Stalker.pl powraca

Wasze uwagi dotyczące strony i forum Stalker.pl

Postprzez Rain w 08 Cze 2007, 23:40

Miejmy nadzieje ze teraz STALKER ruszy pelna para :)

Mala sugestia..
Może shoutbox wgrać ;)
Awatar użytkownika
Rain
Tropiciel

Posty: 294
Dołączenie: 08 Cze 2007, 03:14
Ostatnio był: 20 Lis 2017, 22:19
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Reklamy Google

Postprzez KoweK w 09 Cze 2007, 14:32

Shoutbox? Pewnie, że tak! Jestem za! Super, że forum powróciło.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5648
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 00:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Postprzez Rain w 18 Cze 2007, 10:07

Shout był i go nie ma :idea:
Ja chcę shotbox :P :!: :!:
Awatar użytkownika
Rain
Tropiciel

Posty: 294
Dołączenie: 08 Cze 2007, 03:14
Ostatnio był: 20 Lis 2017, 22:19
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Postprzez MCaleb w 18 Cze 2007, 11:41

Był shoutbox - nie ma shoutboxa.
Nie było reklam - są reklamy (jako "drugi" post w temacie).
I kto mi powie, że zmierzamy ku lepszemu?
There is nothing in this world worth believing in...
Image

MCaleb
Wygnany z Zony

Posty: 551
Dołączenie: 09 Cze 2007, 23:23
Ostatnio był: 03 Wrz 2015, 19:57
Miejscowość: Mars
Kozaki: 8

Postprzez Rain w 18 Cze 2007, 12:48

Reklamy jeżeli dobrze sobie tłumaczę to skutek uboczny "page rank" i wzmocnienia reklamy w necie(google maps)

A shouta faktycznie szkoda :(
Awatar użytkownika
Rain
Tropiciel

Posty: 294
Dołączenie: 08 Cze 2007, 03:14
Ostatnio był: 20 Lis 2017, 22:19
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Postprzez klawisz w 18 Cze 2007, 13:15

Shoutboxa przez przypadek usunąłem, zaraz powróci ;]

A reklamy były, są i będą.
Awatar użytkownika
klawisz
Retired

Posty: 684
Dołączenie: 16 Lis 2004, 14:27
Ostatnio był: 27 Maj 2024, 13:28
Miejscowość: Sopot
Kozaki: 87

Postprzez Quinn w 18 Cze 2007, 16:12

Co mnie uderza - otóż kilka rzeczy. ;]

Reklamy - wszechobecne - a reklamy Google nie są na tyle opłacalne, aby potencjalnego usera irytować reklamą pop-up! I to na każdej podstronie! Na dodatek jeszcze te wnerwiające reklamy na forum. To jakby serwis był komercyjny.

Dwa. Nieco dziwna polityka walki z trollingiem. Proponuję za każdy temat niezgodny z Regulaminem przydzielać ostrzeżenie, a temat zamykać i przenosić do niesisteniącego kosza, który opróżniany byłby regularnie co jakiś czas. Ostrzeżenia otrzymywać powinni również zawodowi spamiarze, a w przypadku przyznawania się do piractwa - ban (co już funkcjonuje). Jeżeli ktoś zakłada kolejny temat bez szukania, czy taki już nie powstał - kazujemy temat - autro dostej osta. Równowaga zostanie przyznana.

Trzy. Arty na stronie głównej. STALKER wyszedł już ho, ho, a artykułów o broniach, anomaliach, Czarnobylu itp nie ma. Co jest? Jaki ma sens witryna, na której są tylko newsy?

Proszę się nie obrażać, ale tworzyłem już sporo serwisów, wiele moderowałem, pełniłem funkcje redaktora, newsmena, admina, więc wiem na jakiej zasadzie to funkcjonuje.
Chciałem zresztą pomóc w pisaniu artów, napisałem na podany numer gg - reakcja była... hmmm, dziwna?

Cztery. Ewidentnie strona traci klimat. Jeżeli admin nie ma już czasu/ochoty/pomysłów/etc. by ją prowadzić - to tylko sugestia - niech może ogłosi jakieś konkursy, nawet bez nagród, może nawet niech trochę podzieli się swoją władzą.

Zdjaę sobie doskonale sprawę, iż funkcja admina jest odpowiedzialna, a człowiek takowy jest mimo wszystko ciągle pod presją. Na moim pewnym forum poświęconemu psychologii, socjologii, itp. dochodziło do sposrów między mną, a niektórymi userami. Wpierw widziałem problem tylko w nich, działałem identycznie jak nasz admin, z czasem jednak pojąłem, iż część moich decyzji była irytująca, tudzież krzywdząca dla userów. ynajmniej, nie jest to aluzja, a jedynie przykład, że czasem trzeba postawić się w roli usera, obserwować.

Z reklamą nie ma problemów. Trzeba więc to wykorzystać, jest tu bowiem wiele niesamowitych osób, acz dominują zwyczajne dzieci neo, rejestrujące się tylko po to, by się poskarżyć, że nie idzie tak, jak one by chciały. Sam mam lat 15, acz zachowanie takowe działa mi wyjątkowo na nerwy. Bo moim zdaniem potencjalnie inteligentna osoba zgordzona jest lekkim chaosem panującym tutaj. Tak ja to odbieram.

Układ forum jest... nieskuteczny... ;] Subforum serwisu Stalker.pl powinno znajdować się na górze, by nie było, że user nie mógł znaleść Regulaminu itp.

I od razu nasówa się pytanie: gdzież jest Regulamin forum? Możliwe, że na stronie, ale to nie wystracza.

Ale przede wszystkim trzeba odtworzyć panujący tu, jak podejrzewam, niegdyś klimat. Atmosfera to ważny skłądnik dobrej, inteligentnej rozmowy.

Ale jestem tylko szarym userem.

Pzdr.
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 19:44
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Postprzez beer w 18 Cze 2007, 17:34

Quinn ale cię naszło :D
Awatar użytkownika
beer
Stalker

Posty: 51
Dołączenie: 12 Cze 2007, 18:53
Ostatnio był: 13 Kwi 2012, 18:20
Miejscowość: Pyskowice
Kozaki: 0

Postprzez Quinn w 18 Cze 2007, 17:40

Zwyczajnie napisałem co uważam jako user i obserwator, także z punktu widzenia admina/moderatora, tudzież gracza.
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 19:44
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Postprzez Soviet w 18 Cze 2007, 17:54

Quinn napisał(a):Co mnie uderza - otóż kilka rzeczy. ;]
Cztery. Ewidentnie strona traci klimat. Jeżeli admin nie ma już czasu/ochoty/pomysłów/etc. by ją prowadzić - to tylko sugestia - niech może ogłosi jakieś konkursy, nawet bez nagród, może nawet niech trochę podzieli się swoją władzą.

Tego nie rozumiem. Jak traci klimat, skoro nie ma żadnych znaczących zmian w layoutcie. I co mają wspólnego konkursy z klimatem?

Quinn napisał(a):Zdaję sobie doskonale sprawę, iż funkcja admina jest odpowiedzialna, a człowiek takowy jest mimo wszystko ciągle pod presją. Na moim pewnym forum poświęconemu psychologii, socjologii, itp. dochodziło do sporów między mną, a niektórymi userami. Wpierw widziałem problem tylko w nich, działałem identycznie jak nasz admin, z czasem jednak pojąłem, iż część moich decyzji była irytująca, tudzież krzywdząca dla userów. Bynajmniej, nie jest to aluzja, a jedynie przykład, że czasem trzeba postawić się w roli usera, obserwować.

Nie wiem czy tu pijesz akurat do mnie, ale proponujesz ostre karanie warnami i banami, a teraz sugerujesz, że źle traktujemy userów? Nigdy żadnego obraźliwego słowa na nikogo nie powiedziałem, a mojego jedynego bana dałem za sugestią grona moderującego. Sprecyzuj ocb ;)

Quinn napisał(a):Z reklamą nie ma problemów. Trzeba więc to wykorzystać, jest tu bowiem wiele niesamowitych osób, acz dominują zwyczajne dzieci neo, rejestrujące się tylko po to, by się poskarżyć, że nie idzie tak, jak one by chciały. Sam mam lat 15, acz zachowanie takowe działa mi wyjątkowo na nerwy. Bo moim zdaniem potencjalnie inteligentna osoba zgorszona jest lekkim chaosem panującym tutaj. Tak ja to odbieram.

Tu się zgodzę, mnie również przeraża poziom niektórych nowo zarejestrowanych. Ale co zrobić? Ty prowadzisz forum na temat psychologi, więc na pewno masz dyskutantów na poziomie. My mamy forum na temat popularnej gry. Mógłbym kasować wszystkie żałosne posty i usuwać takowe tematy, ale co to da? Tego się nie da wyeliminować. Mimo wszystko staramy się trzymać tu jakiś porządek. Pamiętam, że dawno temu edytowałem posty i zaznaczałem najbardziej bijące po oczach błędy, ale ludzi to zlewali.

Quinn napisał(a):I od razu nasuwa się pytanie: gdzież jest Regulamin forum? Możliwe, że na stronie, ale to nie wystarcza.

Regulamin jest na belce u góry, między przyciskami "Rejestracja" i tym do logowania i wylogowywania.

Quinn napisał(a):Ale jestem tylko szarym userem.

Oby więcej takich.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Postprzez Quinn w 18 Cze 2007, 18:15

Rzeczowa riposta, Soviet. ;]
Więc po kolei. Klimat to nie tylko styl forum, ale dyskusje na nim. Rozmowa ma klimat i wtedy z przyjemnością dyskutujesz. Trudno to wyjasnić, ale chyba wiesz, co mam na myśli. A z tymi konkursami to był jeno przykład nakierowujący was na mój tok myślenia.

Co do karania to miałem na myśli klawisza i ban Fana. Wiem, że to sprawa stara, ale mimo wszystko mam czasem wrażenie, iż klawisz swych decyzji nie uzasadnia. Bez urazy.

A co do nakładania ostrzeżeń jestem jak najbardziej za. Może uda nam się wyplenić takie zachowania. ;]

Pzdr.
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 19:44
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Postprzez MCaleb w 18 Cze 2007, 21:50

Soviet napisał(a):Mógłbym kasować wszystkie żałosne posty i usuwać takowe tematy, ale co to da? Tego się nie da wyeliminować. Mimo wszystko staramy się trzymać tu jakiś porządek. Pamiętam, że dawno temu edytowałem posty i zaznaczałem najbardziej bijące po oczach błędy, ale ludzi to zlewali.

To jest jedno wyjście z sytuacji, jednak nieporównywanie lepsze, niż zostawienie takich osób/tematów własnemu losowi.
Co do poprawiania błędów, to ten sposób się sprawdza, jednak wtedy, gdy poprawy są wyróżnione. Sposób praktykowany na dwóch forach, na których jestem modem (i trzecim - adminem ;).
Trzeba tylko wytrwać i pokazać jakie są zasady.

Quinn napisał(a):A co do nakładania ostrzeżeń jestem jak najbardziej za. Może uda nam się wyplenić takie zachowania. ;]

Nie liczyłbym na natychmiastową poprawę, lecz pomysł jak najbardziej popieram. Niestety zawsze na miejsce jednego wywalonego pojawi się następny, więc potrzeba wytrwałości w uświadamianiu bliźnich.
Przy okazji - ile ostrzeżeń na ban dany delikwent musi uzbierać? Przydałoby się to w regulaminie określić (np. jako punkt 6).

Co do reklam, to po prostu ich nienawidzę - każdych i wszystkich. Głównie dlatego przestałem zupełnie oglądać telewizję.
Przede wszystkim odstraszają mnie te w "drugim poście", gdziekolwiek indziej tak bardzo nie przeszkadzają i da się je wytrzymać.

Quinn napisał(a):Subforum serwisu Stalker.pl powinno znajdować się na górze

Podpisuję się pod tym! Co jak co, ale to powinno być najważniejsze (najświętsze?) miejsce na tym forum.
There is nothing in this world worth believing in...
Image

MCaleb
Wygnany z Zony

Posty: 551
Dołączenie: 09 Cze 2007, 23:23
Ostatnio był: 03 Wrz 2015, 19:57
Miejscowość: Mars
Kozaki: 8

PoprzedniaNastępna

Powróć do Strona i forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości