[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez zderzack w 03 Lut 2013, 01:36

Mnie ta sytuacja dokumentnie rozwala. Dez, który pisze swoje tradycyjne smuty, tłumaczenie o tłumaczeniu do tłumaczenia, podejrzewanie fanów o traktowanie ekipy jak bogów, okopywanie twierdzy, wywalanie postów... PR-owo wygląda to tak fatalnie, że niemalże umyka mi coś, na co tak długo czekałem: prawdziwy (mam nadzieję) film z gameplay'a.
Przy tak przeciąganych pracach, ekipa budująca wizerunek tylko na kontakcie i uwadze fanów, jest winna "kompleksowo" podtrzymywać zainteresowanie i spuszczać wentylek nagromadzonych oczekiwań. Może wówczas nie trzeba by pisać o pracach, rodzinach itp., bo z grubsza dla każdego jest to zrozumiałe. Dezy, pokazujcie progres! Pisałem już o tym i mam nadzieję, że o obietnice materiałów typu gameplay (nie ujawniające nic istotnego), które wyczytałem między wierszami posta Deza staną się nową świecką tradycją.

Z innej beczki - ja naprawdę staram się zrozumieć sytuację, rozumiem, że Dez tłumacząc przekładanie video chce przekazać determinację do jak najszybszego ukończenia prac. Jeżeli jednak zakładają, że film będzie w marcu (oby nie na prima aprilis), to pewnie zakładają, że premiera będzie jeszcze dużo później.

Ja dla tego moda nawet we wrześniu kupiłem nową grafę, bo stalker jest jedyną grą, w jaką zdarza mi się zagrać (poza może Bad Piggies :D ). Jeśli do połowy roku go nie wydadzą i nic nie zmienią w PRze, kładę na to _oda. Oczywiście, zawsze może ktoś powiedzieć, że zakup tej karty i obecna frustracja jest dowodem niezrozumienia/braku szacunku dla developerów, ale po 4 latach dawania do zrozumienia, że gra już tuż - tuż i jednocześnie fatalnego (obecnie już widocznego gołym okiem) kontaktu ze społecznością mam prawo mieć to w dupie, i mieć w dupie co sobie ktoś o tym pomyśli.

Szkoda, bo założę się, że już 2 lata temu był to genialny mod, teraz pewnie zrywa ze szczeny trzonowce. Ale ekipa też musi mieć świadomość swoich ograniczeń i nie wypluwać frustracji na fanów.
LA będzie. LA była, jest i będzie.

Za ten post zderzack otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KoweK, Eleventh.
Awatar użytkownika
zderzack
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 09 Lut 2008, 18:44
Ostatnio był: 03 Mar 2015, 09:01
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 19

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez atikabubu w 03 Lut 2013, 16:13

Ostatnio edytowany przez atikabubu, 03 Lut 2013, 16:23, edytowano w sumie 1 raz
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane

Za ten post atikabubu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive StalkerCiastek.
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Voldi w 03 Lut 2013, 16:23

atikabubu napisał(a):(5 minutowy filmik już się renderuje)


Пожыём, увидим...

Uwagi moderatora:

Pisz po polsku.
Image

Za ten post Voldi otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive scigacz1975, Monster, Gorianov, Kudkudak.
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez scigacz1975 w 03 Lut 2013, 20:32

"Pożyjemy, zobaczymy" - rosyjskie powiedzonko, jak najbardziej na miejscu. I w języku STALKERa.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 03 Lut 2013, 21:19

@zderzack, powinni ci oddać pieniądze. :E

Za ten post paintball_0 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive zderzack.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Voldi w 03 Lut 2013, 22:24

No, pożyli, uwidzieli. Albo i nie uwidzieli, o co chodzi ze złym moderatorem Wheeljackiem? W trakcie pisania posta filmik jeszcze wisiał na forum. W spoilerze mój komentarz do niego, nieważne czy wideo prawdziwe, czy nie.
:

Nie będę teraz ani się nad filmikiem spuszczał, ani hejtował. Wymienię co zauważyłem.

Na plus:
- bujna roślinność
- poprawiona grafika (nie jestem znawcą modów, więc jak to się ma do Atmosfearów i innych nie powiem)
- wydawało mi się, czy anomalie wyglądają ciut inaczej?
- działa BTR

Na minus:
- emisję ustają w miejscu, tak jak w CS i CoP (buja, buja, szarpie ekranem, a potem nagle stop, jakby ktoś pizdnął za przeproszeniem głową w ścianę i przestało mu się kręcić w głowie)
- kamera TPP (do wyboru, czy to popisówka, która nie znajdzie się w finalnej grze? Postać ma słabe animacje, ale to akurat było zawsze.)
- postacie, jak mniemam, związane z fabułą gadają po angielsku. Tak zostanie, czy będzie do wyboru j.ros/j.ang? Głosy te same co w SoC, więc powinny być obie wersje, yup?
- dlaczego w piwnicach i ogólnie ciemnych miejscach nie ma latarki?

I jeszcze takie pytanko - co to za zielonkawa mgła w 4:15?

Prawdę mówiąc, nie ma się ani nad czym spuszczać, ani hejtować. Filmik, jak na moje, zrobiony, żeby pokazać, że "działa". I to raczej nie gameplay a trailer, jak na moje. Pokażcie kolejne 5 minut w trakcie których wykonana zostanie jakaś misja związana z fabułą, czy coś.

EDIT: Tekst kursywą napisany PO EDYCJI posta Atika przez Wheela.
Image

Za ten post Voldi otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Alchemik.
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez zderzack w 04 Lut 2013, 00:16

No i git. Nie wiem o co poszło między Ati a Wheelem, ale mało mnie to interesuje. Po filmik pobiegłem do moddb.
Ujrzałem dokładnie to, co chciałem:
Piękną modyfikacje leveli, nowe smaczki, zarys pewnych scenariuszy fabularnych. Widziałem skrawki, chcę jeszcze. Ale to pragnienie jest teraz przyjemne, znasz smak pierwszej działki.

O to IMO chodzi. Teraz wystarczy tylko nie przedawkować i nie fundować odwyku, jak dotychczas.
PS. Teraz już przynajmniej mi kasy za grafikę oddawać nie musicie. :E

EDIT: Jeśli wasze moce przerobowe ucierpią przez robienie cyklicznych filmików, TRUDNO! Miesiąc w te czy we wte nie robi chyba różnicy, uhm?
Ostatnio edytowany przez zderzack 04 Lut 2013, 01:08, edytowano w sumie 2 razy
LA będzie. LA była, jest i będzie.
Awatar użytkownika
zderzack
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 09 Lut 2008, 18:44
Ostatnio był: 03 Mar 2015, 09:01
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 19

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Junx w 04 Lut 2013, 00:30

Pany jest i filmik nawet :E

Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super

Za ten post Junx otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Voldi, SkullDagger, nismoztune.
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2341
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 22:08
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 358

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 04 Lut 2013, 02:12

Ta zielona mgła to pewnie jakaś nowa anomalia. Na zasłonę dymną toto nie wygląda. Chyba, że jakiś gaz trujący...

Nie wiem czemu, ale nie czuję już tego klimatu co w SoCu. Może to przez kompletnie nieadekwatną muzykę? Silnik tak nie zachwyca jak kiedyś, ale mod nadrabia dbałością o szczegóły i mocą zieleni. Niebo jest po prostu zaje*iste. :wódka:
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Odp: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez adin w 04 Lut 2013, 08:55

Dawno mnie nie było, ani na forum, ani tym bardziej w tym temacie, który sądząc po wypowiedziach powinien mieć zgoła inną nazwę ;-)

Nadpomnę że ja, w przeciwieństwie do kolegi wyżej czuję klimat pierwszych screenów i naprawdę po raz kolejny jestem pełen optymizmu odnośnie tego tytułu. Nie interesuje mnie czy wyjdzie za miesiąc czy za rok. Ma być dopracowany i być tym czego oczekiwaliśmy kilka lat temu.

A jeżeli "LA nie będzie" jak głosi popularne u was hasełko? Nie stanie się kompletnie nic :-)
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Junx w 04 Lut 2013, 11:02

A ja od siebie powiem tyle do klimatu, jak będzie to się okaże czy jest klimat czy nie bo po filmiku i screenach nic nie odczuje się póki samemu się nie zagra.
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2341
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 22:08
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 358

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez StalkerCiastek w 04 Lut 2013, 12:03

Owa tajemnicza zielona mgła to, jak podejrzewam, rdza - stary pomysł GSC, chociaż nie wiem, czy Dezowave podjęło się jego przywrócenia. Być może to jakaś nowa anomalia.
Co do filmu: co z tego, że fajny, że mi się podoba, nawet muzyka spoko, skoro LA i tak nie będzie?
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość