FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Wasze uwagi dotyczące strony i forum Stalker.pl

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez KOSHI w 01 Cze 2014, 21:14

Dokładnie + ogarnięcie tematu Carsteina przez moda jak piszesz. Warsztaty pisarskie to oczywiście teksty, które są poniżej przyzwoitego poziomu i też tematy jak pisać, zapytania nowych userów etc.. Co do niebieskiego nika - czy moglibyście się zastanowić nad osobami, które wymieniłem we wcześniejszym poście, a które nie mają jeszcze niebieskiego nika? Chciałbym wiedzieć, jak widzicie wymienione kandydatury? Co muszą zmienić, co poprawić, itd. i czemu nie nadają się na przykład.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1325
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 11 Wrz 2024, 19:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Reklamy Google

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Kudkudak w 01 Cze 2014, 21:21

Toć pisałem o potrójnym podziale tego działu zamiast rozdrabniania na 5 części.

A BTW echelon się nadaje? Wiem, że pisze dobre, surowe opinie, ale zauważ że rzadko wpada na forum. Kurde, najlepiej właśnie byłoby wybrać między RK albo echelonem, ale sami widzicie :F
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Method w 01 Cze 2014, 21:32

Gizbarus mam nadzieję że czysto humorystycznie piszesz. Obecną "listę Carsteina" robiłem ja, sam. Całą. Dawna lista wyglądała na zasadzie "tytuł opowiadania"+ odnośnik. Przejrzałem cały dział literatury, spisałem wszystkie opowiadania, spisałem oceny, obliczyłem średnie, spisałem cytaty, opracowałem cały wygląd spisu (kolorki, odnośniki itd). To wszystko wysłałem Carsteinowi, bo on był autorem tematu i mógł podmienić listę. Tak więc ja zrobiłem wszystko, on zrobił ctrl+c, ctrl+v. W zamian za to nad listą jest dopisane w nawiasie "pomagał method". Tyle. Już nawet wolę nie myśleć co by było gdybym do klawisza napisał że ma mi teraz dać niebieski kolorek, bo mi się należy.

Też jestem za tym by skasować rangę, bo to już nie pierwszy raz gdy paru osobom się "przewraca w czterech literach" z powodu kolorku. Z sugestii proponuję zweryfikować Dzikiego, pisał dosyć miernie w porównaniu do innych (pamiętam jego pierwsze opowiadania jako opowiadacza), do tego od prawie roku nie pojawił się na forum.
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Gizbarus w 01 Cze 2014, 21:38

Meth, to już nieistotne - Kowke odkrył karty, niepotrzebnie tylko wodził mnie za nos i udawał. Co do listy, to nie mam pojęcia kto, co, jak i gdzie. Skoro to ty odwaliłeś większość roboty, to albo należy się Carsteinowi karny kutang w plecy za chamstwo, albo tobie za to, że nie umiałeś dojść swoich racji :P

Jakiś rok temu już niby robiono porządki w niebieskich, ale fakt, że Dziki znów zaginął w pomroce dziejów. I czy tylko ja, czy inni też zauważyli, że praktycznie większość z tych, co dostali rangę, nagle zaczęło się mniej pojawiać na forum i udzielać w przypisanym im w sumie dziale? :E
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Method w 01 Cze 2014, 21:55

Gizbarus napisał(a):Skoro to ty odwaliłeś większość roboty, to albo należy się Carsteinowi karny kutang w plecy za chamstwo, albo tobie za to, że nie umiałeś dojść swoich racji :P

Widzisz, może to kwestia wychowania, może osobowości- ja jestem w stanie zrobić coś bezinteresownie. Nie pisałem tego by się żalić że nic nie mam, tylko aby uzmysłowić Ci że czasem można coś zrobić tak od siebie, dla dobra ogółu, a nie tylko swojego. ;)
Image

Za ten post Method otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus, Kudkudak.
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Wiewi0r w 01 Cze 2014, 22:51

Odezwę się jako głos gównarzerni pod względem forumowego stażu. Bo tu tylko "elyta" się wypowiada :suchar: A co mi tam.
Jestem za restrukturyzacją działu - Szkice/Pretendenci i Opowiadania popieram całą parą - nie mam czasu ostatnio przeczytać nawet tych opowiadań, o których wiem, że warto - nie wspominając o innych. Zastanawiam się tylko czy dział "szkoła pisania" ma sens. Będziemy brać udział/prowadzić korespondencyjne warsztaty? A może konkursy dla debiutantów?

Inną wątpliwością moją jest, czy ewentualne twory spoza uniwersum umieszczać osobno? Moją propozycją jest odróżnianie ich na poziomie tematu. Coś w nazwie-napis, może ikonka dodana do tytułu. Robota dla moderatora?

Co do błękitnej rangi - zgadzam się, że jest niejasny system przyznawania; ale co z tym zrobić, powiem szczerze - nie wiem, nie znam się, nie interesuje mnie to - zarobiony jestem.

A Uni, który dzielnie czyta chyba wszystko co pojawi się w dziale, i opiernicza złe teksty. Choć zgadzam się, że niektórym trzeba uświadomić, że piszą źle, nie musisz być aż tak okrutny... :(

P.S.: Panie Kowek, czy historia foruma dalej powstaje?
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez KoweK w 01 Cze 2014, 22:57

Wiewi0r napisał(a):P.S.: Panie Kowek, czy historia foruma dalej powstaje?

Bardzo powoli. Od czasu do czasu dopisuję kolejne rzeczy. Jak skończy mi się semestr w szkoleniach, to będę mógł spokojnie sobie przy niej usiąść przy którymś weekendzie.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Realkriss w 01 Cze 2014, 23:38

Witam wszystkich.
Przeczytałam całą Waszą deliberację. Ze względu na to, że czytam wszystkie opowiadania, a do robienia spisu do ewentualnej antologii długo nad nimi siedziałam, mam spore pojęcie o tym, co się w dziale Literatura dzieje, i:

Bałagan jest i dobrze by było coś z tym zrobić, ale nie na zasadzie jaką zaproponował Glaeken, czyli "zróbcie, uporządkujcie", bo to nie robota dla "wszystkich". Moderator jest jedynym rozwiązaniem. Nie powinien być wybrany spośród twórców, uważam, jeśli ktoś napisał choć jeden tekst, to do moderowania tematu od razu się nie nadaje, bo brak mu potrzebnego obiektywizmu.

Za priorytetowe działania do zrobienia rewolucji, a potem porządku w temacie Literatura uważam:
1. Zrobienia porządku z rangami, ale nie rezygnowania z nich.
2. Nie kasowania żadnych tekstów, nawet najgłupszych, bo ludzie się starają. Natomiast skasować bezlitośnie te, które jacyś dowcipnisie przesyłają "dla beki".
3. Segregacja działu na poddziały, jak to proponował KOSHI.
4. Skrupulatne sczytywanie całości na bieżąco i segregowanie jej.
5. Absolutnie nie wprowadzania podziału: najlepsze - najgorsze. Uważam, że to powinni oceniać czytelnicy, a nie żadne gremia.
6. Lista Methoda i jego pomoc.
7. Obiektywizm, solidność i wiedza merytoryczna moderatora działu.

Mogę Wam to zapewnić, mogę się tego podjąć i zostać moderatorem działu Literatura, jeśli obdarzycie mnie zaufaniem, ale z góry zapowiadam, że nie wszystkim może się to spodobać, bo nie będzie kolesiostwa i kwękania. Jeśli zostanę moderatorem, to angażuję się w zmianę działu na całego i zawsze chętnie wysłucham sugestii, a nawet poproszę o nie, ale na pewno nie obiecuję demokracji.
Czy to widzicie?
Ostatnio edytowany przez Realkriss 01 Cze 2014, 23:51, edytowano w sumie 3 razy

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wiewi0r.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 16 Lip 2024, 10:30
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Pangia w 01 Cze 2014, 23:42

Jak tu nie odnieść wrażenia, że ludziom gul wyskakuje z zazdrości, jak jeden dostanie rangę, a drugi nie. Przecież z tego nie ma nic poza kolorkiem, żadnego realnego zysku, jakiegoś nie wiem, splendoru, sławy, rosnącego szacunku na pasku pod Tabem :suchar:
Osobiście ja nawet nie czytam za często tego, co ludzie wrzucają, nie pociągają mnie fanfiki. Podkreślę jeszcze raz: ja jestem prosty chłopak i lubię proste rozrywki. Wolę sobie pograć, bo więcej frajdy w krótszym czasie mi to daje. Niektórym też może się przydać, skoro mają takie parcie. Tak na odstresowanie, ale nie kosztem kogoś innego, więc nie ładować się na serwery i nie psuć innym grania ;)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Rain.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Kudkudak w 01 Cze 2014, 23:47

Skoro RealKriss sama zgłosiła swoją kandydaturę, to ja jestem całkowicie za. To chyba jedyna osoba, której obecnie można powierzyć to stanowisko w 100%.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Gizbarus w 02 Cze 2014, 05:21

Pojawia się regularnie, zna się na rzeczy - jak także jestem za.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Postprzez Method w 02 Cze 2014, 08:43

Realkriss napisał(a):1. Zrobienia porządku z rangami, ale nie rezygnowania z nich.

Tak z ciekawości jak to widzisz? Porządek jest, nie ma ich tyle co w pewnym zamkniętym już laboratorium. ;)
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

PoprzedniaNastępna

Powróć do Strona i forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość