Recenzje i dyskusja

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez sachiel24 w 24 Paź 2013, 13:42

Voldi napisał(a):A ja jednak myślę, tylko nie obraź się, że jesteś za bardzo świeżak, żeby głosić takie śmiałe tezy. Tak jak już padało, nawet w ciągu ostatnich dni, to nie jest typowe forum, gdzie wchodzisz i od razu mówisz co chcesz.

A cóż to za "śmiałe "tezy masz na myśli? Bronienie własnego zdania? I kiedy to wreszcie mogę się odezwać (najlepiej malutką czcionką, bo jeszcze ktoś usłyszy ;) )
Voldi napisał(a):Najpierw pokaż, że w ogóle warto Cię słuchać, a dopiero potem przemycaj swoje pomysły i ideologie. Taka rada od "wyjadacza". Inaczej - zjedzą Cię. Tak jak w Zonie: dzieci i koty głosu nie mają...

A jak mam niby to pokazać, jeśli nic nie mogę napisać, wg szanownego "wyjadacza" przed maturą?
I jakież to pomysły przemycam, o ideologiach już nie wspominając, skoro jedynie ośmieliłem się wyrazić moje zdanie o książce, i to - o zgrozo! - w wątku jej poświęconym?

Voldi napisał(a):Co do Pikniku - Mickiewicz już sporo lat leży i użyźnia glebę. A jednak większość podrostków urodzonych prawie 150 lat po jego śmierci zna, a przynajmniej kojarzy Pana Tadeusza, Konrada Wallenroda czy Dziady


Bardzo mnie to cieszy, ale chciałbym zauważyć, że "Pikiniku" z tego co mi wiadomo, nie ma w kanonie lektur. A i ten kanon z reguły zastępują u naszej kochanej młodzieży różnorakie "opracowania".
Voldi napisał(a):Tak samo "Piknik" - to taka lektura obowiązkowa dla fanów serii STALKER. Ja osobiście czytałem go 3 razy i zrobię to poraz czwarty, bo jest to jedna z książek, którą wybrałem jako bibliografię do prezentacji maturalnej.

Jestem pełen podziwu do Twojego zapału, niestety wspomniany wyżej wątek sugeruje, że nie wszyscy choćby słyszeli o tej "obowiązkowej lekturze".

xKoweKx napisał(a):Jak dla Ciebie frakcje nie wnoszą nic do świata do STALKERa to jakim cudem Twoja książka jest z uniwersum STALKERa?

Wiem, że to robota autora książki, nie moja, ale ośmielę się, jak to niemądry kot, wtrącić swoje 3 grosze. Odpowiadając : Przecież ma znaczek radioaktywności na okładce i duży napis S.T.A.L.K.E.R. ! Tylko kozaka brakuje, ale mam nadzieję, że dodadzą w następnej części :D ;) . A tak na poważnie, wielu autorów opierających się na jakichkolwiek wymyślonych światach, w swojej twórczości dodaje coś od siebie, albo przeinacza wykreowany wcześniej obraz. Dzięki temu nowa wizja tchnie świeżością, a bywa, że zyskuje też na spójności i logice (tak jest wg mnie z "OS" ) To się Licentia poetica nazywa fachowo, jeśli mnie pamięć nie myli.

xKoweKx napisał(a):Tutaj nie chodzi o realizm a raczej o klimat, które te frakcje nadają...


To już jest rzeczą gustu. Wg mnie na przykład jest na odwrót. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sam siadł przed klawiaturą i spłodził jakieś wiekopomne dzieło, przewyższające prozę pana Michała. Już zaczynam odkładać pieniążki do skarpety, czekając na ten bestseller.
Dobrej Zony
Dobrej Zony
sachiel24
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 21 Wrz 2013, 16:22
Ostatnio był: 10 Wrz 2014, 23:20
Kozaki: 3

Reklamy Google

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Meesh w 24 Paź 2013, 13:53

xKoweKx napisał(a):No widzisz, bo ja pierwszy trailer S.T.A.L.K.E.R.a obejrzałem w 2002 roku, zajarałem się nim w 2003 roku, panie dorosły. Więc znam tę serię dłużej od Ciebie. I zdziwię Cię - już wtedy były frakcje i to nawet więcej! Wystarczy zainteresować się tematem albo poczytać stare dokumenty z fabułą GSC. Po prostu mało wiesz i trochę za mało jak na "pierwszego stalkera w Polsce". :D


Kowek, synku. Masz na forum dziewczynę, czy przed chłopcami się tak popisujesz? :E
Wiem, że były frakcje. Nawet wiem, jak się nazywały. Nawet czytałem książki, w których występują, czego o Tobie powiedzieć chyba nie można, więc nie próbuj prężyć zwojów mózgowych, bo nie robi to na nikim wrażenia.

Powtarzam raz jeszcze: fabryka Rostok była o wiele lepsza ze Strągławem, niż Barem i siedzibą pajaców z Powinności. Frakcje w formie, w jakiej trafiły do gry (pseudomilitarystyczne masowe bojówki z nieskończoną ilością spawnujących posiłków) są najbardziej rażącym zachwianiem równowagi świata STALKERa.

Koniec offtopa, bo to nie o tym temat.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Kudkudak w 24 Paź 2013, 15:29

sachiel24 napisał(a):Jestem pełen podziwu do Twojego zapału, niestety wspomniany wyżej wątek sugeruje, że nie wszyscy choćby słyszeli o tej "obowiązkowej lekturze".


Ale Ty jesteś durny.


Żeby jednak nie było offtopu wtrącę swoje dwa grosze:

- jeśli chodzi o tytuł "Ołowiany Świt", to ja zinterpretowałem to jako "kolejny dzień zaczynający się rozpierdolem" :caleb: Nie pomyliłem - w książce jest stanowczo za dużo akcji, a zbyt mało monologu. Ciągła gadka o samotności stalkera, a praktycznie jej brak :E

- mi też bardzo brakowało frakcji ponieważ przecież to one po części budują świat Zony. Nie wyobrażam sobie postnuklearnej Zony bez patrolów Powinności czy gadki Wolnościowców, już nie wspominając o (według mnie) najbardziej wyrazistej frakcji, czyli Monolicie. I nie mówmy że to nierealne, bo samo to że coś takiego jak Trampolina albo pijawla istnieje to cuda na kiju. Jakoś się przyzwyczaiłem, na początku nawet mi się to podobało, ale gdy czytałem OŚ drugi ra, stwierdziłem że brak frakcji w Zonie to tak jak wyjście na mróz w krokodylkach.

Amen.
Image
Image Image Image Image Image

Za ten post Kudkudak otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Voldi.
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Realkriss w 24 Paź 2013, 15:36

Rozumiem, że jak Meesh powie, że koniec offtopa, to koniec offtopa, ale zaryzykuję.

Owszem, robi wrażenie, na przykład na mnie i to na pewno nie ze względów matrymonialnych, bo Kowek raczej mógłby być moim synem.

Książka "Ołowiany świt" jest, jaka jest, jednym się podoba, a innym nie (w tym mnie).
Jako pozycja wydawnicza na rynku uniwersum STALKERa jest bardzo ważna, to jest pewne.
Ale imidż autora książki, który wykłóca się na forum z każdym, kto się odważy cokolwiek w niej skrytykować, traktuje wszystkich dookoła protekcjonalnie i uważa się za alfę i omegę jest dla mnie niezrozumiały marketingowo.

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia, Universal.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 21 Gru 2023, 22:34
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Meesh w 24 Paź 2013, 15:44

Bo to nie marketing, tylko ja. Zostałem wywołany do tablicy, to się odzywam.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Red Liquishert w 24 Paź 2013, 16:01

UWAGA! Druga część poniższej wypowiedzi może zostać uznana za obraźliwą!*


"[...] Zostałem wywołany do tablicy, to się odzywam." - jednak nieco zbyt agresywnie, moim skromnym zdaniem. Książka jest naprawdę bardzo dobra, ale dzięki krytyce kolejna może być jeszcze lepsza. Krytyka jest nieodłączną towarzyszką każdej książki - trzeba ją zaakceptować. Nie mówię tu o frakcjach, bo to już "lekko" kłóci się z wizją Strefy autora, a ten nie powinien dodawać do książki czegoś, czego sam w niej nie chce widzieć.

Cytat z sachiela24

"[...] Ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sam siadł przed klawiaturą i spłodził jakieś wiekopomne dzieło, przewyższające prozę pana Michała. Już zaczynam odkładać pieniążki do skarpety, czekając na ten bestseller.
Dobrej Zony" - cytując klasyka: "Ale Ty jesteś durny". Po co ten sarkazm? Człowiek wyraził swoje zdanie, a ty zamiast to zignorować/rozpocząć dyskusję (wedle woli) prezentujesz postawę Wielkiego Pana, Mistrza Sarkazmu. Po co?

Dobra, koniec off-topa...
Bydlę z pana, panie Red

Za ten post Red Liquishert otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kudkudak.
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Meesh w 24 Paź 2013, 16:53

O.K., przyjęte. Pokora nigdy nie była moją mocną stroną, ale postaram się trzymać w ryzach.
Jeśli kogoś uraziłem - przepraszam wszystkich (za wyjątkiem Kowka :E ).

Czasami nie wiem, na ile w ogóle *można* mi się wypowiadać z racji, hm, zaangażowania osobistego w temat.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez sachiel24 w 24 Paź 2013, 21:18

Kudkudak napisał(a): sachiel24 napisał(a):Jestem pełen podziwu do Twojego zapału, niestety wspomniany wyżej wątek sugeruje, że nie wszyscy choćby słyszeli o tej "obowiązkowej lekturze".



Ale Ty jesteś durny.


Ale Ty jesteś inteligentny ;) Brak argumentów, prawda?

Kudkudak napisał(a):
sachiel24 napisał(a):Jestem pełen podziwu do Twojego zapału, niestety wspomniany wyżej wątek sugeruje, że nie wszyscy choćby słyszeli o tej "obowiązkowej lekturze".


Red Shoahert napisał(a): cytując klasyka: "Ale Ty jesteś durny". Po co ten sarkazm? Człowiek wyraził swoje zdanie, a ty zamiast to zignorować/rozpocząć dyskusję (wedle woli) prezentujesz postawę Wielkiego Pana, Mistrza Sarkazmu. Po co?


No, jeśli taka "kozacka" riposta, to dla Ciebie klasyk, to współczuję. Co do zdania użytkownika Kowka, to nic mnie do jego widzimisię, ale sposób wypowiedzi jaki zaprezentował był na tyle napastliwy, że musiałem zareagować ( a wierz mi, powstrzymywałem się ;) )

Realkriss napisał(a):Ale imidż autora książki, który wykłóca się na forum z każdym, kto się odważy cokolwiek w niej skrytykować, traktuje wszystkich dookoła protekcjonalnie i uważa się za alfę i omegę jest dla mnie niezrozumiały marketingowo.


Autor ma prawo bronić swojej książki, tak jak każdy inny ma prawo po niej pojechać. Postaw się na jego miejscu. Rzecz w tym, że obie strony powinny się uzbroić w argumenty, a nie "widzimisię". Wiadomo, że wizja Zony z mutantami, anomaliami i Emisjami to (fascynująca) mrzonka, i nie ma sensu próbować tego bronić. Z frakcjami nie jest już tak pięknie, bo są zwykłymi organizacjami, które w realnym świecie mogłyby zaistnieć, i dlatego można o tym podyskutować. Ale argumenty w stylu "w grze są" są nic nie warte, o ile nie potrafi się ich uzasadnić choćby pseudologicznie (bo logicznie to raczej nie). Więc wszystkich fanów frakcji prosiłbym o odpowiedzi na pytania - kto, z czego i w jaki sposób ich wspiera i finansuje, załatwia rekrutów/zaopatrzenie/fikuśne kombinezony. Jeśli wszystko pięknie wytłumaczycie, to może nawet Meesh je dorzuci w drugiej części "Świtu", jeśli taki powstanie.
Jasne, że książka nie musi się wszystkim podobać, ale skoro bierzemy udział w dyskusji, to róbmy to na poziomie. Inaczej wyjdzie z tego bajzel, albo inny Kudkudak ;)
Dobrej Zony

Za ten post sachiel24 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Pangia.
sachiel24
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 21 Wrz 2013, 16:22
Ostatnio był: 10 Wrz 2014, 23:20
Kozaki: 3

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Red Liquishert w 24 Paź 2013, 21:31

"No, jeśli taka "kozacka" riposta, to dla Ciebie klasyk, to współczuję. Co do zdania użytkownika Kowka, to nic mnie do jego widzimisię, ale sposób wypowiedzi jaki zaprezentował był na tyle napastliwy, że musiałem zareagować ( a wierz mi, powstrzymywałem się)"

No, to skoro nic cię do jego widzimisię, to... no właśnie, wracamy do punktu wyjścia - po co? Chciałeś błysnąć sarkazmem? W ten sposób nie zbudujesz sobie pozycji na tym forum.
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez sachiel24 w 24 Paź 2013, 22:03

Przeczytałeś, ale nie zrozumiałeś. Spróbuj jeszcze raz, od momentu, w którym uciąłeś mój cytat wielokropkiem. Żeby nie off-topować na potęgę, to dodam, że odnosiłem się do jego wypowiedzi, krytykującej brak frakcji w "OS". Ty natomiast walisz pięknego, personalnego off - topa.

Red Shoahert napisał(a): Chciałeś błysnąć sarkazmem? W ten sposób nie zbudujesz sobie pozycji na tym forum.

No patrz, przejrzałeś moje mroczne, podstępne zamiary :) Widać, że z Tobą nie przelewki :D
Kolego, w skali Polski, o świecie już nie mówiąc, forum Stalkera nikogo nie interesuje. Jest to ułamek promila społeczności. Wierz mi, że mam na głowie inne rzeczy niż próba "błyśnięcia" przed tą nikłą publicznością. Ale książka mi się podobała (poza kilkoma fragmentami) i mierzi mnie, jak ktoś, kto samemu niewiele (bądź nic) osiągnął na rynku wydawniczym jedzie sobie po niej bez odrobiny twardych argumentów. To jest wg mnie off-top. I następnym razem bądź tak miły ustosunkować się do moich wypowiedzi na temat "OS", a nie personalnych gierek.
Dobrej Zony
sachiel24
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 21 Wrz 2013, 16:22
Ostatnio był: 10 Wrz 2014, 23:20
Kozaki: 3

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez Red Liquishert w 24 Paź 2013, 22:17

Dobra, kończmy więc "personalnego off-topa" i podajmy sobie dłonie, bo z tego co widzę, to ten temat jest o OŚ, a ja tu "Modę na Sukces" rozpoczynam. Off-topa koniec, OK?
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Recenzje i dyskusja

Postprzez KoweK w 25 Paź 2013, 00:04

Meesh napisał(a):Kowek, synku. Masz na forum dziewczynę, czy przed chłopcami się tak popisujesz? :E

Mutatio controversiae czy jakoś tak. :terminus: Innych argumentów nie masz, czy tylko takie, które nie są jakkolwiek związane z tematem?

Meesh napisał(a):Wiem, że były frakcje. Nawet wiem, jak się nazywały. Nawet czytałem książki, w których występują, czego o Tobie powiedzieć chyba nie można, więc nie próbuj prężyć zwojów mózgowych, bo nie robi to na nikim wrażenia.

Po co ta spina?
Skoro wiesz, że były frakcje, to czemu wcześniej napisałeś:

Powiem ci - Zona z tamtych czasów była o wiele lepsza od tego, co dostaliśmy w 2007, bez frakcji, bez tłumu, bez Baru na fabryce Rostok.


Panie Gołkowski, coś pan ściemniasz i to nieźle... Już pominę to, że uważasz się za wielkiego fana S.T.A.L.K.E.R.a, a zarejestrowałeś się dopiero wtedy gdy napisałeś swoją książkę. Przypadek? Nie sondzę. :caleb: (Nie bierz tego podkreślonego na serio. :) )

Realkriss napisał(a):Owszem, robi wrażenie, na przykład na mnie i to na pewno nie ze względów matrymonialnych, bo Kowek raczej mógłby być moim synem.

Coś mnie ominęło lub czegoś nie przeczytałem? Bo nie rozumiem. :E

sachiel24 napisał(a):ale sposób wypowiedzi jaki zaprezentował był na tyle napastliwy

Napastliwy? Ta... Bo to ja zacząłem jakimiś cynizmami pierwszy sypać, że w 2004 nie znałem STALKERa i byłem za młody. W wieku 12 lat człowiek już całkiem dobrze kojarzy rzeczy. :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1473

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ołowiany świt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości