Fallout

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Fallout

Postprzez Terminus w 06 Lis 2015, 21:11

Chrzanić grafikę. Nią jarają się tylko doriany.

Od Fallouta jak od każdego RPG-a oczekuję klimatu (w tym przypadku klimatu beznadziei świata po zgładzie), fabuły która sprawia, że chce się ją poznawać i ciekawych lokacji dla których się eksploruje świat.

I o to się martwię, bo to tego ze świecą szukać w sztampowych grach Biedhesdy. Tyle. Jak ktoś chce kolejnego zręcznościowego sandboxa będzie pewnie zadowolony. Ja chciałbym czegoś więcej.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Fallout

Postprzez Kudkudak w 06 Lis 2015, 21:12

Image
Image
Image Image Image Image Image

Za ten post Kudkudak otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Leo0502, The Witcher, Pijawol, Tormentor, Terminus, GTR, Trikster, Provski, Pangia, KOSHI, Mito.
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Fallout

Postprzez Wiewi0r w 07 Lis 2015, 00:29

@ Termi: i tak nie pogram, bo 8 giga ramu :caleb: ALE: ile w jednym kontinuum może trwać rozpierducha? W końcu musi nastąpić jakaś reorganizacja struktur społecznych. Nie może trwać cały czas smutek i wolna hamerykanka.

I szczerze, to mi nie pasuje w dwójce i (bardziej) w NV, mimo lepszej mechaniki tego ostatniego (w porównaniu do trójki).
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Fallout

Postprzez M3Fis70 w 07 Lis 2015, 03:11

@Terminus
Nie żebym się czepiał, ale na jednym trailer'ze pamiętam, że nasz majn hiroł. Spotkał tego swojego robocika jak przyszedł do domu. A ten mu powiedział, że spóźnił się na obiad chyba 200 lat. Tak mi się wydaje.
EDIT:
Nie wydaje. Do 5:06
Dobry mutant, to martwy mutant.
Tajne zaszyfrowane inforamcje
:

Kovek to ciągle pauka
Awatar użytkownika
M3Fis70
Weteran

Posty: 652
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Lip 2019, 10:04
Miejscowość: Brzydgoszcz/Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 76

Re: Fallout

Postprzez Provski w 08 Lis 2015, 23:33

Wszyscy zawsze za nim gra wyjdzie gadają o tym jaka to grafika zła/dobra jest. Ja to bym się ucieszył jakby grafika miała być rodem ze skyrima a podobno F4 ma być na ulepszonym silniku skyrima więc ja nie mam nic do zarzucenia. Ważne żeby mechanika była dobra.
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Fallout

Postprzez paintball_0 w 09 Lis 2015, 08:56

Myślę, że mogę spokojnie założyć że wszyscy w tym temacie mają ograne trzy pierwsze części i wrzucanie szczegółów fabularnych w spojlery nie będzie potrzebne.

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy to czasem nie w Falloucie 3 wyszło na jaw, że krypty zostały stworzone jako eksperyment na ludziach?

Ten twist wnerwia mnie niemiłosiernie i jest powodem dla którego nigdy nie zagrałem w New Vegas. Bo i po co? Skoro od tego momentu cała seria to jedna wielka farsa i żart? W dwóch pierwszych częściach podobało mi się i fascynowało mnie to, że krypty miały być arkami przedwojennej cywilizacji, a skończyło się na tym, że odizolowani od świata ludzie zaczęli fiksować i praktycznie żadna krypta nie spełniła swojego zadania. Nie uważacie, że to o wiele bardziej tragiczna i ciekawsza historia niż "szalony naukowiec bawi się w boga"?

W dwóch pierwszych Falloutach najbardziej mi się podobał ten smutny nastrój raju utraconego. Wojna zniszczyła potężną, technicznie zaawansowaną cywilizację z której zostały tylko złom, gruz i okazjonalnie działające artefakty. Kolejne gry z serii odkrywają przed nami że ta cywilizacja wcale nie była taka sielankowa i cudowna co jest według mnie niepotrzebne i głupie. Gra traci ważny element budujący uniwersum mianowicie wspomniany wyżej wątek raju utraconego. New Vegas przestało mnie interesować bo nie było w niej już historii, którą chciałbym odkrywać. Co to za przyjemność łazić i szukać coraz to bardziej kretyńsko zaprojektowanych krypt?

Pamiętam jakim świetnym żartem była dla mnie podróż w czasie w dwójce, kiedy to przez przypadek przeniosłem się do V13 i zepsułem waterchipa zapoczątkowując fabułę jedynki! A w trójce dowiedziałem się że nie, tak miało być bo jakiś Von Braun se to wcześniej zaplanował i przekonał całą firmę, żeby mu pomogła tę głupotę zbudować. Szlag mnie trafił.

Wam się ten wątek globalnego eksperymentu podobał? Gdyby trójka była ostatnią częścią serii to pal licho. Ale teraz robiąc kolejne części Bethesda musi się w to pchać bo to teraz jest kanon.

Za ten post paintball_0 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Terminus, bober.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Fallout

Postprzez Pijawol w 09 Lis 2015, 11:26

paintball_0 napisał(a):Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy to czasem nie w Falloucie 3 wyszło na jaw, że krypty zostały stworzone jako eksperyment na ludziach?


Przecież już w pierwszej części miałeś choćby kryptę 12 ( pod Necropolis ) która miała posłużyć do zbadania wpływu promieniowania na określoną populację, dlatego właz krypty pozostał otwarty.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 16 Cze 2024, 08:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Fallout

Postprzez Provski w 09 Lis 2015, 11:53

Przecież te eksperymenty nie są nawet częścią głównej fabuły. I wg. mnie bardziej mroczne jest właśnie to że np. właz do schronu został otwarty żeby robić testy na ludziach.
Твоя цель здесь. Иди ко мне.
Твой путь завершается. Иди ко мне.
Вознаграждён будет только один.
Твоё желание скоро исполнится.
Пришло время. Я вижу твоё желание.
Путь завершён, человек. Иди ко мне.
Иди ко мне. Ты обретёшь то, что заслуживаешь.
Provski
Tropiciel

Posty: 374
Dołączenie: 17 Maj 2011, 09:03
Ostatnio był: 25 Lip 2022, 20:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 42

Re: Fallout

Postprzez caleb59 w 09 Lis 2015, 16:41

Takie tam bez spoilerów - PC, Ultra - moim zdaniem wygląda bardzo dobrze!

                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |

Za ten post caleb59 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive dorian.
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2690
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 20 Cze 2024, 22:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Re: Fallout

Postprzez Michu w 09 Lis 2015, 17:31

Grafika jak najbardziej wystarczająca, szczególnie falloutowi. Chociaż nie mogę przemóc tego drewnianego psa, już od pierwszego trailera wydawał mi się bardzo słaby :/ Ale w końcu to ten sam silnik na którym Fallout 3 śmigał, no nie? :P

No i F4 oceniony od 9 do 9.5/10. Moim zdaniem przesada i marketing. Jak zagram to zobaczymy czy się potwierdzi, wątpię by do pięt dorastał Wiedźminowi gdzie te oceny faktycznie miały miejsce, ale mam nadzieje że będę się dobrze bawił i będzie co najmniej... dobry :)
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Fallout

Postprzez Microtus w 09 Lis 2015, 18:39

Tak, te słynne artykuły sponsorowane Michu ;) Zobacze to uwierzę... Swoją drogą ni mam ciśnienia na ta grę mimo, że uważam się za fana fallouta to Bethesda zochydziła mi ten tytuł. Jeszcze jak patrzę w recenzji, że
wybierzemy sie w podróż w celu odnaliezienia porwanego syna!!! Nowatorskie podejście do tematu jak nic.
F3 szukamy taty, F4 dziecka, F5 żony, F6 brata, 7 szwagra, F8 babci, F9 psa.. normalnie powiew świeżości...

No i kolejna innowacja, którą reklamuje się grę: po drodze napotkamy wiele moralnych wyborów wpływających na losy nasze, NPC-ów, społeczności. Kurczę fajnie brzmi tylko gdzieś już to widziałem. Chodzi mi o to, że to powinno być jasne, że tak jest tak było juz w F1. Jako innowacje zobaczyłbym faktycznie coś nowego.
Będziemy sie mogli pobawic w simsy :) na to czekałem rozbudowanie domku i można wystrój zmienić czad...
Tu jest nowość, tylko ku*wa, szukamy syna czy budujemy wioskę bo już się gubię powoli...

Kanciasty pies, no fajnie, że jest tylko jestem ciekaw jak sie będzie sprawdzał w grze. W sensie czy będzie ginął za każdym razem i trzeba sejwa odpalić.

Ja bym chętnie zobaczył zamiast zwykłego psa, opcję z filmu "Boy and his Dog". Jakby można było z psem gadać telepatycznie, zaje*isty klimat i super opcje dialogowe przy rozmowach z psem (w filmie były genialne teksty).
Mozna by było takiego psa np: poprosić żeby się ukrył. Pies dzieliłby się swoimi emocjami i spstrzeżeniami, jak choćby, że coś wyweszył, ktos mu się nie podoba bo śmierdzi krwią. Kurde mega potencjał. Ale cóż mnie nie zatrudnili frajerzy :)
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Fallout

Postprzez vandr w 09 Lis 2015, 19:03

Michu napisał(a): Ale w końcu to ten sam silnik na którym Fallout 3 śmigał, no nie? :P



No właśnie nie.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Lis 2023, 13:28
Kozaki: 1747

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość