[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Monte Christo w 03 Sty 2010, 12:20

Może i jestem ignorantem zupełnie nie oblatanym w tych wszystkich "alphach" - ale lokacje, które ukazuje to video zapierają dech w piersiach. Coś takiego na piechotę trzeba będzie przemierzać godzinami! (auta zabijają klimat). Ciekawi mnie poziom Elektrowni: ten który znamy z gry zaczyna się na moście nad kanałem retencyjnym, kończy gdzieś po drugiej stronie budynku wśród teleportów. To co zaprezentowano na filmiku jest jakieś dziwne, większe, pełniejsze! Teraz można nawet polatać za płotem, jakąś drogę widzę (czy ja dobrze to rozumiem?).

Powiedzcie, kto tworzył te poziomy? Ja wiem, że gra została drastycznie obcięta przez producentów-ponaglaczy, ale jeśli rzeczywiście otrzymamy ten przywrócony pierwotny zamysł Stalkera - wiem, wiem, powtarzam to, o czym już sto razy mówiono - to dzieło ekipy dezo zasługuje na jakąś nagrodę, nie wiem, na jakieś specjalne wydanie. Przecież to może rozłożyć dotychczasowe Stalkery na łopatki! Niech jeszcze te nowe poziomy zostaną należycie wykorzystane fabularnie, tak by przemierzanie ich miało sens - a będzie wspaniale.

Ciekaw jestem o czym twórcy mogą nam opowiedzieć w tym modzie? Historia to podstawa! Pozdrawiam
Nikt nie tańczy na trzeźwo - chyba, że oszalał...
Awatar użytkownika
Monte Christo
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 20 Sie 2008, 19:37
Ostatnio był: 30 Wrz 2013, 17:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Darth ReX w 03 Sty 2010, 12:26

Za design poziomów odpowiada w 100% przywódca grupy - czyli dezodor. Ujawniono też, że fabuła będzie dotyczyć zarówno wydarzeń z Cienia Czarnobyla, jak i Czystego Nieba.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 05 Lip 2024, 23:12
Kozaki: 224

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez BJ Blazkowicz w 03 Sty 2010, 13:03

Z tego co powiedział Dez0dor, to fabuła będzie o pierwszej wyprawie Striełoka do centrum zony. Poczytajcie FAQ.
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez barin w 03 Sty 2010, 16:09

Monte Christo napisał(a):Może i jestem ignorantem zupełnie nie oblatanym w tych wszystkich "alphach" - ale lokacje, które ukazuje to video zapierają dech w piersiach. Coś takiego na piechotę trzeba będzie przemierzać godzinami! (auta zabijają klimat). Ciekawi mnie poziom Elektrowni: ten który znamy z gry zaczyna się na moście nad kanałem retencyjnym, kończy gdzieś po drugiej stronie budynku wśród teleportów. To co zaprezentowano na filmiku jest jakieś dziwne, większe, pełniejsze! Teraz można nawet polatać za płotem, jakąś drogę widzę (czy ja dobrze to rozumiem?).


Wszystkie mapy dołączone z wersji alpha zostały poprawione i znacznie zedytowane - generalnie są większe, pozbawione błędów i wyglądają lepiej. Niech o skali edycji świadczy na przykład dodanie kopalni do jednej z map oraz małego podziemnego laboratorium w innej mapie (dostępne bez level changer-a). Co do samochodów, będą one dostępne tylko u handlarzy więc nie ma żadnego przymusu korzystania z nich. Elektrownia w LA to połączenie obydwu poziomów z SOC co oznacza że nie trzeba przechodzić przez Sarkofag by dostać się do drugiej części mapy; nie ma (i zapewne nie będzie) teleportów, za to - wszystkie drabiny i schody są dostępne, więc można wejść na dach prawie każdego budynku (z dachem elektrowni włącznie)

Monte Christo napisał(a):Ciekaw jestem o czym twórcy mogą nam opowiedzieć w tym modzie? Historia to podstawa!


BJ Blazkowicz napisał(a):Z tego co powiedział Dez0dor, to fabuła będzie o pierwszej wyprawie Striełoka do centrum zony.


Darth ReX napisał(a):Ujawniono też, że fabuła będzie dotyczyć zarówno wydarzeń z Cienia Czarnobyla, jak i Czystego Nieba.


No właśnie z fabułą mamy pewien problem. Naszym pierwotnym pomysłem było przedstawienie pierwszej wyprawy Streloka do Zony. Chcieliśmy zaprezentować w jaki sposób Strelok dostał się do Kordonu, jak poznaje Doktora/Ducha/Kła i w jaki sposób wątki tych osób splatają się z wątkiem Streloka, dlaczego tak bardzo chcieli dostać się do centrum Zony i dlaczego w Czystym Niebie wybuchła wojna frakcji. Chcieliśmy również powiązać osoby znane z SOC i CN, wyjaśnić co robią w Zonie i opisać jak powstawały frakcje.

Pomysł wydawał się dobry jednak ... nie każdy może polubić taką historię (mamy przykład z Priboi Story) poza tym dodanie takiej fabuły, przemyślenie każdego drobnego wątku, umiejscowienie go w czasie, połączenie wszystkich wątków w całość itd będzie trwało chyba rok. Dlatego rozważamy pomysł dany przez rosyjskie community - by dodać fabułę z Cienia Czarnobyla choć znacznie zmienioną - pozbycie się niektórych mniej znaczących wątków i dodanie brakujących elementów i starych niewykorzystanych pomysłów GSC. Prawdę mówiąc pomysł ten wydaje się całkiem niezły, przynajmniej od strony logistycznej :) - w ten sposób zaoszczędzilibyśmy dużo czasu i nie musielibyśmy zajmować się wieloma rzeczami - na przykład nowa fabuła wymusza dodanie nowego intro i outro a tak możemy wykorzystać te z Cienia Czarnobyla itp.
barin
Stalker

Posty: 54
Dołączenie: 31 Sty 2008, 07:03
Ostatnio był: 07 Gru 2010, 22:15
Kozaki: 7

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez monolit1935 w 03 Sty 2010, 16:18

Prypeć urosła i nabrała kolorów. Może będzie spełniała obietnice i nadzieje jakich dostarczył pamiętny trailer z końca 2003 roku.
Image
Awatar użytkownika
monolit1935
Stalker

Posty: 183
Dołączenie: 01 Lip 2009, 22:49
Ostatnio był: 15 Lip 2015, 12:11
Miejscowość: generatory z 1935
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 4

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez atikabubu w 03 Sty 2010, 16:25

Powiem ci barin: i tak można ;)
Jeśli ma być szybciej to takie poświęcenie jest konieczne...
Aczkolwiek zawsze zostaje LA 1.1 ;)
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 14:24
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez thebesciak125 w 03 Sty 2010, 16:26

monolit1935 : masz zapewne na myśli trailer "Stalker DayNight Cycle" właśnie z 2003 roku kiedy Stalker jeszcze miał się nazywać Oblivion Lost,i w którym pisało " Another Beautiful Day,in the zone..." .
Ja też podzielam tą opinię i patrząc po trailerze widzę że ta prypeć będzie najbardziej zbliżoną do tej z OL z 2003 i z tego się ogromnie cieszę :)
Awatar użytkownika
thebesciak125
Stalker

Posty: 80
Dołączenie: 31 Paź 2009, 11:44
Ostatnio był: 31 Paź 2023, 00:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 0

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez KoweK w 03 Sty 2010, 16:27

barin napisał(a):Wszystkie mapy dołączone z wersji alpha zostały poprawione i znacznie zedytowane - generalnie są większe, pozbawione błędów i wyglądają lepiej.

Nie sądziłem, że ktoś doda stoliczek w bazie wojskowych w Kordonie. :) Widoczne to jest na trailerze z lipca 2003. Małe rzeczy, a cieszą!

barin napisał(a):Co do samochodów, będą one dostępne tylko u handlarzy więc nie ma żadnego przymusu korzystania z nich.

Jak drogie będą?

Co do fabuły - nowy pomysł mi się podoba (poza tym jest bliższy staremu S.T.A.L.K.E.R.'owi), aczkolwiek nie ukrywam, że stary był genialny. Ale jeżeli zrobienie tego wymagałoby rok... to lepiej odpuścić. Mam tylko nadzieję, że NAPRAWDĘ MOCNO zmodyfikujecie obecną fabułę.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5650
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 05 Lip 2024, 15:35
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1473

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez barin w 03 Sty 2010, 16:51

xKoweKx napisał(a):
barin napisał(a):Wszystkie mapy dołączone z wersji alpha zostały poprawione i znacznie zedytowane - generalnie są większe, pozbawione błędów i wyglądają lepiej.

Nie sądziłem, że ktoś doda stoliczek w bazie wojskowych w Kordonie. :) Widoczne to jest na trailerze z lipca 2003. Małe rzeczy, a cieszą!

barin napisał(a):Co do samochodów, będą one dostępne tylko u handlarzy więc nie ma żadnego przymusu korzystania z nich.

Jak drogie będą?

Co do fabuły - nowy pomysł mi się podoba (poza tym jest bliższy staremu S.T.A.L.K.E.R.'owi), aczkolwiek nie ukrywam, że stary był genialny. Ale jeżeli zrobienie tego wymagałoby rok... to lepiej odpuścić. Mam tylko nadzieję, że NAPRAWDĘ MOCNO zmodyfikujecie obecną fabułę.


Jeszcze nie wiem, ale samochody pewnie będą dosyć drogie (do tego koszty paliwa, ale za to bagażnik). Co do fabuły ... osobiście bardzo podobał mi się nasz oryginalny pomysł - o pierwszej wyprawie Streloka, ale po prostu przeraża mnie samo myślenie o tym jak wiele czasu i wysiłku kosztowałoby utworzenie takiej fabuły :\
barin
Stalker

Posty: 54
Dołączenie: 31 Sty 2008, 07:03
Ostatnio był: 07 Gru 2010, 22:15
Kozaki: 7

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez atikabubu w 03 Sty 2010, 17:00

Spytajcie się Oriona ile takie złomy jak w Stalkerze stoją w Ukrainie i pomnóżcie razy 2 ;)

I nie ma co płakać nad jeszcze nie rozlanym mlekiem. Fail to by był jak byście nie wydali moda w 2010 ;P
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 14:24
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Monte Christo w 03 Sty 2010, 17:50

barin - fabuła bazująca na historii znanej z Cienia Czarnobyla, zwłaszcza fabuła z rozszerzonymi, dodatkowymi wątkami wymuszającymi odwiedzenie nowych, dodanych lokacji - to pomysł przedni! Wszyscy wiemy, jakie emocje budzą dzieje Strieloka poszukującego własnej tożsamości. Doskonale znana historia, tutaj rozszczepiająca się na kilka/kilkadziesiąt nowych wątków, questów dopowiadających i uzupełniających powód wyprawy Strieloka do serca Zony byłby czymś, co mogłoby pogodzić wszystkich fanów Stalkera. Zamykałaby usta malkontentom (którzy pewnie jak zwykle nie zawiodą, jak to oni) a z już raz opowiedzianej historii wyciskałaby 150% emocji.

A co się tyczy Fabuły traktującej o pierwszej wyprawie Strieloka - może warto poświęcić jej rok czy dwa i w końcu zrealizować, z właściwym Wam podejściem wykorzystując materiały z Lost Alpha ( w końcu taaaaaka praca powinna zostać maksymalnie wykorzystana). Będziecie mieli do tego czasu szczegółowy raport dotyczący LA i związanych z nim ewentualnych bugów...

Jeszcze raz gratuluję pomysłu - aż by się chciało powymyślać parę nowych wątków czy questów. Pozdrawiam!
Nikt nie tańczy na trzeźwo - chyba, że oszalał...
Awatar użytkownika
Monte Christo
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 20 Sie 2008, 19:37
Ostatnio był: 30 Wrz 2013, 17:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Michu w 03 Sty 2010, 22:00

Również nie mam nic przeciwko zmodyfikowanej podstawowej fabule. Chodzi mi tutaj o 'rozwidlenie' niektórych wątków, dodanie nowych oraz rozbudowanie tych zwykłych. Wtedy taka praca zajęła by z pół roku ;)
Nie narzekałbym na wakacje '10.

Od stalkera się oderwałem i nie mam ochoty na razie grać, więc fajnie jak wróci mi chrapka i zagram sobie w LA.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości