UFO: Extraterrestrials

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

UFO: Extraterrestrials

Postprzez Evilijo w 04 Kwi 2009, 12:42

Witam!
Gram sobie od paru dni w tą grę i zastanawiam się, czemu jeszcze nie ma o niej tematu. Gra trochę już ma, bo wyszła w 2007r. ale patrząc na fakt, że jeszcze jakiś czas temu grałem w Enemy Unknown z 1995r. to 2007r. to w zasadzie nowość. Tytuł ten nawiązuje to UFO: EU. Liczba podobieństw jest naprawdę ogromna i dobrze. W zasadzie to to samo stare UFO z dużo ładniejszą grafiką. Gra tak jak jej poprzedniczka jest podzielona na 2 części: ekonomiczną w której tworzymy bazy, prowadzimy badania i produkujemy uzbrojenie, a także taktyczną - podzieloną na tury, w której prowadzimy zbrojną walkę z obcymi.

Gra strasznie wciąga, bardzo dobre wrażenie pozostawia po sobie AI przeciwników - obcy często zaatakują jednego z naszych ludzi, następnie będą się starać szybko zmienić swoją pozycję by zaatakować nas od tyłu. Lub też wykorzystują fakt, że przeciwników widzimy tylko jeśli nasi żołnierze są obróceni w ich stronę, np. Wchodząc ostatnio do UFO ubiłem jednego alien'a, wiedziałem, że został tam jeszcze jeden, ale ten podczas swojej kolejki opuścił UFO i obszedł mojego żołnierza, tak, iż podczas swojego ruchu nie widziałem go i myślałem, że dalej jest w swoim statku.

Tytuł ten jest obowiązkowy dla wszystkich którzy mieli jakikolwiek kontakt z innymi odsłonami serii, serdecznie zachęcam do zagrania. Aha, no i jestem ciekaw czy ktoś już grał.

Pozdrawiam.
Image
Awatar użytkownika
Evilijo
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 11 Lut 2009, 21:48
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 20:17
Miejscowość: Rybnik
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: UFO: Extraterrestrials

Postprzez Terminus w 04 Kwi 2009, 14:48

Mam pytanie: tryb walki jest dalej turowy jak w oryginale czy czas rzeczywisty z pauzą jak w różnych "ufopodobnych" After... ?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: UFO: Extraterrestrials

Postprzez Evilijo w 04 Kwi 2009, 19:58

Dokładnie taki sam jak w Enemy Unknown, co jak dla mnie jest ogromną zaletą. Mamy AP(action pointsy) do wykorzystania. Nowością jest to, że jak w EU naszym żołnierzom same rosły staty - nie mieliśmy na to wpływu, a z kolei w tej części co awans mamy 5 punktów umiejętności do wykorzystania, co moim zdaniem jest bardzo dobrym pomysłem. Jakby co to mogę powiedzieć "w jakim sklepie internetowym można grę nabyć" - w takim wypadku po prostu PW do mnie i po sprawie :)

Pozdrawiam.
Image
Awatar użytkownika
Evilijo
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 11 Lut 2009, 21:48
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 20:17
Miejscowość: Rybnik
Kozaki: 0


Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości