FORUM/STRONA - Temat ogólny (uwagi, propozycje, zmiany)

Wasze uwagi dotyczące strony i forum Stalker.pl

Postprzez Microtus w 30 Mar 2008, 11:20

Czy chodzi o stronę? Oczywiście postaram się nadrobić zaległości i pododawać to i owo ale przydaliby się dwaj porządni dodatkowi redaktorzy na stronę (tacy co by naprawdę pracowali!).


A to jacyś redaktorzy byli?

Nie ma specjalnych rang. Dla świętego spokoju, ranga "Sex und przemoc" xiendza zostaje zniesiona i wkrótce zamieni się w rangę "Opowiadaczy"
.

Po co ta ranga - jest aktywista i moim zdaniem to dublowanie rangi.

ehhh... przedstwailiśmy nasze propozycje. Powiem szybko i sprawnie: anarchia NIE "=" się chaos, a jeśli są ludzie którzy są w stanie utrzymać swoje zapędy do władzy itd. na wodzy, to wtedy tworzy nam się społeczeństwo prawdziwie wolne... nawet w wirtualnym świecie. A jesli to my, userzy będziemy wybierać moderatorów to automatycznie się "zaprowadzi" zasadę
"nie marównych i równiejszych"... jedyny problem to administracja. My się poprostu boimy, co się bedzie działo z tym forum... nie chcemy następnych odejść osób które to forum budowały... koniec, mówię to jako user który tu zdrowo ponad rok siedzi... Bo w każdym odejściu takiej osoby był udział m.in administracji.


Klawisz wystarczy, że się zobowiążesz do załatwiania spraw na spokojnie i nie rozdmuchiwanie sytuacji bez powodu. Bo fakt, mamy dość krzywych jazd.

Teraz moje pomysły:
Przypisanie moderatorom działów. Zastanowienie się czy 2 wystarczy.
Administratorzy rozumiem mieli by pieczę nad całością.

Aktywistom też należałoby sprecyzować działania (czym mają się zajmować itp. być może przekazać im zarządzanie działami tzn. dbanie nad ich treścią (nie muszą mieć do tego rangi moderatora))

Wybory newsmanów (Nie wypowiadam się na Maćkat) - nie miałem na to czasu ale jak byłem przyjmowany na funkcję zastrzegałem, że nie zawsze będę miał.
Funkcji się nie zrzekam ale może ktoś chce lub ma ochotę to robić.
Ew. mogę dalej zajmować się tłumaczeniem z angielskiego i rosyjskiego.

EDIT: Dla nowych użytkowników najpierw upomnienie potem ost coby się nie zrażali na dzieńdobry.
Ostatnio edytowany przez Microtus, 30 Mar 2008, 11:24, edytowano w sumie 1 raz
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Reklamy Google

Postprzez Quinn w 30 Mar 2008, 11:22

Usuwanie ostrzeżeń po pewnym czasie, o to postuluję.
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 19:44
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Postprzez adin w 30 Mar 2008, 11:22

Tak z innej beczki całkowicie. Można zaopatrzyć nasze forum w skrypt Czas ważności postu/tematu . Pozwala on na ustawienie terminu ważności posta czy tematu.
Gdy post nie wnosi nic do tematu, a stanowi np.. tylko uwagę do kogoś i naturalnie nie powinien się w ogóle pojawić by nie robić spamu - ustawiamy czas postu na 1 dzień i po 24 godzinach znika on z forum.

Spotkałem się z nim na innym forum i muszę powiedzieć że prawie całkowicie załatwił sprawę tzw. spamu.
Image
Awatar użytkownika
adin
Ekspert

Posty: 711
Dołączenie: 14 Sty 2007, 01:58
Ostatnio był: 08 Mar 2024, 22:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 28

Postprzez Quinn w 30 Mar 2008, 11:40

Mam przyjemność donieść, że powstanie nowa ranga na forum: Weteran, którą przyznajemy stałym bywalcom forum, bez których nie wyobrażamy sobie naszej społeczności.

Pierwszym nominowanym jest fjk, który zawsze nas odwiedza i czynnie uczestniczy w dyskusji.

Dodam, że jest to druga po VIS ranga, będąca sporym wyróżnieniem.
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 19:44
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Postprzez SandFighter w 30 Mar 2008, 17:14

Z mojej strony:

1) Usuwanie warnów nadzorowane przez admina/moda, który go przyznał (jest takie coś w Invision), do tego przydałaby się funkcja do przejrzenia kto dostał warna/pochwałę i za co. Do tego należałoby uzasadniać za co się daje pochwały/warny edytując post ostrzeżonego/pochwalonego usera.

2) Wprowadzenie ankiet do czynnego użytku przez pana Klawisza (co by nie było autorytaryzmu).

3) Stworzenie dla FAQ oddzielnego działu i kategorii nad działem "Ogólna dyskusja". Tam przenieść temat z FAQ i podzielić go na części zgodnie ze spisem treści w samym temacie. Do tego dział ten mógłby posłużyć jako FAQ odnośnie modyfikacji itp., a także jako pomoc dla użytkowników. Ale zaznaczam oddzielna kategoria (jak "S.T.A.L.K.E.R.", czy "Modyfikacje") i tylko jeden dział "FAQ".

4) Przypisanie moderatorom kilku kategorii do zarządzania nie jest dobre, gdy ktoś wysyła raport z innego działu, to nie będzie się dało zareagować, bo brak uprawnień itp. To forum jest zbyt "rodzinne" by tak zrobić.

5) Przywrócenie rang specjalnych moderatorom i administratorom, bo nie ukrywając to jeden z bardziej klimatycznych i wyjątkowych pomysłów jakie zabrałeś Klawisz. Gdy te rangi były aktywne, to każdy z modów miał przypisany kolorek wypowiedzi i nie chcąc nabijać licznika edytował posty zaznaczając swoje czujne oko kolorkiem ze swojej rangi. Proponuję przywrócić te rangi, bo to był unikat na skalę globalną, który wyróżniał to forum spośród rzeki innych.

6) Ostatnia, aczkolwiek nie mniej ważna rzecz: zmiany na forum powinny być logowane w jakimś jednym temacie w dziale Strona i forum, by wreszcie zapanował porządek - userzy będą wiedzieli co się zmieniło na lepsze gorsze (+ feedback), my jako moderatorzy i admini nie będziemy czuć się pokrzywdzeni niewiedzą, a Ty Klawisz będziesz miał święty spokój, bo nie będzie wjazdu na chatę :)

Na koniec ważne zapytanie: Klawisz, jesteś w stanie zrobić coś z Google AdSense? Bo w każdym temacie, na każdej stronie znajduje się ten debilny pusty post. Podobno to prosty proces, więc nalegam na odgooglowanie naszego forum.
SandFighter


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Postprzez Leiga w 30 Mar 2008, 18:28

Z racji rang specjalnych - mój apel. Niezależnie od mocy rozdzielenia się klawisza i MC, niezależnie od ostrych słów, proszę sobie przypomnieć postać MC i zadać sobie pytanie, czy wyróżnienie w postaci VISa się Mu nie należy, za miesiące budowania forum, pilnowania porządku i Swoje serce włożone w forum.
Szybko wszyscy zapomnieli...
Nothing in this world is to be feared; it is only to be understood. [MC]
Image
Awatar użytkownika
Leiga
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 15 Sie 2007, 14:27
Ostatnio był: 20 Cze 2009, 02:25
Kozaki: 0

Postprzez SandFighter w 30 Mar 2008, 18:33

Należy mu się. Zapracował na to i poświęcił temu forum bezinteresownie swój czas i zapał (no i zszargane nerwy jakby nie patrzeć). VIS dla MCaleba.
SandFighter


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Postprzez SaS TrooP w 30 Mar 2008, 18:45

Ja też powinienem mieć już weterana :|

Czy ranga Spammer zostanie usunięta kiedyś przez naszych przewr... ekhm.. wspaniałomyśnych modów? Np za dobre zachowanie...
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Postprzez Stalk3r w 30 Mar 2008, 19:09

Sastroop wiadomo, że chcesz mieć bardzo wysoką rangę,ale to jest dla naprawdę starych bywalców ty mój lolu. Nawet jakbyś się zachowywał lepiej to i tak znowu po jakimś czasie znów by ci odwaliło. Klawisz, przydałoby się od razy walnąć rangę "Stalker" od 1 posta, nawet jeśli osoba ma 1000 postów to niech ona zostaje. I tylko Vis, Opowiadacza i Aktywistę zostawić no i Weterana.
PS VIS dla MCaleba :wink:
Ostatnio edytowany przez Stalk3r, 30 Mar 2008, 19:12, edytowano w sumie 1 raz
Le Slavic Untermensch
Awatar użytkownika
Stalk3r
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 18 Paź 2007, 14:00
Ostatnio był: 24 Cze 2016, 01:41
Miejscowość: Nowhere
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez Quinn w 30 Mar 2008, 19:11

SaS TrooP napisał(a):Ja też powinienem mieć już weterana :|


Ale nie będziesz mieć, bo jesteś spamerem.
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 19:44
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Postprzez SaS TrooP w 30 Mar 2008, 19:14

Ale czy spammer zniknie?

A tak pozatym, to jednak pomogłem i udzielałem się dość mocno, więc nie rozumiem do końca czemu...
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Postprzez Quinn w 30 Mar 2008, 19:16

Masz dwa warny, spamujesz, i jeszcze oczekujesz rangi? Zaraz załatwię ci coś innego.
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 19:44
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do Strona i forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość