Survarium - ogólna dyskusja

Ogólnie rzecz biorąc, porady Beara Gryllsa dotyczące przetrwania można zastosować także w przypadku odwodnienia.

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Pangia w 25 Kwi 2013, 16:54

Nie, bo nie będę w to grał. Grywałem w MMORPG (głównie przeglądarkowe, kiedyś chciałem też zagrać w Tibię :facepalm:, ale uratował mnie internet niezdolny do grania w sieci), ale znudziło mnie to z kilku powodów, z czego trzema czterema głównymi były:
- fatalny support - dowolna osoba mogła naubliżać Tobie, Twojej rodzinie i sąsiadom i była całkowicie bezkarna:
jakiś tuman, który dorwał się do stołka admina na The West napisał(a):Żaden screen i pod żadną postacią nie jest on dowodem !!! - Screen można z prefabrykować w zwykłym poincie i może to zrobić największy laik tak ze opieranie się na czymś takim jest niedorzeczne dlatego tez nie jest on dowodem.

...ewentualnie admini mieli Cię po prostu w dupie (a czasami to Ty dostawałeś bana za obrazę admina/spam w ticketach do supportu), a po zgłoszeniu jakiegokolwiek błędu w grze dostawałeś jedną z odpowiedzi:
• "Proszę to zgłosić na forum/za pomocą ticketu/e-maila/gołębiem pocztowym" (czyli inaczej, niż to zrobiłeś)
• "Za błędy w grze nie odpowiadamy/Czekamy, aż technicy z [nazwa firmy] naprawią ten błąd/Ch♥j nas to obchodzi, że nie działa - nie płacisz, nie masz prawa mieć pretensji"
• "Jest to błąd graficzny, odśwież stronę/zmień przeglądarkę/zrób format C/usuń system32 z folderu Windows"
- dzieciarnia, która miała podnietę na widok swojej zajebistej postaci
- fakt, że - dla przykładu - grając w The West po tygodniu bylem w okolicach 10. poziomu, a topka była za lvl50, chociaż każdy wypisywał w profilu, że nie korzysta z konta premium
- no i jeszcze zapomniałem o kontach premium dla zbyt bogatych ludzi/zbyt rozpieszczonych gimbusów/zbyt głupich ludzi uznających równie głupią grę za ważniejszą od ich życia

Uwagi moderatora:

Cool story bro, ale co to ma za związek z tematem - Soviet
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Fender w 25 Kwi 2013, 18:58

Jaka znowu Prypeć...?


Skoro nie nazwali czegoś po imieniu to jak ciemnogród mamy twierdzić, że jest inaczej? To oczywiste, że w jakimś stopniu wzorują się na tym mieście. Robią to jednak mizernie co potwierdzają filmiki.

Bo to nie jest S.T.A.L.K.E.R.... Ile razy wam trzeba to tłumaczyć.


Nie jest, ale sami twierdzą iż tytuł będzie duchowym następcą Stalkera, więc skojarzenia rzeszy userów są trafne, nawet jak jaśnie Kowek tłumaczy, że nie. Według mnie będzie marketingowym następcą, którego ociosają ze wszystkiego co było piękne w tym tytule. Zamiast czerpać z dorobku i iść ścieżką, którą wytyczali, robią coś co nie ma szansy zaistnienia. Pamiętajmy, że sukces stalker odniósł nie na zachodzie, a na wschodzie. Gdyby jawnie odnieśli się do S. miałoby to siłę przebicia. Zrezygnowanie z trybu mmo, a drążenie fpsa z pogłębieniem elementów rpg. To jest pewne, że gra jak i poprzedniki (czyt. Stalker) nie zaistnieje w większym stopniu na zachodzie, który jest przytłoczony innymi produkcjami. Na rynku słowiańskim z kolei będzie to kolejna klapa, gdyż większość osób pragnąca zostać zmieciona klimatem, padnie ze śmiechu. Nie twierdzę, że projekt za x lat po x wersjach nie ewoluuje i nie zaowocuje to czymś sensownym, ale po zwiastunach twierdzę iż coś tego typu nie ma żadnej racji zaistnienia wśród szerszej publiczności. Chociaż nie. Może i zaistnieje, ale równie szybko zostanie zapomniane.
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Jasina w 25 Kwi 2013, 19:24

Fender napisał(a):Nie jest, ale sami twierdzą iż tytuł będzie duchowym następcą Stalkera, więc skojarzenia rzeszy userów są trafne, nawet jak jaśnie Kowek tłumaczy, że nie. Według mnie będzie marketingowym następcą, którego ociosają ze wszystkiego co było piękne w tym tytule. Zamiast czerpać z dorobku i iść ścieżką, którą wytyczali, robią coś co nie ma szansy zaistnienia. Pamiętajmy, że sukces stalker odniósł nie na zachodzie, a na wschodzie. Gdyby jawnie odnieśli się do S. miałoby to siłę przebicia. Zrezygnowanie z trybu mmo, a drążenie fpsa z pogłębieniem elementów rpg. To jest pewne, że gra jak i poprzedniki (czyt. Stalker) nie zaistnieje w większym stopniu na zachodzie, który jest przytłoczony innymi produkcjami. Na rynku słowiańskim z kolei będzie to kolejna klapa, gdyż większość osób pragnąca zostać zmieciona klimatem, padnie ze śmiechu. Nie twierdzę, że projekt za x lat po x wersjach nie ewoluuje i nie zaowocuje to czymś sensownym, ale po zwiastunach twierdzę iż coś tego typu nie ma żadnej racji zaistnienia wśród szerszej publiczności. Chociaż nie. Może i zaistnieje, ale równie szybko zostanie zapomniane.

Może gdzieś tam rację masz, może faktycznie Survirum nie trafi do szerokiej publiki, może stać się tak że gra w pewnym momencie "zaginie gdzieś w odmętach internetu". To oczywiście możliwe, ale z własnego doświadczenia wiem że prędzej czy później taki tytuł zostanie kiedyś "odkopany" przez ludzi i możliwe że przeżyje "drugą młodość". Osobiście uważam, że gra mimo wszystko zjedna sobie grupę wiernych fanów, którzy będą ją napędzać. I głęboko wieżę w jej sukces. :)
Awatar użytkownika
Jasina
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 22 Mar 2013, 19:18
Miejscowość: Inowrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez ZiomB w 25 Kwi 2013, 19:34

Jasina napisał(a): gra w pewnym momencie "zaginie gdzieś w odmętach internetu".


Ekhem.. a od czego mamy naszą maszynkę do robienia pieniędzy? Mówię o Team Fortress 2 naturalnie. :caleb:
Wystarczy by Vostok Games dogadało się z Valve. Survarium wymiera? Proszę bardzo, za zagranie w Survarium od dnia x do dnia x otrzymasz 10 superaśnich itemków do Team Fortress 2.
Śmieje się, ale w ten sposób zagrałem w inną darmową grę - Spiral Knights. Po daniu z niej jednego itemka do TF2 zagrałem w nią, obecnie mam w nią przegrane 900 h na Steam :caleb:
Gra jakoś nie robi szumu w internecie, a jednak sporo osób w nią gra. ;)
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Gertgar w 25 Kwi 2013, 20:01

Nie rozumiem czemu tak się obawiacie o przyszłość Survarium, skoro takie głupie gry jak DayZ i WarZ mają swoich fanów i istnieją na arenie międzynarodowej to czemu nie miała by zaistnieć znacznie ambitniejsza gra też w klimacie survivalu, szczególnie że ludzie mają już zdecydowanie dość klonów WoW'a i siłą rzeczy szukają jakiegoś ciekawszego MMO. Poza tym przeraża mnie fakt że kolega powyżej ocenia grę po obejrzeniu 5 filmików prezentujących póki co tylko jeden tryb rozgrywki (PvP) i wróży z fusów że gra zostanie zapomniana ble ble ble, wejdź człowieku na forum Survarium to zobaczysz że zainteresowanie grą jest spore i to wcale nie tylko ludzi ze 'wschodu'.

Edit:

Fender napisał(a):Skoro nie nazwali czegoś po imieniu to jak ciemnogród mamy twierdzić, że jest inaczej? To oczywiste, że w jakimś stopniu wzorują się na tym mieście. Robią to jednak mizernie co potwierdzają filmiki.


No wcale nie takie oczywiste kolego, ponieważ Survarium nie zamyka się tylko w obrębie Zony ze Stalkera, katastrofa ekologiczna ma wymiar i zasięg globalny, co zostało nieraz powiedziane i mapka 'szkoła' bo domyślam się że do niej pijesz, wcale nie musi być wzorowana na Prypeci i mieć z nią cokolwiek wspólnego.
'Poza tym uważam, że Kartagina powinna być zburzona, a S.T.A.L.K.E.R. 2 wydany!'
Awatar użytkownika
Gertgar
Stalker

Posty: 123
Dołączenie: 31 Mar 2013, 20:36
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 22

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Fender w 25 Kwi 2013, 20:58

^^^^
Osobiście nie wierzę, że ludzie tworzący niegdyś Stalkerową Prypeć, całkowicie odcięli się od macierzy. Ja tu widzę dwie możliwości. Albo na siłę próbują pokazać, że związek ze stalkerem zostaje zakończony i ich wizja martwego miasta przeżywa renesans (Co według mnie jest słabe). Albo próbują nawiązywać do Prypeci w sposób zbyt luźny tj. brak klimatu, zagubienie wizji czegoś "dotkniętego" i "skażonego" nie tylko ekologicznie, ale i duchem czasu (Co według mnie również jest słabe).
Zdaję sobie sprawę, że to co teraz widzimy to są pre-aflowe trailery i ostatecznie gra może zwalić mnie na podłogę pokornym klęknięciem i przeprosinami. Patrząc jednak na bieżąco to projekt jest napędzany niedosytem na stalkera, przez co kreacja uniwersum survarium jest przez wielu postrzegana jak przez różowe okulary (i nie chodzi tu tylko o cukierkowatość grafiki).
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Gertgar w 25 Kwi 2013, 21:47

No ok, ale tak jak pisałem, mapa którą (naprawdę nie wiem czemu) porównujesz do Prypeci jest mapką PvP, to taki battleground jak w WoW'ie, żadna z zaprezentowanych lokacji nie jest lokacją do trybu PvE, nie jest to cześć 'globalnej mapy' w której może tak a może nie będzie nam dane odwiedzić Prypeć.
'Poza tym uważam, że Kartagina powinna być zburzona, a S.T.A.L.K.E.R. 2 wydany!'
Awatar użytkownika
Gertgar
Stalker

Posty: 123
Dołączenie: 31 Mar 2013, 20:36
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 22

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez KoweK w 26 Kwi 2013, 17:06

Fender napisał(a):Skoro nie nazwali czegoś po imieniu to jak ciemnogród mamy twierdzić, że jest inaczej? To oczywiste, że w jakimś stopniu wzorują się na tym mieście. Robią to jednak mizernie co potwierdzają filmiki.

Przecież wszystkie lokacje, które widzimy na filmach są jakoś nazwane. Pewnie ta Twoja "Prypeć" to jest lokacja o nazwie "Szkoła".

Fender napisał(a):ale sami twierdzą iż tytuł będzie duchowym następcą Stalkera

Proszę mi dać źródło do jakiejś wypowiedzi, w której tak twierdzą. Z tego, co mi wiadomo, od pierwszego dziennika była gadka, że chca zrobić grę bardziej "światową", a nie zamkniętą na post-sowiecki klimat. To nie jest żaden S.T.A.L.K.E.R. i nikt nie ma oczekiwać, że ta gra nim będzie - w kółko to powtarzają fanom, którzy tego oczekują, jak widać bez skutku...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5646
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Ardas w 26 Kwi 2013, 17:29

Skończy się na tym, że jedni te grę pokochają, drudzy znienawidzą. Jak WoW'a.
Ardas



Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez zerohunter w 29 Kwi 2013, 22:08

Dobra, a jakieś terminy ktoś znalazł, kiedy chociaż napiszą kto się dostał albo premiera alfy?
zerohunter
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 03 Mar 2013, 13:18
Kozaki: 1

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez Universal w 29 Kwi 2013, 22:13

Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Survarium - ogólna dyskusja

Postprzez StalkerCiastek w 03 Maj 2013, 20:07

Co za różnica czy to sowieckie post-apo czy jakieś inne, bardziej "falloutowe" powiedzmy. Jedno i drugie to samo, obydwa klimaty prawdopodobnie odnajdą się w grze i zleją w jeden. To będą takie same zniszczone lokacje jakie widzieliśmy w Stalkerach. Przecież dowolną lokację z Survarium można by podpisać: "Zona Czarnobylska" i kto by się czepiał? Nikt by różnicy nie zauważył.
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron