Shenmue

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Shenmue

Postprzez Przemek77 w 09 Lut 2011, 09:30

Jakiś czas temu wróciłem do zabawy w emulację.
Szukając fajnych gier na emulator Dreamcasta trafiłem na cykl "Shenmue" - bardzo specyficznych gier z pogranicza przygodówki, crpg i mordobić.
Bohtaterem obydwu dotychczas wydanych częsci jest Ryo Hazuki - młody chłopak, który jest świadkiem śmierci swego ojca z rąk chińskiej mafii. Celem gry jest odkrycie kto stoi za zabójstwem ojca i kradzieżą zagadkowego "Lustra" - dziwnego artefaktu.
Akcja Shenmue dzieje w 1986 w japońskim mieście Yokosuka (istniejącym w rzeczywistości - wgrze dość wiernie odtworzonym), konwencja gry przypomina dość mocno GTA (widok "z pleców", interakcja), teren "działania" jest dośc duży, oprócz głownego wątku możemy robić różne inne rzeczy - kupować w sklepach, chodzić do baru, grać na automatach, dokarmiać koty :), bić się, gadać z każdą napotkaną postacią etc. Nie jest to gra gangsterska, więc nie mamy broni, nie da się kraść samochodów, ale tego się w ogóle nie zauważa. Mamy dynamiczną pogodę, pory roku, święta etc.
Sprawą osobną są walki, w których możemy brac udział - głównym twórcą Shenmue jest Yo Suzuki, który maczał również palce w serii Virtua Fighter - czyli mamy bardzo rozbudowany garnitur ciosów, bloków, "specjali", ponadto od róznych ludzi możemy się uczyć nowych ciosów.
Gra jest bardzo przesiąknięta japońską stylistyką, klimatem i tradycją (np. wchodząc do dojo aby poćwiczyć należy zdjąc buty i się skłonić). Ma świetną ścieżkę dźwiękową.
W Shenmue 2 nasz bohater trafia do Hong-Kongu - tutaj mamy juz totalną rozpustę - teren gry obejmuje naprawdę pieczołowicie odtworzony fragment tego miasta, mamy więcej zadań pobocznych i w ogóle więcej wszystkiego.
Shenmue 3 - ...... hm.... mówi się, że ma wyjść ale nie wiadomo kiedy i na jaką konsolę.
Jeśli ktoś ma dostęp do tych gier i konsoli (lub emulatora) Dreamcast - polecam.

http://en.wikipedia.org/wiki/Shenmue
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Reklamy Google

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości