Recenzje i dyskusja

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez KiziorDZN w 26 Kwi 2013, 19:39

Też już mam. Świetna okładka i rysunki w środku :)
Zacząłem wczoraj Milczenie Owiec więc z lekturą Ołowianego Świtu muszę się chwilkę wstrzymać.
KiziorDZN
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 09 Kwi 2013, 19:45
Ostatnio był: 26 Kwi 2013, 19:39
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Omnibus w 28 Kwi 2013, 10:44

Zaczałem wczoraj czytac książkę, i wszystkie znaki na okładce i papierze wskazują , że jest dobra.
Jak se myśle to szkoda , że Borys Strugacki nie dożył jej wydania. Ciekawe co by powiedział gdyby przeczytał...
Ale fragment z 'placem z ciężarówką" to jest jawna zrzynka z "Pikniku" Meesh :)
Awatar użytkownika
Omnibus
Łowca

Posty: 536
Dołączenie: 20 Lut 2013, 09:07
Ostatnio był: 01 Mar 2021, 15:28
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 153

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Meesh w 28 Kwi 2013, 16:16

??? tak?... cholewa, nie pamietam - "Piknik..." czytałem kawał czasu temu, i to w oryginale... nie wykluczam nawarstwienia osadów :E
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez marcel w 28 Kwi 2013, 16:37

Dokładnie tak, już czytając ten fragment zamieszczony na głównej miałem dokładnie takie same skojarzenia. Na samym początku "Pikniku...", gdy Red i Kirył idą do garażu po pełnego "pustaka", mijają taką właśnie ciężarówkę.

-Wypuszczą - mruczy - znam wszystkich sierżantów... I lejtantów też znam.. Nie podobają mi się te ciężarówki! Trzynaście lat pod gołym niebem i ciągle jak nowe... Dwadzieścia kroków dalej cysterna - zardzewiała, dziurawa jak sito, a one jakby prosto z fabryki.. Och, ta strefa!


Aż się zdziwiłem, że zamiast dyskretnie mrugnąć do czytelnika, szarpiesz go za ramię i tak jasno pokazujesz odniesienie do Strugackich - a tu zonk, okazuje się że wcale nie to miałeś na celu. ;)
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Wunderwaffe w 28 Kwi 2013, 16:46

Margarita mi pokazała taki fragment.

Tam jest Białoruś i jej niby-rezerwat, tak naprawdę gigantyczny kordon wojskowy i megapoligon dla całej FR, gdzie Putiny i inne Miedwiediewy mogą bezkarnie testować wszelkie rodzaje najbardziej nawet idiotycznych wunderwaffe pod pozorem obrony ludzkości przed nienazwaną grozą skądkolwiek.


Spodziewałem się nawiązań do forum, ale że JA zostałem aż tak doceniony? ;)
Image
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Voldi w 28 Kwi 2013, 17:39

Albo to takie ukryte smaczki, albo całkiem świadome działanie Meesha, który nie chce się przyznać :P Zdarzyło mi się znaleźć parę wyrażeń, które me oczy widziały, gdy standardowo "scrollowałem" forum, jakieś teksty z opowiadań itd. Chyba nawet gdzieś był mały fragment, który skojarzyłem z samym sobą ;)

Odnośnie samej książki, jej treści, fabuły, przeprowadzania czytelnika przez Zonę itd. wypowiem się (tak, jak obiecałem Meeshowi) dopiero po zakończeniu lektury. Czyli pewnie jutro :E

BTW. Odnośnie fragmentu cytowanego przez Wundera - Michał, nie boisz się, że Putiny już po Ciebie jadą? Nie jest to chyba tajne, że na Wschodzie o książce wiedzą i też doceniają ;)
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez pan kozaq w 28 Kwi 2013, 19:17

:arrowu:
Michał się nie ma co bać, SPAS-ę posiada :D
Z resztą, na pewno kilku znajomych (chociażby z forum) by mu pomogło...

Co do książki...
Na razie przeczytałem ogólnodostępny początek i modle się, aby odpowiedni człowiek dostarczył mi kompletne dzieło Meesha jaknajszybciej.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Meesh w 29 Kwi 2013, 20:12

Przez ostatnie dni poszło w cholerę nowych recenzji - linki w 1szym poście.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez margarita w 29 Kwi 2013, 22:54

Przeczytałam to skrobnę tu parę słówek. Naprawdę parę, bom zmęczona.

Bardzo podobała mi się twoja książka (i podoba cały czas, oczywiście). Faktycznie jest tak, jak mówiłeś na prelekcji - narracja pierwszoosobowa w czasie teraźniejszym pozwala wczuć się w akcję i w pełni ją odbierać. Aż się nie mogłam oderwać od lektury, a dzisiaj w nocy, kiedy zostało mi ok. połowy książki do przeczytania, to nawet mi się śniło, że ją czytam, więc... No. :D
Odczuwam teraz niedosyt i coś co odbieram jako zaczątek poksiążkowej depresji. No i mam nadzieję, że planujesz drugą część, bo umrę z ciekawości, co to były za
:

sny i badania.


Życzę dużo weny i tak dalej. :)
– Tato, dlaczego nie możemy jechać z tobą?
– (do siebie) Bo jesteś mortalem, synku, a ja nie lubię paradoksu.
Awatar użytkownika
margarita
Stalker

Posty: 191
Dołączenie: 14 Gru 2011, 19:17
Ostatnio była: 21 Lis 2015, 21:28
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 129

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Gertgar w 29 Kwi 2013, 23:01

Ja również skończyłem już książkę, i mimo że rozkręcała się traszkę powoli (z perspektywy całości widzę że miało to sens) to jednak cała końcówka już nie pozwoliła się człowiekowi oderwać, również nie mogę się doczekać kolejnych części. Jedynym minusem tej książki są powtarzające się niektóre zwroty (ktoś jeszcze zwrócił na to uwagę?), rzuca się to szczególnie w oczy jak czyta się książkę 'na raz'.
'Poza tym uważam, że Kartagina powinna być zburzona, a S.T.A.L.K.E.R. 2 wydany!'

Za ten post Gertgar otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Meesh.
Awatar użytkownika
Gertgar
Stalker

Posty: 123
Dołączenie: 31 Mar 2013, 20:36
Ostatnio był: 30 Gru 2021, 23:19
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 22

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Meesh w 30 Kwi 2013, 07:22

Gertgar napisał(a):Jedynym minusem tej książki są powtarzające się niektóre zwroty (ktoś jeszcze zwrócił na to uwagę?), rzuca się to szczególnie w oczy jak czyta się książkę 'na raz'.


Wypunktuj! koniecznie wypunktuj, sam chętnie zobaczę, bo mimo, że milion razy czytałem pod tym kątem, to mogło mi coś umknąć... :facepalm:
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Gertgar w 30 Kwi 2013, 11:11

Kurcze tak z głowy nie pamiętam, ale w wolnej chwili przejrzę książkę jeszcze raz i albo napiszę tutaj albo na PW. :p
'Poza tym uważam, że Kartagina powinna być zburzona, a S.T.A.L.K.E.R. 2 wydany!'
Awatar użytkownika
Gertgar
Stalker

Posty: 123
Dołączenie: 31 Mar 2013, 20:36
Ostatnio był: 30 Gru 2021, 23:19
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 22

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ołowiany świt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość