[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez zderzack w 06 Lut 2013, 17:39

Cóż, bo z LA to jest tak jak z wakacyjną miłością ciągniętą przez 5 lat przez ocean :P . Najpierws wielkie, szczere zauroczenie, potem co miesiąc zdjęcia białogłowy na FB, co pół roku mailik: "Kochanie, niestety z powodu pracy i braku pieniążków muszę przełożyć przylot do Ciebie na nie wiem jak długo, ale po wakacjach... Och chcę, ale nie wiem...".

Ten filmik można przyrównać do pierwszego po latach SMS-a z treścią: Myślę o Tobie kochanie. Dla jednych (w tym dla mnie) to będzie znaczyć: O, odezwała się, znów czuję te motylki, nie ważne, że to jedno zdanie. A dla innych: "No i co z tego, że myśli? Ale się wysiliła. A już nie mówi do mnie tego co kiedyś... $%$#".

Takie życie.

Ja przyznam, że w ogóle olałem jakość tego "gameplaya" i nie myślałem jakiej jakości jest AI. Być może będzie kuleć... Ja patrzyłem na klimat, a ten IMO jest kosmiczny, a wpadanie w tłum bandytów itp. skwitowałem: "Pewnie szli na łatwiznę, żeby szybko wydać i żeby się od*ieprzyli". Dla niektórych, być może większości, jest to sprawa rujnująca właśnie klimat.

Oczywiście U3 zrobił świetne AI. Może da się przekonać, żeby je wrzucić do LA w razie niewypału. O ile będzie to możliwe.
LA będzie. LA była, jest i będzie.

Za ten post zderzack otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kudkudak.
Awatar użytkownika
zderzack
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 09 Lut 2008, 18:44
Ostatnio był: 03 Mar 2015, 09:01
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 19

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 06 Lut 2013, 23:24

Zastanowiłem się i chyba już wiem: filmik składa się praktycznie w całości z kompletnie nowych lokacji, albo z lokacji tak zmienionych, że może dwie, trzy sceny można rozpoznać i porównać z SoCzkiem. Ale nie ma na nim niczego, co wywołałoby u mnie uczucie "chciałbym tam pójść". Wiecie, jakiś kompleks w oddali, jakieś interesujące ruiny, albo zarośnięta droga. Coś, co przykuwa uwagę i daje pretekst do zwiedzania. Praktycznie każde z ujęć jest pokazane albo w środku nieużytków, albo wewnątrz miejscówki właściwej, albo w miejscu które już znamy. Dlatego nie czułem tego dreszczyka, jaki towarzyszył mi podczas zwiedzania Zony w SoCzku i podczas oglądania oryginalnych gameplayów.

Druga sprawa jest taka, że widzieliśmy już przedtem jak się w grze strzela i widzieliśmy już jak się w grze jeździ (wydaje mi się, ze znacznie poprawiono model jazdy). Nie widzieliśmy za to jak po latach prac wygląda new-improved PDA, nowe opcje i nowe mechanizmy. SI i A.Live na pierwszy rzut oka nie różni się wiele od podstawki, więc sceny walki z ludźmi i zwierzyną nie zaspokajają mojego głodu gameplaya.

Dlaczego nie dostajemy mechaniki rozgrywki i porządnego overview nowych i poprawionych lokacji? Bo Dezodory chcą nam zrobić niespodziankę, chcą nam te bajery oddać wraz z gotowym modem i nie wcześniej. Tak przynajmniej mi się wydaje.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez utak3r w 07 Lut 2013, 00:57

paintball_0 napisał(a):chcą nam te bajery oddać


Hmmm... myślisz, że wciąż chcą?
:E
Filmik jest słaby dlatego, że jedyne, co pokazał o LA, to to, że zawiera nowe lokacje. Po obejrzeniu filmu ma się wrażenie, że to jedyna (poważna) zmiana. Nie pokazano nawet wspomnianego powyżej PDA, o którym było tak hucznie swego czasu. Co z tymi rozmowami przez radio? Komputerami? Itd. itp.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez KoweK w 07 Lut 2013, 09:34

utak3r napisał(a):Co z tymi rozmowami przez radio? Komputerami? Itd. itp.

Raz pokazali: po co więcej? Chociaż te same mapy pokazują też w kółko... :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 07 Paź 2024, 22:49
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez PsychoBoy w 07 Lut 2013, 16:59

Zresztą po co mieliby się wysilać z robieniem obszerniejszego gameplaya. Fanboje i tak będą się cieszyć z byle ochłapa rzuconego przez dezów. Dali więc na odczepnego krótki gameplay ku uciesze gawiedzi, a sami przez jakiś czas będą mieli spokój z upierdliwymi pytaniami odnośnie postępu prac.
Awatar użytkownika
PsychoBoy
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 12 Lis 2010, 17:36
Ostatnio był: 27 Lut 2016, 20:05
Miejscowość: Malbork
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 8

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 07 Lut 2013, 20:20

Dokładnie, głupi gracze i fanboje i tak kupią tę grę. A nie, czekaj...
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez kaczor_1991 w 09 Lut 2013, 21:03

Odkąd stalker właściwie upadł rzadko tu zaglądam z dwóch powodów. Po pierwsze wiele się w świecie stalkera nie dzieje, a ile można wałkować w kółko to samo... A po drugie: bo jedyne co się dzieje albo może się stać to LA i nie chcę się za bardzo nakręcać, żeby nie było jak ze sławetnym Duke Nukem Forever.

Przyszedł czas odwiedzin, a nóż pojawi się jakaś ciekawostka o LA, może nawet data premiery i cóż widzimy? Zółć, hejt i jazda po jakimś tajemniczym filmiku. No to się cofam post po poście do źródła całej afery chłonąc kolejne porcje kwasu aż dotarłem do filmu... I wiecie co? Większości z Was przydałoby się na jakiś czas zapomnieć o tym modzie.

Zapomnijcie o oczekiwaniach, nie snujcie domysłów na temat cudów jakie tam będą, bo ich nie będzie. To oczywiste, że będzie deja vu, że będą podobnie wyglądające lokacje, podobny gameplay, odczucie "nic nowego". Ale jak chcecie dodać coś nowego? Jakieś fajne nowe modele na pewno się trafią, ale dużo ich nie będzie. W większości scenografia będzie zbudowana z już istniejących klocków i chociaż będą inaczej poustawiane to i tak będą wywoływały skojarzenia w stylu "ja już tu byłem i widziałem to". Nie zrobią nagle stalkera 2. To będzie stary, dobry shoc tylko nieco przemieszany. Ze wszystkimi (większością?) jego zalet i wad. Tu coś dodadzą, tu coś dorobią, tu coś zmienią... Ale to ciągle ta sama gra, a wielu z Was zapomina, żę to TYLKO MOD i to robiony przez grupkę entuzjastów za darmo.

Dlatego mam prośbę. Zapomnijcie o tym modzie, dajcie odetchnąć sobie, dezodorom i temu tematowi na forum, a jak tu traficie za kilka miesięcy i traficie na taki filmik to przekonacie się, żę wygląda on naprawdę zachęcająco biorąc pod uwagę możliwości samej gry i jej silnika jak i twórców (nie umniejszając ich zasług oczywiście ;) )

Ale dobra, też jestem Polakiem, też sobie trochę pohejtuję;) Jedyne co mnie zabolało w tym filmiku to muzyka. Zauważyłem ją w momencie strzelaniny i... trochę mnie rozbiła. Mam nadzieję, że była użyta tylko dla potrzeb filmu, bo jak będzie też w grze to będę grał przy wyłączonych głośnikach. Co w zonie robi muzyka z matrixa?
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!

Za ten post kaczor_1991 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Voldi.
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Rozdupnik w 10 Lut 2013, 13:47

Kaczor zapewne większość już w jakimś stopniu zapomniała o modzie, i to już jakiś czas temu. A nawet jak zajrzysz tu za kilka miesięcy, to i tam filmu nie będzie bo będzie dopiero za rok. Z tym że modderzy robią to za darmo, to nie do końca jestem przekonany. Na pewno były już jakieś datki dla nich. Pamiętam jak z tego forum był pomysł na zrzutkę, ale nie wypaliło bo kovek miał hajs trzymać :P

Uwagi moderatora:

Nie wiem kto Ci takich głupot nagadał nt. jakiejkolwiek zbiórki.
Rozdupnik
Stalker

Posty: 188
Dołączenie: 02 Lut 2012, 23:03
Ostatnio był: 22 Wrz 2015, 16:47
Kozaki: 3

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Rozdupnik w 10 Lut 2013, 20:58

Nie wiem kto Ci takich głupot nagadał nt. jakiejkolwiek zbiórki.


Było było ja sklerozy nie mam, nawet pieczenie ciasta :D ale to bardziej dla jaj.

I żeby duble post nie było... nie moge posta wstecz edytować.
Rozdupnik
Stalker

Posty: 188
Dołączenie: 02 Lut 2012, 23:03
Ostatnio był: 22 Wrz 2015, 16:47
Kozaki: 3

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Kudkudak w 10 Lut 2013, 21:04

Fakt, była wzmianka że Kowek może datki trzymać, ale potem wyszło że kaczor, bo Tobie(Kowkowi) rzekomo nie można ufać, a impulse wtrącił coś o pieczeniu ciasta, co chyba miało być dezaprobatą.
Ostatnio edytowany przez Kudkudak, 10 Lut 2013, 22:20, edytowano w sumie 1 raz
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez kaczor_1991 w 10 Lut 2013, 21:24

Rozdupnik napisał(a):(...)A nawet jak zajrzysz tu za kilka miesięcy, to i tam filmu nie będzie bo będzie dopiero za rok. Z tym że modderzy robią to za darmo, to nie do końca jestem przekonany. Na pewno były już jakieś datki dla nich. Pamiętam jak z tego forum był pomysł na zrzutkę, ale nie wypaliło bo kovek miał hajs trzymać :P


O jakim filmie mówisz? Ja mówiłem o gameplayu ze 2 strony wcześniej. Bo film pełnowymiarowy z aktorami chociaż miał powstać to już od dawna chyba nie istnieje.

Tak, pomysł datków się pojawił i był rzucony przeze mnie. I kowek nie wiem czemu był do niego baaardzo entuzjastyczny xD
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez VortEx w 14 Lut 2013, 17:33

Ja ciągle mam nadzieje że wyjdzie. To był by jeden z najlepszych modów do Cienia.
Image
Awatar użytkownika
VortEx
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 12 Lut 2013, 13:26
Ostatnio był: 24 Kwi 2013, 14:54
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość