Wiedźmin

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Jaką ścieżkę wybrałeś?

Mieczykiem!
97
56%
Znaki, pew pew pew!
13
7%
Petardy i alchemia.
5
3%
Troszkę wszystkiego.
59
34%
 
Razem głosów : 174

Re: Wiedźmin

Postprzez kaczor_1991 w 24 Cze 2015, 09:45

Piłat napisał(a):(...) A tak poza tym, to co w tym dziwnego że rzemieślnik zgarnia kasę za robociznę? Usunięcie magicznych run to nie w kij pierdział.


Skąd wiesz? Robiłeś to kiedyś? ;-)
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Reklamy Google

Re: Wiedźmin

Postprzez Iwaszka w 26 Cze 2015, 09:38

YOLO SWAG
Ultra Low Settings Patch sprawił, że na moim lapku śmiga teraz w 45fps i w 30fps w miastach.
Gra w 800x600 nadal ma swój urok i idzie grać komfortowo. Mimo niskich tekstur widoki są oszałamiające, ta ruszająca się od wiatru flora <3. TES i inne mniejsze RPG zaorane na najbliższe 5 lat.

Pozdro dla modera z Bośni co ogarnął tą łatkę
https://gamedot.pl/news,wiedzmin-3-odpa ... m-sprzecie

Suplement:
Nigdy nie widziałem tak ładnej gry na tak niskich detalach, wygląda to mniej więcej jak 1 Assassin ;)

Za ten post Iwaszka otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Piłat.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Wiedźmin

Postprzez Darth ReX w 26 Cze 2015, 12:25

To ciekawe, ale z gameplayów na yt można wywnioskować, że bez tego ta gra powinna ci chodzić w miarę płynnie. Popatrz: https://www.youtube.com/watch?v=YV-3iw5znjk
https://www.youtube.com/watch?v=YV-3iw5znjk
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 03 Lip 2024, 08:22
Kozaki: 224

Re: Wiedźmin

Postprzez Microtus w 26 Cze 2015, 14:54

To ja sie wypowiem w temacie. Gra jest naprawdę dobra. Poprzednie części się nie umywają...
Fabularnie sie do końca nie wypowiem bo na razie mam 8 poziom i jak na razie sie szlajam po Velen.
Gra chodzi płynnie na moim GTX560, gram na średnich ustawieniach przy rozdzielczośći 1028x840.
Powiem szczerze, że grafika mnie powaliła na kolana. Jak włączyłem prolog i zobaczyłem postaci to w pierwszej chwili myslałem, że to cinematic :) Mechanika jest trochę uproszczona ale pamiętajmy o konsolowcach :)

Teraz to co na razie mi się nie podoba:
W zasadzie nie ma często z kim pogadać. W sensie jest bardzo mało postaci z którymi możemy konwersować (zwłaszcza w białym sadzie).

Kwestia zaznaczania na mapie ukrytych lokacji znakami zapytania - wolałbym żeby się szukało, tak to w zasadzie idziemy od znaku zapytania do znaku zapytania jakoś tak czasem bezrefleksyjnie, przez co eksporacja i cały fun jaki z niej mógł być moim zdaniem mocno traci.

No i kwestie ekonomiczne gry są dla mnie niezbyt jasne, niektóre przedmioty są cholernie drogie, za misje dostajemy (jak na razie) jakieś grosze. Za południce 23 chyba wytargowalem, nie zwróciło to nawet kosztow naprawy przemiotów. Więcej mozna zarobic ze sprzedaży przedmiotów (a nie jestem pewien czy potem nie bedą potrzebne). Ten element gry mnie lekko irytuje.

Mimo wszytsko jak na razie dla mnie najleszy nowy rpg w jakiego grałem.

EDIT:No i jeden babol, śmieszny to jemioła która jest krzaczkiem i rosnie na ziemi.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Wiedźmin

Postprzez Michu w 26 Cze 2015, 17:24

Znaki zapytania są moim zdaniem jednak trafne, bo gdyby ich nie było to pełne odkrycie smaczków, przejście fabuły oraz questów pobocznych zajęło by chyba kilkaset godzin. Fabuła + Poboczne + Odkrycie co się kryje za znakami zapytania, to dobre 200 godzin gry. Myślę, że w dzisiejszych czasach gdzie coraz więcej graczy to osoby starsze, takie coś jest odpowiednie, bo gra sama w sobie i tak jest w ch*j potężna.

Obecnie przechodzę sobie drugi raz na najcięższym poziomie i zgodzę się, że Wiesiek trzeci jest tak sobie zorganizowany pod względem skalowania trudności oraz ekonomii. Z początku pieniążków może brakować, później się w nich taplamy. Tak samo, przy niektórych starciach jest mi naprawdę ciężko, zapomniałem wytworzyć sobie nowego miecza i na queście w podziemiach z Keirą męczyłem się z Golemem, zadając mu 19 obrażeń gdy sam stwór miał... z 2.000 HP? Dobrze wiem, że gdzieś przy poziomie 20 pewnie wszystko będę kosił jak leci, nawet na najtrudniejszym.

No ale to takie tam małe kruczki, jak się już na tych skupiać :E
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Wiedźmin

Postprzez Kudkudak w 26 Cze 2015, 19:51

Michu napisał(a):Znaki zapytania są moim zdaniem jednak trafne, bo gdyby ich nie było to pełne odkrycie smaczków, przejście fabuły oraz questów pobocznych zajęło by chyba kilkaset godzin.


A jak niby było w starych rpg? Jakoś nikomu to nie przeszkadzało. Według mnie KAŻDY rodzaj znacznika, strzałki, naprowadzacza itp. kaleczy grę. Dajmy na to far cry 3 - wszystkie "ukryte" znajdźki są zaznaczone na mapie. Czy czyni to je więc ukrytymi znajdźkami? I czy odkrycie takiej zakopanej skrzyni będzie czymś świetnym i nieoczekiwanym, czy po prostu kolejną skrzynką po drodze?
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Wiedźmin

Postprzez Terminus w 26 Cze 2015, 21:20

Pokolenie The Elder Scrolls - bez strzałki nie wiedzą co robić :caleb:
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Wiedźmin

Postprzez Piłat w 26 Cze 2015, 22:26

Z czystej ciekawości wszedłem na allegro aby sprawdzić jak tam kursują ceny najnowszego Wiedźmina. Ku mojemu zaskoczeniu spotkałem aukcje gdzie gra w wersji pudełkowej na PC wraz ze wszystkimi mapkami, ścieżkami dźwiękowymi, naklejkami itd. wystawiana jest po cenie wahającej się między 3-5zł. Tak. To nie błąd. TRZY ZŁOTE. Stąd też moje pytanie: czy to możliwe aby nowa gra która wyszła kilka tygodni temu mogła kosztować "grosze"? Czy te aukcje to zwykły przekręt?

http://allegro.pl/wiedzmin-3-pl-pudelko-box-mapa-dvd-komiks-muzyka-i5473140879.html
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: Wiedźmin

Postprzez WheeljackSPW w 26 Cze 2015, 22:45

Zestaw NIE zawiera klucza aktywacyjnego do gry!


hue hue
Awatar użytkownika
WheeljackSPW
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 10:41
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: Wiedźmin

Postprzez kaczor_1991 w 26 Cze 2015, 22:56

Ludzie kupują wersję pudełkową, podpinają sobie do goga/steama/nie wiadomo czego jeszcze robiąc sobie wersję "cyfrową" a pudełko sprzedają. Cóż, poza piratami nie widzę najmniejszego zastosowania kupowania czegoś takiego. Aczkolwiek chyba ludzie kupują skoro takie rzeczy się pojawiają.

Swoją szosą - Wiedźmin 3 ma jedną wielką wadę. Zmuszanie do nadużywania wiedźmińskiego zmysłu... Po 30h gry mam tego trochę po dziurki w dziobie... Nawet w batmanach nie siedziałem tyle w trybie detektywistycznym co tutaj. A i to czasem zawodzi kiedy szukasz tej jednej jedynej właściwej ścieżki przejścia dalej jak choćby w zadaniu Bezimienni na Skellige... Czuję się 10 lat młodszy i kłania się "polowanie na piksele" ze starych przygodówek. Centymetr po centymetrze przegląda się uważnie mapę w poszukiwaniu miejsca skąd można przejść dalej... Grrr...
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: Wiedźmin

Postprzez tom3kb w 27 Cze 2015, 00:47

Nie mam wieśka 3 ale pamiętam jak przed premierą gdzieś czytałem albo oglądałem jakiś filmik gdzie byla informacja, że te wszystkie ułatwienia na mapie typu markery, znaki zapytania itp będzie sobie można wyłączyć jeśli ktoś będzie chciał grać w ten sposób. Może ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć, mi by taka opcja pasowała w grze.
Awatar użytkownika
tom3kb
Łowca

Posty: 542
Dołączenie: 10 Maj 2014, 17:08
Ostatnio był: 22 Sie 2023, 03:25
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 92

Re: Wiedźmin

Postprzez The Witcher w 27 Cze 2015, 09:45

Można dostosowywać interfejs w opcjach, między innymi wyłączyć wyświetlanie tych pytajników na minimapie.
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 02 Lip 2024, 16:33
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość