Commandos

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Commandos

Postprzez Tormentor w 19 Cze 2012, 00:52

Przemek77 napisał(a): Ja bym raczej był za czymś takim jak np. skonwertowanie misji z jedynki i dodatku na "engine" dwójki, dodanie wnętrz etc - dałoby to starej już jedynce niezłego "kopa".


Przyznam, ze kilka miesięcy temu buszowałem po starym forum od ludzi bawiących się w modowanie Commandosow(prze kolesie jednym słowem mówiąc). W jednym temacie była właśnie mechanika z dwójeczki a mapy z BTCOD. Screen gdzieś tam nawet jest.

Jest tez możliwość grania w BEL na zasadach jakie panowały w BTCOD. Bo przyznam, ze dodatek do jedyneczki był właśnie perfekcyjny, kneblowanie wrogów i rzucanie paczki fajek. W BEL niestety polegać można było tylko i wyłącznie głównie na zielonym berecie w sprawie likwidowania szkopów. Niestety trzeba się bawić w wyciąganie pliczków WAR_MP.dir za pomocą jakichś Extractorow a dla mnie jest to czarna magia(jest tutek ale ciężko mi go połapać)

Aha i info dla tych co posiadają Commandosa 1. Na nowszych kompach ta część strasznie szybko, ale zrobiono specjalny program do zmniejszania FPS'ow. BEL Loader się nazywa jak by co ;)

A pamięta ktoś polski dubbing do komandosów? Słynne "Was co popierdolilo" od Zielonego Bereta albo "Sadze ze wszystko zrobione". Jest nawet oficjalna instalka ;) Jak by ktoś chciał to pisać.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 25 Sie 2024, 11:26
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Reklamy Google

Re: Commandos

Postprzez Przemek77 w 19 Cze 2012, 06:39

Ja znalazłem kiedyś ten drugi mod - który mapy z jedynki wsadzał do BTCOD - czyli na starych misjach można było grać za pomocą umiejętności komandosów dodanych w tym dodatku. Niestety, źle to działa z naszą wersją gry - po którejś tam misji program żąda oryginalnej płyty, a że polska wersja biega bez płytki (ta z "Commandos Antologia").... nie da się tego obejść nawet kodami niestety.
Nie wiem, którą wersję tego modka miałeś - moja nie wymaga grzebania, tylko kopiujesz foldery - no ale niestety, nie idzie dalej grać.

Wyciąganiem plików z WAR.DIR bawiłem się przy okazji modowania pierwszych "Komandosów". Przerabiałem misje, dodawałem komandosom gadżetów (nawet takich co im oficjalnie nie przypadały, np. Zielony Beret dostawał kuszę). Moje mody były swego czasu na "Pierwszej polskiej stronie Commandos". Ale to ponad dekadę temu....

Zaciekawiło mnie to oficjalne spolszczenie głosów. Ja się zetknąłem gdzieś około 1999 roku ze spolszczeniem głosowym wykonanym przez..... Rosjan do gry "legalnej-inaczej" sprzedawanej na bazarach. Tak, tak, swego czasu były takie amatorskie polsko-rosyjskie spolszczenia - wiem, że "Commandos" i "Diablo" takie miały na 100%. Swoją drogą warto by tą ciekawostkę dorwać gdzieś :)
Dawaj linka do tego spolszczenia :D
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Commandos

Postprzez Tormentor w 19 Cze 2012, 11:34

Przemek77 napisał(a):Ja znalazłem kiedyś ten drugi mod - który mapy z jedynki wsadzał do BTCOD - czyli na starych misjach można było grać za pomocą umiejętności komandosów dodanych w tym dodatku. Niestety, źle to działa z naszą wersją gry - po którejś tam misji program żąda oryginalnej płyty, a że polska wersja biega bez płytki (ta z "Commandos Antologia").... nie da się tego obejść nawet kodami niestety.
Nie wiem, którą wersję tego modka miałeś - moja nie wymaga grzebania, tylko kopiujesz foldery - no ale niestety, nie idzie dalej grać.


Miałem to samo. Pobrałem mod BEL on BTCOD i w folderze miałem kilka pliczków. Wystarczyło je podmienić.
Wiem, że pliku WAR.dir nie wyciągałem ale mimo to 3 pierwsze misje poszły właśnie na BTCOD. Po misji z tamą Commandos prosił właśnie o płytkę. W "readme" pisało, że są wszystkie misje :(. Czyli źródłem problemu mógł być faktycznie ten uciążliwy pliczek WAR.dir.


README:

1.Extract all the files inside WAR_MP.DIR (using tools\CoRE) and then place them in your Commandos BTCOD folder.
2.rename WAR_MP.DIR. for example: !WAR_MP.DIR
3.replace the DATOS, OUTPUT and VIDEO folders in your BCD game folder with the ones in the mission pack.
4.run Coman_mp.exe. start the game.
5.the first missions are BEL 1-20 and the next ones are BCD missions 1-8.

If you get problems with the game not starting, double click on tools\Register.reg

note:
1.some objects do not change after being destroyed on missions 9, 13 and 14.
2.you can load the missions with passwords that can be found in tools\Passwords.txt.
3.easy mode is bel original version. hard mode is a modded version with some changes.
4.the mission script copy from BEL all moding version.
5.thanks to herbert3000. supplied to me modding message and some help.


to resume:
1.rename war_mp.dir to original name. for example: !WAR_MP.DIR -> WAR_MP.DIR
2.rename *\DATOS\MISIONES\MISIONES.DAT or delete this file.
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 25 Sie 2024, 11:26
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Commandos

Postprzez Przemek77 w 19 Cze 2012, 12:22

Hmmmmm...... no to może dzisiaj spróbuję według instrukcji. Zobaczymy...
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: Commandos

Postprzez Tormentor w 19 Cze 2012, 14:03

No to powodzenia. Jak się uda to prosiłbym o porady ;)
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 25 Sie 2024, 11:26
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Poprzednia

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości