S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Kudkudak w 16 Maj 2014, 16:13

Osobiście bardzo chętnie wszedłbym w posiadanie takiego zbioru. Niektóre opowiadania na tym forum są na tyle ciekawe, że wracam do nich kilka razy, przypominając sobie ich treść; fajnie by było mieć papierową wersję tychże prac.

Gdyby się udało coś z tego zrobić i nie pozostałyby same marzenia, może zaprzęgnelibyście Terminusa do wyrysowania kilku szkiców do jakichś opowiadań :suchar:

KOSHI napisał(a):Nie bardzo wiem, jak można połączyć tasiemce po 20 stron z shortami


W zbiorze opowiadań Lovecrafta, który niedawno zakupiłem, są obok siebie opowiadania mające 10-20 stron i te które mają ich 90-150 :D Można jak widać :E
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Terminus w 16 Maj 2014, 17:12

Kudkudak napisał(a):może zaprzęgnelibyście Terminusa do wyrysowania kilku szkiców do jakichś opowiadań :suchar:


O to dopiero byłyby hejty i teorie spiskowe, czemu narysowałem do tego opowiadania a do tamtego nie :P
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Kudkudak w 16 Maj 2014, 17:53

Jakoś się temu zaradzi, są odpowiednie środki i postępowania w takich przypadkach :realcaleb:
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Meesh w 16 Maj 2014, 17:57

Pan Skarbonka napisał(a):Od kiedy plan wydawniczy jest informacja ściśle tajną? Chyba, że źle zinterpretowałeś to pytanie.

Zinterpretowałem je zupełnie poprawnie. "Ściśle tajne" sugerowałoby informację, której ujawnienie mogłoby spowodować zagrożenie dla bezpieczeństwa i życia Prezydenta bądź obronności kraju, więc "ściśle tajny" nie jest; natomiast zdecydowanie jest to informacja poufna, której zwyczajowo się nie ujawnia. Poza tym - otwórz dowolną książkę beletrystyczną i znajdź nakład. O tym się po prostu w PL nie mówi i tyle.

Pan Skarbonka napisał(a): Nie bardzo też rozumiem samowoli objętościowej - jak zrobię 500 K znaków to wydacie mi książkę a jak zrobię 250 K to co? Połowę książki czy resztę dopchniecie czterema opowiadaniami?

Nie, jak zrobisz 250K to dostaniesz bardzo miłego maila z informacją, że tekst nie kwalifikuje się do definicji "opowiadania" (co jest chyba zrozumiałe samo przez się) i propozycję dopisania co najmniej 150K więcej, żeby wydać to w formacie książki. Sprawdź w SJP różnicę pomiędzy "samowola" a "dowolność" ;)


Pan Skarbonka napisał(a): To chyba jedyny taki konkurs gdzie nie wiadomo do czego tak naprawdę wysyła się teksty.

Do antologii opowiadań w świecie S.T.A.L.K.E.R. Której części powyższego nie rozumiesz?

Pan Skarbonka napisał(a): Komu można zadać pytanie w sprawie praw?

Prawdopodobnie działowi prawnemu Fabryki Słów, ale nie łudź się, że odpowiedzą na maila w stylu "Dzień dobry, zastanawiam się czy zacząć pisać opowiadanie, więc chciałbym żebyście przedstawili mi projekt umowy na prawa autorskie" :facepalm:
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Pan Skarbonka w 16 Maj 2014, 20:35

Jeżeli to prawda, że działasz z upoważnienia Fabryki, to już mniejsza o Twój sposób wypowiedzi - można się do tego kabotyńskiego stylu przyzwyczaić po przeczytaniu kilku innych postów, ale pomyśl trochę, albo zapytaj w wydawnictwie jakiegoś bardziej rozgarniętego kolegi, na czym polega na czym polega organizacja otwartych konkursów.
Niemniej jednak muszę Ci podziękować. Domyślam się już jak ta literacka szopka może wyglądać (a właściwie mogłaby, gdyby doszła do skutku) i bogatszy o to przypuszczenie zwyczajnie odpuszczę sobie pisanie.
Myślę, że dalsza zabawa może mieć tyle sensu, co lądowanie na paralotni w zonie cycatej reporterki tylko po to, żeby ktoś odprowadził ją stamtąd na pociąg.
Image

Za ten post Pan Skarbonka otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Grzechu300, KoweK, The Witcher, Piłat, Sarlinov, Realkriss, Universal, KOSHI, Kałach, Kudkudak, Sihayan.
Awatar użytkownika
Pan Skarbonka
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 10 Mar 2013, 21:40
Ostatnio był: 05 Lip 2015, 21:29
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 81

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Meesh w 16 Maj 2014, 21:28

Słusznie.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Salciarz w 20 Maj 2014, 08:42

Jako ktoś zainteresowany pomysłem chciałem zapytać, czy coś z tym zbiorkiem ruszyło?

P.S. http://lastinn.info/liczowe-konkursy/13 ... iadan.html
Powyższy link zawiera odnośnik do konkursu, który wypalił i nikt nie miał wątpliwości co i jak.
Awatar użytkownika
Salciarz
Stalker

Posty: 77
Dołączenie: 17 Sty 2012, 20:55
Ostatnio był: 05 Lut 2017, 14:09
Miejscowość: Dlaeko.. daleko...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 13

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Terminus w 23 Maj 2014, 15:18

CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Meesh w 25 Maj 2014, 09:08

Update od FS:
Na moje pytanie o to, czy będą wypłacać autorom tantiemy, usłyszałem krótką odpowiedź:

"Oczywiście."
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Voldi w 25 Maj 2014, 09:27

Meesh napisał(a):Z autorami podpisane będą regularne umowy (prawdopodobnie licencyjne na czas określony), na podstawie których nastąpi rozliczenie należnych tantiem.


To absolutnie pewne? Jestem ciekaw, jak zostanie to rozwiązane... Trzeba będzie się tłuc do wydawnictwa, przyślą papiery do podpisania i każą odesłać, przyjadą?
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Meesh w 25 Maj 2014, 09:32

Taką informację dostałem wczoraj. Co do technikaliów - umowę mogą przysłać pocztą, potem się odsyła podpisaną, ale... ja zawsze wolę przy okazji zajrzeć i podpisać w biurze. O wiele przyjemniej tak jest :E
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: S.T.A.L.K.E.R. antologia - nabór opowiadań

Postprzez Terminus w 25 Maj 2014, 09:33

Jak dobrze pójdzie to tantiemy prawie pokryją koszt koperty i znaczka zwrotnego ;-)
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

PoprzedniaNastępna

Powróć do Antologia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość