[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez kaczor_1991 w 25 Lip 2014, 18:29

Dzięki panowie. Cóż, wgrałem autosave i ruszyłem jeszcze raz na podbój Rostoku - tyle, że najpierw zaatakowałem zagazowany budynek. Teraz wszystko poszło zgodnie z planem i stoję w drzwiach X-14 z kluczem.

Wydaje mi się, że za pierwszym razem jednak na budowie też ubiłem dwie pijawki, ale wtedy mi nie zaliczyło... Więc na wszelki wypadek dla wszystkich którzy jeszcze nie mieli tej przyjemności - zanim wejdziecie do nieukończonego budynku z dwoma trupami na mapie - najpierw idźcie do budynku z zielonym gazem bijącym drzwiami i oknami.

A tak przy okazji naszła mnie pewna refleksja... Kiedyś pijawki to był właściwie boss. Takie coś, że jak człowiek na nie szedł to się bał bo będzie ciężko. A teraz? Pijawki prawie nie zadają obrażeń za to dwa celne pocałunki od SPSA-14 wysyła je do piachu... Ok, ta spluwa z przyłożenia to czysta rzeźnia i fakt ubijania w ten sposób absolutnie wszystkiego w krótkim czasie jest ok... Ale pijawki kiedyś były właśnie legendarne. przez całą grę ubijało się 2, może 3... Może więcej, ale wiecie o co chodzi. Można je było na palcach jednej ręki policzyć i dlatego też człowiek się ich bał. Bo były nieznane. A w LA? Można się do nich przyzwyczaić. Nie wiem czego ubiłem więcej - pijawek czy ślepych psów... chyba porównywalnie. Co podziemia to pijawka, w Rostoku 4 a w X-14 pewnie też kilka będzie... Czy to nie mała przesada?
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Wheeljack w 25 Lip 2014, 18:36

W pewnym miejscu na pewnym etapie gry jest ich z dziesięć na raz, miłego dnia. :caleb:

Za ten post Wheeljack otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59.
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1920
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: Wczoraj, 21:29
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez kaczor_1991 w 27 Lip 2014, 12:49

Tyle mutantów w Zonie wymyślono a pod strzelbę w LA nałażą tylko ludzie i pijawki... ech... :(


-----------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT: Hmmm... hmmm.... hmmm.... Czy tylko ja tak mam? Przejścia z wysypiska prowadzą (między innymi) albo do agropromu albo do Rostoku. No to skoro celem jest Rostok wybieramy tą drugą opcję. Ale już z Rostoku nie ma innej opcji niż iść przez Agroprom....
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez djcycu w 27 Lip 2014, 13:31

Można jeszcze przez Kordon iść. Jeśli wcześniej rozwaliłeś placówkę wojskową to już będzie tam mniej wojaków.

Mam skargę na LA... Już to pisałem i myślałem że się w patchu coś zmieni ale to oczywiście tutaj:
:

X16... Co to kuźwa jest? Kiedy LA było w produkcji i były gównoburze to wszyscy nas zapewniali że LA nie będzie gównianką jak wiele rosyjskich modów. A czym jest teraz LA w tym X16? Zombie z wypaloną mózgownica maszerują jak pluton specnazu, skradają się, celują, biegają a o efekcie zadawanych obrażeń nie wspominam bo ubijają nas dwoma strzałami z 300 metrów. Bez przesady... My pod wpływem kontrolera trafić nie możemy w nic a zombie bez mózgu strzela jak zawodowy trep. Ba! Strzela lepiej bo z jednym zombie człowiek ma bardziej przesrane niż z całą bazą na Agropromie. Inny fakt to dziwny spawn który spawnuje nam przeciwników po przekroczeniu jakiegoś momentu. Nie dość że się spawnują na naszych oczach to jeszcze te super zombie nas w momencie kładą... Zero klimatu, normalności wręcz całe to laboratorium moim zdaniem dzięki takiej dozy nieładu ma gorszy klimat niż to z wanilii i jest rodowodem Soliankowe...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive LECH.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez kaczor_1991 w 27 Lip 2014, 14:25

No dobra, ale skoro do Rostoku można dojść bezpośrednio, to czemu wracać już trzeba tranzytem?
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez djcycu w 27 Lip 2014, 16:04

Mnie to też irytuje i to nie tylko w LA. Takich zabiegów było w wielu modach. Też mnie wkurza że przychodząc z wysypiska spawnujesz się w Rostoku a jeśli wrócisz tym miejscem w którym się pojawiłeś to magicznie pojawiasz się w Agropromie... Do tego powinien być inny lvl changer no ale to akurat tak rażące nie jest. Gorzej z tym nieszczęsnym X16 gdzie przypomina mi CoD...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez bober w 27 Lip 2014, 16:29

kaczor_1991 napisał(a):No dobra, ale skoro do Rostoku można dojść bezpośrednio, to czemu wracać już trzeba tranzytem?


Być może ludzie piszący scenariusz LA doszli do ekscytującego wniosku , że im więcej kilometrów nabijesz tym gra bedzie bardziej wciagająca .No i maingame quest będzie znacząco dłuższy. :E
Awatar użytkownika
bober
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 25 Paź 2009, 20:08
Ostatnio był: 20 Mar 2016, 16:21
Miejscowość: Turek
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 15

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez mrgun w 28 Lip 2014, 20:45

Witam. Czy można dojść do wtyczki z monolitu a nie kraść dokumenty i uciekać ładą.
mrgun
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 02 Mar 2012, 11:14
Ostatnio był: 28 Lip 2014, 22:42
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Wheeljack w 28 Lip 2014, 20:50

Nie, tak jest oskryptowane i się z tym nic nie zrobi.
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1920
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: Wczoraj, 21:29
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez mrgun w 28 Lip 2014, 21:58

Czyli taki prezent od gry w zadaniach niewykonanych. Dziękuję za odpowiedź.
mrgun
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 02 Mar 2012, 11:14
Ostatnio był: 28 Lip 2014, 22:42
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez kaczor_1991 w 29 Lip 2014, 11:46

Hmmm... Rozumiem, że to tylko ciągle beta gry i mogą zdarzać się błędy. Ale błędy logiczne niestety bolą i kłują w oczy...

:

Jantar. Widzę ja sobie siedzącego nad dziurą w ziemi jakiegoś samotnika. Ubrany tak jak koty w kordonie - KURTKA SKÓRZANA i tym podobne sprawy. Biadoli on, że w podziemiach przestraszył się pijawek i zgubił grozę. No dobra - pomożecie? Pomożemy. Odzyskałem jego ukochany karabin, oddaję mu i dostaję nagrodę. Czy mnie oczy nie mylą? Z kombinezonami w LA straszna bieda. U Saharowa możemy kupić ekologa - no jeszcze ok. U barmana tylko ten podstawowy wojskowy a o wyposażeniu Sidora nawet nie ma co wspominać. A co nam daje ten biedny łachmyta w KURTCE SKURZANEJ? SEVĘ! Najlepsi handlarze zony mają czysty shit a pierwszy lepszy obwieś w jesiennej kurteczce wykopał spod ziemii sevę a zamiast ją sprzedać i sobie dorobić, albo przynajmniej samemu używać to trzyma ją w plecaku na wypadek gdyby musiał kogoś nagrodzić?!? Ok, rozumiem że typ w egzoszkielecie raczej by się nie wystraszył bandy pijawek ale sytuacja "mam lamborghini ale jeżdżę maluchem" też jest śmieszna... -.-


Druga sprawa:
:

Właśnie wspomniany zakup u Saharowa - kombinezon ekolog. Fabrycznie ma wmontowany noktowizję lvl 2. Zabrałem i poleciałem do baru ulepszyć. I co widzę? Podstawowym 'ulepszeniem' jest noktowizja lvl 1 która zastępuje lvl 2 i zamiast pięknego niebieskiego obrazu mamy gówniany ziarnkująco-zielonkawy i jeszcze za to dopłacamy?


Do tego dochodzi jeszcze konieczność poprawienia znaku na terenie baru... Cieszę się, że polujecie na błędy usprawniając grę. Ale błędów logicznych też się trzeba ustrzegać ;]
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!

Za ten post kaczor_1991 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive bober.
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Gizbarus w 29 Lip 2014, 15:12

Właśnie, nie wiem, czy ktoś już na to zwracał uwagę, ale nie zauważyłem. Mianowicie - nie wiem co jest, ale strzelby koszmarnie szybko się psują. Nieważne, czy to zwykła dubeltówka, obrzyn, czy SPAS. Parę pocisków i już kondycja broni spada o jedną-dwie kreski. Z tego co kojarzę, to w vanillowych Stalkerach to były właśnie jedne z wytrzymalszych pukawek... No i do tego mam wrażenie, że ulepszenia wytrzymałości (naturalnie nie opisane żadnymi statystykami) wręcz ją obniżają, zamiast podnosić :-/

Psuje to niestety trochę frajdę z gry - tym bardziej, że karabiny snajperskie są idealnie nieprzydatne z powodu celownika latającego na boki jakbyśmy trzymali broń jedną ręką, więc postanowiłem zmienić setting noszonej broni na m.in. strzelby.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości