Recenzje i dyskusja

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Realkriss w 01 Wrz 2014, 18:05

Dziki, takie posty są nadzwyczaj proste do wytłumaczenia. Meesh ogłosił z Fabryką nabór opowiadań do antologii. W wyniku tego pisarze forumowi podzielili się na trzy grupy:
1. Wysłali opowiadanie i choć wcześniej obrabiali Meeshowi dupę równo, to teraz siedzą cichutko jak myszki pod miotłą, bądź zachowują wesołą neutralność.
2. Wysłali opowiadanie, ale nie boją się przyznać, że twórczość Meesha im się nie podoba i otwarcie o niej dyskutują.
3. Wysłali opowiadanie i przy okazji stali się zagorzałymi obrońcami Meesha i wielbicielami jego twórczości.

Ot i wszystko. Po opublikowaniu Antologii towarzystwo się przegrupuje w zależności od jej zawartości. Będzie na co popatrzeć.

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KoweK, Imienny, Kudkudak, Dziki.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 21 Gru 2023, 22:34
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Reklamy Google

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Gizbarus w 01 Wrz 2014, 18:11

To zalicz mnie proszę do mojej osobistej, czwartej grupy - "nie znosi Meesha, ale nie hejtuje go jak gimbus na każdym kroku" :caleb:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Realkriss w 01 Wrz 2014, 18:13

Moim zdaniem podchodzi pod grupę drugą.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 21 Gru 2023, 22:34
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez slawek73 w 01 Wrz 2014, 18:23

Realkriss napisał(a):Dziki, takie posty są nadzwyczaj proste do wytłumaczenia. Meesh ogłosił z Fabryką nabór opowiadań do antologii. W wyniku tego pisarze forumowi podzielili się na trzy grupy:
1. Wysłali opowiadanie i choć wcześniej obrabiali Meeshowi dupę równo, to teraz siedzą cichutko jak myszki pod miotłą, bądź zachowują wesołą neutralność.
2. Wysłali opowiadanie, ale nie boją się przyznać, że twórczość Meesha im się nie podoba i otwarcie o niej dyskutują.
3. Wysłali opowiadanie i przy okazji stali się zagorzałymi obrońcami Meesha i wielbicielami jego twórczości.

Ot i wszystko. Po opublikowaniu Antologii towarzystwo się przegrupuje w zależności od jej zawartości. Będzie na co popatrzeć.


W zalezności od pory dnia, samopoczucia, ilości wypitej kawy i wypalonych fajek, jestem grupa 1, 2 badź 3 :) Wolno mi no nie? ;)

Uwagi moderatora:

Ale całego posta cytować waćpan nie musiał - ati
Awatar użytkownika
slawek73
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 19 Maj 2014, 18:55
Ostatnio był: 07 Lut 2019, 17:26
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 32

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Terminus w 01 Wrz 2014, 21:05

Realkriss napisał(a):Ot i wszystko. Po opublikowaniu Antologii towarzystwo się przegrupuje w zależności od jej zawartości. Będzie na co popatrzeć.


Święta prawda. Ja gromadzę zapasy popcornu od kiedy dowiedziałem się o konkursie z "antologią" ;-)
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Meesh w 01 Wrz 2014, 21:16

Dodajcie jeszcze nieoficjalną grupę 5: "Nie wysłałem/am, bo i tak wiem, że Meesh to grafomański buc i by mnie nie przyjął, mimo że na pewno to zasługuję" :E
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Grzechu300 w 01 Wrz 2014, 21:33

Grupa - 6.Nie wysłałem, bo jak przeczytałem to co napisałem, to wyrzuciłem to do kosza, a później chlanie było ważniejsze niż natchnienie i pisanie. To moja grupa. :/

7.No, i oczywiście grupa - "Nie wysłałem, ale mam Mesza w znajomych na facebooku, to wpłacę mu czek na wakacje na Karaibach i sam coś napisze i zamieści za mnie. :piesek:
Вознаграждён будет только один.

Za ten post Grzechu300 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive slawek73.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez slawek73 w 01 Wrz 2014, 21:59

"Przykłady, jeśli już, bo nie uwierzę. A jeśli to picie do mnie, to jak już mówiłem wcześniej - pisałem w pierwszej osobie czasu teraźniejszego zanim jeszcze Meesh planował wydanie swojej pierwszej książki w uniwersum. Poza tym - że ku*wa co? TUTAJ? Kadzenie i słodzenie? Pomyliłeś fora - tutaj niewiele jest osób, które byłyby w stanie z sympatii zafałszować ocenę i powiedzieć, że coś jest dobre."

Fuck! cos mi cytowanie nie pykło... no, mniejsza z tym.

Gizbarus - To uwierz. Proszę: masz opowiadanie i posty pod nim. Pierwsze cztery czy pięć. Przeczytaj. I powiedz kurde, że nie mam racji. Szukałem jakieś 30 sekund.

viewtopic.php?f=85&t=24026

I jeszcze jedno bo nóz mi sie w kieszeni otworzył.

Cytuję kolege Pangia

"Robisz z siebie idiotę, świadomie bądź nie.
Raz, że w dziale „Literatura” mam może 10 postów, bo ani nie czytam opowiadań, ani mnie one nie interesują, ani nie czytałem żadnej książki o Stalkerze, bo po prostu nie przepadam za książkami. Trudno się mówi, wolę inne rozrywki, głównie granie w gry. Zresztą tak też trafiłem na forum: poprzez grę, nie „Piknik na skraju drogi”, nie przez film „Stalker”, nie poprzez LA, nie poprzez serię Metro, nie poprzez rosyjskie książki."

I ten osobnik, bo inaczej się o nim już nie wyrażę, wpada na forum dot. literatury, wkleja jakieś wulgarne, hejterskie, posty z IRC, po czym wypija mi kozaka, bo bronie KSIĄŻKI.
MASAKRA.
Awatar użytkownika
slawek73
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 19 Maj 2014, 18:55
Ostatnio był: 07 Lut 2019, 17:26
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 32

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Gizbarus w 01 Wrz 2014, 22:51

Jeden koleś, do tego jakieś multikonto, które pisało komentarze pod najbardziej gównianymi opkami na forumie, albo co najwyżej tymi ze średniej półki, jak pokazane przez ciebie. Twoją wypowiedź zrozumiałem raczej jako "kolesie udzielający się w dziale literatura mają swój klub wzajemnej masturbacji i chwalą swoje gówniane opowiadanka kiedy tylko mają okazję", niż "jakiś idiota piszący na X kontach szuka kolegów, więc robi za rzecznika autora". No, ale mniejsza o to - niby jakiś tam przykład klasy gównianej podałeś, niech ci będzie :P
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez KOSHI w 02 Wrz 2014, 08:19

Po pierwsze - jeśli chodzi o rzekomy kącik adoracji (czy jak kto woli analoacji) to nie wiem o czym ty sławek piszesz. Chyba mało na tym forum bywasz. To, że Uniemu, czy Gizbarowi chce się robić korekty to i tak dobrze. Może się niektórzy co nieco nauczą. Dwa - wybacz, ale większość tych opowiadań sama się kładzie i nie trzeba specjalnie się wysilać, żeby pokazać babole, jakimi są naszpikowane. A, że chłopaki robią to w ten, czy inny sposób, to już ich sprawa. Ja dawno dałem sobie siana z wchodzeniem do tego działu, bo zrobił się tam burdel. Poza tym, nie wiem, czemu dziwi cię, że jedne opki mają więcej Kozaków, a inne mniej i to nie koniecznie za wartość merytoryczną. Gizbarus za Samotność ma ze 30, a inne, wg. mnie lepsze, dostały z 5 może. I jakoś nikt nie płacze z tego powodu i jojczy, że pisze ładniej, lepiej, a ten gorzej, a więcej dostał, bo go bardziej lubią. To nie forum literackie, gdzie domorośli poeci onanizują się nad własnymi tekstami. Wejdź sobie na takie weryfikatorium.pl to poznasz, co to jest sroga korekta, jak ci z 3 razy przemaglują każde zdanie. Zresztą, ja jakoś nie widzę podniecania się przez chłopaków swoimi tekstami. Nie zawsze za cokolwiek napisanego dają w swoim gronie kozaki sobie. Nie zawsze krytyka jest taka cukierkowa, jak piszesz. opie*dol też się zdarza. Także wybacz, ale jedyną osobą, która się na chwilę obecną spina, to jesteś ty sam. Najpierw czepiasz się Dzikiego, a później, ni stąd, ni zowąd, nagle zaczynasz obrzucać gównem piszących pisząc o jakimś klubie masturbacji. Ludzi, którzy, wybacz, mają trochę lepszy dorobek pisarski na tym forum od ciebie. Trochę pokory. Poza tym mam wrażenie, że jeśli się ktoś wymądrza to właśnie ty sam. Napisałeś parę nie najgorszych tekstów i sodówka do główki uderzyła? Widzę, że wrócił etap ludzi, którzy coś tam napisali, albo i nie, a ego mają wielkie jak nie wiem co. Jak już chcesz pisać, że coś Ci się nie podoba, to nazywaj rzeczy po imieniu i mów, o kogo chodzi, a nie jakieś podchody i aluzje. Ja nie owijam w bawełnę. Nie podobało mi się pisanie Dzikiego, to to powiedziałem. Nie podobały mi się teksty Meesha to napisałem, co o nich myślę. Co mi się w nich podoba, a co nie, ale nikogo nie przekonywałem na siłę, że moje poglądy są jedyne. Równie dobrze innym może się podobać jego, a nie kogo innego pisanie, czy moje. Wolny wybór. Ma do tego prawo. Tylko, że jak chce się już wypowiadać, to niech to robi z klasą. Sam mi Kowek przyje*ał z 2 warny za chamskie komentarze i słusznie - należały się.

I tak na zakończenie:

Jak na razie to ja z twoich wypowiedzi widzę bardzo zapatrzonego w siebie kolesia, który myśli, że ma świetny talent literacki. Oby tak było, życzę Ci tego. Powodów, by widzieć Cię inaczej nie dajesz jednak. Także szanuj sławek innych, pisz normalnie jak człowiek, a nie zachowuj się jak kołtun, bo cię tu przestaną poważnie traktować. Fajnym jesteś użytkownikiem więc nie mam zamiaru prowadzić jakiejś wojenki. Ty napisałeś swoje, co myślisz o braci literackiej, ja napisałem odpowiedź. Skoro jest wolność słowa, to chyba mi wolno. Rewanż. Nie bierz sobie do serca moich słów, bo może ja tylko mam o tobie takie wrażenie i chciałbym się mylić. Tak po prostu, bo nie lubię kwasów. Jestem na tym forum z 4 lata, dział Literatura naprawdę długo regularnie przeglądałem i też wiele mi się rzeczy nie podobało, irytowały mnie, ale w końcu to olałem. Pisanie tu traktuje lajtowo tak jak panujące tu reguły i to się świetnie sprawdza. Takie to już jest forum.

Co do książek Meesha nie wypowiem się, pisałem o tym wcześniej. Jednym się podobaja, innym nie i tyle. Tekst natomiast do konkursu był rzeczywiście dobry i dużo bardziej mi się tamten styl pisania Michała podobał, niż obecny, ale niestety Michał końcówkę skopał. Jest chaotyczna, źle rozwiązana i nijak pasuje do całości. Gdyby była inna, to ok, można by polemizować, czy nie był to najlepszy tekst.

I to by było na tyle. Na odchodne powiem tylko tyle: panowie wróćmy do tematu książki, a nie róbmy bajzel bo obecna dyskusja idzie mocno w offtop. Temat o pisarstwie Meesha był już maglowany i wiele nie przyniósł. Fruwały tylko gówienka i nic z tego nie wynikło. Tak jak rozmawianie o czyichś gustach tutaj i sposobie oceniania innych opowiadań, czy książek. To nie ten dział i nie te post.

Pozdrawiam.
Image

Za ten post KOSHI otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Imienny, Pangia, slawek73, Dziki.
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 16 Paź 2023, 14:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez slawek73 w 02 Wrz 2014, 14:28

Oj nie ma problema :) Powiedziałem co mi lezało na watrobie i tyle ;) Oberwałem - trudno, nie pierwszy i nie ostatni raz :D jednego uparcie bede sie trzymał, bo w sumie o to chodziło mi w poprzednich postach - książek... STOP! prozy Meesha będę bronił zawsze. Nie z powodu antologii, sympatii, przekory czy czego tam jeszcze. tylko dlatego, ze to naprawde fajny kawałek literatury. I uwierzcie mi, mam z czym porównać. Mam 41 lat i od takiego knypa, konkretnie od 4 roku zycia czytam jak poje*any. To juz idzie w setki, co ja mówie w tysiace ksiązek, od cholernej klasyki po zakichane dzieła pani Meyer. Bo i to przeczytałem :D tylko szkla non stop w okularach zmieniam. Nie chwalę się - stwierdzam fakty. I jestem ku*ewsko wybredny. I nikt mi nie wmówi, że meeshowy stalker jest kiepski. NIKT. Na tym poletku nie odpuszczę :)
Awatar użytkownika
slawek73
Stalker

Posty: 189
Dołączenie: 19 Maj 2014, 18:55
Ostatnio był: 07 Lut 2019, 17:26
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 32

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Grzechu300 w 02 Wrz 2014, 17:01

slawek73 napisał(a): tylko dlatego, ze to naprawde fajny kawałek literatury.

Książki Meesha (i ogólnie fabrycznej zony) trzymają się na poziomie 5/10, 6/10, i niestety ku górze się nie pną. Niestety, zarówno OŚ jak i DB wyglądają schematycznie mniej więcej tak - {fajna akcja, klimat, nagle idiotyczny wątek/motyw psujący całe zbudowane wcześniej wrażenie}. Zapętlić ten schemat, i mamy Meeshową książkę.
Co nie zmienia faktu, że mam je wszystkie, tak samo jak książki z serii Metro 2033. Dlaczego? Ano, przyjemnie się je czyta, choć czasami człowiek ma ochotę książkę cisnąć w kąt, właśnie z powodu idiotycznych wątków/sytuacji. ;)
slawek73 napisał(a):I nikt mi nie wmówi, że meeshowy stalker jest kiepski. NIKT. Na tym poletku nie odpuszczę :)

Meesh zbudował najlepszą jak do tej pory wizję Strefy - mroczna, pełna niebezpieczeństw, gdzie każdy nabój się liczy. Tego zarzucić mu nie można, i tutaj rzeczywiście chylę przed nim czoła.
Natomiast ja twardo będę się trzymał tego, żeby ograniczyć ilość durnot w jego książkach. Jakby je wykopać, nie miałbym w zasadzie nic do zarzucenia jego twórczości, i spokojnie moja ocena książek podskoczyłaby do 9/10.

Widzisz Meeshu? Przepis na sukces Ci tu daję - mniej głupot, więcej elementów przetrwania i tajemnic i będziesz miał przyrost sprzedarzy taki, że sobie spokojnie pozwolisz nie tylko na wakacje na Karaibach, a nawet na prywatną wyspę! :piesek:
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ołowiany świt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości