wfrp w realiach S.T.A.L.K.E.R.A.

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

wfrp w realiach S.T.A.L.K.E.R.A.

Postprzez Tomcium w 02 Lut 2008, 20:51

A więc ostatnio wpadłem na pomysł aby stworzyć wfrp w realiach skażonego Czarnobyla.
dla tych którzy nie wiedzą co mam na myśli - http://exoduswfrp.prv.pl
Zrobiłem już jedną sesję i mogę stwierdzić że gra była udana - dzięki muzyce z gry utworzył się klimat który już trwał do końca. Nie używałem zadań z gry lecz wymyślałem własne.
Nie wiem jeszcze jak zrobić rzut na trafienie czy też na zranienie. Myślałem również nad psychiką gracza - czy będzie się umiał opanować ? a jeżeli nie to co potem ? Na praktycznie wszystko potrzebny jest rzut kostką tak więc na pierwszą sesję wymyśliłem bardzo prymitywny sposób na trafienie, zranienie itp.
Gracz ma swoją kartę postaci na której ma zapisane różne współczynniki dotyczące różnych testów. Aby takowy współczynnik "utworzyć" należy rzucić 2K6 (dwoma kostkami o 6 ściankach) Dodać obie liczby i zapisać wynik. To będzie konkretny współczynnik. Do każdego współczynnika należy wykonywać osobny rzut.
Aby sprawdzić czy postać trafiła czy też zdała jakiś test trzeba rzuci 2K6. Wynik musi by mniejszy bądź równy konkretnemu współczynnikowi. np.
Pewna postać celuje bo bandyty. Strzela. Postać ma celność na poziomie 5 tak więc musi wyrzucić 5 lub mniej. Postać rzuca kostkami i patrzy na wynik - 2 i 6 co daje wynik 8. Postać nie trafiła. Pocisk trafia w skrzynię obok która spada z przepaści po czym rozwala się w drobne drzazgi.
No więc tak mniej więcej wygląda gra. Jeżeli was to ciekawi to mógłbym napisać szczegółowe zasady. np
za każdy kolejny strzał pod rząd (seria albo kilka strzałów - jeden po drugim) posta musi dodać 1 do wyniku. Potem 2, potem 3 itd. W praktyce - Celnośc na poziomie 7. Posta strzela z PMm 3 razy.
1 strzał - 5 - trafiony
2 strzał - 6 + 1 - trafiony
3 strzał - 6 + 2 - pudło

Oczywiście zasady są znacznie bardziej rozbudowane lecz narazie nie będę ich tutaj przytaczał ;)
A co wy o tym myślicie ?
Awatar użytkownika
Tomcium
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 14 Sty 2008, 17:12
Ostatnio był: 26 Sie 2008, 15:10
Miejscowość: Suwaliszki xD
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez Freezen360 w 02 Lut 2008, 21:06

Pomysł nawet fajny mam nadzieję że wypali :D. Kiedyś z kolegami sami chcieliśmy coś takiego zrobić ale jak już można było grać to już czasu nie starczyło (koniec wakacji).
Freezen360
Tropiciel

Posty: 254
Dołączenie: 08 Cze 2007, 16:08
Ostatnio był: 19 Gru 2016, 20:45
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez Towarzysz Lenin w 03 Lut 2008, 00:15

Dobre. Ja zawsze tego typu gry robię na bieżąco, wymyślam.

Towarzysz Lenin
Wygnany z Zony

Posty: 409
Dołączenie: 25 Sie 2007, 18:15
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 23:41
Miejscowość: Pokój 771.
Kozaki: 0

Postprzez SandFighter w 03 Lut 2008, 00:58

Post-apokaliptyczny RPG w realiach Fallouta mamy (ceniona i dopracowana, a w dodatku polska NEUROSHIMA), to teraz czas na coś w klimatach STALKERA - jestem za i mam nadzieję, że nie skończy sie na kilku pomysłach i że powstanie jakiś podręcznik gracza :)

Pozdro fani Neuroshimy!
SandFighter


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Postprzez fjk w 03 Lut 2008, 09:07

to może pod X-12 to podczepić? parę(naście może ^^) osób by może pomogło, są tu wszak maniacy... ;) mi isę bardzo podoba, a co do psychiki to "obliczenia" na "zjechanie polityki" też na kostce ale w niektórych tylko momentach np. dla opoczątkującego gdy słyszy krzyk, wycie itd... albo jak psotyka kontrolera... i 2 opcje: 1 opcja jest taka że zaczyna strzelać gdzie popadnie a 2 opcja wygląda tak że losowo: ucieka albo się chowa (daje to szanse przeżycią ale obniża skuteczność itd.)... i wszystko też odpowiednia ilość losowań na level, zdarzenie ;) może coś takiego? heh...
We have our objectives... That's all.
Awatar użytkownika
fjk
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 27 Lis 2006, 17:41
Ostatnio był: 01 Sie 2010, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Postprzez Tomcium w 03 Lut 2008, 12:03

właśnie sugerowałem się między innymi neuroshimą (postapokaliptyczny świat) No ale tak poza tym to nie można się sugerować tylko zasadami :) wszystko ma swoje granice - np. wiadomo że postać trafi we wroga z odległości 2 m. Tu chodzi o zdrowy rozsądek prowadzącego Ale jak już będziecie prowadzi grę to pamiętajcie że najważniejszy jest klimat. U mnie świetnie zadziałała muzyka - podłączyłem MP3 (gdzie miałem soundtracki ze Stalkera) do głośników i tylko puszczałem konkretne piosenki w konkretnych momentach Tylko brakuje mi jeszcze tej jednej piosenki... jak bohaterowie po prostu poruszają się normalnie po świecie - odgłosy wron, szelest liści, wycie psów, odległe wystrzały, krzyki trafionych. Mam same piosenki takie do podziemi i laboratorium No ale postaram się coś skombinować.:)
Wpadłem na pomysł aby zrobić kilka rekwizytów na następną sesję - no i zrobiłem 2 dosyć ważne dokumenty (jak je znajdą to im je wręczę) wylałem na nie herbatę i użyłem prawdziwej krwi ( nie mojej) aby dodać klimatu :P Wyszły całkiem fajnie - jak zrobię zdjęcia to je tutaj zamieszczę)
Jestem w trakcie pisania dokładniejszych zasad ale trochę to potrwa - jak skończę to również zamieszczę
Ostatnio edytowany przez Tomcium, 03 Lut 2008, 13:30, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Tomcium
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 14 Sty 2008, 17:12
Ostatnio był: 26 Sie 2008, 15:10
Miejscowość: Suwaliszki xD
Kozaki: 0

Postprzez MCaleb w 03 Lut 2008, 12:25

Ograniczaj emoty, źle się czyta takie posty.
No i zarzuć mówienie WFRP na RPG.
There is nothing in this world worth believing in...
Image

MCaleb
Wygnany z Zony

Posty: 551
Dołączenie: 09 Cze 2007, 23:23
Ostatnio był: 03 Wrz 2015, 19:57
Miejscowość: Mars
Kozaki: 8

Postprzez Brian w 12 Mar 2008, 13:03

ermh? A o co chodzi w ogóle? Chcecie robic netowe sesje RPG S.T.A.L.K.E.R ?
Brian
Tropiciel

Posty: 204
Dołączenie: 11 Mar 2008, 21:53
Ostatnio był: 25 Wrz 2009, 21:14
Miejscowość: 30HA
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Postprzez Gildon w 22 Mar 2008, 10:31

Przez neta też można, ale jak byłby spisany podręcznik, to można ściągnąć i z kolegami, zwyczajnie poprowadzić.
Co do samej idei, świetny pomysł, sam chętnie pogram.
W X-12, rzeczywiście, może ktoś pomóc.
Sam chętnie pomogę jakby co.
Awatar użytkownika
Gildon
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 13 Lut 2008, 03:36
Ostatnio był: 20 Wrz 2010, 21:09
Kozaki: 2

Postprzez SaS TrooP w 22 Mar 2008, 13:09

OMG, no to właśnie miałem coś takiego na myśli, może trochę inne w temacie poniżej. Z tym, że w wersji multi.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Postprzez Microtus w 22 Mar 2008, 13:40

Co znaczy w wersji multi? Co czytam Twój post to się zastanawiam o co Ci chodzi.
Pisz jaśniej pisanie nie boli.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Postprzez SaS TrooP w 22 Mar 2008, 14:55

Eh, ja po prostu nie znałem tej nazwy. Ja znam tego typu grę jako Paper & Pencil, ale dużo częściej, jako opisówka. To miałem na myśli w mojej wczorajszej ankiecie, tylko, żeby było to na stronie w internecie, a nie do ściągnięcia, no i tak byłaby przygoda sformułowana, żeby można było grać w dużej kupie osób.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości