[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez kalash w 14 Lip 2014, 11:05

Jakas nowa zmiana w fabule?

Po ucieczce i schowaniu sie w tunelu dochodze do momentu gdzie powinienem zostac obezwladniony przez dowodce grzechu. Gine w tym momencie (animacja jak trace przytomnosc jest). Wczesniej Petrenko wysyla mi wiadomosc na PDA zebym pogadal z Voroninem bo wkurzylem tych z Grzechu. Mam sie cofnac czy jak? Przed patchem nie bylo tego bledu.


( pisze z niemiec dlatego brak polskich znakow )
Awatar użytkownika
kalash
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 09 Lip 2009, 19:59
Ostatnio był: 08 Maj 2020, 00:46
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 4

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez stefanous w 14 Lip 2014, 11:14

Mi się to nie przytrafiło, ale czytałem, że dzieje się tak jeśli:
1. zabijesz kogokolwiek z Sin, np. w Kordonie
2. dołączyłeś do Duty

Ja natomiast nadal pozostaje z problemem crasha po cutscenie u Doc'a, z tego co zauważyłem na moddb naprawdę wiele osób ma z tym problem i to nie kwestia zainstalowania kodeków.
Ну, удачной охоты, сталкер.
Awatar użytkownika
stefanous
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 09 Maj 2014, 09:49
Ostatnio był: 03 Gru 2019, 14:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 6

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Pilot w 14 Lip 2014, 12:06

Sądzę iż wystarczy nie robić nic w czasie odgrywania skryptu bo najmniejsza reakcja może go popsuć.
Problem z kasą nadal występuje(chyba że programiści specjalnie zrobili żeby w sejfie zostawała tylko połowa sumy) bo gdy zjadło mi 110 tysięcy to trochę się zjeżyłem, ale może odzyskam kasę na sprzedaży sprzętów po najemnikach.
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Pangia w 14 Lip 2014, 12:30

kalash napisał(a):Po ucieczce i schowaniu sie w tunelu dochodze do momentu gdzie powinienem zostac obezwladniony przez dowodce grzechu. Gine w tym momencie (animacja jak trace przytomnosc jest). Wczesniej Petrenko wysyla mi wiadomosc na PDA zebym pogadal z Voroninem bo wkurzylem tych z Grzechu. Mam sie cofnac czy jak? Przed patchem nie bylo tego bledu.

O ile pamiętam w changelogu była informacja, że Grzech będzie dla gracza wrogi po dołączeniu do Powinności, ale na razie na twoim miejscu zasugerowałbym się radą Pilota.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez szczypek0 w 15 Lip 2014, 10:34

to tak z misja z grzechem też miałem taki problem że każdy do mnie strzelał ale po paru godzinach udało mi się to coś ominąć wystarczy powybijać pieronów siarczystych co do Cię strzelają a następnie jak wchodzisz do tej głównej jamy zgaś latarkę i musisz ich zajść z boku (trzymaj sie jak najbliżej ściany) żeby Cię nie zauważyli jak już będziesz za gościem u którego masz misje to od tyłu musisz do niego zagadać po tym się ogarniają i nie strzelają do Ciebie bo juz masz dodatnie punkty reputacji.

- - -

ja osobiście mam problem z powinnością, po misji gdzie zabijam chimery jako nagrodę chcą mi dać RG-6 zmodyfikowane po czym wyrzuca mnie do pulpitu z błędem czy jest na to jakiś sposób żeby nie wyrzucało z gry ?

Uwagi moderatora:

Nie dubluj postów. - Wheeljack
szczypek0
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 15 Lip 2014, 10:20
Ostatnio był: 04 Sie 2014, 19:23
Kozaki: -1

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez kaczor_1991 w 15 Lip 2014, 11:35

Czy dobrze się domyślam, że na wysypisku miałem zaszczyt

:

spotkać osobiście Czarnego Stalkera?


Tak czy siak scena ta bez względu na to kto w niej występował robi wrażenie :)
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Pangia w 15 Lip 2014, 12:35

szczypek0 napisał(a):ja osobiście mam problem z powinnością, po misji gdzie zabijam chimery jako nagrodę chcą mi dać RG-6 zmodyfikowane po czym wyrzuca mnie do pulpitu z błędem czy jest na to jakiś sposób żeby nie wyrzucało z gry ?

Daj loga, to może być łatwe do naprawienia niedopatrzenie w configu.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez kaczor_1991 w 15 Lip 2014, 20:22

Czy Mole w agropromie jest nam w stanie sam powiedzieć co chcemy na temat Strieloka wiedzieć czy informacje da się wygrzebać tylko z jego zimnych już rąk?

Coś tam mówił o ubiciu wszystkich wojaków to ubiłem. Nawet zrobiłem dodatkową rundkę wokół agropromu ładując dodatkową kulkę w każde zwłoki tak dla pewności, a on jak niewygadany był tak niewygadany jest...
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez Pilot w 15 Lip 2014, 20:34

Może wczytaj autosave gdy pierwszy raz pojawiasz się w agropromie, i wykonuj polecenia ze słownikiem języka angielskiego na kolanach, aby zrozumieć wszystko.
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez szczypek0 w 15 Lip 2014, 21:16

zapodaje errora co mi wyskakuje po wykonaniu misji u powinności po zabiciu chimer

Kod: Zaznacz wszystko
Expression    : fatal error
Function      : CScriptEngine::lua_error
File          : script_engine.cpp
Line          : 75
Description   : <no expression>
Arguments     : LUA error: ....e.r. - lost alpha\gamedata\scripts\la_helper.script:1393: attempt to compare number with boolean

i jak będzie coś z tego na szybkości czy po prostu zostaje mi czekać na kolejnego pacza ? :|


jak nie chodzi o to to wstawię coś innego tylko nie wiem co dokładnie bo ze mnie komputerowiec jak z koziej pupy trąba ;)

Uwagi moderatora:

Logi w [code], poza tym to nie jest temat od wstawiania błędów. - Wheeljack
szczypek0
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 15 Lip 2014, 10:20
Ostatnio był: 04 Sie 2014, 19:23
Kozaki: -1

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez assire w 16 Lip 2014, 21:46

Ehh, jak to się Vintar wyraził: "If you are not satisfied with Lost Alpha, feel free to return it for a full refund". Więc oddaję LA, for a full refund. Niestety. A co jest głównym powodem tego że jednak grać w to nie chcę? Nuda. Około 70% czasu gry spędza się na bieganiu po pustych poziomach na których nic się nie dzieje bo wszystkich i wszystko wystrzelałem jak biegłem pierwszy raz. Strasznie przeszkadza mi to że z jednym questem trzeba przelecieć przez 3 całe poziomy, gdzie nie ma nic do roboty. Przykład?
:

Moment w którym dowiadujemy się od kolesi powinności na przedmieściach prypeci że musimy zapier*alać spowrotem do sacharowa po ochronę psioniczną

W tym momencie zrobiłem tylko takie "naaaah, w dupie z tym, mam dość". Żeby nie było, doceniam wkład dev teamu, doceniam to że w kilkunastu kolesi zrobili coś czym zazwyczaj zajmują się duże, kilkudziesięcio-kilkuset osobowe studia, że zrobili zaje*iste poziomy i doprowadzili to do używalności.
Niemniej jednak, gra jest zbyt duża jak na ilość fabuły która w niej jest, lub na odwrót, fabuły jest za mało jak na ilość poziomów i miejsca na tychże. Marzeniem by było gdyby zaludnić trochę zonę, porobić stalkerskie obozowiska tu i tam, gdzie przy każdym czaiłby się jakiś poboczny quest związany z problemami mieszkańców tego obozu, jakieś questy gdzie było by widać, że to co robimy ma wpływ na dane miejsce. A nie tak jak jest z tą nieszczęsną bazą powinności w Rostoku, gdzie po wykonaniu questa znalazłem tam 3 (!) kolesi...
Brakuje mi czegoś takiego jak w Misery, gdzie na Skadowsku było czuć że jest to jakieś żyjące skupisko stalkerów, a zona jest pusta bo jest niebezpieczna. Tu tego nie ma, albo jest pusto, albo jest w pi*du mutantów wszelkiego rodzaju które sobie biegają w kółko. A jak już gracz zdecyduje się tam pójść to wystaczy ze 20 pocisków do strzelby i kupa mutantów zamienia się w kupę mutancich ciał. I nawet nie chodzi o to że gra miałaby być trudna, a raczej o fakt, że świat jest pusty bo.. Bo tak.

Za ten post assire otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kałach, LECH.
assire
Stalker

Posty: 77
Dołączenie: 01 Sie 2013, 22:31
Ostatnio był: 17 Cze 2017, 19:14
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 8

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Postprzez ZiomB w 17 Lip 2014, 01:06

Bezsensowne bieganie od zawsze było w Stalkerze:
przykłady:

Cień Czarnobyla: Ucieczka z X18 do Kordonu a z Kordonu przez Wysypisko do Baru.

Czyste Niebo: Powrót z Czerwonego Lasu na Bagna po odebranie nagrody od Czystego Nieba za pomoc przy zdobywaniu mostu (tu jeszcze można wybaczyć, bo są przewodnicy, ale jeśli ktoś nie miał wystarczającej gotówki to nie pozazdroszczę mu :E ).

Też trochę nad tym ubolewam, zwłaszcza przy misji w Rostok Factory, przynajmniej są samochody. :caleb:
Niektóre mapy specjalnie zostały przemodelowane (patrz Bar) na potrzeby aut, spróbuj kiedyś przejechać autem przez stary Bar. :E
assire napisał(a): Marzeniem by było gdyby zaludnić trochę zonę

Ostatni patch dodał trochę więcej fauny. Dodanie większej liczby Stalkerów przy niektórych punktach/ruinach też nie byłoby głupie, oczywiście w granicach rozsądku by uniknąć monotonii (no i przeludnienia jak to było w Czystym Niebie). Szkoda że Dezowave nie przywróciło Stalkerów szukających artefaktów i rzucających śrubami przed siebie (build 1935).
assire napisał(a):Brakuje mi czegoś takiego jak w Misery

Poczekaj na SDK, ruscy zrobią ci własne Misery do LA. :caleb:
assire napisał(a): a zona jest pusta bo jest niebezpieczna. Tu tego nie ma, albo jest pusto

No to w końcu dobrze że jest pusto czy nie?
assire napisał(a):albo jest w pi*du mutantów

To chyba świadczy o "niebezpieczności" tego terenu nie? :P
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Ostatnio był: 06 Kwi 2019, 00:36
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości