Kozaki - forumowy system reputacji

Wasze uwagi dotyczące strony i forum Stalker.pl

Re: Kozaki - forumowy system reputacji

Postprzez MatrixSTR w 08 Lis 2011, 14:20

No tak, tylko jak walczyliśmy z utak3rem o kozaki to miały być po to żeby ktoś nowy mógł zobaczyć kto bardziej pomaga na forum i kto może mieć rację w jakiejś dyskusji. Teraz są one niestety wyznacznikiem czyjejś zajebistości i nic nie pokazują. Równie dobrze można by je całkiem wywalić, bo jaki jest ich sens?
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 27 Maj 2024, 12:26
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Reklamy Google

Re: Kozaki - forumowy system reputacji

Postprzez KoweK w 08 Lis 2011, 15:09

Kozaki zrobiłem ja, czy ty i u3? Nie wiem o co ta przyczepka. Regulamin jasno mówi, że zgłaszać należy tylko bezpodstawne wypite kozaki. Dodatnie to możecie sobie stawiać za byle co i wisi mi to kompletnie - mówię, by nie było niejasności.

Matrix Strefa14 napisał(a):Teraz są one niestety wyznacznikiem czyjejś zajebistości i nic nie pokazują

A to już Twoje zdanie.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1473

Re: Kozaki - forumowy system reputacji

Postprzez k4r00 w 08 Lis 2011, 15:10

Zgadzam się z Matrixem, przydałoby się je wypieprzyć fpisdu. Przykładowo, odejmiesz komuś kozaka - dostajesz pw jakim to jesteś frajerem i szmatą (Miałem tak parę razy). Ludzie przywiązują do tego zbyt wielką wagę, traktują jako wyznacznik statusu i - jak powiedział MS - zajebistości. Porażka...
Suck the tears of my dick, you ugly mud-fuckers!
Awatar użytkownika
k4r00
Ekspert

Posty: 740
Dołączenie: 30 Wrz 2010, 00:07
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 16:55
Miejscowość: Miasto prywatne
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 160

Re: Kozaki - forumowy system reputacji

Postprzez KoweK w 08 Lis 2011, 15:12

k4r00 napisał(a):Przykładowo, odejmiesz komuś kozaka - dostajesz pw jakim to jesteś frajerem i szmatą (Miałem tak parę razy).

Równie dobrze ktoś może wysłać ci PW z wyzwiskami za to, że nie zgadasz się z jego zdaniem. Może idąc tym tokiem myślenia wyjebmy możliwość pisania postów? :)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1473

Re: Kozaki - forumowy system reputacji

Postprzez k4r00 w 08 Lis 2011, 15:17

Nie o to chodzi. Głupie porównanie dałeś. Kozaki powinno się dawać, otrzymywać za pomoc. Fakt, czasami też damy je za coś śmiesznego, rozładowującego napięcie. Ale wyzwiska od głąbów, którzy widzą jedno czerwone kółeczko, psujące ich "statystykę" są żenujące i potrafią zniechęcić ludzi do odwiedzania forum. Przykładowo zarejestruje się ktoś nowy. Prosi o pomoc. Koleś odpisuje mu w beznadziejny sposób, lub nie pomaga. Nowy odejmuje mu kozaka. Tamten dostaje białej gorączki i zaczyna zasypywać nowego pw z wyzwiskami. Normalne, że taka osoba by się zniechęciła.
Suck the tears of my dick, you ugly mud-fuckers!
Awatar użytkownika
k4r00
Ekspert

Posty: 740
Dołączenie: 30 Wrz 2010, 00:07
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 16:55
Miejscowość: Miasto prywatne
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 160

Re: Kozaki - forumowy system reputacji

Postprzez Realkriss w 08 Lis 2011, 15:21

Kowek ma rację.

Ja też widzę je raczej jako wyrazy sympatii oraz uznania, niż same tantiemy, za to, że się komuś pokazało skrytkę w Prypeci.
A jak ktoś jest i lubiany i lubi pomagać, a także ma ciekawe spektrum twórczości, to bije rekordy popularności, jak nasz kochany Torquemada :E

A, że ludzie głupi są wszędzie, nic nie poradzimy k4r00.
Ostatnio edytowany przez Realkriss, 08 Lis 2011, 15:22, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 21 Gru 2023, 22:34
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Kozaki - forumowy system reputacji

Postprzez Piterxd w 08 Lis 2011, 15:21

Wystarczy olać taką osobę lub zgłosić dla kowków gdy będzie zbyt natarczywa :P
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: Kozaki - forumowy system reputacji

Postprzez KoweK w 08 Lis 2011, 15:22

Ale co ja poradzę na to, że wśród nas - ludzi - są idioci? Wyzwiska są, były i zawsze będą, czy skasuje kozaki, czy nie. Przecież żadne tego typu zachowania nie są popierane - każdy, kto się wyzywa, ubliża komuś jest karany.

P.S. Kozaki są i będą.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1473

Re: Kozaki - forumowy system reputacji

Postprzez k4r00 w 08 Lis 2011, 15:25

To prawda. Niestety niektórzy dają kozaki za "piękne oczy" albo według własnego "widzimisię".
Ale.. Ty jesteś adminem, co ja się będę kłócił :P
Suck the tears of my dick, you ugly mud-fuckers!
Awatar użytkownika
k4r00
Ekspert

Posty: 740
Dołączenie: 30 Wrz 2010, 00:07
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 16:55
Miejscowość: Miasto prywatne
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 160

Re: Kozaki - forumowy system reputacji

Postprzez Realkriss w 08 Lis 2011, 15:49

k4r00, bardzo Cię lubię, ale sam sobie w tej chwili przeczysz.
Kto nastawiał około 20 kozaków Alexstalker za jej piękne oczy w temacie o zdjęciach userów?
Ci, którym jej zdjęcie pomogło w przejściu gry lub wykonaniu misji?
Między innymi Ty.

Za ten post Realkriss otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KoweK, Greyeeh, Pijawol, apg2312.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 21 Gru 2023, 22:34
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Kozaki - forumowy system reputacji

Postprzez Method w 08 Lis 2011, 20:32

Od początku byłem na nie z kozakami, mimo że cały czas jestem, pomyślałem że jednak MS ma rację - kozaki miały być z założenia stawiane za pomocne posty i jak dobrze pamiętam nie można było na początku ich wypijać. Obecnie kozaki są czymś w rodzaju "kolesiostwa", a bo lubię go, napisał coś śmiesznego/dał fajną ripostę to dam mu kozaka. Np taki Terminus - ma ~300 kozaków, z czego sądzę że większość nie jest za pomoc komuś, a za np delirki. Wiadomo, rysuje super, do tego nikt nie ma wątpliwości (chyba że dorian), ale ludzie, ile można? Tak samo jak szał z dawaniem kozaków dziewczynom za umieszczenie zdjęcia(Edka, AlexStalker). Podlizywanie się kozakami administracji/moderatorstwu już pomijam, tak samo jak pisanie "pomogłem - daj kozaka". Zaczyna mi to przypominać YT i jego "kto tak sądzi łapa w górę!". Kozaki dawane za pomoc (czy to np przy przejściu misji, czy za pomoc w modach) stanowią mniej niż połowę kozaków ogółem, a powinny stanowić (zgodnie z założeniami) przynajmniej 3/4. Może dobrym pomysłem byłoby wyłączenie możliwości stawiania kozaków w niektórych działach?

Terminus, Edka, Alex - nie odbierzcie tego jako mój atak na was, po prostu jesteście dobrym przykładem na którym widać jak większość ludzi rozumuje "kozaki".
Image
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Re: Kozaki - forumowy system reputacji

Postprzez KoweK w 08 Lis 2011, 22:41

Method napisał(a):kozaki miały być z założenia stawiane za pomocne posty

Kolego, skąd ty wiesz po co ja zrobiłem te kozaki, skoro nigdy tego nie sprecyzowałem? :D Nie było nigdy ŻADNEGO konkretnego założenia, więc nie gadaj głupot, Method. :) Tak, mówiłem, że kozaki będą na przykład za pomaganie, ale to była tylko jedna z opcji. :)

Method napisał(a):jak dobrze pamiętam nie można było na początku ich wypijać

Jedynym powodem dla tego, było to, że wtedy nie było skryptu, który wymagał komentarza do wypitego kozaka. Na szczęście znalazłem programistę, który mi coś takiego napisał.

Method napisał(a):Może dobrym pomysłem byłoby wyłączenie możliwości stawiania kozaków w niektórych działach?

Jedynymi działami, gdzie kozaki są wyłączone to... Wysypisko i podforum administracji. W przeszłości "Wojny Frakcji".

Szczerze? Śmieszą mnie te wasze wszystkie teorie o kozakach, do czego powinny być, etc. kiedy nigdy i nigdzie nie było sprecyzowania za co mają być dokładnie dawane i w ogóle. Jedyny wymóg to argumentacja wypijanych kozaków. Nic więcej. Proponuję nie drążyć tematu, bo to naprawdę bez sensu, Panie i Panowie. :)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1473

PoprzedniaNastępna

Powróć do Strona i forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość