[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez paintball_0 w 28 Kwi 2014, 10:34

Mnie też trochę zniechęcają angielskie dabingi, ale da się grać. Nie widzę potrzeby uruchamiania polonizacji, chyba że zatrudniliście Uttę, albo polonizacja została odwalona równie profesjonalnie jak ta z Misery. :E

Co do zadań i świata gry. Wiecie dlaczego te zadania są o wiele lepsze od wszystkiego co do tej pory widzieliśmy w stalkerach? Nie dlatego, że łączą się w jedną całość. Nie dlatego, że pokazują nam obraz tego, co stalkerzy robią na co dzień. Są takie dobre dlatego, bo gracz nareszcie nie musi najpierw samemu zwiedzić mapy i wszystko znaleźć a dopiero wtedy ruszyć fabułę. Te misje naprawdę zostały tak zaprojektowane, żebyśmy nie bali się ich podejmować zanim zdobędziemy zasranego kałacha i kombinezon stalkera na poddaszu.

To nie jest sand-box. Nie taki bezduszny, bezmózgi, w którym musisz sam sobie wyobrażać kim jesteś i co tutaj robisz. Naprawdę czuję, że wcieliłem się w rolę Naznaczonego i naprawdę przeżywam jego przygody.

Misery wygląda lepiej, ale w Lost Alpha po prostu lepiej się gra.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez vandr w 28 Kwi 2014, 10:45

utak3r napisał(a):
smok61 napisał(a):Lokacje z bildów też widziałem w innych modach


Zapewniam cię, że lokacji z LA nie widziałeś jeszcze, rotfl.


Jemu chyba chodzi o ogólny zamysł tych lokacji, ale fakt - tak naprawdę to nikt nie widział żadnej lokacji z LA, bo każda została edytowana na swój własny sposób.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Lis 2023, 13:28
Kozaki: 1747

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez lehoslav w 28 Kwi 2014, 10:52

burntsnow napisał(a):Odnośnie "zruszczenia": no, ktoś może zrobi, jak znajdzie dobrych rosyjskojęzycznych lektorów/aktorów, żebyście nie musieli narzekać, że Sidorowicz mówi po rosyjsku z polskim lub angielskim akcentem, a potem albo przystawi im Ak47 do łba, żeby zrobili to za darmo, albo wygra w totka i im za to zapłaci, bo trudno będzie to sfinansować z DARMOWEGO moda, no chyba że ktoś Dezoworom zrobi masywny sponsoring.

Zresztą, ponoć crowdsourcing czyni cuda, zorganizujta się i zróbta se.


Co chciałeś przez to powiedzieć? Że denne wg mnie dabingi powinny mi się zacząć podobać, bo twórcy nie mieli kasy, na zrobienie dobrych? Olololo :)
Zresztą tak samo, jak ktoś zrobił tego moda za darmo, tak samo komuś może się zechcieć zrobić porządne dabingi za darmo.
Dozymetry: Gamma-Scout Rechargeable, Berthold LB 133-1, SV500, FH40T, KSMG1/1M, Терра МКС-05, Graetz X50ZS, RSA 64D, DL-Messer 6150, DP66M, ДП-5В, RAM-60A, RAM-63 (miernik scyntylacyjny α, β, γ), RWA 72 M, Graetz EDW150, KOS-1, FAG FH41, EKO-D, Radiagem 2, Rados RDS-110, Thermo SVG 2, PDMR82, an/udr-13, Стора-ТУ, PM1603A, PM1621A
W Zonie: 5 razy (16 dni)

Za ten post lehoslav otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative KoweK, macias13_84, Sivert.
Awatar użytkownika
lehoslav
Tropiciel

Posty: 360
Dołączenie: 03 Lut 2014, 12:34
Ostatnio był: 21 Kwi 2023, 08:10
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 84

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez szrama86 w 28 Kwi 2014, 11:07

Panowie na początku witam, bo jest to mój pierwszy post na forum. Mam nadzieję że nie jedyny :P

Mam problem z zadaniem w LA. Mam odnaleźć dokumenty w schowku Striloka, tak też zrobiłem, ale mam problem z dalszą częścią zadania. Nie wiem co mam zrobić. Wychodzę sobie na zewnątrz tak jak pokazuje mi mini mapa i nic. Zdanie się nie aktualizuje. Co mam zrobić, ktoś wie. Aby zadanie zostało zaliczone. Za pomoc dziękuje.
szrama86
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 28 Kwi 2014, 11:03
Ostatnio był: 03 Maj 2014, 16:22
Kozaki: 0

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez Keldorn WistBlade w 28 Kwi 2014, 11:32

Czas na mini recenzje tego co udało mi się zagrać a nie było tego sporo bo może z 2 i pół godzinki bo trzeba bylo iść spać i rano wstać do pracy :)

Grę odpaliłem od razu na full detalach ale mój Lenovo Y510p nie dał sobie rady, to znaczy po pół godzinnej szarpaninie odpaliłem w końcu na full oświetleniu dx9 z max bajerami. Trochę poszperałem w konsoli i zauważyłem że, przynajmniej u mnie, spada fps przy włączonej konsoli r2_allow_r1_lights on i dodatkowym r2_gi on Przy tym pierwszym gra nabiera dosłownie oświetlenia a drugie zmienia jego intensywność wg. mojej lamerskiej oceny laika :) Bez tego pierwszego ustawienia gra wygląda ubogo.

Zapewne przyda się jej jakis patch poprawiający zachowania sztucznej "entelegencji" bo bandyci w Kordonie są jacyś niemrawi i ślepi i głusi :) stoję za plecami jednego z nich i strzelam jemu w głowę z PMa oczywiści koleś umiera a inni jakby zdawali sie nie słyszeć ani nic nie widzieć. Zabiłem tak większość bandytów dopiero 2 ostatnich się skapnęło że coś nie halo jest z ich kolegami.
Obóz wojskowy też jakich "inny jest" albo Ci gieroje za dużo się nachlali bo wpadłem tam z MP5 i udało mi się ubić 4 z nich zanim sami mnie ubili. Oni w przeciwieństwie do bandytów zauważyli mnie na starcie, ale też nie od razu tylko jak podszedłem do kanciapy a wcześniej uruchomił się skrypt.

Wizualnie gra prezentuje się super, ostre tekstury, ładna grafika, sunshaft`y, shadery itp. ogólnie wysoki poziom. Może przydało by się jakiś tutorial dla optymalizacji z konsoli dla r2 i ew. r1. Wiem jestem słaby w tym ale zawsze można zrobić kopię user.ltx i walić w komendach co popadnie.

Grałem tylko 2,5h z czego około 30min zajęło mi ustawianie grafiki. Ogólnie gra prezentuje się dobrze ale ja w Kordonie nie przeszedłem nawet przez nasyp kolejowy więc wystawianie jakiejkolwiek oceny byłoby tu nie na miejscu. 2h łaziłem po Kordonie i podziwiałem...
Awatar użytkownika
Keldorn WistBlade
Tropiciel

Posty: 257
Dołączenie: 28 Wrz 2007, 10:44
Ostatnio był: 14 Cze 2023, 12:36
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 9

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez Grzesiu10 w 28 Kwi 2014, 11:44

lehoslav napisał(a):
Co chciałeś przez to powiedzieć? Że denne wg mnie dabingi powinny mi się zacząć podobać, bo twórcy nie mieli kasy, na zrobienie dobrych? Olololo :)
Zresztą tak samo, jak ktoś zrobił tego moda za darmo, tak samo komuś może się zechcieć zrobić porządne dabingi za darmo.

Tylko, że gdyby nie wpadka z wyciekiem nie miałbyś darmowego moda. Gdyby wyszedł on faktycznie pod banderą GSC to pewnie byłby płatny ale z kolei może mielibyśmy znów Uttę.
Grzesiu10
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 05 Wrz 2010, 15:39
Ostatnio był: 16 Sie 2019, 20:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez burntsnow w 28 Kwi 2014, 11:53

lehoslav napisał(a):Co chciałeś przez to powiedzieć? Że denne wg mnie dabingi powinny mi się zacząć podobać, bo twórcy nie mieli kasy, na zrobienie dobrych? Olololo :)

A co mnie obchodzi, co Ci się podoba? Wolny kraj, nie pasuje ci, to nie. Twórcy zrobili wg mnie niezłe dialogi, tyle że po angielsku z ruskim akcentem, co jak dla mnie stanowi niezłe rozwiązanie "domyślne". Nie brzmią jak nagrywane mikrofonem za 10 zł z Tesco, a aktorzy starali się "wczuć", z nie najgorszym IMHO skutkiem. A że nie są po rosyjsku? Cóż, widocznie uznali to za kwestię drugorzędną, którą, w razie boleści rektalnych, ktoś sobie zrobi we własnym zakresie. Da się grać? Da. Nie mówią angielskim z akcentem z Londynu? Nie. Mnie osobiście nawet pasuje, że dialogi są po angielsku, tym bardziej że wielu napotkanych "szeregowych" stalkerów wciąż pa rusku gawari. A co do immersji: przy wielonarodowości stalkerów w Zonie wcale nie zdziwiłbym się, gdyby funkcjonował tam odrobinę zaruszczony inglisz, lingua franca w końcu.

Zresztą tak samo, jak ktoś zrobił tego moda za darmo, tak samo komuś może się zechcieć zrobić porządne dabingi za darmo.

A i owszem. Więc go teraz mistrzu znajdź, a jak już znajdziesz, daj znać Dezoworom, żeby je zaimplementowali. Simpul. Choć myślę, że obędą się bez pośredników.

No i sekunduję, co rzekł Grzesiu10.
Awatar użytkownika
burntsnow
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 29 Paź 2011, 17:28
Ostatnio był: 10 Mar 2022, 13:09
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 4

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez Darth ReX w 28 Kwi 2014, 12:27

Cenega i CDP już się zabijają o zrobienie nagrania z Uttą. Oczywiście, za darmo.

Moje uwagi i pierwsze wrażenia:
Ja może nie mam super sprzętu, ale wywala mi co chwila brak pamięci na dynamicznym oświetleniu. Jeśli w ogóle odpali i nie wywali tego błędu, to nie mogę na żadnych detalach i tak sobie pograć. Statyk działa okej, ale zdarzają się dziwne spadki płynności. FPSy od 30 do 60 to dość spory rozrzut.
NIE, NIE WŁĄCZYŁEM CIENI TRAWY I ZJECHAŁEM PASEK DO 1/3 NA POCZĄTEK, PAMIĘCI I TAK MAŁO.

Nasze nogi czasem robią dziwne rzeczy i "akrobacje", ale ogółem na plus.


Bugtrap z dupy gdy wszedłem do kontaktów, log pusty. Całość po 15 minutach gry. Ładnie się zaczyna :E
Za to fajny klimat. Poczułem się, jakbym grał w builda 1935.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 03 Lip 2024, 08:22
Kozaki: 224

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez burntsnow w 28 Kwi 2014, 12:34

No, wchodzenie do kontaktów w PDA jest ewidentnie zabugowane. Raz na jakiś czas wykrzacza. Póki co miałem 3 takie CTD.

Co do FPSów - ja mam ustawienia domyślne dla "maximum", bez cieni trawy, bez AA - na i5 2500K, GTX 570 i 12 GB RAM trzyma poza okazyjnymi spowolnieniami powyżej 30 FPS. Kto wie, może na GTX 770 chodziłoby na full-fullach :D
Awatar użytkownika
burntsnow
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 29 Paź 2011, 17:28
Ostatnio był: 10 Mar 2022, 13:09
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 4

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez Iwaszka w 28 Kwi 2014, 12:52

Jak odpalić na dx8?
Chodzi mi płynnie na 9 i 10, ale zdecydowanie bardziej przekonują mnie screeny które obadałem na 8 ;)

edit:
kupa widz, że konieczny reinstal directów :/ na win 8.1 nie przejdzie
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez Darth ReX w 28 Kwi 2014, 13:11

Jak w każdym Stalkerze, oświetlenie statyczne to DX8, więc nie wiem o czym mówisz.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 03 Lip 2024, 08:22
Kozaki: 224

Re: [Lost Alpha] by dez0wave - Temat Ogólny

Postprzez Winiacz w 28 Kwi 2014, 13:19

LA to najprawdziwszy możliwy S.T.A.L.K.E.R - nie da się uruchomić.
Tutaj cały temat: viewtopic.php?f=129&t=23163
Jeśli ktoś znalazł sposób, błagam o pomoc.
Awatar użytkownika
Winiacz
Stalker

Posty: 64
Dołączenie: 19 Cze 2013, 11:54
Ostatnio był: 01 Sty 2020, 12:16
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 9

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości