Terraria - Minecraft w 2D

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Terraria - Minecraft w 2D

Postprzez Zari w 30 Kwi 2011, 00:33

Zauważyłem że ostatnio wychodzą gry, które są genialne ale nie pochodzą z wytwórni typu EA, albo innego badziewia. Jednym takich przykładów będzie Terraria, stworzona przez paru ludzi a nie cały sztab. Porównywana do Minecrafta tyle że w 2D, w porównaniu jednak w wyżej wymienionym posiada więcej światów (stref) , więcej crafting-u, więcej itemów, rozwój postaci i FIZYKA świata niczym z może tutaj nieznanego Clonka. Oznacza to że jeżeli wysadzisz sufit nad którym jest woda spadnie ona na dół. Terraria zawiesza poprzeczkę rozbudowania naprawdę wysoko i myślę że gdy ukaże się pełna wersja to tak pobije Minecrafta że Notch zwieje z podskokach ze swoją kasą :P

Parę filmików na podsycenie apetytu:

Trailer:


Seria Let's play prowadzona przez autorów gry:


i Let's play prowadzony przez kolesia który dostał od autora grę i odkrywa wszystko od nowa:


Myślę że warto śledzić Terrarię, bo ten tytuł naprawdę ma potencjał!
Ryzen 7 2700X | GTX 1060 6GB | 32GB RAM
Po co ja się tym w ogóle chwalę?

Za ten post Zari otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kubasek.
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 597
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 08 Cze 2024, 21:51
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 63

Reklamy Google

Re: Terraria - Minecraft w 2D

Postprzez Kubasek w 30 Kwi 2011, 10:44

Fajną gierkę znalazłeś :)
Jednak nie zastąpi mi to Minecrafta w 3d :D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Kubasek
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 26 Kwi 2011, 12:42
Ostatnio był: 09 Gru 2011, 20:40
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 10

Re: Terraria - Minecraft w 2D

Postprzez Zari w 13 Maj 2011, 06:53

Uwaga, premiera gry została zapowiedziana na Czerwiec i będzie (prawdopodobnie) kosztowała od 5 do 20 $.

EDIT:
Sam Blue (autor) poinformował dzisiaj że Terraria będzie dostępna na Steamie od ( :E ) 16maja (poniedziałek) i będzie kosztowała 9.99$ co przy obecnym kursie wynosi 27.55zl. ^^

EDIT2:
Terraria już jest dostępna na steamie!
http://store.steampowered.com/app/105600/

EDIT3 (ja chcem normalnego posta a nie edita):
Minął już miesiąc, albo i więcej od premiery Terrarii. W tym czasie autorzy wypuścili już 4 uaktualnienia z itemami, nowymi biomami, potworami a teraz nadchodzi patch o numerku 1.0.5 który ma wprowadzić tryb Hardcore, czyli jeżeli padniesz - przepadasz na zawsze.
Jeżeli ktoś mówi że Terraria jest gorsza od minecrafta niech spojrzy chociaż na wikię tejże gry.
Zapraszam do gry.
Ostatnio podbity przez Zari, 13 Maj 2011, 06:53
Ryzen 7 2700X | GTX 1060 6GB | 32GB RAM
Po co ja się tym w ogóle chwalę?
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 597
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 08 Cze 2024, 21:51
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 63


Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości