasz takiego efektu jak realistyczna grafika, poruszanie się postaci i interakcja z otoczeniem (widać wszystko na trailerach), nie to co plastikowy i sztywny Crysis... Zresztą chodziło mi o takie małe porównanie, bo w tym filmiku co tu pokazałem wygląda to o niebo lepiej niż w Battlefieldzie 3.


Ale realizm to nie tylko grafika, animacje czy interakcja z otoczeniem. To choćby one shot = one kill, systemy ran, symulacja pojazdów, balistyka, sytuacja polityczna, militarna i mnóstwo innych czynników :P

A tak wgl. to chyba trzeba mieć potężna maszynę żeby odpalić tą Armę 2 na max grafie ze wszystkimi bajerami.


Jak ta gra wychodziła to takich maszyn jeszcze nie było :D
Ja osobiście gram na medium/high i i tak jest czasem wręcz fotorealistycznie...
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: ArmA

Postprzez Universal w 29 Kwi 2011, 18:02

@SaS TrooP

Ten serial, owszem, niezły...

Kod: Zaznacz wszystko
- Mapa jest do kitu. Wygląda na obrazek z Painta, dodanie tła nie zrobiłoby wielkiego kłopotu, a poprawiłoby wygląd ogólny.
- Na początku ci żołnierze byli na Filipinach? Jeśli tak, to trochę zdziwiła mnie pustynność tego terenu.
- Wprowadzenie do postaci jest słabe. Trochę "wioska tańczy, wioska śpiewa" - coś jeździ, coś rozmazane... Wystarczyłoby dać prostą czcionkę (przecież tego mnóstwo), czarną, napis i postać na jaśniejszym tle, reszta zaciemniona, lub znacznie rozmazana.
- Fabuła - Francuzi jak zwykle z tyłu, Niemcy pomagający Polakom, Rosja z Turcją i Chinami (taaa...), Amerykanie strzelający do cywili?
- Zainwestowali by lepiej w dobry mikrofon - obecny pogarsza znacząco jakość głosu.
- Parę rzeczy niezależnych od autorów: drewniane postacie dla przykładu.
-----------------
- Świetne kadrowanie
- Dobra muzyka
- Chęci

Może wykonanie na medal, ale co najwyżej brązowy...
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: ArmA

Postprzez KoweK w 29 Kwi 2011, 18:24

SaS TrooP napisał(a):Filmik średni, ale jak widze ludzi nazywających Battlefield 3 grą realsityczną to mnie coś po prostu bierze. Arrrgh!

Chodzi o grafikę, fanboyu-ARMY-i-haterze-wszystkiego-co-jest-inną-grą-od-niej-i-mówią-na-nią-"realistyczna".
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive MatrixSTR, Kontroler, von Carstein.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1473

Re: ArmA

Postprzez SaS TrooP w 30 Kwi 2011, 16:29

Tak, odkryłeś moją prawdziwą tożsamość!
Grafika to co innego, już w BC2 eksplozje wyglądały świetnie. Graficznie nie mam absolutnie nic do zarzucenia.

@Universal - jak pisałem, fabuła ssie :P
Goście są zrozumiali, acz wprowadzenie postaci jest nudne, zwłaszcza dlatego, że - nie wiem jak ty - ale ja ich w praktyce nie rozróżniam. Co rozumiesz poprzez drewniane postacie? Poza scenami, gdzie goście po prostu stoją i mówią animacje są na dobrym poziomie...
To Rosjanie w I odcinku masakrują Warszawę. Acz i tak wymiatają Koreańcy wyglądający jak Chinole i atakujący na gwizdek :E
Tradycyjnie już USA w zasadzie nie ponosi strat, zaś przy jednym taki ataku ginie ~50 żółtków...
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Re: ArmA

Postprzez atikabubu w 19 Maj 2011, 16:41

http://www.armaholic.com/page.php?id=14278

ARMA III ZAPOWIEDZIANA OFICJALNIE! :E
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane

Za ten post atikabubu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59, Papa Mobile.
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 14:24
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: ArmA

Postprzez Kontroler w 21 Maj 2011, 14:41

Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość