Gaikai - dema gier online

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Gaikai - dema gier online

Postprzez Michu w 11 Maj 2012, 23:56

Słyszeliście o tym nowym serwisie? Jeżeli nie, to zapraszam do mini lekturki!
Sam pomysł jest bardzo ciekawy, pozwala on nam grać w najnowsze gry posiadając tylko... dobre łączę internetowe. Tak jest, odpalamy grę na systemie właściciela strony, do ich komputerów przesyłane są ruchy naszej myszki i kliknięcia klawiatury, zaś my otrzymujemy stream wysokiej jakości.
Zaraz, zaraz.. a co z lagami? Jakością? Podobno z tym nie ma żadnych problemów, do tego każdy może wypróbować usługę i zagrać w dowolną grę z listy przez pół godziny. Znajdą się tam takie tytuły jak Witcher 2, Crysis 2 czy Sniper: Ghost Warrior i wiele innych.


http://www.gaikai.com/games/
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Reklamy Google

Re: Gaikai

Postprzez KoweK w 12 Maj 2012, 00:59

Polecam. Jakiś czas temu CD Projekt "reklamowało" ten serwis na fejsbuniu, bo dodali Witchera 2. Pograłem trochę i jestem zadowolony - odpalam na full screen i cieszę się grą na maksymalnych detalach, poza rozdzielczością, która waha się w okolicach 480p. :E

Sniper Ghost Warrior nie chciał mi za to reagować na jakikolwiek przycisk myszy/klawiatury...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Gaikai - dema gier online

Postprzez caleb59 w 12 Maj 2012, 10:23

Lipnie to trochę działa bo reakcje myszy mają k*rewsko duże opóźnienie, choć być może wiąże się to z łączem internetowym - im szybsze tym mniejsze opóźnienia - nie jestem pewny, niemniej usługa działa poprawnie i jeśli ktoś zastanawia się czy dana gierka się spodoba to przed zakupem przez te 30 minut limitu można to sobie sprawdzić...

Co jeszcze zauważyłem - u mnie nie chciał się włączyć pełny ekran w Wiedźminie 2 - tzn. włączał się na sekundę i sam wyłączał no i te wspomniane duże opóźnienia myszy...
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 17 Wrz 2024, 23:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Re: Gaikai - dema gier online

Postprzez Kpuc w 12 Maj 2012, 10:48

Ja korzystałem z ''OnLive'' Działa to na tej samej zasadzie. Kiedyś było 60 minut na przetestowanie gry, wybierałeś z listy i grałeś od początku. A nie, jakieś demo, po którym okazało się że to wycięty najlepszy kawałek gry a reszta na odwal.

Testowałem to na łączu 6Mb/s które jest zalecanym minimum i w grach było ~25fps
Analogicznie na łączu 26Mb/s i tu było naprawdę dobrze ~50fps
Co do opcji graficznych - jak na konsoli, w zasadzie brak opcji.

Platforma jest bardzo ciekawym rozwiązaniem przyszłościowym. Grałem na przyzwoitym poziomie w gry które mój laptop ledwo na minimalnych odpala.
Do tego wcale nie kosztuje to kosmicznych pieniędzy :)
A co do ''Gaikai'' zaraz przetestuje.

Co najważniejsze rozwiązuje to problem piractwa!
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1812
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Gaikai - dema gier online

Postprzez KoweK w 12 Maj 2012, 14:45

Kpuc napisał(a):A nie, jakieś demo, po którym okazało się że to wycięty najlepszy kawałek gry a reszta na odwal.

Widać, że kompletnie tego jeszcze nie przetestowałeś. Tutaj również grasz od początku.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Gaikai - dema gier online

Postprzez Universal w 12 Maj 2012, 15:12

@Kowek - widać, że nie zrozumiałeś tego, co napisał, bo wspomniał o tym, że zwykłe dema (takie, jak np. 5-10 lat temu publikowano w necie/gazetach) były wyciętymi najlepszymi fragmentami gry. A te serwisy chwali :D

@Kpuc - to wcale nie rozwiązuje problemu piractwa, tylko pozbawia argumentu zwolenników piracenia. Gra wciąż będzie zbyt droga, ale nie będzie się można wykpić tym, że "chciałem sprawdzić bez kupowania".
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052


Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości