[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez Wiewi0r w 03 Maj 2014, 23:45

utak3r napisał(a):
Wiewi0r napisał(a):I podbijam pytanie o intro. ;)


Tzn.?

Pytałem parę postów wcześniej, dlaczemu zostało zrobione nowe intro, zamiast zostawić oryginalne z SoC? Oraz czy dobrze dedukuję, że ewentualne zakończenia są zrobione tak samo?

BTW, crash z PDA powodował u mnie niezłą wściekliznę dzisiaj, kiedy po kolejnym podejściu do załatwienia Sinów i posterunku przy moście, kolejny raz - akurat niechcący, przełączyłem na kontakty... CTD. Znowu zapomniałem zapisąć... :kupa:
Aż musiałem się w hirołsach uspokoić. No nie da się. :(
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez karol626 w 04 Maj 2014, 01:12

@Wiew0r wydaje mi się, że gdzieś było pisane że nie mogli korzystać dorobku GSC czy jakoś tak(pewnie prawa autorskie), ale jeżeli się myle to niech mnie ktoś poprawi.
Awatar użytkownika
karol626
Stalker

Posty: 66
Dołączenie: 27 Lip 2012, 16:25
Ostatnio był: 05 Wrz 2015, 16:39
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 3

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez Iwaszka w 04 Maj 2014, 02:33

Gra nie możliwa do ukończenia.
Chciałem dzisiaj skończyć i napisać reckę, ale oczywiście:
Milion bugów pokonałeś to na milion pierwszym się zatrzymasz na stałe.
o końcówce:

Siedzę sobie w laboratorium x2, mam wyłączyć największe gówno zony - generatory i komputer na którym powinna być ta opcja nie działa i nie zawiera jej. Hurra!!!

Uwagi moderatora:

Ale spoilerów to ty używaj!
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 16:19
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez KoweK w 04 Maj 2014, 03:10

Crew napisał(a):Teraz wiem już dlaczego twórcy tak zmniejszyli lokacje, bo przecież od tego biegania można oszaleć :/

Zgadzam się z tym. Czasami trzeba zapie*dalać przez 2-3 lokacje, by dojść do odpowiedniego NPC-a, bo drodze nie ma niczego ciekawego. Mapy są cholernie słabo zagospodarowane! Ja rozumiem, że miało być pusto, ale tutaj troszkę przesadzono... do tego wiele miejscówek spełnia jedynie role wizualną, a proszą się o schowki/siedziska mutantów/stalkerów czy cokolwiek innego.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Mraurgorn19.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 05 Paź 2024, 15:02
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez mkdante381 w 04 Maj 2014, 05:16

Omnibus napisał(a):PS: Zaimplentowaliście system cichych zabójstw, czy fakt, że w odróźnieniu od oryginału zdołałem wymordować pistoletem wytłumionym całą bazę bandytów wynika po prostu z ich tępoty?

AI ma taki bug że czasem cię nie widzi. Do przykładu JA wszedłem na most w Kordonie tam gdzie wojskowi, i wybiłem ich jeden po drugim, ich kałachem... Włączając LA myślałem że to będzie gra, że jak odpalę czity to AI samo za mnie przejdzie grę, bo takie zaje*iste AI było w starych buildach stalkera. Grałem trochę tylko, ale nie widziałem by jakiś stalker zbierał artefakty, albo jak zostanie zaatakowany ktoś z jego kumpli, to zabiera jego ciało w bezpieczne miejsce. Zaatakowani NPC-e w starych buildach, potrafili się rozejść jeden po drugim i strzelać w kierunku wroga od razu jak tylko go zauważyli. W LA zanim coś zrobią to ja zdążę jeszcze przeładować.. To tylko moja opinia, być może patch to naprawił lub naprawi bo niewiele grałem :/ Teraz czekam na następnego patcha, bo na razie dla mnie jest za łatwo na najtrudniejszym poziomie trudności
OS:Windows7 Ultimate 64Bit CPU:Intel(R) Core(TM)2 Extreme CPU X9770 @ 3.20GHz 12MB OC-ed 3.60GHz (Cooler: Spartan 3 PRO HE 1024 + Arctic Silver 5) GPU:Gigabyte AMD Radeon R9 270X OC 2GB DDR5 256 bit Memory:8GB RAM DDR3 G.SKILL 8GB (4x2GB)1333MHz RIP JAWS X CL 7-7-7-21@1400MHz CL 7-7-7-23 PSU:COOLERMASTER GX-650W (780W MAX) 12V-52A 80PLUS Motherboard:Asrock P45R2000-WiFi Socket 775 Case:SILENTIUMPC BRUTUS 410 PURE BLACK BT-410 Audio:SOUND BLASTERX G1 External optic drive:Lite-On eHAU-324 Monitor:IIYAMA XB2483HSU-B1 Mouse:A4Tech evolution X747 Brown Fire Keyboard:TRACER Battle Heroes Squadron Pad:Xbox360 Wireless for PC (and Xbox 360)
Profil Steam:http://steamcommunity.com/id/mkdante381/
Wymuś Youtube na innych stronach tylko w HTML5, nie flash player http://pastebin.com/AS8Xp6BV
Awatar użytkownika
mkdante381
Tropiciel

Posty: 261
Dołączenie: 07 Mar 2012, 13:02
Ostatnio był: 13 Mar 2024, 06:03
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez Dizel w 04 Maj 2014, 06:37

rotek1992 napisz Mi proszę cię jak ukończyłeś zadanie z laboratorium X18.

Gra moim zdaniem albo jest nie do końca dopracowana albo niewiem co.

Mam dokument 1,2,3,4 wyciągnąłem zielonego pendriva niby coś tam skopiowałem na PDA jakieś pliki których i tak na PDA nie mam w laboratorium działające komputery są dwa i trzeci w ogóle nie działający. Byłem u powinnościowca w barze nie mam opcji oddania mu dokumentów byłem w kopalni u bandyty też nie mam takiej opcji . Przemieszczanie pomiędzy lokacjami jest bardzo uciążliwe i nudne. Nie mogę dalej ruszyć z fabuła gry. Ktoś ma jakieś koncepcje.
Dizel
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 01 Paź 2009, 12:38
Ostatnio był: 01 Cze 2014, 21:37
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez Lachfe w 04 Maj 2014, 10:29

Apropos niedopracowanego AL i pustek. Autorzy moda stworzyli właściwie całą grę, na niej można budować modyfikiacje, więc pewnie tak samo jak w przypadku Cienia i tu pojawią się perełki ala Oblivion Lost. Jak dla mnie nie było porównania między graniem w podstawke (w dodatku bez większych patchy) a w osławionego moda OL. ALe fakt niekiedy nie wiadomo jak zareagować na zdarzenia w LA :p
"...dojdę w tym co mam na nogach - a na nogach miałem klapki." ~ Łona opisując utratę pojazdu w darkscape.
Awatar użytkownika
Lachfe
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 03 Maj 2014, 21:15
Ostatnio był: 02 Kwi 2016, 22:46
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez meJKu w 04 Maj 2014, 10:43

Niedopracowane AI? Spróbujcie tylko zapisać grę w miejscach typu baza wojskowych w Agropromie. Jak tylko wczytasz grę od razu zaczyna wyć alarm i AI albo zacznie strzelać w kierunku twojej pozycji, albo w nie wiadomo jakim, ale jednym wspólnym kierunku. Już nie mówiąc o tym, że połowa tych wojskowych pozabijała się sama rzucając sobie granaty pod nogi...
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 05 Paź 2024, 14:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez utak3r w 04 Maj 2014, 11:04

karol626 napisał(a):@Wiew0r wydaje mi się, że gdzieś było pisane że nie mogli korzystać dorobku GSC czy jakoś tak(pewnie prawa autorskie), ale jeżeli się myle to niech mnie ktoś poprawi.


Pewnie się mylisz ;) Poplątało Ci się - z dorobku GSC możemy korzystać, natomiast poza nim, mogliśmy użyć już tylko tego, co sami stworzyliśmy.

Wiewi0r napisał(a):dlaczemu zostało zrobione nowe intro


Odpowiem Ci z punktu użytkownika (bo tylko tak mogę Ci odpowiedzieć). Cała sekwencja startowa jest dużo spójniejsza i jaśniejsza, niż w SoC. Dlatego właśnie cała ta sekwecja (intro + pierwsze sceny) zostały zrobione od nowa. A dlaczego tak a nie inaczej?... No cóż - bo tak :D mi osobiście się podoba, ale rozumiem, że komuś może się nie podobać. Twoje prawo :E

A co do pytania "co dalej" - to chyba nie za wiele grałeś, bo byś widział, jak zrealizowana jest gra. Inni, zamiast narzekać, są już pod koniec fabuły...
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez ZiomB w 04 Maj 2014, 11:22

Wnioskując po ilości założonych tematów z problemami ostatni patch bardziej nabroił niż naprawił.
O dziwo ja nie mam dużych problemów. Jedyne crashe jakie doświadczam to po wejściu w zakładkę kontakty i czasami downloads, więc porównując do problemów innych użytkowników, można powiedzieć że moja gra jest (jak na razie i oby zawsze) bardzo stabilna. Choć w tej kwestii nie wypowiadam się głośno gdyż nie zaszedłem daleko (świeżo po ukończeniu misji ze znalezieniem trzech PDA Powinnościowców).
Jednak na razie zakończę w tym miejscu grę i zacznę od nowa jak już wyjdzie następny duży patch, mam tylko nadzieje że poprawi optymalizację.
W ankiecie jeszcze nie głosowałem, zagłosuje jak dojdę przynajmniej do 3/4 gry, ocenianie teraz jest bez sensu, ponieważ niektóre momenty były zrobione lepiej inne gorzej. Np. część z Agropromem jest słaba, jednak z Doliną Mroku jest już o wiele lepiej.
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Ostatnio był: 06 Kwi 2019, 00:36
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez Wiewi0r w 04 Maj 2014, 11:46

Dziękuję, utakerze za rozjaśnienie mroków moich domysłów. ;)
Co do dalszej rozgrywki - widziałem sny Naznaczonego, i może z jedną wizję... Dalej nie wiem, nie poszedłem jeszcze na Agroprom, wykańczam wojskowych w Kordonie.

Niestety gonią mnie terminy :/ i nie jestem aż takim masochistą, że będę do handlu obwoźnego podchodził na 3 razy, a nuż nie wywali do pulpitu. A handel obwoźny popłaca, bo stalkerzy sprzedają taniej niż ta żyła Sid. Choć zrobienie dla niego zadań chyba skutkuje zniżką?
Jeszcze jeden błąd w transakcjach, nie bijcie ale jak już tu piszę... :P:

BTW, w angielskiej wersji jest chyba błąd opisu transakcji antyradów - Stalker pisze, że sprzedaje dwie sztuki po dwieście, a kasuje 600 rubelków. I tak ma 2x taniej niż u Sida, ale hajs się nie zgadza.

A tak w ogóle nie pisałem, że mi się nie podoba, tylko pytałem dlaczemu tak a nie inaczej :E

@ mejku - prawda, AI w LA to wyjątkowe debile. ^^' Bez urazy, chłopaki, ale cóż poradzić. A alarm i fix po wczytaniu gry jest chyba standardem silnika (nawet w Mizerji to jest - widzą cię przez ściany i kamulce, prują od razu, bez pytania). Ale Trojan robił fixa na AI, można tymczasowo podreperować. Zdaje się, że poprawia czasy reakcji, i cośtam cośtam...

Podsumowując, chyba odkładam chwilowo LA. I tak nowy patch ma zepsuć sejwy, więc... Do zobaczenia za 2 miesiące, Monolicie. :-|
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez Lachfe w 04 Maj 2014, 13:36

Kupa ludu narzeka na AI ale jak dotąd zaliczyłem masę świetnych potyczek i nie spotkałem zbyt wielu wpadek (co prawda raz wrogowie mnie nie atakowali i kilka głupot z ich strony widziałem). I nie wiem czy "opóźnione" reakcje wrogów to taki minus - w końcu to bardziej prawdopodobne niż otwieranie ognia do przeciwnika którego się na dobrą sprawę nawet nie rozpoznało. W takim Darkscape zaliczyłem jedną świetną potyczkę z najemnikami (prawie pozbawiony ekwipunku), wszystko wyglądało kapitalnie, szczególnie gdy ja ukrywałem się w jakiejś knajpie a najemnicy próbowali mnie otoczyć. Jak dla mnie całkiem niezłe te walki i dużo ciekawsze niż uprzednio. Ale każdy ma swoje zdanie.

Tak w ogóle czasami mam wrażenie że gram w inną modyfikacje niż forumowicze...
"...dojdę w tym co mam na nogach - a na nogach miałem klapki." ~ Łona opisując utratę pojazdu w darkscape.
Awatar użytkownika
Lachfe
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 03 Maj 2014, 21:15
Ostatnio był: 02 Kwi 2016, 22:46
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości