[Lost Alpha] by dez0wave - Download, dyskusja

Co sądzisz o Lost Alpha DC?

Przewyższyło oczekiwania
50
44%
No jest dobre, ale szału ni ma
41
36%
LA to kupa
15
13%
Nie mam zdania
7
6%
 
Razem głosów : 113

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Fender w 08 Lut 2012, 17:55

A ja mam pytanie. Cóż to jest ta mapka na 4 screenie? Ta rura ponad drogą i ciężarówka, coda 4 mi przypomniała :wink:
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Reklamy Google

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Cromm Cruac w 08 Lut 2012, 18:08

Elektrownia, chyba :P
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 18:55
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Ilja w 08 Lut 2012, 19:00

O matko! Zupełnie nie przypomina oryginału. Jakaś czarna magia chyba była użyta do produkcji moda :D
IT'S OVER
Awatar użytkownika
Ilja
Survarium.pl

Posty: 159
Dołączenie: 02 Kwi 2011, 00:52
Ostatnio był: 16 Lis 2014, 21:25
Miejscowość: Deska zabita dziurami
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 25

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 08 Lut 2012, 19:07

Pewnie Dezo siedzi nad modem po nocach i przy zgaszonym świetle i zbyt jasny obraz go zwyczajnie razi. "Przyciszył" więc gammę i porobił screeny. Prosta rzecz. Wszystkie gry Techlandu mają tę dolegliwość. Nie da się grać w dzień. To samo ma Wiedźmin 2, sami sprawdźcie. ;)
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez Cromm Cruac w 08 Lut 2012, 19:57

To zależy on monitora. Mam dwa i na tym do grania wszystko jest za jasne bo ma kontrast 1 do tryliona czterystu tysięcy a na tym do grafiki wszystko jest ok. Więc jak na tym do grania ustawię jasność tak, że się OK gra to na tym do grafy mam za ciemno :)
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 18:55
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez KoweK w 08 Lut 2012, 21:20

paintball_0 napisał(a):Wszystkie gry Techlandu mają tę dolegliwość. Nie da się grać w dzień.

Offtopując: Pierwszy raz spotykam się z taką opinią. Chyba masz zrypany monitor. Akurat ja nigdy nie narzekałem na gammę/jasność w grach Techlandu, bo kolory były dobrane idealnie.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 07 Paź 2024, 22:49
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 08 Lut 2012, 22:43

BJ Blazkowicz napisał(a):Godzina 15.00, środek lata, czas włączać latarkę.

O to mi właśnie chodzi. Co do gier Techlandu to wyglądają tak, jakby ktoś nałożył na nie filtr, dzięki któremu w dzień można kręcić ujęcia nocne. ;)

Sprawa dotyczy głownie wczesnych generacji Chrome engine, choć i najnowsze odsłony pod postacią Więzów Krwii, Nail'da i Dead Island noszą tego znamiona. Wątpię, żeby to była wada monitora, albo karty graficznej, bo od czasu Chroma przez moje ręce przewinęło się co najmniej 5 kart graficznych, 3 monitory i 3 systemy operacyjne. ;)

Problemu nie rozwiązują w pełni ani ustawienia monitora, ani ustawienia w grze, ani systemowe. No, chyba, że chcę mieć szary zamiast czarnego, albo piękną czerń i szarość promieni słonecznych w południe.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez KoweK w 08 Lut 2012, 23:09

Raz: skąd wy wiecie, która godzina jest na screenie? :facepalm:
Dwa:

Image Image Image

+ Dead Island http://cloud.steampowered.com/ugc/57780 ... 798F62DEB/

Rzeczywiście. Tak "ciemno", że można ujęcia nocne kręcić. :facepalm: Już nie wspomnę o tym, że grafika w Dead Island momentami jest oczojebna - w końcu dużo czasu przebywamy na plażach, który mocno dają po oczach podczas słońca. Albo naprawdę trafiasz na zrypane monitory/konfiguracje sprzętowe, albo masz dziwne poczucie jasności w grach... bo jeżeli dla Ciebie DI jest grą za ciemną, to naprawdę coś musi być nie tak. :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5665
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 07 Paź 2024, 22:49
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez djcycu w 08 Lut 2012, 23:11

Tu chyba chodziło o to że przy jasnościach w pokoju nie da rady grać bo kolory się wydają ciemne :P Tak właśnie mam ja i albo zapuszczam roletę albo czekam do wieczora bo w żadną grę typu Stalker czy podobne kolorowo gry nie da się u mnie grać w dzień. Co do ciemności w stalkerze to BJ ma rację... Latarka o 15:oo w lecie to najgorszy szajs w każdym modzie. Myślę że nie będzie tak strasznie ciemno jak w niektórych modach. Mrok mrokiem ale nie do przesady.

PS: Chrome u mnie wyglądało dobrze i grało się dobrze nawet w dzień.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez paintball_0 w 08 Lut 2012, 23:45

Widać muszę mieć coś nie tak z oczami, bo mnie ten screen z CoJ 1 zwyczajnie kuje w oczy. Oświetlenie w nim nie jest naturalne. Naprawdę grałem w bardzo wiele tytułów na najróżniejszych silnikach i w gry na Chrome engine nie potrafię grać w dobrze oświetlonym pokoju. Istnieje jeszcze parę innych tytułów, ale techlandowy silnik góruje nad wszystkim innym.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez swirekster w 09 Lut 2012, 00:15

A w Chrome znalazłem raz pistolet maszynowy 8mm i szczelałem i wtedy nie widziałem nic przez te szczały. Ale ten Chrome paskudny...

Poważnie, przestańmy gadać o to co kto nie może zobaczyć bo nie ma karty graficznej i skupmy się na rzeczach ważnych. Takich jak radość, którą sprawiły mi rzeczy w skreenie laborki (czy co to jest)
Nareszcie w laborce znajduje się coś więcej, niż ciemne, puste pomieszczenia (może odbywały się tam eksperymenty z serii: "Paranormalny brak przedmiotów codziennego użytku, które powinny znajdować się w każdym szanującym się laboratorium, wydanie rozszerzone")
Rozumiem, że w normalnym Stalku laboratoria mogły zostać uprzednio ewakuowane (razem z kluczowym wyposażeniem), ale jeśli pomyślę, ze Naukowcy w pośpiechu zabierają stoliki, zlewki, krzesła... a zostawiają na miejscu tajne dokumenty, komputery lub nawet Zmutowane dzieci podłączone do aparatury... To zastanawiam się, czy byli to naukowcy, czy może Mięsacze w białych kitlach.
Awatar użytkownika
swirekster
Tropiciel

Posty: 273
Dołączenie: 06 Cze 2010, 20:36
Ostatnio był: 21 Mar 2017, 23:22
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 178

Re: [Lost Alpha] by dez0wave

Postprzez djcycu w 09 Lut 2012, 01:43

To nie były zmutowane dzieci tylko poltergeisty w fazie dorastania w kapsułach :) Co do laborek to są bardzo opustoszałe... Najlepszym laboratorium w samej wanilli było X18... Najwięcej zostawionego sprzętu z którego wiele można było wnioskować i snuć teorii cóż to się w zonie nie dzieje (coś dla ludzi którzy w grę grają po raz pierwszy) :D Potem już było X16 które też magazyny zaczyna przypominać no i X10 czy tam X19 które już do niczego nie jest podobne aż w końcu jest Sterownia Monolitu która wygląda najgorzej... Szczerze powiedziawszy to Sterownia jak i Zwęglacz jak na działające maszyny to spierdykane przez twórców gruntownie. Cieszę się że chłopaki się starają i naprostują to wszystko.

PS: Grałem sobie w moda R.M.O znalazłem tam sekretne laboratorium w tej bocznej uliczce na radarze. Wewnątrz jest tak samo jak w Sterowni Monolitu z tą różnicą że na końcu nie ma żadnego hologramu tylko sala z grubymi rurami niczym na zwęglaczu no i takie komputery przytwierdzone do słupów (jak te terminale w Chromie)... Czy to jakieś laboratorium z Alphy? Czy zwykły fanowski mod?
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości