[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez KoweK w 04 Kwi 2013, 20:19

Chyba chodzi o jakość tej zieleni. Wszystko fajnie wygląda tylko jakby było w rozdziałce 640x480.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 07 Paź 2024, 22:49
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Iłja w 04 Kwi 2013, 20:29

Ludzie, skoro to miejsce ma być piekłem (bo zasadniczo zdaje się ma, sądząc z mało altruistycznych postaci, anomalii, mutantów itd.) to... od kiedy piekło jest ZIELONE? I od kiedy ROSNĄ TAM KWIATKI?!

. Toć w rzeczywistości te tereny są zarośnięte zielenią, przeplataną obumarłymi krzewami i zeschniętymi trawami.

W rzeczywistości nie latają tam mutanty, jakbyś nie zauważył ._. To co, je też wyrzucimy? W podstawce to jest szarobura fikcja, w buildach to zasadniczo była szarobura fikcja... a w modzie powinien być kolorowy realizm?

Dlaczego cała zona ma być ponura ? Jak kordon będzie ładny i pachnący, bagna zaschnięte i ponure a czerwony las "czerwony" to będzie źle ? Zróżnicowanie nie zaszkodzi.

Kordon to obrzeża, może być lekko normalny, ale LEKKO. Nie mówię że ma tam z nieba spadać na szarą trawę szary deszcz, ale ta zielenina... przecież tak nie ma nawet w mojej okolicy o.o To co, roślinki lepiej rosną od promieniowania? Muszę zatem kupić trochę wzbogaconego uranu i nawozić nim ogródek. Odrobinę realizmu... zresztą spójrzcie na build na ten przykład 1935. Wiem, że wówczas nie było możliwości technicznych na taką ilość trawy, ale... tam nawet Kordon jest mroczny ._.

Chyba chodzi o jakość tej zieleni. Wszystko fajnie wygląda tylko jakby było w rozdziałce 640x480.

Póki nie zrobą 16x16 i nie pożyczą teksturek z Minecrafta to jest mi to obojętne prawdę mówiąc ;x
Drzewa się czerwienią, ptaszki wesoło podszczekują... wiosna w Czarnobylu wita :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=247117#p247117 -> Moja cud-miód frakcja :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=97&t=6947&p=324670#p324670 -> Moje cud-miód potworki :D
Awatar użytkownika
Iłja
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 30 Lip 2010, 16:56
Ostatnio był: 02 Wrz 2015, 23:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 24

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Kudkudak w 04 Kwi 2013, 20:38

Mi natomiast przejadły się szarobure lokacje i chcę dżungli! Nie mogę się doczekać na nowy Kordon...jeśli to będzie dosłowny las a nie to, co było "czerwonym" lasem w podstawce, to będzie dla mnie miodzio. I kwiatuszki sobie powącham...taki miły wstępniak do piekła. I kto powiedział że piekło ma być szare i bezbarwne? Bezludna wyspa może być piekłem. Piękny las może być piekłem. Nawet zakupy mogą być piekłem. Może oni chcą nam pokazać wiosnę przynajmniej na screenach :ati:
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Pangia w 04 Kwi 2013, 20:49

Kudkudak napisał(a):Mogliście sobie darować kwiatuszka, ale powącham... :)
[obrazek]

HAHAHAHAHA
Nawet w lesie nie ma takiej trawy, a napromieniowana strefa ma być tak zarośnięta? No nie no, to tutaj szczerze mnie rozbawiło. :E
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez vandr w 04 Kwi 2013, 20:52

Iłja napisał(a):Ludzie, skoro to miejsce ma być piekłem (bo zasadniczo zdaje się ma, sądząc z mało altruistycznych postaci, anomalii, mutantów itd.) to... od kiedy piekło jest ZIELONE?


Źle interpretujesz pojęcie piekła. :)

I od kiedy ROSNĄ TAM KWIATKI?


A cóż to znowu, czyżby Strefa była tak przesiąknięta megalomanią, aby nie pozwoliła kwiatuszkowi w niej urosnąć? ;)

W podstawce to jest szarobura fikcja, w buildach to zasadniczo była szarobura fikcja... a w modzie powinien być kolorowy realizm?


Podstawka posiada jeden główny cykl pogodowy(plus poboczne, które są "odgrywane" na poszczególnych lokacjach), w którym są pomieszane różne oświetlenia/tekstury chmur/odgłosy otoczenia. Dominuje w nim zachmurzone niebo i szare oświetlenie. LA takowych cykli posiadać będzie znaczniej więcej, a ten na screenie przedstawia jeden z nich, w którym słońce wcale nie jest rzadkością. Będzie to mieszanina mroku i nieco lepszej pogody, wlewającej odrobinę nadziei w zmartwiałe serca wędrowców. ;)

tam nawet Kordon jest mroczny ._.


Jak wyżej- poza tym porównując ten z LA do tego z Kordonu, to niebo a ziemia.

Poza tym- pierwsze lepsze zdjęcie z obecnych opuszczonych wiosek wokół Czarnobyla. Porównajcie sobie poniższe zdjęcie, screena z poprzedniej strony i przestańcie bezpodstawnie jojceć. ;)

Image
Ostatnio edytowany przez vandr 04 Kwi 2013, 21:04, edytowano w sumie 7 razy
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Plaargath, paintball_0.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez StalkerCiastek w 04 Kwi 2013, 20:57

Owe "piekło" jest zielone również w rzeczywistości. Jeśli znika człowiek, jego miejsce zastępuje natura. Szczerze mówiąc zdziwiłbym się, gdyby rosły tam sobie tylko uschnięte krzaczory. Zresztą naprawdę tak przeszkadzają wam zarośnięte lokacje? To nie jest Tropical Mod do Skyrima, że zieleni jest tyle, że aż dupę urywa. Moim zdaniem trochę roślinek nie zaszkodzi nawet jak ich będzie nieco więcej niż trochę.
Zresztą domyślam się, że, o ile mod wyjdzie, tuż po premierze ukaże się tyle modów, że będzie lato, zima, jesień i nie wiadomo co jeszcze.

Nawet w lesie nie ma takiej trawy, a napromieniowana strefa ma być tak zarośnięta?

A czemu nie?

Co do screenów: wkleiłbym zdjęcie "not this shit again", ale nawet na to nie mam już ochoty.
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Iłja w 04 Kwi 2013, 21:03

$#%^!@#$QTG~!!!!

Wrzućcie sobie obok poniższe zdjęcie i screena z poprzedniej strony i przestańcie bezpodstawnie jojceć.

A porównaj sobie z łaski swojej sytuację tu i tu. W normalnej Zonie są nawet wycieczki turystyczne. Widziałeś gdzieś jakąś wycieczkę turystyczną w Zonie ze Stalkera? Oczywiście że nie (nie licząc uzbrojonych po zęby stalkerów). Dlatego że promieniowanie jest tam o wiele, wiele wyższe, nie wspominując już o anomaliach i EMISJACH. Ciekawe co by zostało z całej tej zieleniny ze zdjęcia, gdyby przewaliła się przez nią jedna soczysta emisja.
Drzewa się czerwienią, ptaszki wesoło podszczekują... wiosna w Czarnobylu wita :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=247117#p247117 -> Moja cud-miód frakcja :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=97&t=6947&p=324670#p324670 -> Moje cud-miód potworki :D
Awatar użytkownika
Iłja
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 30 Lip 2010, 16:56
Ostatnio był: 02 Wrz 2015, 23:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 24

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez vandr w 04 Kwi 2013, 21:09

ciekawe co by zostało z całej tej zieleniny ze zdjęcia, gdyby przewaliła się przez nią jedna soczysta emisja.


Rozumiem, że jesteś ekspertem w dziedzinie emisji i wiesz, jakie ma ona oddziaływanie na wszechobecną florę? ;)
Poza tym zluzuj nieco, bo spinasz się jak siatka w Tesco, a zupełnie niepotrzebnie. W ogóle, jaki ma sens porównanie Strefy z rzeczywistości do tej z gry przez pryzmat LA?
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Kudkudak w 04 Kwi 2013, 21:10

Zapewne by urosła...nie wiemy jak działa emisja. W Metro 2033 promieniowanie powodowało rozrost roślin.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Iłja w 04 Kwi 2013, 21:12

W ogóle, jaki ma sens porównanie Strefy z rzeczywistości do tej z gry przez pryzmat LA?

A kto zaczął wklejanie fotek? No bo ja nie.

Rozumiem, że jesteś ekspertem w dziedzinie emisji i wiesz, jakie ma ona oddziaływanie na wszechobecną florę?

Nie, poprostu domyślam się że rośliny raczej słabo znoszą dawki promieniowania zdolne natychmiastowo zabić człowieka. Do tego, wybacz, niepotrzebne bycie ekspertem ;)

Zapewne by urosła...nie wiemy jak działa emisja. W Metro 2033 promieniowanie powodowało rozrost roślin.

Zwróć uwagę w jaki sposób rosła... raczej nie wyrastały wysokie, zielone trawy z rzadka urozmaicane kwiatuszkami. Nie wspominając już o drzewach.
Drzewa się czerwienią, ptaszki wesoło podszczekują... wiosna w Czarnobylu wita :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?p=247117#p247117 -> Moja cud-miód frakcja :D

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=97&t=6947&p=324670#p324670 -> Moje cud-miód potworki :D
Awatar użytkownika
Iłja
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 30 Lip 2010, 16:56
Ostatnio był: 02 Wrz 2015, 23:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 24

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Kudkudak w 04 Kwi 2013, 21:14

Właśnie takie były. Jestem świeżo po przeczytaniu książki. Według jednego opisu w Bibliotece im. Lenina były to długie liany upstrzone różnymi listkami.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Pangia w 04 Kwi 2013, 21:15

vandr napisał(a):Poza tym- pierwsze lepsze zdjęcie z obecnych opuszczonych wiosek wokół Czarnobyla. Porównajcie sobie poniższe zdjęcie, screena z poprzedniej strony i przestańcie bezpodstawnie jojceć. ;)
[obrazek]

No to albo robimy mapy, przyrównując się do prawdziwego Czarnobyla i robimy ośle łączki, napromieniowane (bądź nie) krowy jedzące zieloniutką trawkę i sarenki hasające sobie po polach, albo robimy mapy, przyrównując się do klimatu Stalkera i robimy wszystko na "szaro, buro i ponuro", gdzie nierozsądne postawienie kroku wrzuci cię albo w anomalię, która rozedrze cię na strzępy, albo na pijawkę/stado psów, które rozedrze cię na strzępy, albo na oddział wrogiej frakcji, który zrobi ci z dupy jesień średniowiecza i ewentualnie rozedrze cię na strzępy ;)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Iłja.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości